#лайнворк #якір
Лайнворк (Linework) – стиль татуювання лініями, що з'явився в креативних тату-салонах Нью-Йорка близько 5 років тому. Техніка роботи майстра буквально відображається в назві, що звучить у перекладі як «лінійна робота».
Техніку створення ескізу в стилі лайнворк можна порівняти з графікою – для створення образів майстер використовує лінії, косі штрихи та перспективу. Послідовне відображення ліній та штрихів дозволяє створювати контури та грати з тінню.
«Батьком» стилю вважається дотворк, де основною складовою малюнка є точка. Саме тому нерідко можна зустріти змішання цих двох напрямків в одному ескізі.
Татуювання в стилі лайнворк стали популярні завдяки витонченим і мінімалістичним сюжетам, які не виглядають надто просто. У порівнянні з графікою, лайнворк більш різноманітний у палітрі кольорів і наборі зображуваних образів. Основний колір малюнка – це чорний, але також можна побачити поєднання з червоним або синім, а найнетривіальнішим є білий.
У центрі сюжету тату зустрічаються кілька образів:
Для нанесення таких тату часто вибирають відкриті частини тіла – передпліччя, шию, кисті рук. Витончені лінії та стриманий дизайн можуть бути доречними, навіть якщо робочий дрес-код не дозволяє виглядати надто яскраво. Однак, якщо немає жодних перешкод, можна забити масштабну лайнворк-тату у вигляді рукавів на всю довжину руки.
Також тату в цьому стилі добре виглядають в області грудей у чоловіків, або на ребрах у дівчат. Загалом стиль лайнворк універсальний, і грамотно підібрана форма малюнка може підкреслити анатомію тіла та гарні вигини. Тому нерідко масштабні тату наносять на стегна або зовсім на все тіло. так, наприклад, працює популярний берлінський майстер із ніком dotstolines.
Разноманітність сюжетів робить цей стиль універсальним для нанесення як на чоловіків, так і на жінок. Серед чоловіків популярні суворі геометричні орнаменти у поєднанні із квітковою тематикою. Дівчата воліють зображення тварин, мандали та інші ніжніші образи. Найчастіше власниками лайнворк-тату є творчі особи. Крім того, непросто зустріти повторювані дизайни, що також говорить про яскраву індивідуальність їх носіїв.
На Barb.ua кожен бажаючий набити тату в стилі лайнворк знайде для себе потрібну тату-студію або окремого майстра. Для зручного пошуку на сайті представлені роботи та відгуки про кожного виконавця.
Якір у тату-мистецтві – один із найпоширеніших і найпопулярніших символів. Це не тільки «візитна картка» моряків, а й потужний оберіг для кожного, хто вірить у силу амулетів.
Значення тату «якір»
Колись давно такий малюнок на шкірі символізував приналежність до морської професії. За легендами, право набити таке татуювання надавалося після перетину Атлантики. Якір служив не тільки «візитною карткою», але й оберегом від небезпек у дорозі.
У християнстві цей морський символ уособлює надію. У Середньовіччі створили емблему – якір, обвитий дельфіном, що втілювало девіз "Поспішайте повільно".
Значення татуювання залежить від виконання малюнка:
Інші варіанти трактування: пошук стабільності, любов до подорожей, вірність обраному життєвому шляху.
Якоря зараз набивають у всіх популярних техніках. Раніше популярністю користувався стиль олд скул, сьогодні ескізи створюють у віпшейдингу, мінімалізмі, акварелі тощо. Колірна гама може бути будь-якою.
Де розміщувати тату-якір
Завдяки універсальності ескізу малюнок можна розміщувати у будь-якій частині тіла. Найчастіше його набивають на передпліччях, стегнах, ребрах.
Мініатюрні татуювання набивають на щиколотках, зап'ястях і навіть за вухом.