Знайди свого майстра краси

Видалення волосся в зоні бікіні: методи та їх особливості

В усі часи представниці прекрасної статі, доглядаючи за своїм тілом, прагнули виглядати привабливо та при цьому відчувати максимальний комфорт. Особлива увага приділялася інтимній красі, в тому числі видаленню волосся в зоні бікіні. Сьогодні ця процедура вважається невід'ємною частиною догляду за своєю зовнішністю. У цій статті ми розповімо, які способи видалення волосся в цій області тіла пропонує сучасна косметологія та в чому полягають їх особливості.

Зміст

  1. Видалення волосся бікіні
  2. Бікіні дизайн: що це?
  3. Видалення волосся в домашніх умовах
  4. Догляд після процедури
  5. Протипоказання
  6. Відгуки

Видалення волосся бікіні

Видалення волосся в зоні бікіні являє собою делікатну процедуру позбавлення від небажаної рослинності в естетичних і гігієнічних цілях.

Існують два способи видалення волосся в інтимних місцях:

  • депіляція;
  • епіляція.

Депіляція  дозволяє швидко та ефективно позбутися від волосся без руйнування структури волосся та його цибулини. Депиляцією можна видаляти волосся в зоні класичного бікіні, робити популярну бразильську епіляцію, створювати модний бікіні дизайн.

Для видалення волосся використовуються засоби натурального складу, тому її називають також біодепіляцією. Метод в застосуванні досить простий, завдяки чому його можна використовувати в домашніх умовах. При вмілому проведенні домашня депіляція гарантує такий же результат, як і процедура в салоні. У той же час такий спосіб забезпечує тимчасовий ефект: повторно процедуру потрібно проводити через кожні 3-4 тижні, в окремих випадках - через 6.

Види депіляції бікіні:

  • ваксинг;
  • шугаринг;
  • депіляція фітосмолою;
  • депіляція кремом.

Ваксинг бікіні можна виконувати як в салоні, так і вдома. Однак варто пам'ятати, що проведення процедури вимагає практичних знань. Для видалення волосся в зоні бікіні найчастіше використовується так звана шпательна техніка, при якій розм'якшений віск наноситься на ділянку депіляції за допомогою спеціального шпателя, що виключає безпосередній дотик рук майстра до тіла клієнта.

Епіляція воском бікіні передбачає використання гарячого або теплого воску. Який віск краще використовувати, залежить від того, наскільки висока чутливість до болю у клієнта.

Основні недоліки способу полягають в тому, що процедура досить болюча та для ідеального результату волоски повинні відрости мінімум до 3 мм, що створює неестетичний зовнішній вигляд.

Шугаринг зони бікіні також називають цукровою епіляцією. Придумана жінками стародавньої Персії, ця техніка являє собою видалення волосся цукровою карамеллю у вигляді м'якої, еластичної пасти. У порівнянні з восковою депіляцією карамельна епіляція проводиться не так боляче. Крім того, шугаринг бікіні забезпечує видалення волосся «під нуль» і більш тривалий ефект. Солодка депіляція ідеально підходить для бразильського бікіні та виконується найчастіше бандажним способом.

Маючи практичні навички, перську епіляцію можна виконувати вдома. Купувати готову пасту не обов'язково - її можна приготувати самостійно.

Попрактикувавши на відкритих ділянках тіла (руках, ногах), ви можете пробувати сама собі зробити бразильський шугаринг.

Недоліків у шугаринга мало: найістотніший полягає в тому, що для 100% результату мінімальна довжина волосся повинна бути не менше 2-4 мм.

Депіляція фітосмолою вважається одним із найбільш сприятливих видів депіляції в чутливих зонах, в т.ч. в області бікіні. Фітосмола містить виключно натуральні компоненти, які не тільки забезпечують гладку і шовковисту шкіру на цілий місяць, а й одночасно живлять клітини шкіри корисними речовинами. При регулярній депіляції фітосмолою волоски слабшають і ростуть набагато повільніше. Істотних недоліків у депіляції фітосмолою немає.

