Знайди свого майстра краси

Крем з SPF взимку: кому та навіщо?

Дата оновлення: 05-10-2023

Здавалося б, сезонна нестача, і нова зимова баночка санскріну вже на полиці. Що не придумають косметичні компанії, аби звинуватити сонячний ультрафіолет у всіх проявах старіння, а то й онкології. 

І якщо відкинути маркетингову паранойю, то всі ті UVA, UVB і UVC, дійсно проникають у шкіру, руйнують колаген з еластином, та провокують розвиток онкопроцесів (крім останнього, його поглинає озоновий шар Землі). 

Якщо ви не маєте бодай одного крему для обличчя з SPF, свідомо ігноруєте ультрафіолет навіть улітку, то нам є що вам доповісти.

Що таке SPF, і чому він такий важливий?

SPF (сан протекшн фактор) – з нього все починається. У звичних б’ютімаркетах повно продуктів з цією абревіатурою, яка має захищати нашу шкіру від ультрафіолету.

Проте, найперше, про що вам може розповісти Sun Protection Factor, це у скільки разів збільшується біологічна (еритемна) доза, якщо ви нанесете конкретний продукт з SPF 50, 10, 30 чи 100.

Інакше кажучи, якщо ваша шкіра (незасмагла), червоніє після 4 хвилин перебування під сонцем, то якщо нанести засіб із SPF 30, ваша шкіра буде захищена від опіків протягом 2 годин (4х30=120 хвилин).

Ще один факт про SPF маркування – він захищає переважно від UVB променів. А для ідеальної картини, має захищати від UVB та UVА.

До прикладу, сонцезахисні засоби можуть мати інші позначки, не тільки SPF. В Кореї, продукти, які захищають шкіру від UVA-променів, мають маркування РА+ (РА++ тощо). Кількість плюсиків вказує на ступінь захисту.

Також, варто звертати увагу на продукти, в яких UVA обведено в кружечок. Або “broad spectrum” – широкий спектр захисту, чи PPD (persistent pigment darkening).

І коротенька довідка про те, як кожен з видів впливає на шкіру:

  • UVA (проникають у дерму, руйнують волокна колагену та еластину, пришвидшують процеси старіння).
  • UVB (досягають епідермісу, активують меланоцити, можуть спричиняти опіки та дисбаланс мікробіому шкіри).
  • UVC (майже не досягають земної поверхні, бо поглинаються озоновим шаром планети). 

Ультрафіолет, без перебільшення, серйозний ворог шкіри, але без демонізації: влітку можна сходити у маркет через дорогу і без сонцезахисту (якщо ви туди й назад).

Інша справа, коли планується пляжний відпочинок, чи тривалий променад в години пікової активності сонця. У такому разі, прихопіть якісні сонцезахисні окуляри та крисатий капелюх, усе інше, що відкрите, покрийте щільним шаром крему з SPF, не жалійте. Інакше немає сенсу купувати крем з SPF 50, якщо ви ледве торкнулися ним шкіри. 

Усі виробники розраховують об’єм крему, який необхідний для забезпечення вказаного рівня захисту фільтра. Зазвичай, це приблизно 1 ч.л. (5 мл) для покриття обличчя та шиї. Звучить масно, але такі правила, тому кожен має знайти свій, комфортний у всіх відношеннях, продукт. 

І ще одне. Якщо ви обрали для себе продукт із хімічними фільтрами, то мастіть його, принаймні, за 20 хвилин до виходу в світ. Таким фільтрам потрібен час щоб увібратися в шкіру та захищати вас максимально довго.

А от про захисний крем взимку варто сказати окремо, бо є що.

Чи потрібен крем з SPF взимку?

Допоможе з цим питанням ваш смартфон, а саме застосунок “Погода”, в якому є інформація про UV index. Індекс ультрафіолету (рівень ультрафіолетового випромінювання) саме у вашому регіоні проживання тут і зараз, і безкоштовно.

Далі діло в цифрах, на які ви маєте орієнтуватися:

  • 1-2 (низький рівень) – захист від сонця непотрібний;
  • 3-5 (помірний ріень) – необхідно нанести сонцезахисний засіб на відкриті ділянки шкіри;
  • 6-7 (високий рівень) – санскрін потрібен + обмежити перебування під сонцем, у період з 11 по 16:00.
  • 8-10 (дуже високий) – використовуйте санскрін із максимальним рівнем SPF + подбайте про одяг, що додатково прикриватиме вразливі ділянки шкіри. Знаходьтеся в тіні.

Крім цього, ситуацію із захистом шкіри від ультрафіолету взимку, чи влітку, треба розглядати через призму вашого фототипу та способу життя (виду основної діяльності). Абсолютно точно не варто нашаровувати крем з SPF 50 тим, хто приходить на роботу рано-вранці, а повертається тоді, коли сонце заходить, або його не видно.

Достатньо обрати санскрін з легкою текстурою: флюїд, міст, чи BB-крем з SPF 25, який забезпечить оптимальний догляд, надасть рівного тону, не блищатиме, і не забиватиме пори. 

Як вибрати якісний крем з SPF?

Можна послухати іменитого дерматокосметолога з Барселони (коли самі ви живете в Черкасах), та купити його суперсанскрін з SPF 50+, а можна “чекнути” УФ-індекс та врахувати індивідуальні особливості своєї шкіри. 

Критерії вибору SPF-засобу 

Зупинимося на базових критеріях, з якими легко буде обрати те, що треба. 

  1. Вік.
  2. Фототип.
  3. Стан шкіри.
  4. Стиль життя.
  5. Індекс ультрафіолету.

