Знайди свого майстра краси
Київ

Депіляція: що це таке, особливості, види

Видалення небажаного волосся на тілі вже давно стало невід'ємною частиною життя кожної дівчини, жінки та не тільки. Для цього використовуються найрізноманітніші методи, починаючи від класичного гоління та закінчуючи сучасними лазерними технологіями. Одні способи дозволяють позбутися від рослинності на певний час, інші - назавжди.

У цій статті ми розповімо про депіляцію - метод видалення волосся, яким користується більшість людей.

Зміст

 1. Що таке депіляція?
 2. Які техніки депіляції бувають?
 3. Загальні рекомендації до процедури
 4. Загальні рекомендації щодо догляду після процедури
 5. Можливі негативні наслідки та їх причини
 6. Протипоказання
 7. Вартість процедури в салонах Києва
 8. Висновок

 

Що таке депіляція?

Депіляція - це механічний спосіб видалення волосся на обличчі і тілі без пошкодження волосяних цибулин.

Процедура відноситься до числа ефективних методів чоловічої та жіночої депіляції, оскільки дозволяє безпечно та швидко позбутися від небажаної рослинності без апаратного впливу на шкіру.

Чим відрізняється депіляція від епіляції?

Депіляція відрізняється від епіляції тим, що під час процедури видаляється частина волосся, яка знаходиться на поверхні шкірних покривів. Епіляція, що представляє собою вплив на структуру волосся електричним струмом або лазером, дозволяє ліквідувати волосся повністю, в тому числі його кореневу частину. Іншими словами, різниця в тому, що депіляція забезпечує тимчасовий ефект, при якому ріст волосся продовжується через короткий проміжок часу, а епіляція позбавляє від непотрібної рослинності назавжди. У той же час процедура депіляції має певні переваги.

Переваги депіляції перед епіляцією:

 • мінімум протипоказань;
 • можна використовувати для всіх типів шкіри;
 • засоби не викликають подразнень на шкірі (за умови їх тестування);
 • процедуру можна провести в домашніх умовах;
 • вартість послуги на порядок.

 

Які техніки депіляції бувають?

На сьогоднішній день існують наступні види депіляції:

 • воскова;
 • шугаринг;
 • ниткою;
 • фітосмола;
 • депілятором;
 • кремом.

Всі вони мають свої нюанси та особливості. Давайте розглянемо кожен з них.

Депіляція воском. Віск наноситься смужками тонким шаром на попередньо підготовлену ділянку тіла та через секунду-дві ривком знімається проти росту волосся.

Процедура супроводжується короткочасними больовими відчуттями, тому людям з низьким порогом чутливості рекомендується скористатися знеболюючими засобами (місцевими або пероральними).

Переваги:

 • підходить для будь-якого типу шкіри, в т.ч. чутливої;
 • використовується для видалення навіть найжорсткого волосся;
 • ризик виникнення алергічних реакцій зведений до мінімуму;
 • процедуру можна провести самостійно;
 • бюджетна вартість процедури.

Для воскової депіляції в домашніх умовах потрібно придбати необхідні матеріали і засоби: воскові гранули, папір, серветки, спрей для дезінфекції, тальк, доглядальний крем і т.д.

Основний недолік воскової депіляції полягає в тому, що довжина відрослих волосків повинна бути не менше 5 мм.

 

Депіляція цукром - це видалення волосся за допомогою спеціальної цукрової пасти, яка представляє собою м'яку карамель. Розм'якшена суміш наноситься на підготовлену зону проти росту волосся та одразу видаляється різким рухом у напрямку їх росту.

Багато клієнток косметологічних кабінетів вважають, що цукрова суміш - кращий засіб для депіляції. І недарма: шугаринг на кілька тижнів забезпечує ідеально гладку та неймовірно м'яку шкіру навіть в такій делікатній зоні, як глибоке бікіні.

Щодо больових відчуттів процедура шугаринга ідентична восковій депіляції, відповідно, власницям чутливої шкіри рекомендується попередньо прийняти знеболюючі препарати, а перед початком процедури зону депіляціі протерти кубиками льоду.

Переваги:

 • мінімум больових відчуттів;
 • гіпоалергенний склад препаратів;
 • відсутність врослого волосся;
 • пролонгований ефект (до 6 тижнів);
 • невисока вартість процедури в салоні;
 • можливість проведення вдома.