Депіляція кремом - безболісне видалення волосся бікіні. Активні компоненти препарату розм'якшують жорсткі волоски, завдяки чому він видаляє всі волоски без болю та травм шкіри. Сьогодні великою популярністю користується нове покоління кремоподібних засобів - крем для депіляції міні бікіні, який забезпечує миттєвий ефект.

Головний недолік крему для депіляції - алергічні реакції на компоненти. Тому перед тим, як його використовувати, слід провести тест, завдавши засіб на внутрішній згин ліктя.

Лазерна епіляція бікіні - спосіб видалення волосся, при якому відбувається руйнування волосяних цибулин, завдяки чому волосся видаляються з коренем. Епіляція приводить до швидкого послаблення структури волосся - вони стають світлішими, стоншуються і, врешті-решт, зникають зовсім.

Сучасна косметологія пропонує наступні методи епіляції:

  • електроепіляція;
  • лазерна епіляція;
  • фотоепіляція;
  • elos епіляція.

Електроепіляція - це видалення волосся за допомогою спеціального голчастого електроепілятора - електричного апарату з насадкою у вигляді тонкої голки. Через цю голку в волосок подається електричний заряд. Впливаючи на волосяну цибулину, він руйнує її. Волос втрачає силу, здатність до зростання і гине.

Головний недолік методу в тому, що він досить болючий, тому що струм впливає не тільки на волоски, але й на шкіру. Крім того, він викликає подразнення шкірних покривів в зоні депіляції.

Лазерна епіляція бікіні - метод видалення волосся за допомогою спеціального приладу - лазера, що впливає на волосся світовою хвилею довжиною 700-800 нм. Хвиля випускається у вигляді тонкого лазерного променя, який, безболісно проникаючи в дерму, руйнує волосяний фолікул. Через короткий час стрижень волосини відпадає разом із загиблим коренем.

Головний недолік методу полягає в тому, що обробка лазером не підходить для тих, у кого волосся світліше шкіри, оскільки лазер знебарвлює молекули меланіну, а отже, оброблювані ділянки шкіри можуть посвітліти.

Фотоепіляція заснована на використанні потужних світлових спалахів. Ефект досягається за рахунок того, що світловий промінь прямує безпосередньо на волосяний фолікул і практично безболісно руйнує його. Для досягнення результату зона депіляціі попередньо обробляється спеціальним провідниковим гелем. Фотоепіляцією можна видалити волосся будь-якої структури, починаючи від пушкових і закінчуючи найжорсткішими.

Недолік процедури: не можна використовувати тим, у кого волосся світліше, ніж сама шкіра.

Elos епіляція об'єднує в собі основи фото- і лазерної епіляції. Видалення волосся здійснюється за допомогою спеціального апарату, який випускає на оброблювану зону комбінований промінь високочастотного світлового імпульсу та струму. Останній руйнує волосяний фолікул зсередини, а імпульс світла впливає на сам стрижень. В результаті волоски видаляються швидко, безболісно та без неприємних наслідків.

Elos епіляція справляється з волоссям всіх типів, при цьому її можна проводити на смаглявій шкірі. Недоліками способу є протипоказання до процедури: вагітність, цукровий діабет і т.д.

Знеболювання процедури

Депіляція та деякі види епіляції супроводжуються больовими відчуттями. У цьому випадку застосовується місцевий анестезуючий засіб (наприклад, лідокаїн) або знеболююче у вигляді таблеток (парацетамол, темпалгин і т.п.).

Бікіні дизайн: що це?

Бікіні дизайн - це художня стрижка (створення малюнка) в області бікіні.

Підбір малюнка - важлива частина процедури, так як він повинен гармонувати з типом і комплекцією фігури, а також враховувати всі фізіологічні особливості її власниці. Як правило, у кожного майстра є каталог з типовими ескізами, з яких можна вибрати підходящий варіант або запропонувати власний.

