Знайди свого майстра краси

Електроепіляція - універсальний та ефективний метод видалення волосся

Електроепіляція - апаратна процедура видалення небажаної рослинності на обличчі і тілі. Імпульси струму сприяють знищенню фолікул, що дозволяє назавжди позбутися від волосся будь-якого кольору і жорсткості. Процедура підходить і для епіляції пахвових зон і області бікіні.

Зміст

  1. Електроепіляція - що це таке? Опис і характерні риси
  2. Техніки проведення процедури
  3. Підготовка до електроепіляції
  4. Як проходить процедура
  5. Відновлення та догляд за шкірою після епіляції
  6. Протипоказання та обмеження
  7. Негативні наслідки та методи їх усунення
  8. Відгуки про процедуру
  9. Плюси та мінуси процедури

Електроепіляція - що це таке? Опис і характерні риси

Електроепіляція - апаратна процедура по видаленню надлишкової рослинності, яка здійснюється за допомогою точкового впливу електричного струму. Такий метод підходить для видалення світлого волосся і безпечний для власників смаглявої шкіри. Електроепіляцію проводять і для корекції брів, видалення вусиків або рослинності в області підборіддя.

Процедуру можна зробити в домашніх умовах самостійно. Сьогодні в інтернет-магазинах продається апаратура для електроепіляції волосся, яка підходить для використання в домашніх умовах. Однак в руках невмілого користувача прилад для видалення волосся може серйозно пошкодити шкіру, спровокувати появу набряків і опіків, а згодом і рубців. Так що епіляція в салоні набагато безпечніша і ефективніша.

Принцип дії

Майстер неглибоко вводить під шкіру в зоні росту волосся найтоншу голку або вольфрамову нитку. Вона служить провідником для розряду змінного струму, який знищує фолікул. Результат - повна дисфункція волосяної цибулини: надалі рослинність в зоні впливу більше не з'являється.

Електричний вплив допомагає прибрати лише ті волосся, які знаходяться в стадії активного росту.

Скільки процедур знадобиться?

Як і випадку з лазерною епіляцією, Оптимальна кількість сеансів визначається індивідуально. Залежно від жорсткості, густоти і інтенсивності росту волосся для епіляції конкретної зони знадобиться від 5 до 15 процедур.

У деяких випадках достатньо і одного сеансу: наприклад, коли потрібно видалити кілька волосин, що ростуть в області верхньої губи.

Чи відростають волосся в подальшому?

Електроепіляція - єдиний метод позбутися небажаного волосся назавжди. Однак врахуйте, що вплив електрикою може пробудити діяльність «сплячих» цибулин в зоні обробки. І навіть якщо після процедури намічається зростання нового волосся, необхідно продовжувати сеанси електроепіляції - аж до повного їх знищення.

Ефективність такого методу видалення волосся продемонструють фото до і після процедур.

 

Техніки проведення процедури

Залежно від інтенсивності і тривалості токового впливу розрізняють такі види електроепіляції:

  • Гальванічна (електроліз). Тут застосовується постійний струм, і видалення волосся здійснюється за допомогою взаємодії двох електродів. Цей метод вважається найбільш болючим і травматичним, оскільки на видалення кожного волоска електролізом йде до 60 секунд. Згодом для гальваніки стали використовувати по кілька голок одночасно, що дозволило заощадити час для проведення процедури.
  • Термоліз. Принцип його дії - руйнування волосяного фолікула методом нагрівання. Для процедури використовується високочастотний змінний струм, який впливає на волоски протягом 1-2 секунд. Удосконалення техніки дозволило розробити новий метод - флеш термоліз. Апарат генерує короткі струмові імпульси, які повністю «висушують» структуру волоска.

Термолиз підійде для видалення тонкого, неглибоко зростаючого волосся. Однак цей метод неефективний при обробці жорсткої рослинності, яка раніше вже була вилучена бритвою або воском.

  • Бленд. Ця техніка об'єднала в собі характеристики двох попередніх методів. Комбінація постійного і змінного струму дозволяє обробляти кожен волосок не довше 5 секунд. Бленд переноситься більш болісно, ніж термоліз, однак позбавляє від ризику травмування шкіри. Цей вид електроепіляції ідеальний для видалення волосся з викривленими цибулинами (тобто неправильно зростаючих після домашньої депіляції).

Підготовка до електроепіляції

Оскільки видалення волосся струмом відбувається на етапі їх активного росту, перед процедурою їх не потрібно голити. Допустима довжина кожного волоска - не більше 4 мм.

Перед процедурою відмовтеся від кофеїновмісних напоїв і алкоголю. Не рекомендується напередодні сеансу приймати гормональні препарати.

