#геометрія #дотворк
У стилі геометрія тату майстер зображує малюнок у вигляді геометричних фігур. Це може бути образ кумира, природа, тварина – сенс татуювання прихований від сторонніх очей. Значення деталей неможливо розгадати без допомоги власника.
Ескізи у стилі геометрія складаються з рівних фігур та ліній, переплетених між собою. Усі геометричні елементи створюють єдиний образ. Важливо, щоб майстер ретельно дотримувався всіх пропорцій. Тільки тоді малюнок буде виглядати природно та якісно. У лініях можна зобразити:
Розміри тату можуть відрізнятися. Невеликі ескізи в стилі мінімалізм наносять на поперек, ключицю, зап'ястя. Великі – на спину, стегна, груди. Навіть найпростіші малюнки в стилі геометрія виглядають сучасно та стильно. Лінії, зібрані у фігуру, приковують погляд своєю оригінальністю. Малюнок наноситься чорно-білими штрихами, контури можуть зафарбовуватись яскравими кольорами.
Однією з часто створюваних фігур є коло – ця фігура символізує цілісність та завершеність. Коло не має початку і кінця, це свого роду уособлення нескінченності. Також цей геометричний елемент об'єднує жіночий і чоловічий початки, Місяць і Сонце. Злиття в коло виражає взаємність у коханні, вірність та благополучний шлюб.
Популярним ескізом тату в стилі геометрія є трикветр – фігура уособлює рух сонця. Кожен елемент показує певну фазу. По кутах відображається світанок, зеніт та захід сонця. Трикветр поєднує циклічність та гармонію. Зазвичай таке тату наносять на шию чи передпліччя.
Трикутник – це символ здоров'я та забезпеченості. Часто поєднують кола та трикутники, вписуючи всередину фігури зображення птахів, тварин. Значення ескізів можуть відрізнятися. Якщо тату на тілі жінки, воно показує періоди життя. На чоловічому тілі малюнок говорить про мудрість та духовну силу.
Квадрат у стилі геометрія символізує спокій та гармонію. Прямі кути фігури вказують на справедливість та розумність. У багатьох культурах квадрат – це знак чесності, щирості та відкритості.
Також у стилі геометрія зображують абстрактні малюнки, фігури, візерунки. Орнамент створюється з деталей, що повторюються, що уособлюють родючість і захист. Геометричні абстракції виходять об'ємними та викликають неоднозначну реакцію.
Стиль геометрія не має віку та статевих ознак. Ескізи відрізняються розмірами та змістом. Дівчата вибирають рослини, квіти, мушлі або зірки. Тату наноситься переважно на руки, область передпліччя. Ваги, пісочний годинник, сторони світу – типово чоловічі малюнки. Тварини, птахи, риби – універсальне рішення для обох статей.
Звичайне сплетення ліній та геометричних фігур не тільки виглядає красиво та оригінально, а й носить сакральний характер. Кожна окрема фігура або цільна картинка має особливе значення та зміст.
У перекладі з англійської, дотворк означає «точкова робота» («дот» - точка, «ворк» - робота). Суть техніки - нанесення зображення крапками через рівні відстані, щоб зображення виглядало цілісним.
Дотворк роблять найтоншими голками, при цьому точки ставляться рівно, щоб малюнок вийшов правильної геометричної форми. Ця техніка досить складна, вимагає від майстра гарної просторової уяви та математичного мислення.
Малі крапки наносяться фарбою в глибокі шари шкіри. Найменший незручний рух майстра може призвести до розтікання фарби та псування роботи. Тому навіть нескладні ескізи тату вимагають тривалого та ретельного виконання.
Основні риси стилю:
Улюбленими сюжетами дотворк-тату стали точкові зображення квітів, тварин та птахів, а також абстрактні орнаменти, релігійні та езотеричні символи (лотос, череп). Чоловіків приваблює варіант рукава з агресивною тематикою чи мандала на грудях чи спині. Жінки частіше віддають перевагу візерункам, квітковим мотивам, тваринам або портретам.
Оскільки для точкових тату потрібно багато місця, краще робити їх на видних місцях – передпліччях, ключиці, плечах, стегнах, спині. Акуратно виглядають на руці невеликі зображення птахів, риб, тварин. Дівчата частіше воліють робити тату на зап'ясті, грудях, під грудьми, гомілках.
Краще вибирати місця на тілі, які менше схильні до змін – лопатки, зап'ястя, шия. Вибір частини тіла залежить від особливостей малюнка та масштабності зображення.