Знайди свого майстра краси
Київ

Гліколевий пілінг – делікатне оновлення шкіри

Гліколевий пілінг – це процедура, яку рекомендують у якості омолоджувальної терапії та професійного догляду за проблемною шкірою. Принцип її дії полягає у відлущенні поверхневого шару епідермісу та стимуляції неоколагеногенезу. Хімічний пілінг гліколевою кислотою застосовується не тільки для обличчя, але й для омолодження шкіри навколо очей і губ.

Зміст

 1. Гліколевий пілінг – що це? Характеристика процедури та принцип дії
 2. Рекомендації щодо проведення
 3. Протипоказання та обмеження
 4. Підготовка до курсу пілінгу та протокол процедури
 5. Постпілінговий догляд та період реабілітації
 6. Тривалість курсу та періодичність проведення процедур
 7. Побічні ефекти та методи їх усунення
 8. Супутні та альтернативні процедури
 9. Висновок: аргументи «за» та «проти» гліколевого пілінгу

Гліколевий пілінг – що це? Характеристика процедури та принцип дії

Принцип дії цього виду хімічного пілінгу полягає у м’якому відлущенні поверхневого шару епідермісу. Ексфоліантом виступає гліколева кислота – органічний компонент, що стимулює регенерацію тканин та синтез волокон колагену та еластину. При виконанні процедур вона використовується у різній концентрації та може бути доповнена іншими компонентами – рослинними екстрактами, живильними маслами тощо.

Кожна процедура супроводжується періодом реабілітації (характерні особливості – почервоніння та відлущення шкіри), котрий триває з тиждень.

За рівнем вмісту проценту кислоти розрізнюють наступні види гліколевого пілінгу:

 • Поверхневий (концентрація 15-40%). Цей різновид користується найбільшою популярністю серед клієнтів медичних центрів краси. Поверхневий гліколевий пілінг проводиться у якості себорегулюючої процедури, використовується для лікування вугрового висипу та поліпшення кольору обличчя.
 • Серединний (концентрація 50-60%). Процедури переносяться більш болісно та супроводжуються тривалим відновлювальним періодом. Мета серединного пілінгу – освітлити пігменті плями, розгладити зморшки та рубці постакне.
 • Глибокий (концентрація 70%). Мета – омолодження та відновлення гладкості рельєфу шкіри, укріплення підшкірних капілярів, корекція глибоких шрамів.

Поширена практика при проведенні пілінгу курсом — поступове підвищення градації кислотності. При досяганні піку концентрації гліколевої кислоти косметолог поступово зменшує інтенсивність її дії. При проведенні останньої процедури використовується засіб для поверхневого відлущення.

 

Рекомендації щодо проведення

Гліколевий пілінг обличчя – це універсальна процедура, яка однаково ефективна у якості засобу проти прищів та омолоджуючої терапії.

Показаннями для хімічного відлущення є:

 • жирна себорея, акне та вугрі;
 • шрами та рубці на шкірі;
 • пігментні плями та веснянки;
 • вікові зміни шкіри – зморшки, зниження тургору, тьмяний колір обличчя;
 • гіперкератоз (потовщення шару епідермісу);
 • синдром врослого волосся.

Наступні фото демонструють, на який результат ви можете розраховувати після проведення курсу процедур.

 

 

Протипоказання та обмеження

Всупереч мінімальному ризику алергічних реакцій та лагідній дії на шкіру до гліколевого пілінгу існує низка протипоказань:

 • вік молодше 15 років;
 • вагітність та період лактації;
 • наявність на шкірі бородавок, свіжих подряпин, садин та локальних запалень;
 • герпес;
 • цукровий діабет;
 • онкологічні захворювання;
 • алергія на компоненти засобу-ексфоліанту.

Гліколевий пілінг не дозволяється при куперозі та може зашкодити володарям загорілої або смуглої від природи шкіри.

Проконсультуйтеся зі своїм косметологом щодо доцільності проведення пілінгу, якщо ви одночасно приймаєте препарати-ретиноїди.

Проводити сеанси пілінгу навесні чи влітку категорично не рекомендується.

 

Підготовка до курсу пілінгу та протокол процедури

Підготовчий етап – це обов’язкова умова відлущення шкіри у салоні. Він починається за 2 тижні до початку курсу. Косметолог призначає домашнє використання 5-процентного гліколевого засобу. Перші 5 днів він наноситься на шкіру перед сном, надалі – два рази на добу.

