Знайди свого майстра краси

Гелеве нарощування нігтів - основа креативного манікюру

Анна Винковская

эксперт Barb.ua

Дата оновлення: 25-05-2022

Нарощування гелем проводиться для корекції довжини та форми нігтів. Процедура гарантує як мінімум 1 місяць експлуатації нарощеного матеріалу. Цей термін можна продовжити за умови проведення подальшої корекції. Гелеве нарощування служить якісною основою для будь-якого художнього оформлення нігтів.

Зміст

  1. Що таке нарощування гелем. Етапи проведення процедури
  2. Дизайн для гелевих нігтів: класичні варіанти та нові тенденції
  3. Рекомендації по догляду за нарощеними нігтями
  4. Для чого потрібна корекція та коли її робити
  5. Техніка зняття гелевого покриття
  6. Протипоказання
  7. Довгі нігті без нарощування: альтернативні варіанти
  8. За та проти нарощування гелем

 

Що таке нарощування гелем. Етапи проведення процедури

Гелеве нарощування нігтів проводиться для експрес-корекції їхньої довжини та форми. Завдяки цій салонній процедурі створюється якісна основа для художнього оформлення манікюру. Для нарощування майстер використовує рідкий гель, який після підсушування в ультрафіолетовій лампі перетворюється в міцне покриття, захищаючи нігті від механічних пошкоджень.

Що входить в протокол процедури:

  • Підготовка нігтьових пластин до нарощування. Вони шліфуються пилочкою або фрезером (апаратом зі змінними насадками). Потім майстер акуратно видалить кутикулу та очистить нігті від пилу, яка утворилася після шліфування.
  • Нанесення моделюючого гелю. Спершу майстер наносить бондер - базове покриття, яке не допускає передчасного відшарування моделюючого матеріалу. Далі наноситься кілька шарів гелю, причому кожен раз нігті підсушують в ультрафіолетовій лампі.
  • Корекція форми. Майстер обпилює краї нігтьових пластин, а також полірує їх поверхню.
  • Художнє оформлення - нанесення лакового покриття, прикрашення декоративними елементами.

Наступне відео продемонструє, як проходить процедура гелевого нарощування.

 

Способи гелевого нарощування:

  • На тіпси. Такий спосіб вважається більш легким і займає менше часу. На кінчики натуральних пластин приклеюються готові форми з пластика або силікону. Недолік тіпсів полягає в можливій алергії на клей і ризик травмування нігтів при спилювання.
  • На форми. Ця технологія передбачає використання зйомних одноразових трафаретів, де позначені ділення для моделювання необхідної довжини. На відміну від попереднього методу нігті подовжуються за рахунок моделюючого гелю. На сьогоднішній день нарощування на формах більш популярно як серед майстрів, так і серед їх клієнтів.

Чи можна провести нарощування без форм і тіпсів?

За допомогою такої процедури моделюють лише акрилові нігті. Без таких допоміжних аксесуарів при гелевому нарощуванні майстрові не обійтися.

Скільки триває процедура?

В залежності від технології та складності художнього оформлення процес займає в середньому 2-3 години. У разі звернення до недосвідченого майстра тривалість процедури збільшується вдвічі.

 

Дизайн для гелевих нігтів: класичні варіанти та нові тенденції

Найпопулярніший варіант для художнього оформлення нарощених нігтів - класичний френч. Такий дизайн доречний для будь-якого дрес-коду та пізніше може бути доповнений розписом, ліпленням або інкрустацією стразами.

Сучасний френч - це також оформлення «лінії усмішки» лаком яскравих відтінків, малюнки на нігтях, прикраса камінням і т.д.

«Акваріум». В основу такого дизайну закладено класичний французький манікюр. Ця техніка передбачає декорування «лінії усмішки» шматочками слюди, блискітками, сухоцвітом. Нанесення поверх такого покриття кількох шарів прозорого гелю забезпечує 3D-ефект.

