Татуаж брів - це введення під шкіру фарбувального пігменту, який тримається від 6 місяців до 5 років. Така процедура проводиться як в салонах краси, так і у приватних майстрів. Перманентний макіяж брів користується попитом і у молоді, і у представників зрілого віку.
Зміст
Татуаж брів (або перманентний макіяж) - метод їх довгострокової корекції за допомогою підшкірного введення фарбувального пігменту. Майстер змінює колір волосків і моделює нові контури за складеним раніше шаблоном, використовуючи в роботі інструмент з одноразовими насадками-голками. Дана процедура служить не тільки в цілях економії декоративної косметики, але і для маскування дрібних дефектів шкіри (наприклад, шрамів або лисин).
Сучасний татуаж в залежності від способу введення фарбувального пігменту буває апаратним або мануальним. Перша методика має на увазі використання спеціальної татуажної машинки, друга - мануальне використання маніпули - інструменту у вигляді ручки (використовується для мікроблейдінга).
Зазначені методи передбачають використання змінних одноразових голок, однак при апаратному методі пігмент вводиться під шкіру глибше і, відповідно, довше тримається.
Популярні техніки
Розрізняють такі техніки перманентного макіяжу брів:
Чим відрізняється звичайний татуаж від біотатуажу?
Насправді під цим поняттям мається на увазі тимчасовий татуаж хною. Така процедура безболісна, але відрізняється нетривалим «терміном експлуатації»: природний барвник тримається на шкірі від 2 тижнів до 1,5 місяця.
Як виглядають в реальності перераховані типи татуажу, продемонструють такі фото.
Зразки волоскової техніки
Фото татуажу в техніці тіньової розтушовки
Приклад пудрового татуажу
Фото акварельного татуажа брів
Перманентний макіяж брів - вигідна послуга, що дозволяє заощадити власний час на повсякденний макіяж і візуально підкоригувати риси обличчя. Татуаж не стирається і змивається в басейні, поступово втрачаючи насиченість кольору. Подібна процедура - кращий варіант для власників рідкісних і бляклих від природи брів, коли звичайний олівець не може надати їм додаткову густоту і правильну форму.
Очікуваний ефект:
Головний ризик, на який йде клієнт при проведенні подібної процедури - вибір некваліфікованого майстра. Неприємні наслідки можуть обернутися не тільки неестетичним результатом, але і занесенням інфекції.
Протипоказання до процедури можна умовно розділити на кілька груп.
Перша - заборона в зв'язку з медичним діагнозом:
Проконсультуйтеся з майстром татуажу про доцільність проведення татуажу, якщо страждаєте на захворювання згортання крові або є ризик утворення колоїдних рубців.
Чи робити перманентний макіяж в період «критичних днів»?
Якщо напередодні процедури у вас почалася менструація, перенесіть відвідування майстра на 5-6 днів після закінчення місячних. Даний період несприятливий через підвищену чутливість шкіри.
Чи дозволено татуаж вагітним і годуючим мамам?
Оскільки в період вагітності і лактації змінюється гормональний фон і стан імунітету, перманентний макіяж може бути навіть небезпечний. Можливі наслідки - неякісний результат, внесені інфекції і навіть утворення колоїдних рубців.
Друга група - сезонні обмеження.
Влітку проводити перманентний макіяж вкрай небажано, тому що висока температура і підвищена концентрація пилу в повітрі спровокують подразнення шкіри. Це ускладнить процес загоєння і може викликати ускладнення. До того ж, купання у відкритих водоймах ризиковано інфекційним зараженням.
Третя група - обмеження за віком.
Дозволити собі корекцію форми брів татуажем можуть клієнти повнолітнього віку. Тому 17-річній дівчинці доведеться замінювати подібну процедуру фарбуванням хною або перманентною фарбою.
Яскравий приклад того, чому не можна робити перманентний макіяж в неповнолітньому віці - 17-річна модель Харлі Кай. Після проведення процедури татуажу вона була змушена відмовитися від професійної кар'єри. Через кілька днів після процедури її повіки опухли настільки, що дівчина не змогла відкрити очі. Наслідками неякісного татуажу стали сильний набряк і ризик утворення шрамів в області брів.
Правильно визначити майбутню форму і відтінок пігменту - завдання майстра, який орієнтується на овал обличчя і колір волосся клієнта. Правила перманентного макіяжу брів свідчать: обраний барвник не може бути темніший відтінку волосся більш ніж на три тони.
Рекомендована форма за типом обличчя
Яким пігментом скористатися?
Щоб результат не розчарував клієнта химерністю і ненатуральністю, у виборі кольору слід дотримуватися наступних правил:
Чому майстри відмовляються від чорних пігментів
У неякісних виробників такий барвник з часом набуває синього відтінку. Крім того, занадто темний татуаж брів не підійде навіть брюнеткам зі смаглявою шкірою.
