#лотос #хамса
Лотос – один із найпопулярніших варіантів для художнього татуювання. Такий малюнок символізує одухотвореність, гармонію та безсмертя.
Значення тату «лотос»
Значення татуювання трактується по-різному: у буддизмі воно символізує духовне просвітлення, у японській культурі – цнотливість, в індійській – жіночу плодючість.
Найчастіше тату-лотос набивають у таких стилях: графіка, скетч, акварель та мінімалізм. Малюнок квітки поєднується з мереживними мотивами, мандалами, геометричними візерунками та знаком «Ом».
Найпопулярніше татуювання у чорно-білому виконанні. Кольорове оформлення надає малюнку особливого значення:
За символікою та оформленням до цього татуювання найближче ескізи з мандалами або ліліями. У першому випадку малюнки символізують мудрість і духовний ріст, у другому – . чистоту та невинність.
Де набивають тату-лотос?
Зображення цієї квітки прикрашає передпліччя, зап'ястя, щиколотки, спини – малюнок добре виглядає на будь-якій частині тіла.
Оскільки таке тату найбільше популярне у жінок, його нерідко набивають на стегнах, під грудьми, а іноді навіть у зоні бікіні.
Хамса або рука Фатіми – один із найсильніших оберегів, популярний також і в тату-мистецтві. Цей східний амулет приносить щастя чоловікам і жінкам.
Значення тату «хамса»
Амулет широко поширений в арабській та єврейській культурі. Слово «хамса» перекладається як «п'ять» (У цьому контексті позначає руку з п'ятьма пальцями). Амулет оформлений у вигляді долоні з оком посередині і призначений для захисту від пристріту та недобрих намірів. Хамсу використовують як оберег для вагітних жінок та немовлят.
Цікавий факт. Цей амулет відомий з античних часів: за однією теорією, він виник у Стародавньому Єгипті, а за іншою – у давній Фінікії. Релігійний контекст хамса набула набагато пізніше, і в кожній культурі її оформлення доповнюється специфічними елементами (символами, текстом молитов тощо).
Інше значення амулету – єдність п'яти почуттів, що посилює дар інтуїції.
Як оформляється тату-хамса
Сам амулет традиційно розфарбовують у блакитні тони, що посилює його захисні якості. Татуювання ж може бути і чорно-білим. Монохромний ескіз оформляється у техніці графіки або віпшейдингу.
У різнобарвному варіанті розфарбовують окремі деталі – наприклад, око в центрі долоні.
Хамсу на татуюванні доповнюють іншими декоративними елементами, що посилюють функцію оберегу. Це мандала, знак «ом» і т.д.
За традицією рекомендується розміщувати таке тату на спині, щоб захиститися від непередбачених ударів ворогів. Хамсу взагалі рекомендують набивати на верхній частині тіла, проте багато дівчат ігнорують пораду та прикрашають цим амулетом стегна.
Найпопулярніші зони для розміщення такого татуювання – плечі, передпліччя, груди.