Перед процедурою важливо виспатися та ситно попоїсти. Електроепіляція погано переноситься в період голодування або дотримання дієт.

Напередодні електроепіляції рекомендується акуратно обробити шкіру скрабом.

Майте на увазі: при видаленні волосся на обличчі заборонено проводити напередодні хімічний пілінг або чистку шкіри. Допустимий інтервал між такими процедурами - не менше 1 місяця.

Як проходить процедура

Попередній етап - анестезування. За 30-60 хвилин до сеансу можливий прийом знеболюючого препарату. Також фахівець проведе місцеве знеболення.

Які знеболюючі засоби використовуються?

  • лідокаїн - у вигляді ін'єкцій або спрею;
  • крем типу «Емла» - у вигляді аплікацій.

Вибір конкретного виду анестетика індивідуальний і залежить від зони обробки і рівня чутливості шкіри.

Далі настає черга точкового видалення волосся. Вибір електрода для процедури індивідуальний. Вважається, що епіляція вольфрамовою ниткою проходить з мінімальним ризиком опіків і подальшим утворенням шрамів. Однак використання голки дозволяє вибрати оптимальний діаметр для обробки волосся різної товщини та жорсткості.

В ході процедури фахівець користується також пінцетом, яким видаляє оброблений волосок або притримує його для фіксації голки.

Скільки за часом триває сеанс?

В залежності від зони обробки епіляція займе від 30 хвилин до 1,5 години.

Детальніше те, як проходить процедура електроепіляції волосся, розповість наступне відео.

Відновлення та догляд за шкірою після епіляції

У першу добу після процедури на шкірі тримається почервоніння і набряклість. На місці вилучених волосків залишаються червоні крапки, які не сходять протягом трьох тижнів. Можливе утворення кірочок, які самостійно відпадають максимум через 2 тижні. В цілому реабілітація шкірного покриву триває не менше місяця.

Ваше завдання - протирати шкіру 3-4 рази на день антисептичним розчином, а також використовувати ранозагоювальну мазь (наприклад, «Бепантен» або «Пантенол»). Перед виходом на вулицю обов'язково наносьте сонцезахисний крем.

Носіть вільний одяг з бавовняної тканини. Це стосується в першу чергу до області бікіні, яка після процедури довго загоюється.

Що не можна робити?

  • протягом першої доби - вмиватися (альтернативний варіант - промивайте проепільовану область термальною водою з аптеки);
  • протягом перших двох діб - використовувати парфумерну продукцію;
  • протягом першого тижня - приймати гарячі ванни, відвідувати баню і сауну;
  • протягом двох тижнів після процедури - засмагати та відвідувати солярій.
  • в міжпроцедурний період - проводити депіляцію бритвою, воском або цукровою пастою.

Скільки днів після процедури не можна займатися спортом?

Як мінімум один тиждень. Стільки ж часу триває заборона на відвідування басейну і купання у відкритих водоймах.

Протипоказання та обмеження

Електроепіляція не проводиться під час вагітності та в період лактації. Також вона заборонена для клієнтів молодше 18 років.

З інших протипоказань виділяють:

  • серцево-судинні, дерматологічні, гострі інфекційні та онкологічні захворювання;
  • наявність електростимуляторів та імплантів;
  • варикоз;
  • цукровий діабет;
  • гепатит;
  • схильність до утворення келоїдних і гіперпластичних рубців;
  • наявність внутрішньоматкової спіралі (при проведенні інтимної епіляції зони глибокого бікіні);
  • індивідуальна непереносимість.

Сезонні обмеження

Проводити процедури електроепіляції влітку вкрай небажано. Контакт з сонячним промінням нанесе шкоду незагоєній шкірі: посилиться запалення, виникне гіперпігментація.

Відгуки про процедуру

Марина, 30 років:

"Проходжу вже п'яту процедуру видалення волосся в зоні пахв. Роблю електроепіляцію тільки під анестезією, інакше не змогла б витерпіти. Волосків стало набагато менше! Але процедура вимагає нелюдського терпіння, тому що шкіра після неї заживає майже місяць".

Світлана, 26 років:

"Щоб видалити все волосся на ногах, довелося потратити на це кілька років. Волосків багато, та доки всі видалиш, пройде багато часу. А ще відновлення шкіри триває довго. Але я все-ж таки задоволена результатом - недарма ж витратила на це стільки грошей та часу".

