Знайди свого майстра краси
Київ

Фотоепіляція - вирішення проблеми надмірного росту волосся

Фотоепіляція - апаратна процедура видалення волосся за допомогою впливу світлових імпульсів. Технологія актуальна і для чоловіків (наприклад, як альтернатива гоління). Процедури проводяться курсами і надалі вимагають повторної корекції раз в 6-12 місяців.

 

 Зміст

 1. Суть процедури і принцип дії
 2. Види епіляції
 3. Підготовка до сеансу
 4. Як проходить фотоепіляція в салонних умовах
 5. Догляд після процедури
 6. Негативні наслідки, їх причини та способи усунення
 7. Протипоказання і сезонні обмеження
 8. Скільки коштує зробити фотоепіляцію: огляд цін по Києву
 9. Висновок. Аргументи за і проти процедури

Суть процедури і принцип дії

Фотоепіляція - апаратна технологія видалення волосся, яка допомагає позбутися від неестетичної рослинності на тривалий термін. Принцип її дії заснований на впливі світлових імпульсів, які сприяють руйнуванню волосяних цибулин.

Послуги фотоепіляції затребувані не тільки для жіночої клієнтури. Чоловіча аудиторія вдається до таких процедур для видалення надлишкової рослинності в області спини і живота. Курс епіляції замінить також щоденне гоління бороди і вусів.

 

Показання до процедури - гірсутизм і гіпертрихоз (інтенсивний ріст волосся), схильність шкіри до подразнення після звичайної депіляції.

 

Фотоепіляція: як працює цей метод

Імпульсна світлова енергія поглинається меланіном, який міститься в структурі волоска. Там вона перетворюється в термічну, руйнуючи фолікулу і зупиняючи появу рослинності. При цьому волоски почнуть випадати не відразу, а через кілька тижнів після першої процедури.

 

Скільки процедур знадобиться для досягнення результату?

Кількість сеансів визначається індивідуально. Залежно від зони впливу вам знадобиться пройти від 3 до 10 процедур.

 

Фотоепіляція - це назавжди чи ні?

Щоб закріпити отриманий ефект, в майбутньому вам знадобиться раз в 1-1,5 року повторювати процедуру. Поява нової рослинності при цьому значно сповільниться. Конкретної інформації, на скільки вистачає фотоепіляція, не існує: все залежить від індивідуальних чинників.

Ефективність фотоепіляції найкращим чином продемонструють фото до і після процедур.

Фотоепіляція в домашніх умовах

Сьогодні багато жінок користуються домашніми фотоепіляторами, які продаються у онлайн-магазинах. В принцип їх роботи закладено автоматичне розпізнавання за допомогою вбудованого датчика. Режим регулюється вручну, що дозволяє застосовувати епілятор для обробки будь-якої зони тіла або лиця.

Експлуатація фотоепілятора залежить від ліміту спалахів (у хороших приладів він встановлений в межах 50-300 тисяч).

Деякі апарати працюють також за технологією Elos, що дозволяє видаляти тонке світле волосся. Певні моделі епіляторів оснащені і знеболюючим гелем.

Не зважаючи на те, що більшість таких апаратів схвалені лікарями Євросоюзу і США, проведення фотоепіляції вдома не завжди безпечно. Невірно вибраний режим або перевищення тривалості процедури спровокують побічні ефекти.

 

 Фототехнології, лазер або електроепіляція - що краще?

Різниця між першими двома видами полягає лише в можливості індивідуальних налаштувань апаратури. Для лазерної епіляції застосовуються світлові хвилі лише однієї довжини, що робить таку процедуру більш агресивною для шкіри.

В аспекті тривалості результату електроепіляція діє ефективніше, але при цьому процедури проходять досить болісно і вимагають великих витрат часу.

