Знайди свого майстра краси
Київ

Засмагаємо правильно: процедура засмаги у вертикальному солярії

Штучна засмага сьогодні набуває все більшої популярності. І неспроста: віна дозволяє буквально моментально отримати спокусливий бронзовий або шоколадний відтінок шкіри.

Професійний солярій - один із способів придбати ідеальну штучну засмагу. Для чоловіків і жінок, що стежать за своєю зовнішністю, це хороший варіант взимку і влітку засмагати швидко і без шкоди для тіла.

У цій статті ми розповімо про засмагу в солярії і, зокрема, процедури засмаги в вертикальному солярії.

Зміст

 1. Ефект засмаги в солярії
 2. Типи соляріїв
 3. Як засмагати в вертикальному солярії

 

Ефект засмаги в солярії

Засмага в солярії забезпечує засмагу всього за кілька відвідувань. Суть процедури полягає в тому, що ультрафіолет який випромінюється лампами, впливаючи на шкірні покриви, стимулює в клітинах вироблення меланіну, який додає шкірі потрібний відтінок.

Щоб похід в солярій був безпечним і в підсумку приніс тільки позитивний результат, дуже важливо виконувати рекомендації до процедури, викладені в статті.

Правильний підхід до процедури гарантує практично миттєвий ефект, який потім потрібно лише підтримувати.

 

Який ефект дає солярій?

 • забезпечує гарну, рівну засмагу;
 • усуває ультрафіолетову недостатність;
 • заповнює в організмі нестачу вітаміну Д;
 • відновлює захисні сили організму;
 • лікує захворювання шкіри (псоріаз тощо);
 • бере участь в комплексному лікуванні вегето-судинної дистонії, невралгії,
 • сприяє відновленню опорно-рухового апарату.

Від чого залежить якість результату?

Якість засмаги в солярії залежить від кількості і технічних характеристик встановлених ламп, а також їх стану.

Потужним солярієм вважається обладнання з кількістю ламп більше 40 штук. Він дозволяє швидко придбати хорошу засмагу, однак, варто врахувати, що такі сильні солярії, розташовані, в основному, в спеціалізованих студіях засмаги.

100% дію УФ-променів забезпечують нові лампи і лампи, що знаходяться в експлуатації не більше 500 годин. Елементи, що працюють понад зазначеного часу, повинні замінюватися. Якщо після трьох сеансів ви не засмагли, значить, в кабінці старі лампи.

Існує думка, що засмага буде інтенсивнішою, якщо заходити на сеанс в уже розігрітий солярій. Насправді, температура ламп не впливає на інтенсивність засмаги, а лише підсилює теплові відчуття, які багато хто помилково приймає за ознаки активної засмаги.

Клієнти салонів іноді скаржаться, що їх ноги в солярії погано загоряють. Найчастіше цей нюанс виникає в разі використання вертикального солярію. Хороший вертикальний солярій повинен бути обладнаний дзеркальною підлогою і нижніми лампами, які забезпечують рівномірну засмагу всього тіла.

 

Правила засмаги в солярії

Щоб походи в солярій подарували бажаний естетичний ефект і принесли тільки користь, слід правильно розрахувати час першого і наступних сеансів, перерви між відвідуваннями, тривалість курсу. Необхідно також підібрати якісні засоби по догляду за тілом та обличчям до, під час і після засмаги.

Також потрібно суворо дотримуватись правил засмаги в солярії:

 • якщо ви проходите медикаментозне лікування, обов'язково проконсультуйтеся з лікарем щодо можливості відвідування солярію;
 • в день сеансу не засмагати на відкритому сонці;
 • за дві години до процедури прийміть душ без мила;
 • безпосередньо перед процедурою очистіть обличчя від декоративної косметики;
 • зніміть всі прикраси;
 • на очі одягніть спеціальні захисні окуляри, контактні лінзи зніміть;
 • волосся сховайте під бавовняної косинкою або одноразовою шапочкою;
 • груди прикрийте спеціальними ковпачками або прикріпіть до сосків накладки;
 • губи покрийте зволожуючим бальзамом;
 • на шкіру нанесіть захисний засіб для засмаги в солярії;
 • під час сеансу дотримуйтесь інструкцій фахівця;
 • не перевищуйте розрахований час перебування в солярії;
 • через 2-4 години після сеансу прийміть теплий душ;
 • шкіру зволожте косметичним молочком, спреєм;
 • для поліпшення стану шкіри після регулярного відвідування солярію рекомендується пройти доглядаючий spa-ритуал.

