Знайди свого майстра краси
Київ

Ензимний пілінг — найбільш дбайливе відлущування шкіри

Зміст

 1. Види пілінгу
 2. Діючі компоненти
 3. Плюси та мінуси процедури
 4. Принцип дії
 5. Показання до проведення
 6. Протипоказання
 7. Технологія проведення
 8. Тривалість курсу
 9. Періодичність виконання
 10. Результат проведення
 11. Побічні ефекти
 12. Чи можна проводити в домашніх умовах?

Ензимний пілінг – різновид ексфоліації шкіри, що відрізняється від кислотної щадним впливом. Дія такої процедури заснована на впливі ферментів. Такий вид пілінгу для обличчя допомагає дбайливо видалити відмерлі клітини епідермісу, стимулює процес регенерації шкіри та зволожує її, нормалізує роботу сальних залоз.

Ця косметологічна процедура підійде власникам чутливої шкіри.

Ензимний пілінг обличчя

Види пілінгу

Класифікація здійснюється за видом компонентів. За типом активних речовин бувають пілінги рослинні, тваринного або бактеріального походження. В одному засобі можуть поєднуватися кілька ферментів.

Ензимний пілінг також виготовляється на основі витяжок з рослин. При екстракції діючих речовин в складі зберігаються не лише ензими, а й кислоти, вітаміни. Такі засоби легше переносяться шкірою, але відрізняються менш вираженою ефективністю. Тому засоби на основі екстрактів більше підійдуть для домашнього застосування, а чисті ферменти частіше використовуються в салонах.

Діючі компоненти

Ензими (ферменти) — білкові сполуки, які активізують процес розщеплення біологічних речовин. Вони руйнують речовини, що фіксують відмерлі рогові лусочки епідермісу. Завдяки цьому ензимний пілінг допомагає глибоко очистити пори від забруднень, не травмуючи шкіру.

Рослинні ферменти

1. Бромелайн. Синтезується з плодів ананаса. Видаляє роговий шар епідермісу, знижує інтенсивність запальних процесів. Діє м'яко, не порушуючи природний гідроліпідний шар шкіри.

2. Папаїн. Міститься в незрілих плодах динного дерева. Допомагає усунути омертвілі клітини, покращує шкірний газообмін, вирівнює тон шкіри. Бромелайн і папаїн зустрічаються в складі пілінгу для обличчя для домашнього застосування.

3. Сорбаїн. Поєднання ферментів лимона і динного дерева. Стимулює клітинний обмін, вирівнює тон шкіри.

4. Фіцин. Міститься в незрілих плодах інжирного дерева. Стимулює синтез колагену, допомагає розгладити дрібні зморшки, відлущує ороговілий шар клітин.

5. Актинідин. Синтезується з плодів ківі. М'яко очищає верхній шар шкіри від відмерлих клітин і вирівнює колір обличчя.

6. Арбутин. Виробляється з листя брусниці, чорниці, мучниці. Пригнічує синтез меланіну. Має виражений освітлюючий ефект, допомагає боротися з гіперпігментацією. Використовується для усунення постакне.

Рослинні ензимні компоненти діють м'якше, аніж бактеріальні або тваринні. Тому вони частіше застосовуються в засобах для домашнього догляду за шкірою.

Ензимний пілінг La Jeunesse

Ензимний пілінг La Jeunesse на основі ферментів рослинного походження

Ферменти тваринного походження

1. Пепсин. Розщеплює ороговілі клітини шкіри до амінокислот. Допомагає боротися з гіперкератозом.

2. Трипсин. Глибоко очищає шкіру. Розчиняє ороговілий шар епідермісу, покращує газообмін.

3. Панкреатин. Розщеплює пробки себуму в порах. Може застосовуватися для підготовки до чистки обличчя.

4. Хімотрипсин. Прискорює розщеплення білків і ліпідів, зменшує розмір пор, очищує їх, прибирає чорні точки та міліуми.

5. Лізоцим. Стимулює місцевий імунітет. Пригнічує ріст патогенних бактерій. Знижує інтенсивність запальних процесів.

Ферменти бактеріального походження

Засоби з такими видами ензимів дорогі. Вони відрізняються складною технологією виробництва, але при цьому забезпечують найбільш виражений ефект.

