Зміст відкрити
Ідеальний манікюр визначається правильно підібраною формою нігтів. Можливо, ви вже багато років робите манікюр, але так і не знаєте, яка форма більше підходить, тому постійно експериментуєте із довжиною та шириною нігтів. Або помилково вважаєте, що знайшли «ідеальну» форму для себе і не змінюєте їй протягом тривалого часу.
При виборі манікюру варто відштовхуватися від стану нігтьової пластини, довжини та товщини пальців, щоденних звичок та способу життя.
Сьогодні в салонах майстри пропонують різні форми манікюру, і на перший погляд важко вибрати підходящий варіант для своїх рук та нігтів. Кожна з них має відмінні риси, переваги та недоліки, з якими краще ознайомитися заздалегідь.
Якщо ви маєте тонкі, довгі і витончені пальчики, то мигдалеподібні нігті стануть вдалим продовженням. Подібний манікюр вважається фаворитом серед нейл-блогерів та професіоналів. Але якщо ви часто займаєтеся спортом і ведете активний спосіб життя, то від такого виду рекомендується відмовитися, оскільки нігті будуть часто ламатися та травмуватися. З тієї ж причини форма не підходить володаркам слабкої та тонкої пластини. Гострий мигдаль на довгих і міцних нігтях виглядатиме витончено та яскраво, тоді як для коротких нігтів це не найкраще рішення. Якщо вам сподобався цей манікюр, то доведеться дочекатися, поки нігті відростуть до потрібної довжини або зробити нарощування.
Квадратні нігті, в порівнянні з іншими формами, вважаються міцними. Вони рідше ламаються, добре виглядають як на коротких, так і на довгих нігтях, проте гострі кути часто чіпляються за різні предмети, залишаючи зачіпки на речах. Якщо робота пов'язана, наприклад, з комп'ютером, то квадрат стане найвдалішим рішенням. Однак він не підійде жінкам з короткими пальцями і широкою нігтьовою пластиною, оскільки візуально зробить їх ще коротшими. Спочатку квадрат використовували тільки для французького манікюру, але він настільки сподобався модницям, що став основою будь-якого манікюру. Квадрат виглядає акуратно та стримано, дає можливість експериментувати з дизайном.
Це щось середнє між квадратними та овальними нігтями. Також зустрічається назва "м'який квадрат". Підходить будь-якій нігтьовій пластині, навіть ослабленій. Замість гострих куточків робляться плавні краї, що виглядає не так агресивно. До того ж, порівняно зі звичним квадратом вони практичні, підходять навіть тим, хто веде активний спосіб життя, часто займається спортом. З такою формою руки виглядатимуть жіночно і ніжно. Підходить дівчатам із довгими чи середніми нігтями. Закруглений манікюр є вдалим полотном для створення дизайнів – лунки, смужки, геометрія.
Зовні нагадує силует пуантів. Якийсь симбіоз квадрата, мигдалю та гострих нігтів, але в порівнянні з ними не так часто ламається і практична у побуті, оскільки куточки менш уразливі. Відрізняється екстремальною довжиною та яскравим дизайном. Така форма вважається універсальною, оскільки підходить для пальців та нігтьової пластини будь-якої довжини та ширини, за винятком слабких та ламких нігтів – вони не витримають такого «навантаження». Форма балерина добре тримається, виглядає привабливо, за рахунок чого і полюбилася модницям. Самої доглядати і підтримувати потрібну довжину буде складно, тому без допомоги майстра не обійтись. До того ж потрібно зміцнення та вирівнювання нігтьової пластини. Якісний результат можна отримати у салоні.
Класична форма підходить володаркам коротких пальчиків із широкою нігтьовою пластиною. Вона надасть витонченості і візуально зробить пальці довшими, навіть якщо нігті будуть мати коротку довжину. Головним плюсом вважається легкість догляду в домашніх умовах. Щоб підтримувати круглу форму, не доведеться мати вміння професійної манікюрниці. Вони практичні у повсякденному носінні, дозволяють легко справлятися з будь-якою роботою.
Якщо ви маєте подовжені та тонкі пальці, то краще звернути увагу на овал. На коротких нігтях також вдало виглядатиме, оскільки візуально подовжує пальці, робить манікюр ніжним і м'яким. Різниця між круглими та овальними нігтями полягає в тому, що в останньому випадку кінчики по краях звужуються.
