Електроепіляція - апаратна процедура видалення небажаної рослинності на обличчі і тілі. Імпульси струму сприяють знищенню фолікул, що дозволяє назавжди позбутися від волосся будь-якого кольору і жорсткості. Процедура підходить і для епіляції пахвових зон і області бікіні.
Зміст
Електроепіляція - апаратна процедура по видаленню надлишкової рослинності, яка здійснюється за допомогою точкового впливу електричного струму. Такий метод підходить для видалення світлого волосся і безпечний для власників смаглявої шкіри. Електроепіляцію проводять і для корекції брів, видалення вусиків або рослинності в області підборіддя.
Процедуру можна зробити в домашніх умовах самостійно. Сьогодні в інтернет-магазинах продається апаратура для електроепіляції волосся, яка підходить для використання в домашніх умовах. Однак в руках невмілого користувача прилад для видалення волосся може серйозно пошкодити шкіру, спровокувати появу набряків і опіків, а згодом і рубців. Так що епіляція в салоні набагато безпечніша і ефективніша.
Принцип дії
Майстер неглибоко вводить під шкіру в зоні росту волосся найтоншу голку або вольфрамову нитку. Вона служить провідником для розряду змінного струму, який знищує фолікул. Результат - повна дисфункція волосяної цибулини: надалі рослинність в зоні впливу більше не з'являється.
Електричний вплив допомагає прибрати лише ті волосся, які знаходяться в стадії активного росту.
Скільки процедур знадобиться?
Як і випадку з лазерною епіляцією, Оптимальна кількість сеансів визначається індивідуально. Залежно від жорсткості, густоти і інтенсивності росту волосся для епіляції конкретної зони знадобиться від 5 до 15 процедур.
У деяких випадках достатньо і одного сеансу: наприклад, коли потрібно видалити кілька волосин, що ростуть в області верхньої губи.
Чи відростають волосся в подальшому?
Електроепіляція - єдиний метод позбутися небажаного волосся назавжди. Однак врахуйте, що вплив електрикою може пробудити діяльність «сплячих» цибулин в зоні обробки. І навіть якщо після процедури намічається зростання нового волосся, необхідно продовжувати сеанси електроепіляції - аж до повного їх знищення.
Ефективність такого методу видалення волосся продемонструють фото до і після процедур.
Залежно від інтенсивності і тривалості токового впливу розрізняють такі види електроепіляції:
Термолиз підійде для видалення тонкого, неглибоко зростаючого волосся. Однак цей метод неефективний при обробці жорсткої рослинності, яка раніше вже була вилучена бритвою або воском.
Оскільки видалення волосся струмом відбувається на етапі їх активного росту, перед процедурою їх не потрібно голити. Допустима довжина кожного волоска - не більше 4 мм.
Перед процедурою відмовтеся від кофеїновмісних напоїв і алкоголю. Не рекомендується напередодні сеансу приймати гормональні препарати.
Перед процедурою важливо виспатися та ситно попоїсти. Електроепіляція погано переноситься в період голодування або дотримання дієт.
Напередодні електроепіляції рекомендується акуратно обробити шкіру скрабом.
Майте на увазі: при видаленні волосся на обличчі заборонено проводити напередодні хімічний пілінг або чистку шкіри. Допустимий інтервал між такими процедурами - не менше 1 місяця.
Попередній етап - анестезування. За 30-60 хвилин до сеансу можливий прийом знеболюючого препарату. Також фахівець проведе місцеве знеболення.
Які знеболюючі засоби використовуються?
Вибір конкретного виду анестетика індивідуальний і залежить від зони обробки і рівня чутливості шкіри.
Далі настає черга точкового видалення волосся. Вибір електрода для процедури індивідуальний. Вважається, що епіляція вольфрамовою ниткою проходить з мінімальним ризиком опіків і подальшим утворенням шрамів. Однак використання голки дозволяє вибрати оптимальний діаметр для обробки волосся різної товщини та жорсткості.