По-перше, молода шкіра більш стійка до ультрафіолетового випромінювання. Якщо вам більше, ніж 30-35 років, то краще зарання підшукайте свій надійний та якісний санскрін, враховуйте UV index, і період, який збираєтеся знаходитися під сонцем. Зріла шкіра більш схильна до появи пігментних плям і процес фотостаріння прискорюється в рази. 

По-друге, визначте свій фототип шкіри за Фітцпатріком (їх 6), – дізнаєтеся багато цікаво. Якщо у вас 1-2 фототипи шкіри, світле волосся та колір очей, ви часто обгораєте, а не засмагаєте – максимально захищайте свій шкірний покрив від УФ-променів. Засмагайте в тіні, а якщо влітку виходите на сонце, то тільки з кремом, або пудрою з SPF 50.

Для тих, у кого більш смугла шкіра (3-4 фототипи), вам достатньо буде легких засобів із SPF 20-30. Усе залежить від вашої активності на відкритому повітрі протягом дня та ультрафіолетового індекса вашої місцевості.

По-третє, враховуйте стан шкіри. Якщо у вас є певні особливості (тимчасові, вроджені):

  1. У вас вітіліго, або інші захворювання шкіри;
  2. Ваша шкіра схильна до гіперпігментації;
  3. Період проведення агресивних косметологічних процедур;
  4. Ви приймайте препарати, які підвищують чутливість до сонячних променів (гормональні препарати, сечогінні, антибіотики тощо). 

..тоді нанесення засобу із високим фактором захисту ваш надійний супутник протягом дня. А краще подбати про легкий одяг з натуральних тканин, який покриватиме більшу частину тіла, тоді 100% протекція вам гарантована. 

Четвертий пункт – це ваш стиль життя, де більшу частину займає ваша робота. Якщо ви екскурсовод, будівельник, промоутер, тобто ваша робота передбачає тривале знаходження на відкритому повітрі, тоді так, сонцезахист має бути обов’язково. 

Коли ви працюєте в офісі, супермаркеті, ТЦ і дня білого не бачите – немає сенсу наносити SPF 30, чи 50. Невеличка доза сонячного проміння вам буде на користь (синтез вітаміну D і хороший настрій).

І останній критерій, який ми проговорили – індекс ультрафіолету на місцевості, де ви проживаєте. Гуглимо погоду, чи дивимося в метеозастосунку UV index та вибираємо потрібний засіб з SPF-фільтром.

Фізичні та хімічні фільтри санскріну

Ще одне протиріччя, яке виникає під час вибору – це хімічний чи фізичний фільтр. Застарілих міфів існує достатньо, особливо про хімічні (насправді достатньо знати, які хімічні компоненти у складі продукту варто оминати). Хоча фізичні, наприклад, часто можуть залишати білі сліди на поверхні шкіри та мають щільну, масивну текстуру. 

Основна відмінність між ними полягає у способі протидії ультрафіолету – хімічні поглинають сонячні промені, а фізичні працюють, як відбивачі. Розпочнемо з аналізу хімічних, а саме вкажемо, які хімічні компоненти варто уникати в складі:

  1. Benzophenone-3, або Oxybenzone – негативно впливає на ендокринну систему + шкодить морським жителям (флорі, фауні).
  2. Benzophenone-4 – маловивчений і, ймовірно, має аналогічні до попереднього наслідки для організму.
  3. Параамінобензойна кислота (РАВА) вважається канцерогенним компонентом, може викликати фотодерматити.
  4. Butyl Methoxydibenzoylmethane – нестабільний, застарілий і слабкий фільтр, що часто є причиною виникнення алергічних реакцій.
  5. Octocrylene має аналогічну дію, як попередній.

Сміливо купуйте засоби з сучасними хімічними фотостабільними фільтрами (Tinosorb S та M, Uvinul A Plus, Ethylhexyl Triazone, 4-Methylbenzylidene Camphor), якщо у вас жирна/комбінована шкіра. Однак, якщо у вас гіперчутлива, чи травмована шкіра, тоді краще купувати продукти із фізичними скрінами.

Фізичні фільтри (диоксид титану та оксид цинку) надають засобам щільної текстури та частенько утворюють білу плівку на шкірі. Вони працюють, як екрани, та відбивають сонячні промені з поверхні шкіри. Якщо знайдете сучасну формулу санскріна з наночастинками фізичних фільтрів, тоді можна наносити і на жирну шкіру, обтяження та блиску не буде.

Строгих рекомендацій стосовно того, який краще фільтр обрати, немає. До речі, зараз часто можна зустріти сонцезахисні засоби 2 в 1, в яких поєднуються хімічні та фізичні фільтри. 

Антиоксиданти в сонцезахисних засобах

SPF – це ще не все. Для краси та молодості шкіри, сонцезахисний комплекс має містити ще доглядову складову – антиокислювачі (антиоксиданти). Найкращі представники цієї групи речовин, що захищають шкіру від окисного стресу, це вітаміни Е та С.

Тому, якщо ви часто користуєтеся сонцезахисними кремами, наносьте попередньо на шкіру, антиоксидантну сироватку або олійку (якщо у вас суха, зневоднена шкіра). Синергія продуктів SPF та антиоксидантів, це ідеальна пара для протистояння фотостарінню.

Зима, чи літо, турбота про шкіру повинна базуватися на принципі індивідуальності. Якщо вам складно підібрати свій сонцезахист – зверніться до косметолога, або спеціалістів компанії Totis Pharma. Тільки свідоме ставлення і якісна косметика можуть гарантувати бажані, естетичні та прогнозовані результати.


Оцініть статтю:
(Голосів: 1. Рейтинг: 5 з 5)
109322

Последние публикации

0 коментарів