Гострі нігті мають різне виконання – трикутники, стилети. Незважаючи на непрактичність, такий манікюр часто роблять для повсякденного носіння. Також як і квадрат, гострий манікюр підійде дівчатам і жінкам з довгими пальчиками і акуратно оформленою нігтьовим ложем. Перевагу краще віддавати середній довжині, оскільки довгі гострі нігті швидко поламаються. Варто бути обережними із загостреними кінчиками, щоб не поранити себе чи інших людей.
Мають подовжену та звужену форму з гострим кінчиком. Зовні нагадують мигдалеподібні нігті, але за будовою та особливостями вважаються примхливими. Стиль виглядає ексцентрично і навіть зухвало. Любительки нейл-експериментів часто обирають такий вигляд. До недоліків відносять непрактичність, крихкість. Свої нігті швидко зламаються, тому стилет краще втілювати на нарощених або з основою гель-лак. З такими довгими нігтями повсякденні завдання будуть ускладнені, наприклад, натискати кнопку або дверний дзвінок тепер доведеться зігнутим пальцем. Для друкування на клавіатурі така форма не стане проблемою, як і в разі потреби підібрати дрібні речі. Для створення «стилет» краще відразу прямувати до салону, оскільки самостійних навичок буде недостатньо.
Характерна риса захована в назві. Пайп перекладається як «трубка». Така форма нігтів має подовжений кінчик і збоку схожа з трубкою. Не варто казати, що для домашньої роботи така форма не практична. Власниці нігтів пайп часто вибирають яскраві та помітні дизайни, неонові відтінки, різноманітність декору. Варто уточнити, що свої нігті навряд чи вдасться відростити до такої довжини, тож доведеться їх нарощувати. Якщо необхідний екстравагантний і яскравий образ на захід, то манікюр пайп його успішно доповнить.
Одна із новинок у неіл-індустрії. Незвичайне рішення для тих, хто полюбляє експерименти. Зовні липстик нагадує скошений край губної помади. Сторони кожного нігтя мають різну довжину, завдяки чому створюється візуальний обман – пальці здаються ширшими. Тому такий варіант підходить власницям вузьких пальців та нігтів.
Обираючи манікюр, варто відштовхуватися не тільки від особистих уподобань, а й від розміру пальців, виду нігтів (довжини та товщини пальців, стану нігтьової пластини).
Можна подумати, що на довгих і тонких пальчиках вдало виглядатиме будь-який манікюр, але це не так. Якщо вибирати надто довгі форми нігтів, то пальці здаватимуться ще довшими, що виглядає неприродньо і навіть негарно, тому краще дотримуватися почуття міри.
Для таких пальців підійде трапеція та гострий квадрат. Округлі нігті також доречні, але варто відштовхуватися від нігтьового ложі. Якщо воно широке і коротке, краще вибрати овал. Для тонких пальців також підійде форма нігтів балерина та мигдаль.
Зробити короткі пальчики візуально довше допоможе правильно оформлений манікюр. Можна відростити нігті і надати їм самостійно підходящу форму, або ж наростити в салоні. Нігтьове ложе здаватиметься довшим за рахунок овального манікюру, який виглядає ніжно і жіночно.
Такі пальці повинні візуально здаватися довшими. Найпростіший спосіб – наростити нігті. Вдалим варіантом вважається мигдалеподібна та овальна форма. У разі тонкої нігтьової пластини підійде м'який квадрат.
З довгими нігтями буде доречний практично будь-який манікюр. Можна спробувати зробити квадратну форму, поекспериментувати із гострими нігтями.
Beauty Studio Coco Rico (Київ)
Для ультракоротких нігтів підходить кругла або овальна форма. Гострий і м'який квадрат не доречний, оскільки квадратна частина повинна «виходити за межі» кінчиків пальців.
Кругла нігтьова пластина – універсальний варіант. Гармонійно виглядає з такими ж широкими пальцями та долонями. Якщо у вас саме такі руки, то можна зробити манікюр заокругленим, що дозволить візуально звузити широкі нігті. При цьому довжина має бути короткою або середньою. Це вдале рішення для повсякденного манікюру.
Мало хто приділяє увагу виду кутикули біля нігтьової пластини, але вона також буває різною. Для початку варто розглянути основні її види:
Для трикутника підходить гостра форма, з якою манікюр буде виглядати гармонійно.