Процедура проводиться в такому порядку:

  • знежирення і дезінфекція спеціальним тоніком;
  • нанесення контурів малюнка. Ескіз наноситься за допомогою косметичного олівця, при цьому можуть використовуватися або готові шаблони або трафарети;
  • видалення залишків вологи (поту). Для цього шкіру присипають тальком;
  • видалення непотрібного волосся;
  • декорування (за бажанням).

Малюнок можна як розфарбувати, так і прикрасити елементами декору: блискітками, наклейками, стразами, пір'ям. Звичайна фарба тримається кілька днів, для більш тривалого ефекту волоски можна фарбувати натуральною хною. Якщо ви хочете зберегти красу як можна довше, майстер запропонує модне блиск-тату - перманентний макіяж з дрібними блискітками.

Бікіні дизайн можна зробити й своїми руками дома, однак для цього потрібно володіти домашніми методами депіляції і вміти правильно створювати малюнок.

Скільки тримається бікіні дизайн?

Як довго тримається малюнок, залежить від техніки видалення волосся, виду декорування та дбайливого догляду за цією зоною. Мінімальний термін - 3-7 днів, максимальний -1-2 роки.

Видалення волосся в домашніх умовах

Процедуру міні бікіні можна проводити як в косметологічному салоні, так і в домашніх умовах. Найефективнішими методами домашнього видалення волосся вважається шугаринг, воскова депіляція, депіляція кремом, фітосмолою. Для цього необхідно вміти проводити депіляцію конкретним способом, а також заздалегідь придбати необхідні засоби, матеріали та підготуватися до депіляції.

Як підготуватися до процедури?

Підготовка до процедури - нескладна і включає наступні рекомендації:

  • в зоні епіляції бажано зробити легкий пілінг шкіри;
  • за день до депіляції перестати користуватися зволожуючим кремом/лосьйоном (ці засоби не дозволять розподілити рівномірно депілюючу суміш);
  • за день-два до процедури припинити надмірні фізичні навантаження, так як вони провокують часте виділення поту;
  • безпосередньо перед процедурою прийняти душ з дитячим милом;
  • напередодні процедури відмовитися від відвідування лазні та сауни.

Варто відзначити, що депіляцію бікіні можна проводити в домашніх умовах, якщо ви маєте практичний досвід домашнього видалення волосся і вмієте користуватися засобами для депіляції. Важливо пам'ятати, що при безграмотному підході можна завдати шкоди своєму здоров'ю та сильно травмувати шкіру (почервоніння, запалення, опіки тощо). Уникнути неприємних моментів і побічних ефектів ви можете, скориставшись послугами кваліфікованих майстрів в салоні або вдома, роботи яких представлені в каталозі.

Догляд після процедури

Щоб після депіляції на шкірі не виникло подразнення, запалення та інші неприємні нюанси, потрібно дотримуватися наступних рекомендацій по догляду за зоною бікіні:

  • безпосередньо після процедури шкіру слід обробити заспокійливим косметичним засобом;
  • два рази в день протягом 2 діб ділянку потрібно зволожувати лосьйоном;
  • не можна приймати душ в наступні 12 годин;
  • на 1-2 дні бажано утриматися від відвідування лазні, сауни, солярію, засмаги на пляжі;
  • перевагу віддати нетісному одягу;
  • на кілька днів відмовитися від занять спортом, фітнесом.

Якщо процедура була проведена непрофесійно або у вас занадто чутлива шкіра, можливо прояв ускладнень: почервоніння, подразнення, синців. При цих явищах допоможуть заспокійливі лосьйони, креми, гелі, масла після депіляції або протизапальні мазі (наприклад, солкосерил).

