Видалення небажаного волосся на тілі вже давно стало невід'ємною частиною життя кожної дівчини, жінки та не тільки. Для цього використовуються найрізноманітніші методи, починаючи від класичного гоління та закінчуючи сучасними лазерними технологіями. Одні способи дозволяють позбутися від рослинності на певний час, інші - назавжди.
У цій статті ми розповімо про депіляцію - метод видалення волосся, яким користується більшість людей.
Зміст
Депіляція - це механічний спосіб видалення волосся на обличчі і тілі без пошкодження волосяних цибулин.
Процедура відноситься до числа ефективних методів чоловічої та жіночої депіляції, оскільки дозволяє безпечно та швидко позбутися від небажаної рослинності без апаратного впливу на шкіру.
Чим відрізняється депіляція від епіляції?
Депіляція відрізняється від епіляції тим, що під час процедури видаляється частина волосся, яка знаходиться на поверхні шкірних покривів. Епіляція, що представляє собою вплив на структуру волосся електричним струмом або лазером, дозволяє ліквідувати волосся повністю, в тому числі його кореневу частину. Іншими словами, різниця в тому, що депіляція забезпечує тимчасовий ефект, при якому ріст волосся продовжується через короткий проміжок часу, а епіляція позбавляє від непотрібної рослинності назавжди. У той же час процедура депіляції має певні переваги.
Переваги депіляції перед епіляцією:
На сьогоднішній день існують наступні види депіляції:
Всі вони мають свої нюанси та особливості. Давайте розглянемо кожен з них.
Депіляція воском. Віск наноситься смужками тонким шаром на попередньо підготовлену ділянку тіла та через секунду-дві ривком знімається проти росту волосся.
Процедура супроводжується короткочасними больовими відчуттями, тому людям з низьким порогом чутливості рекомендується скористатися знеболюючими засобами (місцевими або пероральними).
Переваги:
Для воскової депіляції в домашніх умовах потрібно придбати необхідні матеріали і засоби: воскові гранули, папір, серветки, спрей для дезінфекції, тальк, доглядальний крем і т.д.
Основний недолік воскової депіляції полягає в тому, що довжина відрослих волосків повинна бути не менше 5 мм.
Депіляція цукром - це видалення волосся за допомогою спеціальної цукрової пасти, яка представляє собою м'яку карамель. Розм'якшена суміш наноситься на підготовлену зону проти росту волосся та одразу видаляється різким рухом у напрямку їх росту.
Багато клієнток косметологічних кабінетів вважають, що цукрова суміш - кращий засіб для депіляції. І недарма: шугаринг на кілька тижнів забезпечує ідеально гладку та неймовірно м'яку шкіру навіть в такій делікатній зоні, як глибоке бікіні.
Щодо больових відчуттів процедура шугаринга ідентична восковій депіляції, відповідно, власницям чутливої шкіри рекомендується попередньо прийняти знеболюючі препарати, а перед початком процедури зону депіляціі протерти кубиками льоду.
Переваги:
Для шугаринга на дому потрібно придбати цукрову пасту, лопатку для нанесення суміші на шкіру, доглядаючі засіби після депіляції.
Головний недолік шугаринга полягає в тривалості процедури, оскільки для отримання ідеального результату шкіра обробляється невеликими ділянками (4-6 кв.см).
Депіляція ниткою (трідінг) дозволяє позбутися від небажаної рослинності на руках, ногах, обличчі та інших легкодоступних частинах тіла. З цією метою використовується спеціальна шовкова або бавовняна нитка.
У виконанні процедура досить проста: нитка складається у вигляді цифри «8». У складеному вигляді нею проводять уздовж поверхні попередньо підготовленої шкіри проти росту волосся, захоплюючи та видаляючи відросле волосся разом з коренем.
Ступінь болючості процедури залежить від індивідуальної чутливості, але в будь-якому випадку вона на порядок нижче, ніж при використанні воску. Для зниження чутливості шкіру в зоні депіляції можна попередньо охолодити кубиками льоду.
Переваги:
Для проведення процедури в домашніх умовах вам знадобляться: знання й навички в цій техніці, велике дзеркало, косметичний олівець (для корекції форми брів) і яскраве освітлення.