Сьогодні для «акваріума» модно нарощувати абсолютно прозорі нігті без оформлення в стилі френч.

Поєднання однотонного покриття з блискітками. Оформлення нігтів монохромними відтінками в комбінації з гліттерним покриттям виглядає розкішно та в той же час стримано. Зразкові варіанти демонструють такі фото.

Художній розпис. Він виконується вручну або за допомогою спеціальних трафаретів. Розпис вдало поєднується з френчем, однотонним покриттям, акваріумним дизайном.

Мармуровий манікюр. Для такого оформлення змішується кілька відтінків декоративного покриття. Імітація мармуру досягається декількома способами - шляхом занурення пальців у ванночку, де вибрані лаки розведені у воді, або допомогою малювання візерунків вручну (спеціальним тонким пензлем, маленькою губкою).

Модні тенденції nail-дизайну

У палітрі відтінків декоративного лаку перевага віддається натуральним тонам - бежевим, рожевим, кремовим. Однотонне покриття комбінується з оформленням блискітками та геометричним розписом.

Що стосується форми, то сьогодні найбільш популярними вважаються мигдальна, овальна, квадратна, а також «балерина». Екстремальні «стилет» або «пайп» вже не так затребувані, хоча тенденція до формування гострого краю нігтя ще актуальна.

За останній час зросла популярність нейл-пірсингу - декорування довгих нігтів сережками. Такий аксесуар зазвичай прикрашає лише один палець і може доповнюватися маленькою декоративною підвіскою.

 

Рекомендації по догляду за нарощеними нігтями

Правильний догляд за манікюром допоможе уникнути відшаруванню моделюючого гелю або утворення на нігтях відколів і тріщин. Для цього дотримуйтеся наступних рекомендацій:

  • Протягом першої доби відмовтеся від відвідування лазні, сауни або басейну, уникайте контакту нігтів з водою. Гель не любить різких температурних перепадів: вони провокують розшарування матеріалу.
  • Виконуйте домашню роботу в гумових рукавичках. Так ви захистите нігті від шкідливого впливу засобів побутової хімії.
  • Використовуйте живильне масло, яке одночасно доглядає за шкірою рук і кутикулою.
  • Не міняйте надто часто декоративне покриття, а старий лак видаляйте засобом, який не містить ацетону.
  • Обережніше поводьтеся з вашим манікюром, особливо під час спортивних тренувань або занять рукоділлям.
  • Використовуйте низькоабразивну пилочку замість металевої, не підрізати краї нігтів манікюрними ножицями.

 

Для чого потрібна корекція і коли її робити

Ця процедура необхідна для відновлення естетичного вигляду нігтів або їх ремонту (усунення тріщин або відшарувань). Навіть якщо ви дбайливо звертаєтеся з манікюром, приблизно через 3 тижні все одно знадобиться провести корекцію. Причина - з часом стає помітна межа між відрослими нігтями та нарощеним матеріалом.

Чим небезпечне несвоєчасне проведення корекції? Попадання вологи у простір між відшаруванням гелевого матеріалу та нігтьовою пластиною провокує розвиток грибкової інфекції.

Поетапний опис корекції нігтів

  1. Обробка антисептичним засобом і зняття декоративного покриття. Для видалення лаку використовуються засоби, що не містять ацетону.
  2. Обпилювання гелевого шару. Зазвичай для цього використовується фрезер або пилка високого ступеня абразивності. Після обпилювання нігтьові пластини очищаються спеціальною щіточкою від пилу.
  3. Корекція форми нігтів. Цей етап включає й обробку кутикули: майстер відсуває її пушером, обробляє ремувером і потім обережно видаляє. Також майстер коректує форму нігтів пилочкою або фрезером.
  4. Обробка знежирюючим засобом. Це забезпечує якісне зчеплення гелевого покриття з нігтьовою пластиною і дозволяє уникнути відшарування матеріалу.
  5. Нанесення моделюючого гелю. Кожен шар просушується в ультрафіолетовій лампі. Коли гелеве покриття повністю підсихає, майстер видаляє безворсовою серветкою липкий шар на поверхні нігтів.
  6. Декоративне оформлення. Для основи використовується гель-лак або звичайне покриття. За бажанням клієнта майстер прикрасить нігті розписом, наклейками або декоративним камінням.
  7. Нанесення живильного масла на кутикули.