За добу до сеансу проводиться тест-алергопроба. Невелика кількість гелю-ексфоліанту наноситься на зону ліктьового згину, а через певний час змивається. Реакцію шкіри аналізують не лише одразу після змивання засобу, але й через добу після проведення алергопроби.

Етапи процедури

 • Демакіяж. Навіть якщо клієнт прийшов на сеанс без декоративної косметики, шкіру необхідно почистити від забруднень і жиру. Цей етап завершується протиранням обличчя антисептичним лосьйоном.
 • Нанесення засобу-ексфоліанту. На цьому етапі косметолог використовує гель з концентрацією гліколевої кислоти від 15% і вище (необхідний процент вмісту залежить від етапу проведення курсу). Речовина наноситься на шкіру одним шаром спеціальною щіточкою.

Даний етап переноситься майже безболісно. Клієнта може турбувати незначне печіння шкіри, що є нормальнім явищем. Для того щоб зменшити дискомфорт відчувань, косметолог обмахує обличчя віялом або направляє на обличчя спеціальний вентилятор.

 • Усунення речовини для пілінгу. Її не можна змивати звичайною водою: для цього косметолог використовує спеціальний нейтралізатор. А після нього вже можна усунути залишки гелю-ексфоліанту за допомогою фізраствору.
 • Нанесення заспокоюючої маски. Після змивання на обличчя наносять сонцезахисний крем.

В цілому процедура триває 30-40 хвилин.

 

Постпілінговий догляд та період реабілітації

Після процедури можливе незначне почервоніння шкірних покривів, що згодом перетвориться на відлущення. Відстаючі кірочки категорично не можна зривати самостійно: процес регенерації тканин має завершитись природнім способом. Поверхневі шари епідермісу оновлюються від 4 до 7 діб.

Відсутнє відлущення – чи це нормально?

У разі проведення поверхневого пілінгу таке явище зустрічається нечасто. Якщо шкіра у клієнта жирна та дебела, скоріш за все, єдиною побічною дією може бути лише нетривале почервоніння.

Якщо шкіра не лущиться після проведення серединного гліколевого пілінгу, необхідно підвищити концентрацію головного компоненту та за можливістю доповнити суміш іншими інгредієнтами, що посилюють ексфоліацію.

У косметології також використовують особливий вид гліколевого пілінгу – засіб SweetSkinSystem з хітозаном. Його відмітна особливість полягає у відсутності реабілітаційного періоду та якісний ефект після першого сеансу. М’який склад засобу дозволяє відновити шкірній покрив без неестетичних змін.

Догляд за обличчям після гліколевого пілінгу

 • Упродовж 3-4 діб після процедури не можна робити візаж. Забудьте на деякий час про звичайні домашні креми та лосьйони: замість них необхідно використовувати лікувальні засоби, які припише косметолог.
 • Тимчасово також буде заборонено відвідувати басейн, лазню та сауну.
 • Захист від сонячних променів – обов’язкова умова реабілітаційного періоду. Перш ніж війти на вулицю, необхідно нанести спеціальний крем з індексом SPF не менш 30. У деяких випадках навіть може бути заборонено протягом наступного місяця вирушати до південних курортів.

 

Тривалість курсу та періодичність проведення процедур

Скільки необхідно процедур для досягнення бажаного результату, вирішує косметолог. У середньому тривалість курсу складає 5-10 сеансів.

Як часто можна робити пілінг?

Чим вище концентрація гліколевої кислоти, тим більше має бути часовий проміжок поміж процедурами. Зазвичай він установлюються у діапазоні 7-14 діб.

Чи можна робити гліколевий пілінг кожен день?

Виключно на етапі підготовки, причому такий догляд за шкірою неможна назвати повноцінним пілінгом. Після проведення кожної процедури у салоні шкірі необхідно відновитись хоча б декілька днів.

 

Побічні ефекти та методи їх усунення

До очікуваних ускладнень відносять почервоніння та відлущення після гліколевого пілінгу. Ці побічні явища є тимчасовими. Як реагувати, якщо після процедур з’явилися прищі? Далі ми наведемо перелік поширених ускладнень і методи їх усунення.

