Гліколевий пілінг – це процедура, яку рекомендують у якості омолоджувальної терапії та професійного догляду за проблемною шкірою. Принцип її дії полягає у відлущенні поверхневого шару епідермісу та стимуляції неоколагеногенезу. Хімічний пілінг гліколевою кислотою застосовується не тільки для обличчя, але й для омолодження шкіри навколо очей і губ.
Зміст
Принцип дії цього виду хімічного пілінгу полягає у м’якому відлущенні поверхневого шару епідермісу. Ексфоліантом виступає гліколева кислота – органічний компонент, що стимулює регенерацію тканин та синтез волокон колагену та еластину. При виконанні процедур вона використовується у різній концентрації та може бути доповнена іншими компонентами – рослинними екстрактами, живильними маслами тощо.
Кожна процедура супроводжується періодом реабілітації (характерні особливості – почервоніння та відлущення шкіри), котрий триває з тиждень.
За рівнем вмісту проценту кислоти розрізнюють наступні види гліколевого пілінгу:
Поширена практика при проведенні пілінгу курсом — поступове підвищення градації кислотності. При досяганні піку концентрації гліколевої кислоти косметолог поступово зменшує інтенсивність її дії. При проведенні останньої процедури використовується засіб для поверхневого відлущення.
Гліколевий пілінг обличчя – це універсальна процедура, яка однаково ефективна у якості засобу проти прищів та омолоджуючої терапії.
Показаннями для хімічного відлущення є:
Наступні фото демонструють, на який результат ви можете розраховувати після проведення курсу процедур.
Всупереч мінімальному ризику алергічних реакцій та лагідній дії на шкіру до гліколевого пілінгу існує низка протипоказань:
Гліколевий пілінг не дозволяється при куперозі та може зашкодити володарям загорілої або смуглої від природи шкіри.
Проконсультуйтеся зі своїм косметологом щодо доцільності проведення пілінгу, якщо ви одночасно приймаєте препарати-ретиноїди.
Проводити сеанси пілінгу навесні чи влітку категорично не рекомендується.
Підготовчий етап – це обов’язкова умова відлущення шкіри у салоні. Він починається за 2 тижні до початку курсу. Косметолог призначає домашнє використання 5-процентного гліколевого засобу. Перші 5 днів він наноситься на шкіру перед сном, надалі – два рази на добу.
За добу до сеансу проводиться тест-алергопроба. Невелика кількість гелю-ексфоліанту наноситься на зону ліктьового згину, а через певний час змивається. Реакцію шкіри аналізують не лише одразу після змивання засобу, але й через добу після проведення алергопроби.
Етапи процедури
Даний етап переноситься майже безболісно. Клієнта може турбувати незначне печіння шкіри, що є нормальнім явищем. Для того щоб зменшити дискомфорт відчувань, косметолог обмахує обличчя віялом або направляє на обличчя спеціальний вентилятор.
В цілому процедура триває 30-40 хвилин.
Після процедури можливе незначне почервоніння шкірних покривів, що згодом перетвориться на відлущення. Відстаючі кірочки категорично не можна зривати самостійно: процес регенерації тканин має завершитись природнім способом. Поверхневі шари епідермісу оновлюються від 4 до 7 діб.
Відсутнє відлущення – чи це нормально?
У разі проведення поверхневого пілінгу таке явище зустрічається нечасто. Якщо шкіра у клієнта жирна та дебела, скоріш за все, єдиною побічною дією може бути лише нетривале почервоніння.
Якщо шкіра не лущиться після проведення серединного гліколевого пілінгу, необхідно підвищити концентрацію головного компоненту та за можливістю доповнити суміш іншими інгредієнтами, що посилюють ексфоліацію.
У косметології також використовують особливий вид гліколевого пілінгу – засіб SweetSkinSystem з хітозаном. Його відмітна особливість полягає у відсутності реабілітаційного періоду та якісний ефект після першого сеансу. М’який склад засобу дозволяє відновити шкірній покрив без неестетичних змін.