 

 Види епіляції

Залежно від апаратури, що використовується розрізняють наступні типи фотоепіляції:

 • IPL-епіляція. Довжина хвилі тут регулюється індивідуально, що дає можливість налаштувати апаратуру без ризику перегрівання шкіри. Недолік цього виду епіляції полягає в тому, що він не підходить для видалення світлого волосся.
 • IPL-технологія застосовується також для лікування купероза і пігментних плям (для процедур фотоомолоджування).
 • Квантова. Професійна апаратура розрахована на обробку волосків, що містять максимальну концентрацію меланіну. Тому такий вид епіляції не підходить для видалення тонкого пушкового волосся.
 • LHE-епіляція. Інтенсивність фотоспалахів тут досить низька, тому такий метод не вимагає використання охолоджуючого гелю. Мінус технології - обробка шкіри займає більше часу.
 • AFT-епіляція. Тут поєднуються вплив світлової і лазерної енергії, а спеціальний фільтр не допускає перегрівання шкіри. AFT-технологія справляється з видаленням світлого волосся і безпечна для смуглошкірих клієнтів.

 

Підготовка до сеансу

За місяць до візиту до косметолога відмовтеся від депіляції воском або цукровою пастою. При цьому волоски можна голити, щоб в день процедури їх довжина не перевищувала 1-2 мм.

Перед фотоепіляцією забороняється приймати антибіотики і седативні препарати, користуватися автозагаром.

 

Чи можна засмагати перед процедурою?

Світлова енергія небезпечна для смаглявої або засмаглою шкіри, так як в ній підвищується концентрація меланіну. Щоб уникнути опіків, відмовтеся від відвідування пляжу або солярію мінімум за 2 тижні до проведення фотоепіляції.

 

 Як проходить фотоепіляція в салонних умовах

Майстер вибирає відповідну програму для апарату, а далі на очищену шкіру наносить гель-провідник. Зона проведення епіляції попередньо окреслюється косметичним олівцем. В ході процедури майстер ненадовго прикладає насадку апарату до шкіри, причому тактильний контакт триває не більше секунди. На фінальному етапі проепільована зона обробляється відновлювальним кремом.

Очі клієнта під час епіляції захищені спеціальними темними окулярами, під які також підкладають ватні диски.

 

Наступне відео розповість, як відбувається сеанс фотоепіляції в клініках естетичної косметології.

Це боляче чи ні?

Фотоепіляцію не можна назвати безболісною процедурою. Якщо клієнт має підвищену чутливість шкіри (особливо при епіляції інтимної зони), перед сеансом проводиться місцеве анестезування.

Скільки триває процедура?

Тривалість сеансу залежить від зони обробки. Так, епіляція вушних раковин або вусиків триває 10-15 хвилин, а рук або ніг повністю - не менше 1 години.

 

 Догляд після процедури

Відновлення шкіри займає мінімум 2 тижні. У цей період заборонено засмагати на пляжі або в солярії, відвідувати басейн, баню і сауну. Також не можна висмикувати волоски пінцетом або восковими смужками.

Правила домашнього догляду:

 • У перші кілька днів відмовитися від гарячого душу, використання спиртовмісних лосьйонів, скрабів і жирних кремів;
 • два рази в день обробляти проепіліьовані зони «Пантенолом» або іншою ранозагоювальною маззю;
 • для додаткового зволоження шкіри випивати за добу не менше 1,5 л очищеної води.

 

Негативні наслідки, їх причини та способи усунення

Розглянемо побічні ефекти, які виникають в результаті проведення фотоепіляції.

 