 • Опіки від гліколевого пілінгу. Причиною їх появлення вважається невірно вирахувана концентрація головного компоненту або відсутність передпілінгової підготовки. Методи вирішення проблеми – обов’язкове звернення до косметолога та використання лікувальних засобів на основі пантенолу.
 • Гіперпігментація. Причина – несумлінне використання сонцезахисного крему або проведення процедур у період підвищеної сонячної активності. Усунути проблему зможе лише спеціаліст, який проводив курс пілінгу.
 • Надмірна сухість шкіри. Це обумовлено вираженою себорегулюючою дією компоненту пілінгу. Вихід з цього стану – використання зволожуючих косметичних засобів.
 • Висипання. Причин появлення висипу може бути багато: приймання гормональних препаратів, використання у період реабілітації неякісних магазинних кремів, відвідування басейну, зловживання декоративною косметикою. Шляхи вирішення проблеми: одразу звернутися до косметолога, самостійно не видавлювати прищі та не припікати їх спиртом.

Інколи з’являються й алергічні реакції. Щоб їх уникнути, обов’язково проводьте попередній тест пілінгового засобу.

Якщо ці недоліки Вас не турбують, пропонуємо переглянути наш каталог косметологів-професионалів із Харкова, Дніпра, Києва і інших міст.

 

Супутні та альтернативні процедури

З чим можна поєднувати

З гліколевим пілінгом добре поєднується мезотерапія та біоревіталізація обличчя. Така комбінація доглядаючих процедур особливо допомагає при акне та сприяє скорішому відновленню шкіри після хімічного відлущення.

Одночасно з сеансами пілінгу можна проводити і апаратні процедури, такі як безін'єкційна мезотерапія, ультразвуковий та rf-ліфтинг. Необхідну комбінацію визначить ваш косметолог.

Альтернативні варіанти

Якщо ви очікуєте від процедури вираженого омолоджуючого ефекту або вирівнювання шкірного рельєфу, тоді слід спробувати пілінг Джесснера. Проте будьте готові до більш інтенсивного відлущення шкіри та тривалого відновлювального періоду.

Більшість клієнтів салонів стають перед вибором: що краще – гліколевий пілінг чи ретиноєвий? У дійсності призначення цих процедур дещо відрізняється. Відлущення гліколевою кислотою призначене для вирішення дерматологічних проблем та омолоджуючого ефекту. Ретиноєвий пілінг має результат першим чином при боротьбі із пігментацією шкіри.

Який пілінг обрати – гліколевий чи мигдальний? Відповідь на це питання залежить і від сезонності проведення, і від адаптації шкіри до хімічного відлущення. Мигдальний пілінг – це найкращій варіант для тих, хто ще не обізнаний із подібними процедурами. Від підійде для проведення у літню пору року.

Чи можливе проведення у домашніх умовах

Засоби для проведення гліколевого пілінгу можна знайти в інтернет-магазинах. Їх ціна встановлена в межах 600-1980 грн. Інколи зустрічається й більш доступний варіант – гель з 50-відсотковим вмістом гліколевої кислоти білоруської марки «Беліта-Вітекс». У онлайн-продажу його можна придбати за 422 грн.

Однак одного лише гелю для пілінгу недостатньо: для домашніх процедур необхідні також тонік-нейтралізатор, доглядаючі сироватки та креми. У результаті проведення пілінгу в домашніх умовах виявиться не таким вже й економним. Крім того, також відсутній професіональний контроль за виконанням процедури, що є ризиковим.

 

Висновок: аргументи «за» та «проти» гліколевого пілінгу

Отже, як ви бачите, гліколевий пілінг може вирішити більшість косметичних проблем. Головне – довірити проведення досвідченому спеціалісту та суворо дотримуватись рекомендацій відносно підготовки до процедури і постпілінгового догляду.

Мінусів ця процедура має небагато: це сезонні обмеження, певний реабілітаційний період та незначний ризик побічних дій.


Оцініть статтю:
(Голосів: 3. Рейтинг: 4,3 з 5)

<< Огляд препаратів-біоревіталізантів: що краще?   |   Жовтий ретиноєвий пілінг – ліквідатор косметичних дефектів >>

Последние публикации

Ми використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся з нашою «Політикою використання файлів cookie».