Фахівці часто використовують суміш з темно-коричневого, сірого і оливкового пігментів. Такий «коктейль» в результаті максимально наближений до чорного тону, але при вицвітання зберігає гарний відтінок.
Важливі нюанси:
Татуаж з ефектом омолодження: чи можливо це?
Клієнтам похилого віку не рекомендується моделювати дугоподібні контури: це візуально зменшить очі і додасть особі комічний вигляд. Не можна також наближати татуажем брови близько до перенісся.
Правильний вибір - злегка підняті кінчики брів і корекція їх форми волосковим методом.
Якщо клієнт - чоловік: яку техніку підібрати
Чим класичний татуаж може бути корисний для чоловіків? Процедура допоможе позбутися від лисин в зоні росту волосків і виправити асиметричність контурів брів.
Відтінки пігменту, як і у випадку з жіночим татуажем, також вибираються за кольором волосся і тону шкіри. Щоб результат виглядав природньо, рекомендується скористатися наступними рекомендаціями:
Результат звернення до кваліфікованих фахівців - красиві брови, зроблені татуажем, і при цьому ніякого натяку на їх ненатуральне походження.
Розглянемо хід процедури поетапно - від стадії підготовки до безпосередньо салонної процедури.
Поради для підготовчого періоду
За добу до відвідування майстра виключіть вживання алкоголю, міцного чаю і кави. Відмовтеся від прийому антибіотиків і кроворозріджуючих препаратів. Під забороною знаходяться і сеанси засмаги в солярії або на пляжі.
Дозволяється незадовго до проведення татуажу прийняти таблетку валеріани або аналогічний заспокійливий засіб.
Чи варто прислухатися до порад астролога?
Для тих, хто звик проводити косметологічні процедури за місячним календарем, рекомендується призначити сеанс татуажу в дні зростаючого місяця. Вважається, що це ідеальний період для загоєння шкіри. А в період новолуння організм, навпаки, ослаблений і більш сприйнятливий до інфекцій.
Як проходить процедура і скільки часу вона займає
Традиційно сеанс татуажу триває 1,5 - 2 годин. Протокол процедури складається з наступних дій:
Детальніше про те, як проходить стандартна процедура татуажу, покаже наступне відео.
Чи це боляче?
Завдяки попередньому знеболюванню процедура переноситься досить комфортно. Відгуки тих, кому робили татуаж, свідчать, що відчуття від контакту з голкою нагадують слабкий комариний укус. Зрозуміло, анестетик не врятує повністю від неприємних відчуттів, але зробить процедуру набагато терпимішою.
Щоб оброблені татуажною машинкою брови гоїлися правильно, слід дотримуватися наступних рекомендацій:
Чим мазати область введення пігменту?
З відновлюючих мазей можна порекомендувати Солкосерил, Бепантен, «Рятувальник», «Д-пантенол».
Що не можна після процедури:
Чи можна засмагати після процедури?
Активне сонце шкідливе для незагоєної шкіри і може також сприяти прискореному виведенню пігменту з тканин епідермісу. Тому відвідування пляжу або солярію слід відкласти приблизно на 2-3 тижні.
Стандартно період відновлення після процедури займає 7 днів. Так виглядають брови відразу процедури: невелике почервоніння і припухлість - цілком очікуване явище.
Ті, хто хоча б один раз проводив татуаж, знають: основні етапи реабілітації шкіри краще провести вдома.
У перший день після сеансу навколо брів спостерігається почервоніння і набряклість. Колір введеного пігменту здається неприродньо яскравим. Часто клієнти скаржаться на те, що після припинення дії анестетика брови болять.
У зоні проведення татуажу виділяється сукровиця. Видаляти її слід вкрай обережно, використовуючи вологі серветки, які містять спирт. При підсиханні сукровиця перетворюється в скоринки, які захищають ще незагоєну шкіру від механічних пошкоджень.
На другий день почервоніння і припухлості спадають: можна без сорому з'являтися в публічних місцях. Однак брови як і раніше залишаються яскравими.
На 3 день формуються скоринки, які слід змащувати маззю. Смикати їх, або чіпати руками без особливої потреби не можна.
Через 4 дні починається лущення в області проведення татуажу. Ваше завдання на цьому етапі - не терти і не чіпати брови без потреби, навіть якщо шкіра сильно свербить.
Скільки сходить скоринка?
Не раніше ніж через тиждень. Коли завершується процес лущення, введений під шкіру пігмент істотно блідне.
Наступне фото демонструє, як сходять скоринки після процедури.
Скільки днів в цілому займає відновлення?
