Знайди свого майстра краси

Атравматична чистка: лагідний догляд за обличчям

Атравматична чистка обличчя відноситься до складу популярних та затребуваних косметологічних процедур для догляду за шкірою обличчя. В цій статті ми розкажемо, що являє собою даний метод та чим він відрізняється від інших мануальних технік.

Зміст

  1. Про процедуру
  2. Показання та протипоказання
  3. Етапи проведення процедури
  4. Фото до та після
  5. Висновки
  6. Вартість

 

Що це таке?

Атравматична чистка обличчя – процедура очищення шкіри від поверхневого ороговілого шару за допомогою спеціальних препаратів на основі фруктових кислот. Це надм’який та лагідний варіант чистки, який дозволяє обробити шкіру без болю та травмування.

Особливості та різниця у порівнянні з іншими видами ручної чистки

У класичній косметології цей метод відноситься до категорії ручної чистки, однак тут наявні безспірні переваги перед механічним та мануальним засобами.

По-перше, атравматична чистка обличчя супроводжується м’якою підготовкою та дбайливим очищенням, завдяки чому вона підходить практично всім.

По-друге, для такої процедури, як правило, використовуються гіпоалергенні препарати та засоби, що робить її безпечною для чутливої, тонкої шкіри, схильною до куперозу.

В якості основного очищуючого засобу використовується м’який пілінг на основі фруктових кислот, який лагідно видаляє омертвілі клітини та очищує пори.

Результат процедури

Ефект від процедури неможливо не помітити: шкіра стає чистішою та м’якою, немов оксамит, а її рельєф вирівнюється; розгладжуються зморшки та свіжішає колір обличчя.

Процедура також стимулює процеси оновлення та регенерації кліток, сприяючи омолодженню шкіри.

Переваги та недоліки

Як і всі косметологічні методи очищення, атравматична чистка обличчя має плюси та мінуси. В числі переваг – делікатна обробка шкіри без використання інструментів та травматичної, болісної чистки руками. До того ж метод не передбачає процедуру розпарювання шкіри. Замість цього використовується спеціальна зволожуюча маска, яка інтенсивно пом’якшує поверхневий шар епідермісу. Результат – на обличчі відсутні почервоніння та набряклість, які характерні для механічної чистки.

Так процедура чудово позбавляє від дрібних чорних цяток, але головним її недоліком є те, що вона не прибирає глибокі забруднення.

 

 

Показання та протипоказання

Атравматична чистка є найбільш м’якою та лагідною з усіх видів очищення. Саме тому її можна проводити практично для всіх видів шкіри. Вона призначається у випадках, коли інші методи обробки заборонені, а також рекомендується тим, хто вразливо реагує на ручну чистку. У зв’язку із відсутністю обробки спеціальними засобами та апаратами таку чистку можна проводити в будь-яку пору року, у тому числі влітку, не лякаючись деструктивної дії ультрафіолетових випромінювань.

Показання до атравматичної чистки:

  • нормальна та жирна шкіра;
  • поверхневі забруднення;
  • неглибокі комедони;
  • чорні цятки;
  • сальні пробки;
  • розширені пори;
  • гіперпігментація;
  • суха атонічна шкіра з нерівною поверхнею;
  • мімічні зморшки.

Така чистка є ефективним варіантом очищення проблемної шкіри у підлітків. Спеціалісти також рекомендують її вагітним жінкам та при грудному вигодовуванні.

Протипоказання

На відміну від інших процедур атравматична чистка не має серйозних протипоказань. Але обов’язково слід проконсультуватися у косметолога, якщо у вас є:

  • герпес;
  • екзема;
  • дуже суха і чутлива шкіра;
  • алергічні реакції;
  • запалення, гнійникові утворення;
  • рани, порізи.

Як часто можна проводити?

Зазвичай для того, щоб зберегти ефект, отриманий від процедури, атравматичну чистку обличчя слід проводити раз на місяць.

 

Як проводиться атравматична чистка

Сеанс атравматичної чистки триває близько 20-40 хвилин. Але через надмірну забрудненість шкіри тривалість процедури може бути збільшено до 90 хвилин.

Техніка проведення процедури по етапах

Інструкція покрокового виконання може складатися з 8-10 пунктів, у тому числі додаткових, які включаються за рекомендацією спеціаліста. Засоби, які використовуються для процедури, обираються строго відповідно до типу шкіри.

Як і інші класичні способи очищення, така чистка складається з трьох основних етапів:

  • підготовчого;
  • основного (очищення);
  • завершального.

Етап І. Шкіра обличчя попередньо очищується від декоративної косметики, вуличного пилу, шкірного жиру. З цією ж метою використовуються спеціальні косметичні засоби.

Етап ІІ. На очищену шкіру наноситься маска з гликолевою кислотою. Це є процедурою делікатного мікрошліфування, яка сприяє злущенню відмерлих кліток епідермісу та розкриттю пор.