Догляд за обличчям після гліколевого пілінгу
Скільки необхідно процедур для досягнення бажаного результату, вирішує косметолог. У середньому тривалість курсу складає 5-10 сеансів.
Як часто можна робити пілінг?
Чим вище концентрація гліколевої кислоти, тим більше має бути часовий проміжок поміж процедурами. Зазвичай він установлюються у діапазоні 7-14 діб.
Чи можна робити гліколевий пілінг кожен день?
Виключно на етапі підготовки, причому такий догляд за шкірою неможна назвати повноцінним пілінгом. Після проведення кожної процедури у салоні шкірі необхідно відновитись хоча б декілька днів.
До очікуваних ускладнень відносять почервоніння та відлущення після гліколевого пілінгу. Ці побічні явища є тимчасовими. Як реагувати, якщо після процедур з’явилися прищі? Далі ми наведемо перелік поширених ускладнень і методи їх усунення.
Інколи з’являються й алергічні реакції. Щоб їх уникнути, обов’язково проводьте попередній тест пілінгового засобу.
Якщо ці недоліки Вас не турбують, пропонуємо переглянути наш каталог косметологів-професионалів із Харкова, Дніпра, Києва і інших міст.
З чим можна поєднувати
З гліколевим пілінгом добре поєднується мезотерапія та біоревіталізація обличчя. Така комбінація доглядаючих процедур особливо допомагає при акне та сприяє скорішому відновленню шкіри після хімічного відлущення.
Одночасно з сеансами пілінгу можна проводити і апаратні процедури, такі як безін'єкційна мезотерапія, ультразвуковий та rf-ліфтинг. Необхідну комбінацію визначить ваш косметолог.
Альтернативні варіанти
Якщо ви очікуєте від процедури вираженого омолоджуючого ефекту або вирівнювання шкірного рельєфу, тоді слід спробувати пілінг Джесснера. Проте будьте готові до більш інтенсивного відлущення шкіри та тривалого відновлювального періоду.
Більшість клієнтів салонів стають перед вибором: що краще – гліколевий пілінг чи ретиноєвий? У дійсності призначення цих процедур дещо відрізняється. Відлущення гліколевою кислотою призначене для вирішення дерматологічних проблем та омолоджуючого ефекту. Ретиноєвий пілінг має результат першим чином при боротьбі із пігментацією шкіри.
Який пілінг обрати – гліколевий чи мигдальний? Відповідь на це питання залежить і від сезонності проведення, і від адаптації шкіри до хімічного відлущення. Мигдальний пілінг – це найкращій варіант для тих, хто ще не обізнаний із подібними процедурами. Від підійде для проведення у літню пору року.
Чи можливе проведення у домашніх умовах
Засоби для проведення гліколевого пілінгу можна знайти в інтернет-магазинах. Їх ціна встановлена в межах 600-1980 грн. Інколи зустрічається й більш доступний варіант – гель з 50-відсотковим вмістом гліколевої кислоти білоруської марки «Беліта-Вітекс». У онлайн-продажу його можна придбати за 422 грн.
Однак одного лише гелю для пілінгу недостатньо: для домашніх процедур необхідні також тонік-нейтралізатор, доглядаючі сироватки та креми. У результаті проведення пілінгу в домашніх умовах виявиться не таким вже й економним. Крім того, також відсутній професіональний контроль за виконанням процедури, що є ризиковим.
Отже, як ви бачите, гліколевий пілінг може вирішити більшість косметичних проблем. Головне – довірити проведення досвідченому спеціалісту та суворо дотримуватись рекомендацій відносно підготовки до процедури і постпілінгового догляду.
Мінусів ця процедура має небагато: це сезонні обмеження, певний реабілітаційний період та незначний ризик побічних дій.
<< Огляд препаратів-біоревіталізантів: що краще? | Жовтий ретиноєвий пілінг – ліквідатор косметичних дефектів >>