Незважаючи на те, що вже через тиждень шкіра в області брів заживає, її остаточна реабілітація завершиться не раніше ніж через 14 днів. Тоді і зменшиться яскравість імплантованого пігменту.
Чим обробляти брови, щоб закріпити отриманий ефект?
Перш ніж купувати доглядаючий засіб, обов'язково проконсультуйтеся з майстром, який проводив процедуру. Слід враховувати також схильність до алергічних реакцій і уважно вивчити склад використовуваних кремів.
Вазелін сприяє прискореному загоєнню і захисту незагоєною шкіри, а також підсилює стійкість барвника. Систематичне його використання допоможе провести другу корекцію татуажу пізніше наміченого терміну.
Інші варіанти - натуральні препарати на основі рожевого масла, екстрактів женьшеню і китайського лимонника, а також спеціальні фіксатори кольору.
Після завершення процесу загоєння введений під шкіру пігмент значно блідне. Корекція роботи майстра дозволяє виправити колір брів, заповнити пропущені раніше прогалини і зафіксувати барвник.
Чи обов'язкова така процедура?
Так. Крім того, корекції вимагає не тільки первинне введення перманентного макіяжу, але і його перекриття. Це обумовлено тим, що навіть в разі співпраці з досвідченим майстром клієнти не завжди залишаються задоволені отриманим результатом. Крім того, за допомогою корекції можна істотно посилити стійкість татуажу.
Коли проводити повторний сеанс?
Молодим клієнткам рекомендується відвідати майстра не раніше ніж через місяць, а представникам старшої вікової категорії - приблизно через 6 тижнів.
За загальноприйнятими стандартами «термін експлуатації» татуажних брів становить від півроку до 5 років. На його стійкість впливають багато факторів - від якості барвника до віку клієнта і клімату країни, в якій він проживає. Так, молода або жирна шкіра менше утримує введений пігмент. В умовах частого контакту з ультрафіолетом брови бліднуть набагато швидше.
Що потрібно для закріплення стійкості?
Як сходить барвник?
Уже через рік введений пігмент значно світлішає. Якісний барвник блідне рівномірно і не повинен з часом змінити колір.
Зверніть увагу: чим глибше імплантовано пігмент, тим довше він тримається в тканинах епідермісу.
Що робити після невдалого результату?
Якщо справа в неестетичності роботи майстра, то тут вживають такі заходи:
Що зробити, якщо лазерна корекція недоступна?
Крім апаратного видалення, існують інші методи виведення пігменту. Наприклад, скористатися ремувером - спеціальним хімічним розчином. Якщо брови виглядають досить вицвілими, можна перейти до стадії видалення в домашніх умовах. Використання скрабів і відбілюючих засобів не виведуть пігмент безслідно, але відновлять естетичність вашого зовнішнього вигляду.
Криві контури, що відливають синявою брови, алергічні ускладнення - такі фото без зайвих коментарів продемонструють, яким може бути невдалий татуаж.
Як убезпечити себе від невдалого результату?
На жаль, у деяких майстрів існує практика видавати зразки чужих робіт за свої власні. Щоб не стати жертвою непрофесіонала, скористайтеся наступним радою: вивчіть на сторінці в соціальній мережі відгуки клієнтів і в особистому листуванні дізнайтеся їх думку про даному фахівця. Це допоможе зорієнтуватися і в автентичності написаних коментарів, і у виборі майстра.
Якщо недавно робили ін'єкції краси (ботокс, філери з гіалуроновою кислотою, мезонитки) в зоні чола, із татуажем слід почекати. Через скільки днів після процедури можна приступати до нанесення перманентного макіяжу, пояснить ваш косметолог.
Відкладіть на час хімічний пілінг: по-перше, шкіра в зоні брів повинна загоїтись, по-друге, сеанс відлущування негативно вплине на стійкість пігменту.
Чи можна фарбувати брови після сеансу татуажу?
Проводити подібну маніпуляцію дозволено виключно після завершення періоду відновлення шкіри.
Татуаж не відноситься до процедур економ-класу. Середня його вартість в закладах Києва становить від 1200-1500 грн. Найдорожчим видом перманентного макіяжу виступає модний на сьогоднішній день мікроблейдінг. Залежно від авторитетності салону краси і встановленої ним цінової політики вартість встановлена в діапазоні від 1200-2600 грн. Трохи дешевше обійдеться вам татуаж у волосковій техніці: його стандартна ціна - від 1000-1200 грн.
Отже, як ми бачимо, результат залежить виключно від правильності вибору фахівця. Тому татуаж брів краще зробити у перевіреного майстра і не економити на такій процедурі. І тоді вам не доведеться переплачувати за корекцію невдалої роботи або вдаватися до видалення пігменту лазером.
<< Пудровий татуаж брів | Депіляція: що це таке, особливості, види >>