Бодяга - цінний природний матеріал. Це сушена прісноводна губка. Порошок і препарати з неї використовуються в дерматології, косметології, народній та офіційній медицині. Їх призначають при гематомах, використовують для чищення шкіри, видалення відмерлих клітин, вирівнювання рельєфу обличчя. До складу бодяги входить кремнезем, білок спонгин, карбонати, кальцити, фосфати. В її частинках містяться мікроскопічні голки оксиду кремнію, тому вона подразнююче діє на шкіру, при цьому надає знеболюючий, протизапальний, бактерицидний ефект.
Зміст
Бодяга підсилює приплив кисню і крові до клітин, що омолоджує обличчя. Під її дією оновлена шкіра вирівнюється, стає гладкою і пружною. Порошок, розведений водою до густої кашки, застосовують як скраб для обличчя. Замість води додають настої трав, молоко, вершки. Невеликий ефект відлущування видно зразу. Через деякий час різниця до і після стає чітко помітною.
Як діє бодяга на шкіру?
При нанесенні на обличчя колюча бодяга глибоко проникає під шкіру, викликаючи свербіж, пощипування, сильне печіння. Може виникнути набряк. Сила впливу залежить від типу і стану шкірного покриву. Ніжна шкіра може почервоніти і залишатиметься такою кілька годин. Зручно процедури почати в вихідні дні, щоб почервоніння встигло зникнути до початку робочого тижня.
Рекомендації:
Перед першим застосуванням бажано перевірити властивості і дію препарату. Невелику кількість наносять на внутрішній згин ліктя, 5-10 хвилин відстежують реакцію. Якщо печіння стає нестерпним, змивають раніше. Протягом 3 діб потрібно спостерігати за цією ділянкою. Для шкіри обличчя вплив бадяги не повинен перевищувати 20 хвилин!
Для чого приймати запобіжні заходи, які саме?
На слизові бодяга впливає ще інтенсивніше. При накладанні будь-яких засобів на обличчя не можна зачіпати ніжні ділянки біля очей і губ.
Висипання на обличчі доставляють багато проблем. Бодяга впорається з бактеріями, що викликають запалення. Вона вирівнює ділянки шкіри, підсушує вологу, знімає запальні процеси.
Застосування бадягі допомагає надовго або назавжди позбутися:
Використання проти прищів:
Склад з борною кислотою усуне навіть запущене сильне висипання. 5 г бодяги розводять 2% або 5% кислотою до густої сметаноподібної суміші. Склад наносять 2-3 раза на тиждень не меньше місяця.
Для слабкого висипання використовують щадний спосіб - додають до бодяги вівсяну муку, цілющу глину, мінеральну воду. Всі компоненти беруть в рівній кількості, додають кілька крапель арганового масла.
На фото можна побачити результати до і після використання бодяги.
Після вугрової хвороби довго помітні її сліди. Під дією бадяги відбувається розсмоктуючий ефект, ранки швидше затягуються. Білок губки перешкоджає запальним новоутворенням, захищає від появи нових висипань. Маски від постакне з гелем «Бадяга» використовують як пілінг для усунення застарілих наслідків. Роблять їх 2 тижні. Якщо необхідно, повторюють після тижневої перерви.
На фото представлений результат до і після усунення наслідків висипання..
Бодяга робить менш помітними або зовсім видаляє плями на шкірі і веснянки. Можна використовувати будь-який склад від пігментних плям, застосовуючи пару раз в тиждень:
Профілактична маска проти шкірних висипань, зморшок, плям. По 1 ч. л. настоянки календули і огіркового соку, по 5 г настою ромашки і бодяги. Влити 1 ст. л. оливкової або 1/2 ч. л. будь-якого ефірного масла, перемішати. Суміш діє як скраб, живить, освітлює, зволожує шкіру. Запобігає старінню.
Порівняння до і після легко побачити на фото:
Завдяки тому, що бодяга підсилює потік крові, під її впливом прискорюється згладжування шрамів, розсмоктування гематом.Ефективна суміш від шрамів, яку злегка втирають в рубці на обличчі: в рівних кількостях змішують порошок, теплу водичку, борний спирт. Якщо після змивання виникло подразнення, запалені місця присипають тальком. Такий пілінг від рубців поступово видалить верхні шари шкірного покриву, зробить шрами менш помітними. Дрібні дефекти зникнуть зовсім. Цей склад також використовують проти вугрів.
Під впливом різних складів від синців кольорові крововиливи швидко зникають.Від гематом на обличчі 1 ч. л. бодяги розводять 1 ст. л. 3% перекису водню. Ціею сумішшю покривають пошкоджені ділянки. Після засихання її потрібно змити водою. Склад наносять щодня до повного усунення проблеми.
