#патріотичне #дотворк
Патріотична мода у тренді не перший рік. Вперше ажіотаж на патріотичні татуювання виник на Майдані. Там наприкінці січня відбулася акція для активістів, у рамках якої всі бажаючі могли зробити безкоштовне тату у патріотичному стилі. З того часу тренд не вщухав, а з початком повномасштабного вторгнення в Україну досяг неймовірних масштабів.
Ескізи із національною символікою стали надзвичайно популярними. Дедалі більше українців та громадян інших країн, які бажають висловити свою підтримку, наносять на тіло позначки на згадку про історичні події. Це чудовий спосіб підкреслити свою національну приналежність.
В якості підтримки своєї країни можна нанести не лише державні символи: прапор, герб (тризуб), ЗСУ та інше. Варіантів набагато більше – рядки гімну чи відомих пісень, українські гасла та девізи. Для дівчат хороший варіант нанесення контуру нашої країни на руці.
Популярні елементи:
Витончений колосок у жовто-синіх кольорах, традиційна вишиванка, українські вірші, крилаті фрази, відомі кожному українцю – все це завжди буде з вами і нагадувати про home. Татуювання наносяться на будь-які частини тіла: руки, шию, ноги. До нових трендів можна віднести ескіз «бандера-смузі», фразу «Російський корабель іди на #уй!», привид Києва та інші.
Найпопулярніші стилі патріотичних тату - орнаментал. Він відрізняється детальним промальовуванням ліній, що нагадують різьблення. Візерунки в цьому стилі мають езотеричне значення. Орнаменталом можна нанести вишиванку, написи, прапор. Місця для патріотичних тату також різноманітні, як і дизайни. Статевих поділів тут немає, але чоловіки вибирають більш об'ємні та жорсткі ескізи. Дівчата віддають перевагу невеликим витонченим малюнкам.
Патріотичні тату – це реальний тренд, який стає дедалі популярнішим. Українці обирають ескізи з глибоким змістом або просто хочуть за допомогою малюнка чи фрази передати свою повагу, любов та підтримку рідній країні, нашій національній культурі та, звичайно, нашим захисникам.
У перекладі з англійської, дотворк означає «точкова робота» («дот» - точка, «ворк» - робота). Суть техніки - нанесення зображення крапками через рівні відстані, щоб зображення виглядало цілісним.
Дотворк роблять найтоншими голками, при цьому точки ставляться рівно, щоб малюнок вийшов правильної геометричної форми. Ця техніка досить складна, вимагає від майстра гарної просторової уяви та математичного мислення.
Малі крапки наносяться фарбою в глибокі шари шкіри. Найменший незручний рух майстра може призвести до розтікання фарби та псування роботи. Тому навіть нескладні ескізи тату вимагають тривалого та ретельного виконання.
Основні риси стилю:
Улюбленими сюжетами дотворк-тату стали точкові зображення квітів, тварин та птахів, а також абстрактні орнаменти, релігійні та езотеричні символи (лотос, череп). Чоловіків приваблює варіант рукава з агресивною тематикою чи мандала на грудях чи спині. Жінки частіше віддають перевагу візерункам, квітковим мотивам, тваринам або портретам.
Оскільки для точкових тату потрібно багато місця, краще робити їх на видних місцях – передпліччях, ключиці, плечах, стегнах, спині. Акуратно виглядають на руці невеликі зображення птахів, риб, тварин. Дівчата частіше воліють робити тату на зап'ясті, грудях, під грудьми, гомілках.
Краще вибирати місця на тілі, які менше схильні до змін – лопатки, зап'ястя, шия. Вибір частини тіла залежить від особливостей малюнка та масштабності зображення.