У косметології використовують такі бактеріальні ферменти:

1. Субтилизин. Має схожу з папаїном дію. Розщеплює ороговілі лусочки епідермісу, покращує дихання шкіри, перешкоджає появі чорних цяток.

2. Траваза. Відрізняється вираженим розпушуючим і відлущуючим ефектом. Може застосовуватися в складі комплексного лікування гіперкератозу. Відбілює, усуває пігментні плями.

Плюси та мінуси процедури

Відгуки свідчать, що ферментна ексфоліація має позитивні й негативні сторони.

Переваги ензимного пілінгу:

 • проводиться протягом усього року, незалежно від періодів сонячної активності;
 • застосовується для всіх типів шкіри;
 • підвищує дію постпілінгового догляду;
 • підходить в якості експрес-догляду, оскільки не вимагає відновлення;
 • не викликає лущення шкіри та почервоніння обличчя;
 • робить рослинність на обличчі менш помітною – освітлює волоски та робить їх тоншими;
 • не викликає звикання на відміну від кислотних засобів;
 • може використовуватися в період вагітності та лактації. Засіб впливає на поверхневий шар шкіри, не потрапляючи до крові.
Ензимний пілінг у косметолога Світлани Макарової (Одеса)

Результати ензимного пілінгу у косметолога Світлани Макарової (Одеса)

Недоліки пілінгу для обличчя на основі ензимів:

 • не допомагає позбутися глибоких зморшок;
 • не прибирає великі рубці постакне;
 • не можна використовувати занадто часто – це веде до витончення шкіри.

Відлущування ензимами може стати альтернативою кислотним пілінгам, якщо шкіра не переносить агресивні хімічні склади.

Принцип дії

Ферменти активізують процес розщеплення зв'язків між відмерлими клітинами. В результаті м'яко відлущується роговий шар епідермісу. Сальні пробки в порах також стають більш м'якими, а тому застосування ензимного пілінгу рекомендується перед проведенням чистки обличчя. Так шкіра швидше очищається від чорних цяток.

Після ексфоліації обличчя виглядає свіжим і молодшим. Пори зменшуються в розмірах, вирівнюється тон шкіри. Освітлюються елементи гіперпігментації, зморшки стають менш помітними, підвищується тургор епідермісу.

Після проведення пілінгу для обличчя шкіра активно вбирає корисні компоненти доглядової косметики. Тому процедуру доповнюють масками, сироватками й кремами за типом шкіри.

Показання до проведення

Ензимний пілінг підходить для усунення таких недоліків шкіри:

 • пігментація;
 • акне;
 • рубці постакне;
 • дрібні зморшки;
 • чорні цятки, міліуми;
 • нерівномірний тон шкіри та зниження її пружності;
 • лікування гіперкератозу (у складі комплексної терапії).

Ферментний пілінг для обличчя підходить власникам всіх типів шкіри – від проблемної до чутливої. При регулярному проведенні процедури зникають ознаки вікового старіння.

Протипоказання

Проведення ензимного пілінгу заборонено в таких випадках:

 • непереносимість діючих компонентів складу;
 • дерматити в стадії загострення;
 • цукровий діабет;
 • наявність ран і виразок на оброблюваній ділянці шкіри;
 • активна форма вірусу герпесу.

Зверніть увагу! Пілінг не рекомендується проводити за наявності на шкірі локальних запальних елементів. У такому випадку варто спочатку пройти курс чисток обличчя, а потім вже проводити ексфоліацію в якості профілактики.

Технологія проведення

Перед початком ензимного пілінгу проводиться алергопроба. Це необхідно, щоб визначити, чи немає алергії на діючі компоненти складу. Для проби розчин наноситься на шкіру зап'ястя на 5-10 хвилин. Якщо за цей час не з'явилося почервоніння, печіння або висипу, майстер приступає до проведення процедури.

Зверніть увагу! Якщо проводити ензимний пілінг під час вагітності, потрібно робити пробу ще раз. Це пов'язано з тим, що на тлі гормональних змін організм може змінити чутливість до раніше стерпним складам.

Підготовчий етап

Під час підготовки очищують шкіру від макіяжу, вуличного пилу або крапель поту. Потім наноситься тонік за типом шкіри. З його допомогою видаляються залишки засобу для чищення. Також тонік допомагає вирівняти кислотно-лужний баланс, що потрібно для підвищення активності ферментів. Нормальний рН шкіри становить 5.5.