Далі на шкіру наноситься спеціальний гель холодної гідрації. Він розм'якшує шкіру та сприяє розчиненню неглибоких жирових закорковувань.

Після розм’якшення шкіри проводиться легкий масаж обличчя з використанням спеціального скрабу, який дозволяє видалити злущені частинки епідермісу та забруднення з пор.

Етап ІІІ. Шкіра очищується від залишків скрабу, після чого на неї наносять маску для звуження пор та зволоження. Ефект закріплюється за допомогою крему, який підбирають відповідно до типу шкіри.

Вищезазначений опис процедури є типовим алгоритмом. Часто для досягнення кращого результату косметологи радять додатково проводити апаратну чистку та дарсонвалізацію.

Атравматична чистка з брашингом

Більш ретельного та результативного очищення обличчя можна досягти при додатковій чистці брашингом. Інша назва такої чистки – бросаж.

Техніка проведення процедури передбачає очищення шкірних покровів від різних видів забруднень, ороговілих клітин за допомогою спеціального прибору, оснащеного ручкою з насадками з натуральної щетини, які рухаються в різних напрямках, забезпечуючи при цьому делікатну чистку.

 

Фото до та після

Як виглядає обличчя після сеансу атравматичної чистки? Barb.ua пропонує добірку фото до і після процедури.

 

 

На цьому відео показане поетапне виконання типової процедури атравматичної чистки в салонних умовах.

 

Коли варто робити процедуру?

В сучасній косметології атравматична чистка обличчя входить до числа популярних процедур, але має свої плюси та мінуси.

Плюси процедури

Головна перевага даного методу – це відсутність жорстких протипоказань та лагідна дія.

Також на відміну від механічної чистки вона не залишає на обличчі видимих слідів від проведення процедури, а отже, період реабілітації тут відсутній.

Крім того, шкіра не потребує спеціального постпроцедурного догляду. Рекомендується лише впродовж двох днів після процедури захищати обличчя від ультрафіолетових променів сонцезахисним кремом.

Мінуси процедури

До числа недоліків атравматичної чистки відноситься нетривалий ефект: через нього процедуру треба проводити не рідше 1 разу на місяць, а також алергічні прояви для шкіри з підвищеною чутливістю та індивідуальна непереносимість фруктових кислот.

Окрім того, такий спосіб очищення не підходить тім, у кого шкіра обличчя має глибокі пори, які складно очистити без застосування додаткових маніпуляцій.

Атравматична чистка обличчя або ультразвукова: що краще?

Делікатна атравматична чистка не спроможна очистити сильні забруднення та глибокі пори, тому її рекомендують поєднувати з апаратними процедурами. Комбінована чистка обличчя забезпечує інтенсивний очищующий та пролонгований ефект.

Наприклад, чистка ультразвуком сприяє більш ефективному видаленню поверхневих шарів епідермісу та знищує сальні пробки, які глибоко сидять в протоках.

Ультразвукова або вакуумна чистка можуть бути порекомендовані для надчутливої шкіри як альтернатива чистці фруктовими кислотами, оскільки ці методики виключають можливість механічного пошкодження шкірних покровів.

 

Яка чистка краще: атравматична чи механічна?

Механічна чистка обличчя може замінити атравматичну у тому випадку, якщо шкіра сильно забруднена, глибокі пори забиті сальними пробками та існують закриті комедони. Але це доволі болісна та травматична процедура, тому при її виборі слід враховувати протипоказання та реабілітаційний період, які відсутні при атравматичній чистці.

 

Вартість

Атравматична чистка обличчя включена до переліку послуг більшості приватних майстрів-косметологів, салонів краси та косметологічних центрів Києва, з якими можна ознайомитися на бьюті-порталі Barb.ua.

Зокрема в розділі «Атравматична чистка обличчя» наведені детальні описи процедури, яка проводиться в конкретному салоні, назви використовуваних косметичних засобів та препаратів, а також ціни на послугу.

Сьогодні вартість процедури у приватного спеціаліста в Києві складає в середньому 300 гривень, а в звичайному косметологічному кабінеті – 400 гривень та вище.

У провідних центрах косметології послуга пропонується по вартості до 700 гривень.


Оцініть статтю:
(Голосів: 6. Рейтинг: 4,5 з 5)

<< Ультразвукова чистка – апаратна альтернатива класичній процедурі   |   Мануальна чистка обличчя – золотий стандарт класичної косметології >>

Последние публикации

1 коментарів
Элис
А вот такую чистку лица я не пробовала. По описанию похоже на химический пилинг. Атравматическую чистку можно же делать и в домашних условиях? Специальное оборудование здесь не нужно, да и саму чистку провести несложно.
18.11.2017 в 12:31:59 Відповісти