Ще одне неприємне явище – вросле волосся. Причиною може бути як неправильна підготовка чи проведення процедури, так і генетика. В цьому випадку ділянку треба кілька разів проскрабувати. Якщо не допомагає, потрібно звернутися до майстра, який професійно видалить врослі волоски.

Епіляція також вимагає подальшого догляду за шкірою:

  • шкіру не можна обробляти спіртовмісними препаратами, щоб не викликати подразнення;
  • протягом наступної доби не рекомендується приймати гарячу ванну, відвідувати сауну, басейн. Можна приймати теплий душ;
  • протягом тижня не можна відвідувати солярій, засмагати на відкритому сонці;
  • в літній період потрібно використовувати сонцезахисний крем.

Якщо почервоніння все ж з'явилися, шкіру слід обробляти протизапальними, загоюючими засобами (наприклад, пантенолом) або використовувати живильний крем.

На скільки вистачає процедури?

Після депіляції про небажану рослинність в зоні бікіні можна забути на 3-4 тижні.

Одного сеансу епіляції досить, щоб шкіра в зоні бікіні 3 місяці радувала гладкістю і шовковистістю. Для остаточного видалення волосся потрібно провести як мінімум 5 сеансів. Перерва між сеансами має становити 1,5-2 місяці.

Протипоказання

Депіляція й епіляція мають ряд протипоказань, які умовно розділені на абсолютні та відносні.

Протипоказання для депіляції:

Абсолютні:

  • алергія на компоненти суміші для депіляції;
  • цукровий діабет;
  • психічні захворювання;
  • серцево-судинні хвороби;
  • варикоз;
  • герпес та інші вірусні захворювання в активній формі;
  • дерматит;
  • новоутворення на шкірі;
  • бородавки з волосками;
  • індивідуальна непереносимість компонентів засобу для депіляції.

Відносні:

  • наявність алкоголю в крові;
  • незагоєні рани;
  • свіжа засмага/опіки;
  • вагітність і годування груддю;
  • критичні дні.

Протипоказання для епіляції:

Абсолютні:

  • онкологія;
  • цукровий діабет;
  • варикозна хвороба;
  • хвороби серця;
  • герпес;
  • келоїдні рубці;
  • псоріаз/екзема;
  • епілепсія;
  • захворювання крові;
  • індивідуальна непереносимість компонентів що використовуються.

Відносні:

  • ГРЗ, ГРВІ;
  • свіжа засмага;
  • подряпини, рани;
  • вагітність і період лактації.

Відгуки

Інна, 20 років:

"Вперше спробувала видалити волосся не вдома, а у професійного майстра. Вона порадила ваксинг. Дуже боялася болю, тому що в зоні бікіні у мене жорстке курчаве волосся. А тут ще вирішила зробити глибоке бікіні! Буду відверта: було боляче, але я змогла витерпіти. Причому біль з'явилася не одразу, при зриванні воскової стрічки, а після, але дуже скоро пройшла. В цілому результатом залишилася задоволена, але є один мінус - волосся почали виростати через 5 днів".

Кристина, 32 роки:

"Волосся в зоні бікіні видаляю тільки шугарингом - метод перевірений. Надаю перевагу мануальній техніці та густій пасті, тому що волосся в цій зоні в мене доволі жорстке. Перші декілька разів робила в салоні, побачила процес на практиці та почала спробувати вдома. Вийшло не одразу, але з третьої спроби навчилася та тепер роблю шугаринг сама собі. Перед процедурою обов'зково обробляю шкіру якісним скрабом - він пом'якшує шкіру та волоски легше видаляються.
Єдиним мінусом вважаю те, що необхідно чекати, доки волосся відросте до необхідної довжини".

Поліна, 37 років:

"Після трьох процедур лазерної епіляції дуже задоволена результатом. Волосся майже не залишилося, лише м'який пушок: майстер сказала, що він також щезне. Болі та опіків не було, але з'явилося легке почервоніння під час процедури. Шкіру меня обробили Пантенолом та все швидко пройшло. Єдиний недолік процедури - висока ціна, але воно того варте".

