Кератинове випрямлення волосся – це популярна процедура догляду, що полягає в зміцненні кожної волосинки білком – кератином. Сам кератин – це будівельний матеріал волосся і нігтів, в б'юті індустрії застосовуються тваринний (з вовни) і рослинний (з пшениці, рису та сої) кератин.
В основі процедури лежить вплив на кератинове з'єднання та волосся високою температурою, внаслідок чого білок згортається та огортає волосок, надаючи йому міцність, гладкий та прямий вигляд. Процедуру проводять фахівці тритментологи, які пройшли курс навчання цієї техніки.
Процедура не однозначна і дівчат цікавлять ті самі питання:
Скільки тримається кератинове випрямлення?
Захисна плівка з кератину робить волосся стійким до різних зовнішніх впливів, але чарівний ефект триває в середньому 3-4 місяці, до кінця терміну сходить на «ні» і потрібна повторна процедура.
Що дає кератинове випрямлення волосся?
Кератування волосся – це не оздоровлююча, а естетична процедура, тому вона дає косметичний ефект щільного прямого волосся. Це означає, що протягом кількох наступних місяців кератин утримуватиме вологу в волокнах волосся, заповнюватиме порожнечі, зменшуючи ламкість і пористість волосся, підвищуватиме еластичність і слухняність пасм.
Як робиться кератинове випрямлення?
Весь процес ділиться на п'ять етапів:
1. визначення типу волосся та підбір індивідуального складу;
2. розчісування волосся гребенем з рідкими зубцями, очищення волосся та шкіри голови спеціальним шампунем;
3. сушіння волосся та розчісування, обробка підібраним складом. Потрібно знати, що у більшості складів міститься формальдегід, тому приміщення має добре провітрюватися, щоб ні клієнт, ні перукар не отримали отруєння його парами;
4. термічна обробка волосся праскою;
5. очищення волосся та сушіння феном.
Ціна процедури залежить від марки складу, густоти та довжини волосся та його первісного стану.
Як часто можна робити кератинове випрямлення?
Відновлення волосся за допомогою кератину рекомендується проводити з інтервалом близько 5-6 місяців: за цей час кератин повністю вимиється з волосся, і не виникне перенасичення, що зведе ефект до мінімуму.
При всій своїй привабливості клієнтки часто побоюються, чи не шкідливо робити кератинове випрямлення.
У процедури є деякі особливості:
1. не всьому волоссю потрібен штучний кератин – досвідчений фахівець відмовляє від процедури, якщо стан волосся хороший, а додатковий кератин дасть ефект важкого та брудного волосся;
2. на різних волоссях ефект тримається різну кількість часу – від 2 до 5 місяців, інтервал проведення повторної процедури може змінюватися;
3. у будь-якому складі міститься та чи інша кількість формальдегіду, а сама процедура передбачає нагрівання – погоня за дешевизною може обернутися виникненням отруєння, алергічних реакцій та псування волосся.
Кому можна, а кому не можна робити кератування – дізнаємося нижче.
Вагітним жінкам не рекомендується виконувати цю процедуру, щоб уникнути отруєння парами формальдегіду. Мамі, що годує, також бажано дочекатися закінчення періоду лактації, після чого сміливо експериментувати зі своєю зовнішністю. Консультація фахівця, що спостерігає жінку, буде корисна у вирішенні питання про кератинове випрямлення при ГВ (грудному вигодовуванні).
Дітям не проводиться випрямлення волосся кератином до досягнення віку 16 років. До 16 років фахівець може виконати догляд з письмового дозволу батьків (законних представників) неповнолітнього.
Виробники зазначають мінімальний вік проведення процедури 12 років. Пов'язано це з тим, що дитяче тонке волосся більш пористе, м'яке і нестійке до агресивних засобів. Батьки мають право вирішити самостійно, зі скількох років дозволити своїй дитині кератування.
Однозначно варто зробити кератинове випрямлення волосся перед відпусткою. Волосся, покрите кератином, менше піддається впливу палючого сонця і солоної морської води, не плутається і легко розчісується. Однак завдяки сонцю та морю дія кератину скоротиться приблизно вдвічі.