Для шугаринга на дому потрібно придбати цукрову пасту, лопатку для нанесення суміші на шкіру, доглядаючі засіби після депіляції.

Головний недолік шугаринга полягає в тривалості процедури, оскільки для отримання ідеального результату шкіра обробляється невеликими ділянками (4-6 кв.см).

 

Депіляція ниткою (трідінг) дозволяє позбутися від небажаної рослинності на руках, ногах, обличчі та інших легкодоступних частинах тіла. З цією метою використовується спеціальна шовкова або бавовняна нитка.

У виконанні процедура досить проста: нитка складається у вигляді цифри «8». У складеному вигляді нею проводять уздовж поверхні попередньо підготовленої шкіри проти росту волосся, захоплюючи та видаляючи відросле волосся разом з коренем.

Ступінь болючості процедури залежить від індивідуальної чутливості, але в будь-якому випадку вона на порядок нижче, ніж при використанні воску. Для зниження чутливості шкіру в зоні депіляції можна попередньо охолодити кубиками льоду.

Переваги:

 • повне видалення рослинності;
 • ідеальний результат в т.ч. при видаленні вусиків, корекції брів;
 • мінімум затраченого часу;
 • бюджетність процедури;
 • можна виконати самостійно.

Для проведення процедури в домашніх умовах вам знадобляться: знання й навички в цій техніці, велике дзеркало, косметичний олівець (для корекції форми брів) і яскраве освітлення.

Головний недолік трідінга полягає в тому, що його практично неможливо застосувати для видалення волосся в зоні бікіні.

 

Фітосмолу застосовують для видалення волосся на будь-якій ділянці шкіри, але найчастіше її використовують для інтимної депіляції, видалення вусів над верхньою губою та волосся в області пахв. Засіб випускається в баночках у вигляді тягучої субстанції або роликових касет.

Суть процедури полягає в наступному: смолу розподіляють тонким шаром по поверхні сухої шкіри роликом (шпателем). Через 30-60 секунд видаляють тканинною смужкою (бандажем) ривком проти росту волосся.

Болісні відчуття мінімальні, особливо чутливу шкіру можна попередньо охолодити кубиками льоду.

Переваги:

 • натуральні компоненти суміші;
 • ніжна й шовковиста шкіра, як після пілінгу;
 • мінімум подразнень на шкірі;
 • відсутність поламаного та врослого волосся;
 • невисока вартість послуги в салоні.

Депіляцію фітосмолою можна зробити самостійно. Для цього слід придбати суміш для депіляції, тканинні смужки для видалення смоли з шкіри, доглядальний крем після депіляції.

Головний недолік процедури в тому, що вона забезпечує короткочасний ефект (волосся починає відростати через 2,5-3 тижні).

 

Депілятором видалити волосся можна на різних ділянках тіла: ногах, руках, в області пахв і навіть в зоні неглибокого бікіні. Принцип дії пристрою простий: при проведенні ним по поверхні шкіри проти росту волосся, вбудовані пінцети депилятора захоплюють волоски та за долі секунди виривають їх разом з цибулинами.

Переваги:

 • портативні розміри пристрою;
 • зручність в користуванні;
 • тривале застосування (економність).

До числа недоліків користування депілятором відноситься болючість процедури, можливість появи врослих волосків, а також подразнення на шкірі після депіляції.

Щоб знизити больові симптоми, потрібно попередньо розпарити шкіру, прилад використовувати на маленькій швидкості, а під час депіляції здійснювати плавні, легкі рухи.

Видаляти волосся за допомогою депілятора можна, не відвідуючи салон. Однак, в цьому випадку важливо підготуватися теоретично та вивчити болючі ділянки на своєму тілі, щоб підібрати потрібну швидкість приладу.

 

Видалення волосся кремом вважається м'яким і одночасно ефективним видом депіляції тіла та обличчя. З його допомогою можна швидко позбутися головної «жіночої» проблеми - волосся на обличчі, рослинності в області пахв, на ногах.

Випускають декілька видів кремоподібних засобів для депіляції. Це може бути просто крем, гель, крем-спрей або мазь. Великою популярністю користуються креми з алое вера, які зволожують і заспокоюють шкіру після процедури. Останнім часом затребуваною стала новинка - крем з ефектом «5 хвилин», який забезпечує миттєву депіляцію.