Головний недолік трідінга полягає в тому, що його практично неможливо застосувати для видалення волосся в зоні бікіні.
Фітосмолу застосовують для видалення волосся на будь-якій ділянці шкіри, але найчастіше її використовують для інтимної депіляції, видалення вусів над верхньою губою та волосся в області пахв. Засіб випускається в баночках у вигляді тягучої субстанції або роликових касет.
Суть процедури полягає в наступному: смолу розподіляють тонким шаром по поверхні сухої шкіри роликом (шпателем). Через 30-60 секунд видаляють тканинною смужкою (бандажем) ривком проти росту волосся.
Болісні відчуття мінімальні, особливо чутливу шкіру можна попередньо охолодити кубиками льоду.
Переваги:
Депіляцію фітосмолою можна зробити самостійно. Для цього слід придбати суміш для депіляції, тканинні смужки для видалення смоли з шкіри, доглядальний крем після депіляції.
Головний недолік процедури в тому, що вона забезпечує короткочасний ефект (волосся починає відростати через 2,5-3 тижні).
Депілятором видалити волосся можна на різних ділянках тіла: ногах, руках, в області пахв і навіть в зоні неглибокого бікіні. Принцип дії пристрою простий: при проведенні ним по поверхні шкіри проти росту волосся, вбудовані пінцети депилятора захоплюють волоски та за долі секунди виривають їх разом з цибулинами.
Переваги:
До числа недоліків користування депілятором відноситься болючість процедури, можливість появи врослих волосків, а також подразнення на шкірі після депіляції.
Щоб знизити больові симптоми, потрібно попередньо розпарити шкіру, прилад використовувати на маленькій швидкості, а під час депіляції здійснювати плавні, легкі рухи.
Видаляти волосся за допомогою депілятора можна, не відвідуючи салон. Однак, в цьому випадку важливо підготуватися теоретично та вивчити болючі ділянки на своєму тілі, щоб підібрати потрібну швидкість приладу.
Видалення волосся кремом вважається м'яким і одночасно ефективним видом депіляції тіла та обличчя. З його допомогою можна швидко позбутися головної «жіночої» проблеми - волосся на обличчі, рослинності в області пахв, на ногах.
Випускають декілька видів кремоподібних засобів для депіляції. Це може бути просто крем, гель, крем-спрей або мазь. Великою популярністю користуються креми з алое вера, які зволожують і заспокоюють шкіру після процедури. Останнім часом затребуваною стала новинка - крем з ефектом «5 хвилин», який забезпечує миттєву депіляцію.
Визначитися, який крем для депіляції вибрати, вам допоможе майстер. У будь-якому випадку, важливо розуміти, що хороший крем для депіляції - це якісний, ефективний і перевірений засіб.
Як діє крем для депіляції? Активні хімічні речовини, що містяться в його складі, проникають всередину структури волоса, роблять його слабким і тим самим забезпечують безболісне видалення. Коренева частина при цьому не зачіпається.
Процедура депіляції виглядає наступним чином: крем наноситься на розпарену шкіру тонким шаром, витримується вказаний в інструкції до застосування час і потім за допомогою спеціального шпателя видаляється з поверхні разом з волосками.
Переваги:
Питання: чи можна кремом видаляти волосся під час вагітності?
Відповідь: так, можна! Видалення волосся кремом - найлагідніша процедура з усіх видів депіляції.
Головним недоліком депіляції кремом є можливість прояву алергічних реакцій на його компоненти, тому перед процедурою слід провести пробне тестування, завдавши крем на ділянку шкіри на внутрішньому згині ліктя.
Проводити депіляцію можна самостійно в домашніх умовах. Єдине, якщо ви придбали спеціальний крем для депіляції в душі, його слід нанести за кілька хвилин до водних процедур.
Деякі жінки вважають за краще для депіляції використовувати самостійно приготовані препарати, які по своїй суті нагадують маски. Порад і рецептів, як зробити крем для депіляції, на б'юті-форумах чимало, проте, фахівці попереджають, що подібні експерименти можуть призвести до опіків, алергії, висипу і т.п.