З овальною кутикулою поєднуватиметься будь-який манікюр, але перевагу краще віддавати овальним і круглим нігтям.
Для квадратної кутикули підійде така сама форма. Будь-які інші будуть недоречними.
При оформленні нігтів не менш важливий правильно підібраний відтінок лаку, який зробить манікюр завершеним та естетичним:
У створенні дизайнів та оформленні манікюру не варто боятися експериментувати з палітрою кольорів, враховуючи останні модні тенденції.
Для створення ідеального манікюру самостійно в домашніх умовах важливо дотримуватися наступних порад та правил.
Придбати необхідний інструмент.
У спеціалізованих магазинах представлений широкий вибір пристроїв, починаючи від манікюрних пилок і закінчуючи манікюрними пилососами.
Практичною вважається пилка «банан», яка дозволяє отримати плавне округлення куточків і рівну нігтьову пластину.
Окремо варто сказати про інструмент, яким нехтують навіть у професійних салонах, що пов'язане з його дорожнечею. Йдеться про манікюрний пилосос. Він швидко збирає нігтьовий пил, який з'являється при обробці натуральних та нарощених нігтів.
Підготовка нігтів.
Вимити руки з милом та водою, щоб позбавитися шкірного сала, яке негативно відбивається на підпилюванні. Висушити руки та нігті. Пиляти можна лише суху нігтьову пластину. Вплив на вологі або мокрі нігті призводить до їхнього розшарування.
Вибір пилки
Якщо нігті натуральні, то пилка має бути з абразивом не більше 180 грит (цей показник вказується на упаковці). З тонкими і слабкими нігтиками варто уникати металеві пилки, оскільки вони можуть сильно травмувати нігтьову пластину і зробити її тоншою. Для нарощених нігтів підійдуть жорсткі пилки (80-100 грит). Найефективнішими вважаються керамічні та скляні пилки, які прості у догляді, не травмують нігті та допомагають швидко надати потрібного вигляду.
Вибрати довжину
Перед тим, як підпилювати нігті, потрібно обрізати їх до необхідної довжини.
Усі нігті мають бути однієї довжини, особливо це стосується вказівних, середніх та безіменних пальців. Допускається невелика різниця в 1-2 міліметри на мізинцях та великих пальцях. Якщо один ніготь поламається, то інші підпилюють під довжину найкоротшого нігтя. Відповідна довжина визначається з урахуванням розміру нігтьового ложа. Для цього вимірюється нігтьова пластина від краю ложа до кінчика вільного краю.
Вибрати форму
Для створення бажаного манікюру потрібно вибрати базову форму нігтів, яку використовують для створення інших варіантів оформлення пластини. Це може бути квадрат, трикутник, овал.
Працюючи пилкою, її необхідно тримати паралельно сторонам нігтя, щоб не поламати його.
Щоб зробити нігті гострими пилкою потрібно акуратно надавати нігтям форму конуса, рухаючись від основи до центру. Працювати потрібно лише в одному напрямку, уникаючи рухів «вперед-назад», щоб не зашкодити структурі пластини.
Квадратні нігті роблять із округлої нігтьової пластини. Для цього необхідно вибрати потрібну довжину, відрізати край паралельно основи, залишивши декілька міліметрів у запасі для коригуючого опила. За допомогою абразивної пилки прираються краї. Для м'якого квадрата куточки злегка підпилюються.
На замітку! Якщо ви хочете отримати квадрат, то не варто робити нігті надто короткими, оскільки така форма підходить лише довгим та середнім нігтям.
Овальна форма найлегша у виконанні. Для неї буде достатньо звичайного домашнього манікюрного набору. Для овального манікюру підійдуть як довгі, так і короткі нігтики. Якщо довжина влаштовує, краї пластини не підрізаються. Залишаються кілька міліметрів для опила. Спочатку підпилюються боковинки, поступово переходячи до центру. Краї та кінчик повинні бути закругленими. Щоб отримати мигдалеподібну форму, край нігтикив підрізається трохи більше, ніж кінчик. Мигдаль на короткі нігті не буде красиво виглядати, тому довжина повинна бути не меншою за середню.
З простою формою нігтів можна впоратися самостійно вдома. Якщо ж ви хочете отримати «балерину», «пайп» або інші складні техніки виконання манікюру, то краще вирушити в салон.