Лідія, 42 роки:

"Процедура, звичайно, неприємна. Але багато залежить від майстра, до якого ви звернулись. Коли я вперше робила електроепіляцію, було боляче, а шкіра потім страшенно опухала та червоніла, навіть синці з'являлися. А потім мені набридло це терпіти, та за порадою знайомої я знайшла іншого майстра. Радості нема меж! Працює вона обережно, а шкіра потім швидко відновлюється. Залишилося ще небагато, та про бриття пахв я забуду назавжди".

Негативні наслідки та методи їх усунення

Оскільки електроепіляція - процедура болісна та травмонебезпечна, ризик побічних ефектів тут досить високий. Поширені негативні наслідки - гіперпігментація, опіки, рубці, гематоми й синці, а в деяких випадках - поява нової рослинності або вростання волосся в шкіру.

Що ж є причиною таких негативних наслідків і як виправити ситуацію?

  • Гіперпігментація виникає, коли клієнт знехтував рекомендаціями фахівця і засмагав на етапі післяпроцедурного відновлення. Вихід зі становища повинен знайти косметолог, який призначить курс хімічного пілінгу для вирівнювання тону шкіри.
  • Опіки виникають, коли фахівець недостатньо відрегулював інтенсивність токового впливу. Для їх лікування використовують ранозагоювальні препарати - «Бепантен», «Пантенол», «Левомеколь». На етапі відновлення тканин епідермісу застосовується мазь «Контрактубекс», щоб не допустити появи рубців.
  • Гематоми і синці - результати неакуратного введення електрода, коли голка випадково пошкоджує кровоносну судину. Вихід зі становища - лікування гепариновою маззю.
  • Рубці з'являються не тільки як наслідок опіків, але і в результаті зривання незагоєних кірочок. Вони усуваються застосуванням «Контрактубексу», а на запущених стадіях - процедурами електрофорезу або мезотерапії.
  • Посилення рослинності - результат активації «сплячих» волосяних цибулин, які розташовані поруч з локацією оброблюваних волосків. Вихід - терпляче продовжувати курс до їх повної ліквідації.
  • Вростання волосся виникає через перегрівання або опік тканин. Уникнути цього побічного ефекту допоможе попереднє скрабування шкіри, а також контролювання інтенсивності струму. Якщо все ж це сталося, не видаляйте врослі волоски самостійно: цю проблему вирішить фахівець на наступній процедурі.

Плюси та мінуси процедури

Щоб електроепіляція принесла вам виключно користь і допомогла назавжди позбутися небажаного волосся, слід виважено підійти до вибору гідного фахівця. Фактори довіри - найкраща сучасна апаратура і авторитетність закладу, а також рекомендації знайомих і позитивні відгуки про майстрів на нашому сайті. Не менш важливий також післяпроцедурний період, оскільки порушення рекомендацій спровокує побічні ефекти.

Аргументи «проти» електроепіляції - високий ризик негативних наслідків, болючість, тривалість курсу.

Аргументи «за» електроепіляцію - універсальність і шанс позбутися від рослинності назавжди.


Оцініть статтю:
(Голосів: 18. Рейтинг: 4,2 з 5)

<< Елос-епіляція - комфортне видалення небажаного волосся   |   Фотоепіляція - вирішення проблеми надмірного росту волосся >>

Відповіді фахівця

Залежно від зони тіла та особливостей організму, результати електроепіляції можуть тривати від кількох місяців до кількох років.
На жаль, ні. Це пов'язано з тим, що волосяний фолікул може відновитися в результаті пошкодження або росту нового волосся.
Необхідна кількість сеансів залежить від площі оброблюваної зони, типу волосся, їх щільності та товщини. У середньому для повного видалення волосся може знадобитися від 6 до 12 сеансів.
Лазерна епіляція зазвичай швидша і менш болісна, але ефективна не для всіх зон і типів волосся. Електроепіляція може бути ефективною для всіх типів волосся та забезпечує більш точне видалення.
Це болісний процес, який може бути неприємним для деяких клієнтів. Також процедура може зайняти більше часу, ніж інші методи видалення волосся, і може вимагати більше сеансів досягнення бажаних результатів.
2 коментарів
Suslina Lyuda
Если электроэпиляция поможет избавится от нежелательной растительности навсегда, тогда можно и потерпеть. Пугает немного количество сеансов. Может быть даже выгоднее сделать лазерную.
22.02.2018 в 10:11:46 Відповісти
Анна
Делала эпиляцию в зоне подмышек. Всего 3 раза была на сеансе и результат меня обрадовал. Процедура не столько болезненная, как неприятная, надо набраться терпения и результат вас порадует. Как по мне, электроэпиляция неплохой способ для удаления волос навсегда.
21.02.2018 в 18:37:00 Відповісти