Забарвлювати волосся перед кератином можна хоч цього ж дня, а після процедури необхідно почекати близько 2 тижнів. Пов'язано це з тим, що кератин як би запечатує волосся, згладжує лусочки, і барвник не спрацює. Фарбування волосся перед кератуванням дозволить зробити колір глибшим і довгограючим.
Працювати з кератином можна після хімічної завивки та знебарвлення, але потрібно враховувати, що процедура може зайняти більше звичайного часу та коштувати дорожче, так як потрібно більше складу. Також рекомендується почекати близько 2 тижнів для збереження здоров'я волосся.
Кератинове випрямлення може бути проведене і на нарощеному волоссі, але є пара нюансів:
1. не можна проводити процедуру, якщо нарощування волосся було виконане у стрічковій техніці – під дією високої температури клейова основа може розплавитися;
2. при кератуванні важливо не пошкодити капсули з нарощеним волоссям;
3. ефект випрямлення може помітно відрізнятися від отриманого на «рідному» волоссі;
4. можливо знадобляться частіші корекції.
Критичні дні самі по собі не є протипоказанням до проведення косметичних процедур, проте варто враховувати, що в цей період в організмі жінки відбувається гормональний сплеск, внаслідок якого ефект від процедури може бути ослаблений або недовговічний.
В Ісламі не заборонено проведення косметичних процедур з метою покращення зовнішнього вигляду для свого чоловіка, проте варто пам'ятати, що віра забороняє наслідувати аморальних і розбещених людей, а також не відповідає природі даній конкретній дівчині.
Кератинове випрямлення можна виконати за допомогою підручних засобів у домашніх умовах, а також - за допомогою спеціальної косметики у салоні. У першому випадку ефект буде недовговічним і менш вираженим, у другому – якісним та довготривалим (за умови вибору професіонала).
Виділяють такі різновиди:
1. бразильське кератинове випрямлення – найпопулярніша процедура, технологія якої передбачає нанесення складу на чисте висушене волосся;
2. американське випрямлення славиться нешкідливими складами, проте ефективність процедури на порядок нижча за бразильську;
3. японське випрямлення підходить для волосся, яке протягом наступного року не фарбуватиметься і мелюватиметься.
У салонах краси застосовуються професійні склади, що підбираються залежно від типу та жорсткості волосся:
1. для щільного та жорсткого волосся вибираються потужні продукти (наприклад, Brazilian blowout);
2. для волосся середньої жорсткості підійде Inoar;
3. для малої жорсткості (легка хвилястість) – Cocochoco.
Температуру прасування майстер також виставляє залежно від структури волосся – градуси, придатні для щільного волосся, можуть спалити ослаблене та тонке волосся.
Процедура в салоні передбачає наявність мінімум 3 годин вільного часу, протягом яких клієнту:
1. вимиють голову шампунем глибокої очистки для очищення шкіри голови від сала, пилу, залишків косметичних засобів і максимально відкриє лусочки для найкращого проникнення складу;
2. висушать феном;
3. нанесуть склад, який має бути на волоссі протягом півгодини;
4. знову висушить волосся феном;
5. пройдуть усі пасма праскою для запечатування кератину;
6. змиють залишки складу з голови та висушать феном.
Технології деяких видів випрямлення можуть відрізнятися один від одного. Ви можете вибрати спеціаліста з кератинового випрямлення та записатися на процедуру онлайн.
Самостійно вдома можна випрямити волосся за допомогою професійних засобів, які продаються у спеціалізованих магазинах косметики для волосся.
Потрібні шампунь для глибокого очищення шкіри голови і волосся, сам засіб, гребінь з рідкими зубцями, шпильки, рукавички, старий одяг, приміщення, що провітрюється і трохи вільного часу і терпіння. До засобу додається інструкція з докладними кроками для досягнення найкращого результату.
Узагальнюючи, порядок проведення приблизно такий:
1. двічі вимити голову шампунем глибокого очищення;
2. висушити волосся повністю (при бразильському випрямленні – залишити злегка вологим);
3. ретельно розчесати волосся і розділити його на невеликі пасма;
4. кожне пасмо добре просочити засобом, приділяючи увагу всьому полотну від коренів до кінчиків;
5. залишити засіб на 20-30 хвилин під ковпаком (пакетом);
6. висушити феном (при необхідності) і закріпити результат за допомогою праски для волосся. Використовувати температурний режим, що щадить, і прогладжувати невеликі пасма волосся швидкими рухами близько 8-10 разів;
7. після обробки всієї голови волосся миється безсульфатним шампунем і сушиться феном.