Створено ліки гель «Бадяга 911» для обличчя від синців, ударів, набряків, розтяжок. Можна використовувати стік - щільно спресований крем. Слово «форте», присутнє в назві лікарських засобів, вказує на високу концентрацію основної речовини, його сильну дію.
Бодяга підходить тим людям, у кого жирна шкіра. Її рекомендують використовувати при слабкій сонячної активності - з листопада до квітня.
Рекомендації:
При виході на вулицю після процедур необхідно нанести сонцезахисний крем.
Препарати з бодяги показані і застосовуються від гематом на обличчі, від прищів, вугрів, від ран після гнійників. Їх використовують після ринопластики. Вони ефективно діють проти демодекса - мікроскопічного підшкірного кліща, який селиться в сальних залозах.
Маски з бодяги застосовують:
Вони усувають набряки, зменшують пори, видаляють веснянки, підсилюють відлущування. Маски покращують проблемну шкіру, вирівнюють зморшки. Їх використовують для очищення верхнього шару шкіри, для профілактики шкірних висипань.
Неприємні відчуття, почервоніння, подразнення шкіри — це основні проблеми, які змушують відмовитися від бодяги.
Не рекомендується її застосовувати:
Засоби з неї протипоказані:
Не можна застосовувати бодягу проти купероза (судинних зірочках) на обличчі, викликаного порушенням мікроциркуляції крові через ламкість капілярів.
Нагадування:
Перед використанням бодяги краще порадитися з дерматологом.
Іноді легке почервоніння тримається кілька днів. Коли печіння триває кілька діб, слід проконсультуватися з лікарем. Якщо після тесту немає висипань або запалень, препарат продовжують використовувати. Не слід робити маски з порошку напередодні відповідальних заходів. Краще їх накладати ввечері, перед сном, щоб за ніч шкіра заспокоїлася.
Медичні засоби використовують не тільки в лікувальних, але і в косметичних цілях. Готові аптечні препарати - порошки, гелі, креми, мазі - застосовують з іншими компонентами, додають в суміші при приготуванні домашніх масок.
У косметології краще почати з гелю «Бодяга 911» - він надає щадну дію. «Бодяга форте» впливає інтенсивніше, одночасно обезболює. Гель-бальзам добре живить шкіру, підсилює тонус, підвищує еластичність. Мазь допомагає знімати запальні процеси. Якщо застосування гелів обійшлося без побічних ефектів, можна спробувати порошок.
Що краще — кожен вирішує самостійно
Бодяга сприяє відбілюванню. При застосуванні гелю для обличчя шкіра поступово світлішає, зникає постакне, менш помітною стає пігментація.
Гель 911 з ромашкою і каштаном сприяє видаленню прищів, потемніння, синців. Його додають в маски для усунення гематом.
Гель форте з витяжками подорожника і деревію придатний для виведення синців, рубців, потовщень. В якості скрабу для пілінгу його застосовують раз на тиждень.
Як використовувати гелі? Потрібно суворо виконувати інструкцію, щоб уникнути побічних явищ.
Порошок має жовтуваті, коричневі або болотні відтінки. Його використовують для глибокого очищення обличчя. Він добре розрівнює зморшки, усуває багато дефектів. Інструкція з використання дана на упаковці. Суха бодяга не застосовується без інших компонентів. Її рекомендується розводити водою, молочними продуктами, трав'яними настоями. З порошку легко приготувати безліч масок, додаючи мед, масло, борошно з круп.
Крем з бодягою відмінно очищає пори, зігріває шкіру, знімає запалення. До його складу входять різні лікарські трави, екстракти цілющих речовин.
Косметична маска — нескладна процедура, яку зручно робити в домашніх умовах. Готують густу сметаноподібної кашку, щоб вона легко наносилась і не стікала. Обличчя очищають, видаляють косметику, протирають пінками або молочком. Розведений склад з порошку рівномірно розподіляють по масажних лініях, не зачіпаючи ніжні зони. Через 15-20 хв. змивають і оцінюють результат.
Рецепт маски з бодягою легко взяти з цієї статті або придумати самостійно, випробовуючи різні варіанти з сухого порошку та добавками інших інгредієнтів. Для гарного косметичного ефекту вигідно використовувати всі види глини, борну кислоту, перекис. Біла, блакитна, чорна глини звужують пори, покращують скульптуру обличчя, забезпечують підтяжку.
Блакитна глина посилює процес очищення, знімає з шкіри стресовий стан, який погіршується її вигляд. З глиною роблять детокс: її додають до бодяги 1: 1, розводять водою, зеленим чаєм, трав'яними настоями. Засіб добре освіжає шкіру, зменшує плями за рахунок відлущуення ороговілих частинок. Проводять не менше 8-10 курсів.