 • Опіки - результат неправильно підібраної потужності апаратури, що свідчить про непрофесіоналізм майстра. Ризик обпекти шкіру підвищується при наявності свіжої засмаги. Перша допомога - використання відновлювальних мазей типу «Пантенол» або «Солкосерил».
 • Гіперпігментація і рубці - наслідок невчасно залікованих опіків. Допомогти вирішити цю проблему зможе тільки досвідчений дерматолог.
 • Алергічні реакції (свербіж, висипання) - результат неправильно обраного анестетика. Вихід - прийом антигістамінних препаратів.
 • Герпес з'являється у клієнтів, які раніше мали проблеми з подібним захворюванням. Запобігти його виникненню допоможе попередній прийом противірусних засобів.
 • Фолікуліт (запалення волосяних цибулин) виникає внаслідок відвідування басейну або лазні в період відновлення шкіри. У зоні ризику знаходяться також клієнти, які страждають підвищеною пітливістю. Препарати для лікування призначає косметолог, який проводить курс процедур.
 • Гіпертрихоз (надмірний ріст волосся) - наслідок неправильно розрахованої потужності світлового потоку, коли вплив не руйнує волосяні фолікули, а, навпаки, пробуджує неактивні цибулини. Вихід зі становища визначить досвідчений косметолог.
 • Порушення потовиділення після епіляції пахв - наслідок невірно обраної програми для апарату. Цієї проблеми не виникне, якщо звернутися до перевіреного фахівця.

 

Протипоказання і обмеження

Фотовидалення волосся - одна з тих процедур, які заборонені при вагітності і грудному годовуванні. Її не рекомендується проводити, якщо в зоні апаратного впливу є доброякісні новоутворення - родимки, папіломи і невуси.

 

Протипоказання медичного характеру:

 

 • Дерматологічні, серцево-судинні, онкологічні, інфекційні захворювання;
 • схильність до алергічних реакцій і утворення колоїдних рубців;
 • прийом препаратів, що підсилюють світлочутливість шкіри;
 • варикоз;
 • цукровий діабет;
 • герпес.

Чи плануєте проведення фотоепіляції на обличчі (наприклад, в зоні підборіддя або над верхньою губою)? Процедура небажана, якщо раніше ви робили татуаж або омолодження золотими нитками.

Видалення волосся фотоспалахом негативно вплине на якість татуювань, якщо вони розташовані в зоні апаратного впливу.

Зі скількох років можна приступати до процедури?

Офіційно ця епіляція заборонена для неповнолітніх. При гострій необхідності можна приступити до неї і при досягненні 16-річного віку - за умови письмової згоди батьків.

 

 Скільки коштує зробити фотоепіляцію: огляд цін по Києву

Середня ціна однієї процедури на порталі Barb.ua встановлена ​​на рівні прайсів на лазерну епіляцію. Мінімальна вартість сеансу становить від 125 грн. (Для видалення волосся в зоні вушних раковин), максимальна - від 1200 грн. (для ніг повністю). Фотоепіляція спини коштує від 500 грн., а зони бікіні - від 720 грн.

 

Висновок. Аргументи за і проти процедури

Підіб'ємо підсумок і розглянемо основні переваги та недоліки фотоепіляції.

Плюси:

 

 • Придушення подальшого росту волосся. Нова рослинність з'являється значно повільніше і в меншій кількості.
 • Тривалий результат. У порівнянні зі звичною депіляцією нове волосся після курсу фотоепіляції виростають через 1-2 роки.

 

Мінуси:

 • Ризик побічних ефектів. Відгуки на форумах свідчать: перш ніж приступати до фотоепіляції, слід упевнитися в професіоналізмі майстра. Тут високі ризики опіків і гіперпігментації, тому невірний вибір фахівця просто небезпечний.
 • Ціна. Процедуру можна назвати фінансово доступною. При цьому важливо провести курс до кінця, інакше потрібного ефекту ви не побачите.

А яким був ваш досвід з проведення фотоепіляції? Чекаємо коментарів читачів на блозі Barb.ua і в співтовариствах в соцмережах.

 

Якщо ви, після прочитання нашої статті, вирішили записатися на сеанс фотоепіляції до професіонала, просто скористайтеся нашим каталогом, в ньому зібрані кращі косметологи Харкова, Херсона, Вінниці та багатьох інших міст України.


Оцініть статтю:
(Голосів: 2. Рейтинг: 4,5 з 5)

<< Електроепіляція - універсальний та ефективний метод видалення волосся   |   Що важливо знати про процедури радіоліфтинга >>

Последние публикации

Ми використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся з нашою «Політикою використання файлів cookie».