Для того щоб підсилити ефект від процедури, експерти радять використовувати нескладні хитрості:

 •  за 20-30 хвилин до сеансу випийте склянку свіжого морквяного соку (фреш можна випити і після процедури);
 • засоби для засмаги наносите на шкіру рівним тонким шаром;
 • між сеансами обов'язково використовуйте спеціальну косметику після засмаги.

 

Типи соляріїв

Всі солярії поділяються на такі види:

 • побутові;
 • професійні.

Побутові солярії використовуються в звичайних салонах краси. Ці апарати мають невелику потужність і розраховані на короткочасну періодичну експлуатацію. Вони випускаються у вигляді стаціонарних і портативних моделей: стаціонарні забезпечують засмагу всього тіла, портативні - окремих ділянок. У домашніх умовах часто використовують солярій для обличчя, який складається з чотирьох ламп. Він забезпечує швидкий і рівний загар лицьової зони і зони декольте. Бувають також міні солярії для ніг, рук і т.д.

Професійні солярії встановлені в спеціалізованих студіях засмаги, великих оздоровчих центрах, спортивних комплексах преміум класу.

Чим відрізняються професійні солярії від побутових?

 • мають систему примусового охолодження ламп;
 • мають вбудовану 3-рівневу систему обліку потенціалу в залежності від терміну експлуатації;
 • містять мінімум 38 ламп потужністю понад 120 ват кожна;
 • укомплектовані додатковими опціями (звукова стереосистема, ефект морського бризу, система ароматизації, кондиціонер, віброплатформа, матове скло і т.п.).

Існують наступні типи професійних соляріїв:

 • горизонтальний;
 • вертикальний;
 • турбосолярій;
 • крісло-солярій.

Горизонтальний солярій являє собою пристрій для засмаги, в якому лампи розташовані горизонтально. Пристрій солярію забезпечує рівномірне розсіювання ультрафіолету по всьому тілу і дозволяє засмагати в положенні лежачи, розслабивши напружені м'язи тіла. Горизонтальні солярії бувають одно- і двухсторонніми.

Односторонній солярій являє собою відкритий ультрафіолетовий агрегат з вбудованими світловідбиваючими панелями. Такий солярій зручний для комплексної установки разом з масажною кушеткою (косметологічним кріслом).

Двосторонній солярій сконструйований у формі «сендвіча». Конструкція агрегату дозволяє не перевертатися в процесі процедури, що створює комфортний стан під час засмаги. Основний недолік горизонтального солярію в тому, що в місцях, де тіло щільно стикається з поверхнею кабінки, загар може бути світліше.

Вертикальний солярій передбачає загар в положенні стоячи. Переваги стоячого солярію в тому, що безпосередній контакт тіла з частинами агрегату виключений. Крім того, в кабінці під час сеансу можна рухатися і навіть танцювати. Такий вид солярію забезпечує ідеально рівну засмагу за короткий проміжок часу, при цьому температура в солярії на момент початку процедури не має значення. Зайшовши в холодний солярій, ви засмагнете не гірше, ніж в нагрітій кабінці. Головний недолік цього виду солярію в тому, що ноги загоряють гірше, ніж інші ділянки тіла. Але, як правило, в сучасних професійних соляріях вбудовані нижні лампи і є дзеркальна підлога, що забезпечує рівномірну засмагу всіх частин тіла, в т.ч. нижніх кінцівок.

Турбосолярій - найпотужніший агрегат для штучної засмаги. Він забезпечений мінімум 42 лампами потужністю понад 160 ват кожна. Комплектація такого солярію дозволяє отримати ідеальну засмагу за максимально короткий курс. По конфігурації турбосолярій може бути вертикальний і горизонтальний. Сьогодні особливо популярний так званий аквасолярій або водний солярій. Цей вертикальний агрегат вдало поєднує в собі функції засмаги і зволоження. Під час процедури на розігріте тіло розпорошується волога, яка створює приємне відчуття легкого морського бризу.