Докладно подивитися, як проводити процедуру, можна у відео нижче:
Відомий рецепт випрямлення волосся за допомогою харчового желатину.
Потрібен 1 ст.л. желатину (для довгого волосся – більше), звичні шампунь та бальзам. Желатин нагрівають на водяній бані, не доводячи до кипіння, змішують з бальзамом до однорідної текстури, наносять на вимите вологе волосся, відступаючи від коріння на 2-3 см, і залишають під шапочкою для душу і рушником на кілька годин. Після цього волосся потрібно вимити теплою водою і залишити висихати.
Замість бальзаму можна використовувати олії (розторопші, рицинова), розігріти желатин з молоком (у співвідношенні 1:3) або додати в желатин куряче яйце.
Ніхто не застрахований від невдалого результату випрямлення або алергічної реакції, що з'явилася, тому важливо знати, як змити кератин:
1. за допомогою шампунів глибокого очищення – ними можна користуватися не частіше 1 разу на тиждень, інакше високий ризик пересихання шкіри голови та появи лупи;
2. шампунями з сульфатами;
3. професійними змивками для волосся (в їх складі – кислоти);
4. народними засобами (миття голови господарським або дьогтярним милом, розчином солі, з додаванням миючого засобу для посуду).
Запорука тривалого ефекту прямого волосся полягає у тому числі й у правильному догляді після процедури. Його основу складає застосування безсульфатних шампунів та кондиціонерів, що запобігають вимиванню складу з волосся.
Назва | Опис |
Matrix Biolage Keratindose | Іспанський шампунь з комплексом Pro-Keratin для волосся після хімічної завивки, фарбування, знебарвлення та кератинового випрямлення. Склад формули заявлений без парабенів та сульфатів. |
Estel Professional Otium Aqua | Шампунь, що не містить сульфатів, підходить для застосування після випрямлення. Формула з бетаїном, амінокислотами, соєю та пептидами подарує волоссю м'якість та блиск. |
La&dor Keratin LPP | Професійний шампунь з Південної Кореї підходить для щоденного застосування містить олії аргани, авокадо, жожоба, погано піниться, але зберігає ефект від випрямлення надовго. |
Esthetic House CP-1 BC Intense Nourishing Version 2.0 | Протеїновий шампунь корейського бренду відмінно очищає шкіру та волосся. У складі містяться екстракт солодки, олія камелії, жожоба, кокосу, протеїни шовку та колаген. |
GKhair (Global Keratin) Shampoo Vegan Line | Шампунь багатий на вітаміни груп A, B, C, D і E, а також кератином Juvexin V2 – веганською сумішшю протеїну з кіноа та гороху. |
Перед тим, як записатися на процедуру або наважитися зробити її самостійно в домашніх умовах, потрібно ретельно зважити всі плюси та мінуси, визначити тип волосся, щоб згодом насолоджуватися результатом, а не журитися про витрачені кошти та зіпсоване волосся.
Плюси
1. Гладке та пряме волосся – ідеальне рішення для тих, хто хоче випрямити кучеряве волосся, а також для власниць коротких стрижок та каре;
2. Легке розчісування навіть після миття голови;
3. Відсутність електризації волосся в осінньо-зимовий період;
4. Захист волосся від шкідливого впливу навколишнього середовища (сонячного проміння, температури, вітру, моря);
5. Продовження стійкості кольору (актуально для фарбованого волосся);
6. Зменшення часу для укладання волосся;
7. Вартість процедури, що дозволяє виглядати ідеально до 5 місяців, відносно невисока. Ціни за послугу в різних містах на волосся середньої довжини – нижче;
8. Запаювання посічених кінців;
9. Можна випрямити лише частину волосся – наприклад, чубчик, що полегшить його щоденне укладання.