Видалення небажаної рослинності в зоні бікіні - це не данина моді, а особиста гігієна та комфорт. Процедуру можна виконувати різними способами. Одні доступні в плані бюджетності, але дають короткочасний ефект, інші забезпечують повне видалення волосся, але їх вартість на порядок вище. Який з варіантів вибрати та як провести процедуру – самостійно або в салоні, залежить від того, якого результату ви хочете досягти.

Нагадаємо, що перед тим, як проводити депіляцію в салоні (у приватного майстра), не зайвим буде спочатку переглянути їх попередні роботи та прочитати відгуки клієнтів, щоб бути впевненим в результаті.

Вирішили все-таки записатися на депіляцію до фахівця? Рекомендуємо скористатися нашим б'юті-агрегатором. Кращі косметологи Вінниці, Львова, Одеси та інших міст України представлені в нашому каталозі.

Ціна процедур лазерної епіляції в різних зонах: Бікіні, Глибоке бікіні, Під пахвами, Ноги повністю, Вусики, Обличчя цілком, Руки повністю, Область міжбрів'я, Підборіддя, Область живота


Оцініть статтю:
(Голосів: 8. Рейтинг: 3,5 з 5)

<< Депіляція фітосмолою: делікатне та ефективне видалення волосся   |   Видалення волосся в домашніх умовах - народні методи та інші засоби >>

Популярні питання

Депіляція бікіні - це процедура видалення волосся в області інтимної зони та біля неї. Зазвичай включає видалення волосся на лобку, з боків бікіні і навколо нього. Депіляція бікіні виконується з метою отримати більш акуратний та охайний вигляд у цій області.
Депіляція глибокого бікіні - це радикальніша форма депіляції інтимної зони, при якій видаляється все волосся в області лобка, лобкових губ і періанальної області. Ця процедура залишає мінімальну кількість волосся або повністю видаляє її, створюючи більш гладку і "чисту" область.
Депіляцію глибокого бікіні можна виконати у різний спосіб, включаючи використання воску, шугаринга (видалення волосся за допомогою цукрової пасти) або лазерної епіляції. Кожен метод має свої переваги та недоліки, і вибір залежить від вибору клієнта та рекомендацій спеціаліста.
Вартість депіляції бікіні воском може змінюватись в залежності від географічного розташування, репутації салону, досвіду майстра та інших факторів. Зазвичай ціни починаються від кількох сотень гривень і можуть сягати тисяч гривень за сеанс.
Депіляція в зоні бікіні може також називатися "інтимною депіляцією" або "депіляцією інтимної зони". Це широкий термін, який включає як депіляцію бікіні, так і депіляцію глибокого бікіні, залежно від вимог клієнта.

Последние публикации

3 коментарів
Светлана
Купила месяца два назад сахарную пасту для шугаринга, не получается даже волосы с ног удалить не то чтобы за бикини браться. Наверное, самый лучший вариант в таком случае - обратиться в салон. Но опять же не все, наверное, смогут преодолеть стеснение. Крема - это вообще ерунда. Больше 10 минут на коже держать нельзя. В итоге ничего не удаляется. Я с ними завязала, больше не покупаю))
17.07.2018 в 06:56:05 Відповісти
Тамара
Все мои попытки депиляции зоны бикини ни разу не увенчались успехом. Получалось либо эффективно, но ужас, как больно, либо же не больно, но и абсолютно неэффективно. Отныне признаю только бритье и обыкновенную интимную стрижку.
22.02.2018 в 02:13:25 Відповісти
Наталья
Раньше как - то меня не сильно беспокоила эта тема, а с недавнего времени из соображений гигиены решила прибегнуть к удалению волос в интимном месте. Посоветовали.сделать шугаринг в салоне у мастера, чтобы со временем самой освоить эту технику.
17.01.2018 в 20:33:13 Відповісти