Крісло-солярій являє собою солярій, в якому процедура засмаги проводиться в положенні сидячи. Такий вид конструкції використовується для надання смаглявого відтінку окремим зонам тіла - обличчя, шиї, зоні декольте, рук. З його допомогою можна швидко отримати «іміджеву» засмагу - наприклад, якщо блідому обличчю потрібно надати свіжий і гарний відтінок шкіри. Мінус такого солярію в тому, що ультрафіолетове випромінювання в таких апаратах надзвичайно потужне, тому часто використовувати його не рекомендується. Варто відзначити, що солярії застосовується як в косметичних, так і лікувальних цілях. Вони обладнані кварцовими і колагеновими лампами.

Кварцові лікувальні солярії забезпечені сучасними кварцовими лампами, дія яких спрямована на підвищення активності захисних функцій організму, нормалізацію процесів згортання крові, поліпшення показників ліпідного обміну та ін. В педіатрії процедури кварцування призначають для кращого засвоєння вітаміну D, що забезпечує дитячий організм фосфором і кальцієм, а також для лікування, наприклад, жовтяниці у новонароджених.

Колагеновий солярій з'явився на б'юті-ринку відносно недавно. Він являє собою апарат, обладнаний колагеновими лампами синього і червоного кольору з різним спектром. Лікувальний ефект цього солярію полягає в тому, що він покращує стан і зовнішній вигляд шкіри, знімає запалення, лікує цироз печінки, хвороби нервів і серцево-судинної системи.

Який солярій краще вибрати?

Всі солярії хороші і ефективні. Вибирати слід, виходячи з того, якого типу у вас шкіра і якого результату ви хочете досягти. Так, світлошкірим рекомендується вибирати більш щадний солярій з помірною потужністю ламп, який дозволить засмагнути поетапно без шкоди для шкіри і здоров'я. Тим, у кого шкіра від природи смаглява, дозволені потужні солярії, ефект від яких проявляється вже після першої процедури.

 

Як засмагати в вертикальному солярії

Професійний вертикальний солярій користується величезною популярністю у клієнтів студій засмаги, так як саме такий тип солярію забезпечує рівномірну засмагу за короткий час.

 

Щоб отримати бажаний ефект, потрібно вивчити загальні правила безпечної засмаги в солярії і знати, як загоряти безпосередньо в вертикальному солярії.

 

Як правильно засмагати в вертикальному солярії?

Починати потрібно з мінімального часу, з кожною процедурою збільшуючи тривалість сеансу. Скільки доведеться перебувати в кабінці в перший раз, визначить фахівець студії, з урахуванням вашого типу шкіри, її стану, а також потужності обладнання. Як правило, перший сеанс триває 2-3 хвилини. Більш тривале перебування в кабінці може привести до неприємних наслідків: почервоніння на шкірі, висипу, опіків, головного болю. Наступного разу час можна збільшити до 5 хвилин.

Вибір поз для засмаги у вертикальному солярії невеликий. Можна просто стояти, можна повільно крутитися або танцювати - нагадаємо, професійні солярії, як правило, обладнані музичної стереосистемою.

 

Висновок

Солярій незамінний у разі, якщо потрібно швидко надати світлій і блідій шкірі красивий відтінок. Крім того, процедури несуть певну користь для організму і успішно застосовуються в комплексному лікуванні шкірних захворювань, хвороб серця та інших внутрішніх органів.

Безпечний і якісний загар забезпечують професійні солярії. Гідним варіантом в цьому випадку є вертикальний тип соляріїв.

Однак, перед тим, як планувати похід в студію, слід вивчити особливості цього виду штучної засмаги, з'ясувати, чи немає у вас протипоказань до процедури, і вивчити основні рекомендації, як правильно засмагати в солярії без шкоди для здоров'я.

На б'юті-порталі Barb.ua представлений каталог спа-салонів і косметологічних центрів, в переліку послуг яких є солярії. Ознайомитися з прайс-листами процедур в спа-салонах Херсона, Запоріжжя, Києва та інших міст ви можете у нас на сайті.


Оцініть статтю:
(Голосів: 11. Рейтинг: 3,8 з 5)

<< Засмага в солярії: процедура, правила, рекомендації   |   Процедура засмаги в горизонтальному солярії >>

Последние публикации

Ми використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся з нашою «Політикою використання файлів cookie».