Фото якісного кератину:
Мінус
1. Зведення прикореневого об'єму до мінімуму – тонке волосся буде виглядати ще більш тонким і прилизаним;
2. Склади містять формальдегід – його пари шкідливі для здоров'я;
3. Необхідність мити голову протягом 2-3 днів після процедури. Не всі сучасні склади дозволяють вимити голову відразу;
4. Заборонено при вагітності, астмі, алергічних реакціях, гормональних збоях, онкології, захворювання шкіри голови, алопеції;
5. Велика кількість засобу обтяжує волосся, через що воно може обломитися;
6. Після процедури не вдасться пофарбуватися протягом кількох тижнів.
Фото невдалого кератину:
Процедура тільки випрямила завитки, кінці виглядають спаленими.
Відсутність початкового обсягу волосся, перукар не відступив від коріння.
Ботокс для волосся або кератинове випрямлення?
Кератинове випрямлення для волосся має більш тривалий ефект, на відміну ботоксу. Ботокс також має лікувальний ефект, а кератинове покриття дає лише візуальну доглянутість.
Кератинове випрямлення чи ламінування?
Ламінування волосся – процедура, що не спрямована на випрямлення волосся. За допомогою спеціальних засобів волосся стає блискучим і шовковистим. Ефект тримається близько 4-6 тижнів.
Що краще: кератинове випрямлення чи нанопластика?
Нанопластика – аналог кератинового випрямлення за допомогою натуральних складів. Нанопластика підходить для здорового, не травмованого хімією, фарбами та температурами волосся, але не підходить блондинкам.
Чи можна робити кератинове випрямлення та буст ап одночасно?
Буст ап (boost up) – це накручування волосся на металеві шпильки, завдяки їм створюється гофре, яке надає об'єму. Одночасно зробити кератинове випрямлення волосся і буст ап можна, спершу надавши об'єм корінням, а потім випрямити решту довжини волосся – . таким чином, буде досягнуто максимального ефекту кератину без втрати прикореневого об'єму.
У салонах України середній цінник на випрямлення волосся завдовжки до лопаток сильно відрізняється. У Києві доведеться віддати близько 3000 грн., середня вартість процедури в Одесі та Дніпрі становить 1200–2500 грн. У Харкові трохи дорожче – віддати за процедуру доведеться до 2700 грн, а у Львові цінник майстрів стартує з позначки 990 грн.
Ціноутворення у різних містах України приблизно однакове. Майстер-початківець може надавати послуги як вдома, економлячи на оренді приміщення, так і знімати студію, що підвищить лояльність клієнтів.
При вартості процедури 1800 грн та обслуговуванні 4-5 клієнток на день, на місяць можна заробити близько 275000 грн, з яких частина коштів піде на закупівлю витратних матеріалів та обладнання (фен, праску), оренду студії, оплату рахунків та рекламну кампанію. Чистий прибуток може становити близько 92000 – 125000 грн на місяць.
Навчитися робити цю процедуру можна як самостійно, так і за допомогою професіоналів. У першому випадку, здавалося б, можна заощадити, але зрештою така економія може коштувати репутації та втрати клієнтів. ніхто не підкаже, як уникнути помилок, якими методиками та складами можна працювати з тим чи іншим типом волосся. Найкращим рішенням стане вкладення знань на спеціальних курсах.
Їхня вартість досить невисока, особливо з огляду на можливість заробляти у цій сфері, «відбити» курс можна буквально за місяць-другий.
Академія краси Еколь у Києві набирає учнів на курс, його вартість зі знижкою складає 2500 грн. - це робота із двома клієнтами. Після успішного завершення видають сертифікати та дипломи, під час навчання можна зібрати своє портфоліо для соцмереж, що допоможе залучити клієнтів. Саме навчання відбувається у салонах на моделях, учням доступні знижки у професійних магазинах та розстрочення платежів оплати курсу.
Пройти навчання можна у викладачів команди Keratin Academy у Києві. Вартість курсу залежить від кількості учнів та формату навчання. Видають сертифікати міжнародного зразка після закінчення навчання.
На Barb.ua можна також вибрати курс, семінар або майстер-клас з перукарського мистецтва в будь-якому місті України та навчитися новим методикам відновлення волосся.
<< Ламінування волосся: як відбувається і чи варто робити? | Грибок на нігтях: причини, симптоми та методи лікування >>