Як зробити маску, дивіться у відео:
Засіб з перекисом використовують для омолоджуючого пілінгу з відбілюючим ефектом, щоб освітлити шкіру. Воно видаляє сліди від видавлених вугрів, від гнійників і прищів.
Склад:
Інгредієнти змішують, додають трохи води, наносять після спінювання складу.
Як зробити маску з перекисом, показано у відео:
Маска-ліфтинг для підтяжки, омолодження, поліпшення пружності шкіри:
Добре перемішати і відразу наносити.
Тверді частинки бодяги діють на зразок абразиву, видаляють епідерміс, оновлюють шкіру. Пілінг нескладно виконувати в домашніх умовах. Один з варіантів - змішати по 1 ч. л. бодяги і пекарських сухих дріжджів, додати 3 ч. л. будь-яких вершків. Дати 5-8 хвилин постояти перед нанесенням на обличчя. Ще ефективніший склад з перекисом: до порошку додають 1 ст. л. 3% перекису. Для пілінгу ще використовують гель, злегка втираючи в шкіру.
Біла глина прискорює рубцювання, допомагає усувати вугри і сліди прищів. Порошок бодяги з'єднують з глиною в співвідношеннях 1: 2 або 1: 3, розводять водою. Для пом'якшення шкіри до складу додають 2-3 краплі олії шипшини, чайного дерева або оливкової. Гель перемішують з глиною до однорідності і наносять на обличчя.
Не бійтеся експериментувати, підбираючи відповідні засоби для своєї шкіри.
Щоб не було ускладнень при застосуванні засобів з бодяги, прочитайте кілька корисних рекомендацій і нагадувань:
Як користуватися порошком? Розумно, завдаючи маску тонким шаром. Не можна суміш сильно втирати в шкіру, інакше печіння буде нестерпним. При втиранні від абразивних частинок порошку утворюються мікротравми і з’являється «рум'янець». До речі, раніше бодягу використовували замість рум'ян.
Як застосовувати для обличчя? Наносити суворо по масажних лініях, залишаючи ділянки навколо очей і губ. Розведений засіб бажано відразу використовувати, зберігати кілька днів не рекомендується.
Як часто можна наносити маски з порошку? Потрібно орієнтуватися на свої відчуття. Якщо процедура не доставляє дискомфорту, відчувається лише терпиме легке поколювання - 2-3 рази в тиждень. Якщо пару днів не проходить печіння - 1 раз у вихідні або зовсім припинити процедури.
Скільки тримати на обличчі? У перший раз не більше 5-10 хвилин, потім по 15-20 хв., намагаючись не перевищувати рекомендований час. Процедури зручно робити перед сном.
Скільки разів на день можна користуватися гелем? Не більше 3 разів при лікуванні прищів і вугрового висипання. Для усунення постакне 1-2 рази на добу. Для косметичних процедур 1 раз в 2-3 дні.
Чи можна використовувати під очима або на губах? Небажано. Препарати не можна наносити на ділянки з ніжною шкірою і на слизові оболонки, щоб уникнути неприємних відчуттів при попаданні в рот або в очі.
Чим мастити обличчя після? Через 15–20 хвилин після змивання маски, коли шкіра заспокоїться, можна нанести крем, яким ви користуєтеся щодня. Якщо обличчя сильно почервоніло, наносять дитячу присипку. Якщо потрібно зняти неприємні відчуття, змащують кефіром.
Протипоказання слід враховувати всім, кого вони стосуються. Інструкція до аптечного препарату повинна дотримуватися неухильно. Не можна застосовувати засоби з простроченим терміном придатності.
Можливі неприємні алергічні реакції. Якщо при використанні бодяги шкіра злегка пече і поколює, це нормальна реакція. Якщо сильно почервоніло обличчя і неприродний рум'янець зберігається кілька годин, краще змінити препарат. Якщо після маски довго тримається опік, кілька днів залишається червоним обличчя, починається запалення або висип - це тривожний сигнал.
Що робити, якщо неприємні відчуття довго не проходять і посилюються? Йти на консультацію до дерматолога. При ознаках алергії потрібно підбирати інший склад або взагалі відмовитися від препаратів з бодягою.
Якщо немає протипоказань, бодягу вигідно використовувати для лікування та косметичних процедур. Вона коштує недорого, але дає приголомшливий ефект. Спробуйте і переконайтеся самі.
<< Що таке BB Glow? Тональний крем на рік | Огляд ТОП-5 товарів для манікюру в домашніх умовах >>