Визначитися, який крем для депіляції вибрати, вам допоможе майстер. У будь-якому випадку, важливо розуміти, що хороший крем для депіляції - це якісний, ефективний і перевірений засіб.

Як діє крем для депіляції? Активні хімічні речовини, що містяться в його складі, проникають всередину структури волоса, роблять його слабким і тим самим забезпечують безболісне видалення. Коренева частина при цьому не зачіпається.

Процедура депіляції виглядає наступним чином: крем наноситься на розпарену шкіру тонким шаром, витримується вказаний в інструкції до застосування час і потім за допомогою спеціального шпателя видаляється з поверхні разом з волосками.

Переваги:

 • ідеально гладка шкіра без почервоніння;
 • безболісність процедур;
 • м'який вплив на шкіру;
 • простота у використанні;
 • бюджетність процедури.

Питання: чи можна кремом видаляти волосся під час вагітності?

Відповідь: так, можна! Видалення волосся кремом - найлагідніша процедура з усіх видів депіляції.

Головним недоліком депіляції кремом є можливість прояву алергічних реакцій на його компоненти, тому перед процедурою слід провести пробне тестування, завдавши крем на ділянку шкіри на внутрішньому згині ліктя.

Проводити депіляцію можна самостійно в домашніх умовах. Єдине, якщо ви придбали спеціальний крем для депіляції в душі, його слід нанести за кілька хвилин до водних процедур.

 

Деякі жінки вважають за краще для депіляції використовувати самостійно приготовані препарати, які по своїй суті нагадують маски. Порад і рецептів, як зробити крем для депіляції, на б'юті-форумах чимало, проте, фахівці попереджають, що подібні експерименти можуть призвести до опіків, алергії, висипу і т.п.

 

На цьому відео ви можете подивитися, як виконується стандартна процедура депіляції воском в салоні.

 

Загальні рекомендації до процедури

Депіляція відноситься до категорії простих косметологічних процедур, проте, щоб процедура пройшла без проблем, а після неї не виникли можливі роздратування, гнійничкові висипання тощо, перед її проведенням необхідно підготуватися.

Це те, що потрібно знати кожній жінці, та й усім, хто планує проводити депіляцію, особливо перший раз.

 

Отже, необхідно:

 • за добу до процедури провести скрабування шкіри з наступним зволоженням кремом;
 • напередодні не відвідувати солярій, сауну, засмагати на пляжі;
 • в день процедури на шкіру не наносити ніяких косметичних засобів (виняток - дезодорант-антиперспірант);
 • при низькому порозі чутливості на 20-30 хвилин до депіляції прийняти знеболююче (парацетамол, ібупрофен і т.п.) або нанести на обрану ділянку анестетик (розчин лідокаїну, знеболюючий крем). Що краще використовувати, в кожному конкретному випадку визначає майстер, з урахуванням індивідуальних особливостей клієнта;
 • в одязі віддати перевагу натуральній тканині та зручному крою.

Багато дівчат і жінок намагаються робити процедуру відповідно до того, в якій фазі знаходиться Місяць, оскільки вважається, що звичайна процедура в певні дні може виявитися більш болісною, ніж зазвичай, а волоски відростуть набагато швидше.

Астрологи розробляють місячний календар для кожного з 12 місяців в році, в яких виділені сприятливі дні, а також дати, коли процедуру проводити не рекомендується.

 

Загальні рекомендації щодо догляду після процедури

Щоб шкіра в зоні епіляції зберегла естетичний вигляд, і після того, як майстер зняв суміш для депіляції, на тілі не з'явилися висипання та подразнення, слід виконувати певні рекомендації:

 

 • після процедури й надалі шкіру потрібно щодня зволожувати. Для цього підійде крем, гель, лосьйон, масло із зволожуючим ефектом та інші засоби після депіляції;
 • після депіляції протягом доби не можна наносити на шкіру тальк, користуватися дезодорантами для тіла, антиперспірантом, парфумованими засобами (парфумами, милом, лосьйонами для тіла, гелями для душу), декоративною косметикою;
 • протягом двох діб не можна приймати гарячу ванну;
 • рекомендується на добу утриматися від інтимної близькості (якщо депіляція проводилася в області бікіні);
 • на 4-5 добу депільовану ділянку потрібно проскрабувати, щоб не допустити вростання волосся.

