Знайди свого майстра краси

Лікування врослого нігтя

Лариса Ерошина

эксперт Barb.ua

Дата оновлення: 01-07-2024

Врослий ніготь – проблема, яка однаково неприємна як для жінок, так і для чоловіків. Найчастіше ніготь вростає саме на великих пальцях ніг. Є навіть медичне визначення такої проблеми – оніхокриптоз. Ніготь вростає в бічну частину нігтьового валика, що дуже часто супроводжується запаленням і припухлістю. Шкіра навколо врослого нігтя набрякає, а з-під нього можуть витікати гнійні виділення. Сам палець стає синьо-червоним, починає сильно боліти та збільшується в розмірах. Лікуванням такої проблеми займаються спеціалісти-подологи.

Зміст

  1. Причини захворювання
  2. Види лікування оніхокриптозу
  3. Як попередити вростання нігтя
  4. Скільки коштує лікування врослого нігтя
  5. Протипоказання

Це заподіює неймовірний дискомфорт при ходьбі. Тому якщо ви помітите перші ознаки врослого нігтя, відразу ж звертайтеся за допомогою до фахівця.

Причини захворювання

В першу чергу це спадкова схильність. Якщо у когось з ваших батьків була така проблема, то є велика ймовірність того, що проблеми з нігтями наздоженуть й вас.

Але це далеко не єдина причина. Навіть неправильно зроблений педикюр може викликати оніхокриптоз. Крім цього, серед причин врослого нігтя – неправильно підібране взуття, яке деформує ніготь, внаслідок чого він росте в неправильному напрямку.

Ще однією причиною оніхокриптозу може стати травма пальця, отримана раніше. Також захворювання може спровокувати запальний процес в ногах, що виник в результаті неповноцінного кровообігу.

Види лікування оніхокриптозу

Вилікувати врослий ніготь можна декількома способами: лазерним або радіохвильовим методом, за допомогою хірургічного втручання або обробки інструментами. Необхідно розглянути кожен вид лікування докладно.

Хірургічний метод

Якщо ніготь вріс в палець не сильно, то усунути проблему можна хірургічним шляхом. Необхідно всього лише видалити фрагмент нігтьового валика, який травмовано. Завдяки цьому роздратування й запалення зникнуть. Десь через місяць пластина повністю відновиться та буде рости правильно.

Якщо ж з-під нігтя виділяється гній, то лікар нанесе протизапальний компрес, а також випише знеболювальне. Пацієнт повинен міняти пов'язку щодня, прикладаючи лікувальний засіб. Але в даному випадку існує ризик пошкодити росткову зону нігтя.

Лазерний метод

Більш безпечним лікуванням оніхокриптозу є лазерна корекція, яка має на увазі відрізання врослого краю нігтя, а також деякої зони нігтьової пластини. Так можна швидко усунути вогнище запалення без серйозних наслідків для самого нігтя. Лазерне лікування також застосовується при грибкових захворюваннях. За допомогою променю лазера ніготь "стерилізується" по всій своїй площі. Але після цієї процедури з метою попередження повторного захворювання потрібно приймати протигрибкові препарати.

Але й тут є свої недоліки. Лазерна корекція нігтя хоч і швидко усуває проблему, але при цьому є ризик опіків бічних валиків. Також варто попередити про досить хворобливий та тривалий відновлювальний період.

Консервативний метод

Це гідний аналог методів лікування врослого нігтя, розглянутих вище. Тут застосовуються спеціальні коригувальні пристосування – скоби, титанові нитки. Їх встановлюють на краї нігтьових пластин, при необхідності фіксуючи прозорим гелем. Коригувальні пристосування розпрямляють нігті, виправляючи вростання країв.

Такі пристосування компактні, тому дискомфорту при носінні взуття не завдають. Візуально їх також важко помітити. Але при цьому вони забезпечують усунення запальних процесів.

Все, що потрібно від пацієнта – покриття нігтя спеціальним лікувальним лаком. Ніякого особливого догляду не потрібно.

Лікування врослого нігтя у подолога Вести Меладзе (Одеса)

Радіохвильовий метод

Таке лікування також є видом хірургічного втручання. Проводиться процедура під місцевим наркозом. Суть даного методу лікування оніхокриптозу полягає в тому, що хірург підрізає ніготь з двох сторін та обробляє росткову зону за допомогою спеціальних насадок. Тканини піддаються впливу протягом 5 секунд. Якщо лікар виявить пухлини на краях ран, то також опромінить їх за допомогою радіохвильового вивчення.

По закінченню операції палець буде оброблено антисептиком, після чого буде накладена пов'язка на 4 дні. Коли рана заживе, нігтьова пластина повністю відновиться. У більшості випадків ніготь повторно вростати не буде.

Перевага цього методу в тому, що пацієнту не потрібно обмежувати своє повсякденне життя та йти на лікарняний. Але тут важливо пам'ятати про одну умову: взуття не повинне здавлювати палець.

Як попередити вростання нігтя

Перше та найголовніше правило: чуже взуття надягати не можна. Для щоденного носіння необхідно обирати "дихаюче" та зручне взуття. Пальці не повинні бути здавлені.

Не ходіть босоніж в сауні, лазні або по території басейну.

Щоб нігті не вростали, необхідно їх правильно підстригати. Техніка підстригання нігтів полягає в тому, щоб зрізати їх по прямій лінії. При цьому не рекомендується стригти нігті глибше верхівки пальця.

Необхідно використовувати гострі ножиці. Гострі краї нігтя слід обробляти спеціальною пилкою для нігтів.

Якщо ви виявили у себе перші ознаки врослого нігтя, то негайно записуйтесь до подолога, щоб усунути проблему на ранній стадії її виникнення.

Скільки коштує лікування врослого нігтя

Вартість даної процедури в салонах краси Києва стартує від 20 гривень (для простого видалення врослого куточка, яке не супроводжувалося сильним запаленням і нагноєнням). У більш складних випадках процедура оцінюється від 100 грн і вище.

Протипоказання

Перераховані нижче випадки є заборонами для проведення процедури:

  • наявність на нігті тріщини поздовжнього типу;
  • грибкове захворювання нігтя;
  • нігтьова пластина розшаровується;
  • в даному місці є гематома;
  • цукровий діабет або гранульома.

Оцініть статтю:
(Голосів: 1. Рейтинг: 5 з 5)

<< Ліпосакція підборіддя і шиї — ефективний метод прибрати жирові відкладення   |   Молочний пілінг - м'яке оновлення шкіри >>

Останні публікації

0 коментарів