Саліциловий пілінг - процедура хімічного відлущування поверхневого шару епідермісу. У косметології вона використовується в лікувальних цілях, а також для усунення точкових косметичних недоліків.
Зміст
Дана процедура відноситься до хімічних пілінгів широкого спектру дії, яка використовується і в лікувальних цілях, і в якості додаткового догляду за шкірою. Головним компонентом тут виступає саліцилова кислота - загальновизнане антисептичний та себорегулюючий засіб. Вступаючи в контакт з епідермісом, вона «розчиняє» ороговілі клітини, вирівнює шкірний рельєф і знищує бактерії, які провокують появу акне.
За глибиною проникнення складу в шкірні покриви пілінг може бути як поверхневї, так і серединно-поверхової дії. Інтенсивність його впливу залежить від відсотків концентрації саліцилової кислоти. Процедура застосовується для догляду за шкірою обличчя, шиї, декольте, рук і спини.
Саліциловий пілінг не має вікових обмежень і може застосовуватися для професійного догляду за смаглявою шкірою.
Перелік рекомендацій до проведення курсу пілінгу досить широкий. Тому показання до процедури можна умовно розділити на наступні групи:
Яким може бути ефект від саліцилового пілінгу, найкращим чином продемонструють фото, зроблені до і після процедур.
Один з недоліків цього пілінгу - ряд протипоказань до проведення процедури. Інтенсивний відлущувальний вплив саліцилової кислоти може нашкодити при куперозі та погіршити стан шкіри при наявних саднах, подряпинах і сонячних опіках. Заборонена ця процедура і при вагітності, а також в період лактації.
Іншими протипоказаннями до саліцилової пілінгу є:
Обмежень за типом шкіри немає, але будьте готові до того, що після сеансу її необхідно буде постійно підживлювати зволожуючими кремами: пілінг викликає інтенсивний підсушуючий ефект.
Оптимальний сезон для проведення процедур - осінь і зима.
У період високої сонячної активності приступати до злущування не рекомендується.
Підготовчий етап
Перш ніж приступити до проведення курсу, необхідно підготувати шкіру до хімічного злущування. За два тижні до відвідування першої процедури припиніть відвідування лазні, сауни, басейну. Під забороною також солярій: не можна піддавати шкіру впливу ультрафіолетових променів.
Етапи процедури пілінгу
Спершу шкіра очищається від макіяжу і забруднень, а потім косметолог наносить підготовчу маску. Після її змивання лице протирається антисептиком, і тоді настає етап безпосереднього нанесення пілінгу.
Засіб-ексфоліант зустрічається в двох видах: розчин і паста. Концентрація саліцилової кислоти тут може бути різною:
Засіб для пілінгу витримується на шкірі не більше 10 хвилин. Важливо на фінальному етапі нанести на обличчя захисний крем, тому що після відлущування сонячні промені і навіть подих вітру можуть надати подразнюючу дію.
Всього процедура триває 30 хвилин. В період дії пілінгового препарату відчувається пощипування і печіння - це нормальна реакція шкіри. Однак якщо відчуття стають особливо болючими, негайно попереджайте косметолога і змивайте розчин.
Бажано не виходити на вулицю відразу ж після процедури, так як вплив зовнішніх факторів може згубно позначитися на шкірі. Уникайте попадання під прямі сонячні промені і користуйтеся сонцезахисним кремом.
Як шкіра відчуває себе після сеансу пілінгу?
Нормальною реакцією буде почервоніння шкірних покривів, відчуття сухості і стягнутості. Через кілька днів почнеться лущення шкіри: це сигналізує про оновлення епідермісу. У цей період категорично заборонено зривати відстаючу шкірку!
Якщо після процедур немає лущення, це не означає, що пілінг не діє. У кожного шкіра індивідуально реагує на процеси відновлення. Також такий випадок можливий, коли курс саліцилового пілінгу проводиться повторно.
Рекомендації по догляду
Протягом першої доби після процедури не можна робити макіяж.
Шкіра відновлюється після сеансу в середньому протягом тижня. В цьому періоді заборонено відвідувати солярій, басейн, лазню та сауну. Ваше завдання - користуватися захисними і зволожуючими косметичними засобами.
Необхідна кількість процедур залежить від конкретної мети, поставленої перед фахівцем. Курс пілінгу не перевищує 8 сеансів: максимальна тривалість призначається при гіперкератозі, себорейному дерматиті, акне і гіперпігментації. Для догляду за шкірою обличчя, декольте і рук необхідно пройти як мінімум 5 процедур.
Як часто робити?
В середньому інтервал між сеансами становить 1-2 тижні. При гіперкератозі проміжок між процедурами скорочується до 1 тижня, а якщо ваша мета - відбілити шкіру рук, пілінг необхідно проводити не частіше, ніж 1 раз на місяць.
Оскільки саліцилова кислота досить агресивно відлущує шкіру, недбалий підхід до процедури або недотримання рекомендацій фахівця можуть спровокувати неприємні наслідки. Деякі являються спрогнозованими і тимчасовими (наприклад, якщо є прищі, можуть проявитися додаткові висипання).
Серед небажаних побічних ефектів виділяють:
При виникненні перерахованих вище симптомів терміново зверніться до вашого косметолога-дерматолога.
Для тих, у кого немає можливості оплатити курс салонного пілінгу, існують економ-альтернативи:
Популярністю користується саліциловий ензимний пілінг Stopproblem - недорогий засіб, який дбайливо відлущує верхній шар епідермісу. Крем-ексфоліант надає себорегулюючий і відбілюючий вплив, усуває «чорні точки» і може використовуватися навіть влітку. Однак власникам тонкої і чутливої шкіри застосовувати його слід обережно. Серед побічних ефектів від препарату називають прояв «судинних сіточок» і нерівномірне відбілювання із виникненням неестетичних плям на обличчі.
Ще один домашній варіант саліцилового пілінгу - маска на основі саліцилової кислоти, яка доповнюється іншими натуральними інгредієнтами. Для посилення абразивного ефекту використовується сода, а для живлення шкіри - рослинні масла, сметана тощо. Також популярний в мережі рецепт домашнього пілінгу-маски на основі подрібненого аспірину.
Чи замінить пілінг протирання шкіри саліциловим спиртом?
Однозначно ні. Концентрація саліцилової кислоти в цьому виді спирту становить 1-2%, але при цьому засіб сильно висушує шкіру. У косметології його використовують для ліквідації точкових запалень.
Чи зможе самостійний догляд замінити салонний курс процедур за якістю результату? З фінансової точки зору це виявиться вигідніше, але процес відновлення шкіри не зможе контролювати досвідчений фахівець. А значить, ви не застраховані від побічних явищ.
Чим хороший саліциловий пілінг? Він довів свою ефективність в якості і лікувальної, і омолоджуючої процедури. У порівнянні з апаратними технологіями курс пілінгу обійдеться вам в меншу суму.
Проте, слід відповідально підійти до вибору надійного майстра, якому ви довірите проведення сеансів. Неправильно розрахована концентрація кислоти або тривалість нанесення маски може нашкодити шкірі. Тому не варто економити на догляді за своєю зовнішністю, і тоді результат вас не розчарує.
<< Пілінг Джесснера - кардинальне оновлення шкіри | ТСА пілінг - нехірургічне шліфування шкіри >>