Шанувальники засмаглої шкіри часто цікавляться: чи можна після депіляції відвідувати солярій? Відповідь фахівців однозначна: протягом двох діб після процедури не можна:

 • засмагати на відкритому сонці;
 • відвідувати солярій, сауну;
 • користуватися кремом-автозасмагою.

Якщо дотримуватися всіх цих нескладних порад, ви побачите, що росте волосся після депіляції не так швидко, а відкриті частини тіла, наприклад, ноги, будуть радувати своїм зовнішнім виглядом не один тиждень. Проте, на скільки вистачає депіляції, ми детально розповіли в п.2.

 

Можливі негативні наслідки та їх причини

При безграмотному підході до проведення процедури можливі негативні наслідки: опік, сильне роздратування, прищики, почервоніння, пігментація, занадто швидкий ріс волосся. Вони можуть з'явитися, якщо депіляція була проведена новачком, не були виконані всі інструкції, використовувався неякісний препарат, попередньо не був проведений алерготест.

Звести до мінімуму подразнення на шкірі після процедури допоможе обробка лосьйоном, що містить саліциловий спирт, а також періодичне нанесення заспокійливого засобу (гелю, крему, масла після депіляції).

Процедуру депіляції із застосуванням гарячого воску слід проводити виключно в спеціалізованих косметологічних кабінетах, щоб уникнути опіків.

До негативних наслідків відносяться також вросле волосся.

 

Чому після депіляції волосся вростає в шкіру?

Причинами цього явищами може бути:

 • проблема з гормональним фоном;
 • фізіологічна схильність;
 • неграмотно підібрана (проведена) процедура;
 • занадто вузький синтетичний одяг.

Якщо волосся вростає, потрібно обов'язково на 2-3 добу зробити процедуру скрабування, потім - з періодичністю 1-3 рази в тиждень, після скрабу зволожувати шкіру спеціальними засобами.

 

Протипоказання

Депіляція має ряд протипоказань. Всі вони умовно розділені на абсолютні і відносні.

Абсолютні протипоказання:

 • варикозне розширення вен;
 • цукровий діабет;
 • доброякісні утворення з волосками;
 • папіломи, кондиломи;
 • висипання герпесу;
 • гіпертонія;
 • відсутність чутливості;
 • алергія на засіб для депіляції.

Чи можна робити депіляцію вагітним?

Депіляція воском, смолою, цукрової пастою, електроепілятором, ниткою під час вагітності вкрай не рекомендується, оскільки больові відчуття можуть викликати негативні наслідки. В цьому випадку видаляти волосся на тілі можна кремом, але слід обов'язково провести тест на наявність алергічної реакції.

Відносні обмеження:

 • будь-які косметологічні процедури, проведені в день депіляції;
 • стрес;
 • травми шкірних покривів на ділянках проведення депіляції;
 • ГРВІ, ГРЗ;
 • критичні дні;
 • свіжа засмага.

Сезонні обмеження взагалом відсутні, проте, якщо ваша шкіра схильна до надмірної пігментації, депіляцію не рекомендується проводити влітку, коли УФ-промені найбільш інтенсивні.

 

Вартість процедури в салонах Києва

Калькуляція вартості професійної процедури депіляції в столичних центрах косметології складається, виходячи з:

 • того, де проводиться процедура (в салоні, у приватного майстра);
 • рівня професіоналізму фахівця;
 • якості засобу для депіляції та інших витратних матеріалів;
 • виду депіляції (воскова, шугаринг, трідінг і т.д.);
 • того, яку зону потрібно обробити.

 

Висновок

Депіляція - простий та бюджетний спосіб видалення волосся на обличчі та тілі. Процедура має мінімум протипоказань та при її грамотному проведенні небажані наслідки відсутні. У той же час вона забезпечує лише тимчасовий ефект.

У будь-якому випадку, плануючи депіляцію будь-яким з наведених у статті методів, вам слід врахувати його плюси й мінуси та обов'язково ознайомитися з відгуками клієнтів салону або майстра, у якого ви плануєте зробити депіляцію.


Оцініть статтю:
(Голосів: 3. Рейтинг: 4,3 з 5)

<< Все про татуаж брів: види, техніки нанесення, правила післяпроцедурного догляду   |   Воскова депіляція: все, що необхідно знати про процедуру >>

Последние публикации

Ми використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся з нашою «Політикою використання файлів cookie».