В ході процедури фахівець користується також пінцетом, яким видаляє оброблений волосок або притримує його для фіксації голки.
Скільки за часом триває сеанс?
В залежності від зони обробки епіляція займе від 30 хвилин до 1,5 години.
Детальніше те, як проходить процедура електроепіляції волосся, розповість наступне відео.
У першу добу після процедури на шкірі тримається почервоніння і набряклість. На місці вилучених волосків залишаються червоні крапки, які не сходять протягом трьох тижнів. Можливе утворення кірочок, які самостійно відпадають максимум через 2 тижні. В цілому реабілітація шкірного покриву триває не менше місяця.
Ваше завдання - протирати шкіру 3-4 рази на день антисептичним розчином, а також використовувати ранозагоювальну мазь (наприклад, «Бепантен» або «Пантенол»). Перед виходом на вулицю обов'язково наносьте сонцезахисний крем.
Носіть вільний одяг з бавовняної тканини. Це стосується в першу чергу до області бікіні, яка після процедури довго загоюється.
Що не можна робити?
Скільки днів після процедури не можна займатися спортом?
Як мінімум один тиждень. Стільки ж часу триває заборона на відвідування басейну і купання у відкритих водоймах.
Електроепіляція не проводиться під час вагітності та в період лактації. Також вона заборонена для клієнтів молодше 18 років.
З інших протипоказань виділяють:
Сезонні обмеження
Проводити процедури електроепіляції влітку вкрай небажано. Контакт з сонячним промінням нанесе шкоду незагоєній шкірі: посилиться запалення, виникне гіперпігментація.
Марина, 30 років:
"Проходжу вже п'яту процедуру видалення волосся в зоні пахв. Роблю електроепіляцію тільки під анестезією, інакше не змогла б витерпіти. Волосків стало набагато менше! Але процедура вимагає нелюдського терпіння, тому що шкіра після неї заживає майже місяць".
Світлана, 26 років:
"Щоб видалити все волосся на ногах, довелося потратити на це кілька років. Волосків багато, та доки всі видалиш, пройде багато часу. А ще відновлення шкіри триває довго. Але я все-ж таки задоволена результатом - недарма ж витратила на це стільки грошей та часу".
Лідія, 42 роки:
"Процедура, звичайно, неприємна. Але багато залежить від майстра, до якого ви звернулись. Коли я вперше робила електроепіляцію, було боляче, а шкіра потім страшенно опухала та червоніла, навіть синці з'являлися. А потім мені набридло це терпіти, та за порадою знайомої я знайшла іншого майстра. Радості нема меж! Працює вона обережно, а шкіра потім швидко відновлюється. Залишилося ще небагато, та про бриття пахв я забуду назавжди".
Оскільки електроепіляція - процедура болісна та травмонебезпечна, ризик побічних ефектів тут досить високий. Поширені негативні наслідки - гіперпігментація, опіки, рубці, гематоми й синці, а в деяких випадках - поява нової рослинності або вростання волосся в шкіру.
Що ж є причиною таких негативних наслідків і як виправити ситуацію?
Щоб електроепіляція принесла вам виключно користь і допомогла назавжди позбутися небажаного волосся, слід виважено підійти до вибору гідного фахівця. Фактори довіри - найкраща сучасна апаратура і авторитетність закладу, а також рекомендації знайомих і позитивні відгуки про майстрів на нашому сайті. Не менш важливий також післяпроцедурний період, оскільки порушення рекомендацій спровокує побічні ефекти.
Аргументи «проти» електроепіляції - високий ризик негативних наслідків, болючість, тривалість курсу.
Аргументи «за» електроепіляцію - універсальність і шанс позбутися від рослинності назавжди.
<< Елос-епіляція - комфортне видалення небажаного волосся | Фотоепіляція - вирішення проблеми надмірного росту волосся >>