Зміст відкрити
Сезонна алергія – це максимально некомфортне та виснажливе захворювання, коли людина замість того, щоб радіти теплим весняним дням, із жахом “очікує” цвітіння рослин і запасається антигістамінними препаратами.
За статистикою, близько 25-30% всього населення України має алергічні захворювання. Тож питання “Що робити при сезонній алергії?” можна сміливо назвати одним з найактуальніших у теплу пору року.
Сезонна алергія, або поліноз, – це захворювання, за якого у людини з’являються алергічні реакції на пилок деяких рослин.
У когось може бути непереносимість пилка лише однієї конкретної рослини, а в інших – алергія на декілька різних рослин.
Лікарі розрізняють три основні хвилі сезонної алергії:
Сезонна алергія зазвичай супроводжується симптомами, які характерні для звичайної ГРВІ: закладеністю носа, утрудненням носового дихання, сльозотечею та першінням у горлі. Тож як зрозуміти: це звичайна простуда чи все ж таки сезонна алергія?
Для сезонної алергії характерна щорічна поява симптомів в один і той самий час, наприклад у квітні. Саме така циклічна поява ознак захворювання вказує на поліноз.
Дуже часто люди протягом довгих років страждають від сезонної алергії, обмежують своє перебування на вулиці, відмовляються від прогулянок з друзями. Проте варто зрозуміти, що поліноз – це не вирок. Це всього лише захворювання, яке потребує якісної діагностики та кваліфікованого лікування!
Позбутися алергії можна лише після встановлення точної причини її виникнення, тобто після виявлення алергенів.
Раніше така діагностика була травмуючою та неприємною. На шкіру передпліччя наносились певні алергени за допомогою спеціального скарифікатора, який її царапав. Потім лікар оцінював шкірні реакції, які виникали внаслідок контакту з алергенами. Таке обстеження було не тільки дискомфортним, але й малоінформативним через обмежену кількість алергенів.
Зараз для виявлення алергену необхідно просто прийти в лабораторію та здати аналіз крові. Це дуже швидко, комфортно, а головне – цілком інформативно! У деяких лабораторіях ви можете зекономити кошти на обстеженні.
Наприклад, в лабораторії МедЛаб можна здати пакетний аналіз на алергени, до якого входять необхідні для постановки точного діагнозу дослідження.
Таке дослідження варто пройти, якщо:
Як ми вже казали, сезонна алергія – це не вирок, а захворювання, яке потребує точної діагностики та лікування. Якщо ви страждаєте від полінозу, у вас є два варіанти дій:
Який шлях обрати – вирішувати тільки вам. Проте не варто забувати, що поліноз може перейти у більш небезпечне захворювання – бронхіальну астму.
Якщо ж ви вирішили позбутися алергії назавжди – зверніться з результатами своїх обстежень до лікаря алерголога.
За умови лабораторно підтвердженого алергену призначається алергоспецифічна імунотерапія (АСІТ). Це найефективніший сучасний метод лікування алергії.
Під час лікування людині вводяться мікродози алергену, до якого у неї є непереносимість, з метою вироблення стійкості та нечутливості.
Завдяки такому лікуванню можна назавжди позбутися не тільки полінозу, а й алергії на певні харчові продукти, шерсть тварин і т. д. Ці процедури є цілком безпечними для здоров’я. Набагато зручніше пройти такий лікувальний курс, ніж все життя щорічно приймати лікарські препарати від алергії.
Прояви сезонної алергії суттєво впливають на наше життя. Вони призводять до зниження настрою, працездатності. Під час загострення людина думає лише про те, як поліпшити свій стан.
І навіть якщо ви вирішили пройти обстеження та лікування – будьте готові до того, що все це може зайняти певний час. Ми зібрали для вас прості поради, які допоможуть вам “пережити” чергове загострення полінозу:
Бережіть себе та не опускайте руки! Порятунок від сезонної алергії є!