Виконання пілінгу

Процедура проходить в кілька етапів.

1. Нанесення складу. Послідовно ензимний пілінг наноситься на обличчя – лоб, щоки, підборіддя, вилиці, ніс. На область навколо очей та губ засіб не наноситься. Час впливу засобу становить 10-30 хвилин.

2. Нейтралізація ензимного пілінгу. Склад ретельно змивається з обличчя теплою водою. Якщо в ензимному пілінгу були додатково присутні кислотні компоненти, наноситься лужний склад. Та навпаки, якщо в складі містилися компоненти лужної природи, використовують кислоти для відновлення pH-балансу.

3. Нанесення маски. Засіб обирається за типом шкіри. Маска допомагає прибрати почервоніння, зволожує й відновлює гідроліпідний бар'єр.

4. Після маски наноситься крем за типом шкіри з УФ-захистом.

Догляд після процедури

Ензимний пілінг не потребує спеціального догляду після проведення. На відміну від кислотних засобів, після нього немає лущення, вираженого почервоніння, підвищення фоточутливості. Тому після виконання досить звичного догляду й нанесення денного крему з SPF-фактором незалежно від пори року.

Тривалість курсу

Кількість сеансів залежить від складності проблеми. Рекомендується проводити від 5 до 10 процедур в рамках одного курсу лікування. Потім робиться перерва на 2-3 місяці, після якого можна знову повторити серію пілінгів.

Періодичність виконання

Періодичність проведення пілінгу залежить від типу шкіри. Сухій та чутливій рекомендується робити ензимну ексфоліацію раз на тиждень або 10 днів. Власникам жирної та проблемної шкіри можна проводити пілінг кожні 4-5 днів в межах одного курсу.

Після закінчення серії пілінгів їх проводять по 1 процедурі на 7-14 днів для підтримки отриманого результату. Не рекомендується зловживати проведенням пілінгу для обличчя: це призводить до витончення епідермісу, порушення фоточутливості, зміни біому шкіри.

Результат проведення

Вже після проведення першого сеансу ензимного пілінгу помітні якісні результати. Тон шкіри освітлюється та стає більш рівномірним, пори звужуються та очищаються, зникають чорні точки.

Після закінчення курсу зменшуються прояви постакне, не так сильно виражені зморшки, а шкірі повертається тонус.

Побічні ефекти

Негативні наслідки ферментативного пілінгу зустрічаються рідко. Вони виникають при чутливості до діючих речовин або їх непереносимості. Також спровокувати прояв побічних ефектів може загострення інфекційних захворювань.

Після ензимного пілінгу можлива поява таких негативних наслідків:

 • алергічний або себорейний дерматит;
 • загострення акне;
 • загострення герпесу.

Іноді побічні ефекти – результат недотримання косметологом техніки проведення процедури. Причини – недостатнє очищення шкіри, несвоєчасне або неправильне видалення засобу.

Чи можна проводити в домашніх умовах?

Ензимний пілінг можна проводити самостійно. Для цього існують спеціальні засоби з ферментами, призначені для домашнього догляду за шкірою. Але варто відзначити, що такий догляд не замінить салонних процедур та не усуне видимі проблеми.

Ензимний пілінг у косметолога відрізняється більш високою концентрацією активних компонентів. При роботі з професійною косметикою важливо чітко слідувати інструкції, дотримуватися лімітів часу, правильно очищати шкіру. Тому ензимні препарати краще не використовувати вдома, не маючи відповідних навичок.

Чи можна наносити пюре з фруктів на обличчя?

Основний компонент для домашніх рецептів ензимного пілінгу – кашка з подрібнених фруктів. Такий догляд допоможе підтримати красу шкіри.

Але разом з ферментами на епідерміс будуть впливати й фруктові кислоти. Вони освітлюють шкіру, усуваючи її гіперпігментацію, але при цьому підвищуючи фоточутливість. Тому після використання таких масок потрібно користуватися кремом з високим сонцезахисним фактором.


Оцініть статтю:
(Голосів: 1. Рейтинг: 5 з 5)

<< Апаратний масаж та його види   |   Золотий еліксир для волосся: користь олії аргани >>

Последние публикации

Ми використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся з нашою «Політикою використання файлів cookie».