На цьому відео ви можете подивитися, як виконується стандартна процедура депіляції воском в салоні.
Депіляція відноситься до категорії простих косметологічних процедур, проте, щоб процедура пройшла без проблем, а після неї не виникли можливі роздратування, гнійничкові висипання тощо, перед її проведенням необхідно підготуватися.
Це те, що потрібно знати кожній жінці, та й усім, хто планує проводити депіляцію, особливо перший раз.
Отже, необхідно:
Багато дівчат і жінок намагаються робити процедуру відповідно до того, в якій фазі знаходиться Місяць, оскільки вважається, що звичайна процедура в певні дні може виявитися більш болісною, ніж зазвичай, а волоски відростуть набагато швидше.
Астрологи розробляють місячний календар для кожного з 12 місяців в році, в яких виділені сприятливі дні, а також дати, коли процедуру проводити не рекомендується.
Щоб шкіра в зоні епіляції зберегла естетичний вигляд, і після того, як майстер зняв суміш для депіляції, на тілі не з'явилися висипання та подразнення, слід виконувати певні рекомендації:
Шанувальники засмаглої шкіри часто цікавляться: чи можна після депіляції відвідувати солярій? Відповідь фахівців однозначна: протягом двох діб після процедури не можна:
Якщо дотримуватися всіх цих нескладних порад, ви побачите, що росте волосся після депіляції не так швидко, а відкриті частини тіла, наприклад, ноги, будуть радувати своїм зовнішнім виглядом не один тиждень. Проте, на скільки вистачає депіляції, ми детально розповіли в п.2.
При безграмотному підході до проведення процедури можливі негативні наслідки: опік, сильне роздратування, прищики, почервоніння, пігментація, занадто швидкий ріс волосся. Вони можуть з'явитися, якщо депіляція була проведена новачком, не були виконані всі інструкції, використовувався неякісний препарат, попередньо не був проведений алерготест.
Звести до мінімуму подразнення на шкірі після процедури допоможе обробка лосьйоном, що містить саліциловий спирт, а також періодичне нанесення заспокійливого засобу (гелю, крему, масла після депіляції).
Процедуру депіляції із застосуванням гарячого воску слід проводити виключно в спеціалізованих косметологічних кабінетах, щоб уникнути опіків.
До негативних наслідків відносяться також вросле волосся.
Чому після депіляції волосся вростає в шкіру?
Причинами цього явищами може бути:
Якщо волосся вростає, потрібно обов'язково на 2-3 добу зробити процедуру скрабування, потім - з періодичністю 1-3 рази в тиждень, після скрабу зволожувати шкіру спеціальними засобами.
Депіляція має ряд протипоказань. Всі вони умовно розділені на абсолютні і відносні.
Абсолютні протипоказання:
Чи можна робити депіляцію вагітним?
Депіляція воском, смолою, цукрової пастою, електроепілятором, ниткою під час вагітності вкрай не рекомендується, оскільки больові відчуття можуть викликати негативні наслідки. В цьому випадку видаляти волосся на тілі можна кремом, але слід обов'язково провести тест на наявність алергічної реакції.
Відносні обмеження:
Сезонні обмеження взагалом відсутні, проте, якщо ваша шкіра схильна до надмірної пігментації, депіляцію не рекомендується проводити влітку, коли УФ-промені найбільш інтенсивні.
Калькуляція вартості професійної процедури депіляції в столичних центрах косметології складається, виходячи з:
Депіляція - простий та бюджетний спосіб видалення волосся на обличчі та тілі. Процедура має мінімум протипоказань та при її грамотному проведенні небажані наслідки відсутні. У той же час вона забезпечує лише тимчасовий ефект.
У будь-якому випадку, плануючи депіляцію будь-яким з наведених у статті методів, вам слід врахувати його плюси й мінуси та обов'язково ознайомитися з відгуками клієнтів салону або майстра, у якого ви плануєте зробити депіляцію.
<< Все про татуаж брів: види, техніки нанесення, правила післяпроцедурного догляду | Воскова депіляція: все, що необхідно знати про процедуру >>