В середньому процедура займає 1,5-3 години.

 

Техніка зняття гелевого покриття

В першу чергу довжина нігтів коригується за допомогою типсорізів - манікюрного інструменту, що нагадує кусачки. Далі поверхню нігтьової пластини полірують фрезером або жорсткою пилочкою, причому майстер змінює насадки, щоб нетравматично обробити область біля кутикули або бокових валиків.

Наступний крок - очищення рук від пилу, яка утворилася після спилювання гелевого шару, і полірування нігтів бафом. Фінальний етап - нанесення на нігті лікувального покриття і обробка кутикули живильним маслом.

 

Зняття гелевих нігтів вдома: правила проведення та головні помилки

Якщо терміново потрібно позбутися від нарощеного матеріалу, а всі знайомі майстри зайняті, процедуру зняття можна провести самостійно. Для цього знадобляться наступні інструменти:

  • типсорізи або манікюрні кусачки;
  • пилочка жорсткістю від 80 до 180 гріт (чим менше цифра, тим вище абразивність);
  • баф для полірування;
  • живильне масло для нігтів і кутикули;
  • захисна маска (в процесі спилювання матеріалу виділяється багато пилу).

Метод видалення гелевого матеріалу за допомогою аплікацій з спонжів, змочених в рідини для зняття лаку, тут не діє. Нарощування видаляється виключно спилюванням, причому скляна або металева пилка для цієї мети не підійде.

Порядок проведення процедури такий:

  1. За допомогою типсорізу підкоротіть нарощений ніготь. Робіть це обережно, щоб не травмувати натуральну пластину. В процесі рекомендується захищати очі окулярами.
  2. Обпиляйте шар гелю. Рухи пилкою повинні бути легкими та обережними. Зупиніться, коли дійдете до кордону між розширеним матеріалом і натуральною пластиною.
  3. Акуратно обріжте манікюрними ножицями вільні краї нігтя.
  4. Відполіруйте нігтьову пластину бафом. Щоб вона не перегрівалася, рухи повинні здійснюватися в одному напрямку. Перед поліруванням рекомендується нанести на ніготь трохи масла, щоб уникнути його травмування.
  5. Нанесіть лікувальне покриття. Шкіру рук і кутикули обробіть живильним маслом (підійде також оливкова).

Час обробки кожного нігтя займе приблизно 10 хвилин.

Які помилки ви ризикуєте допустити?

Коли ви проводите сама собі зняття нарощування, не прагніть швидко спиляти поверхневий шар. На натуральній нігтьовій пластині повинно залишитися не менше 0,5 мм гелю. Занадто агресивне спилювання не тільки серйозно зашкодить нігтеві, але й доставить вам серйозний дискомфорт. Постраждалі від неякісного зняття гелевого матеріалу скаржилися на печіння в нігтях і хворобливі відчуття, які виникали під час миття посуду або прання.

Важливо! Після зняття нарощування реабілітація нігтів триває в середньому 2 місяці. Протягом цього терміну їх не рекомендується відрощувати і покривати гель-лаком. Щоб швидше відновити нігті, обробляйте їх живильним маслом і використовуйте засіб «Розумна емаль». Зміцнити нігтьові пластини допоможе і прийом мультивітамінний комплексів.

 

Протипоказання

Тимчасові обмеження

Нарощування не рекомендується проводити під час вагітності та менструального періоду.

Процедуру небажано проводити дітям до 17 років. Причина: в цей період гормональний фон нестабільний, що впливає і на стан нігтів.

Якщо ви приймаєте антибіотики, візит до майстра слід відкласти на 2 тижні після завершення лікувального курсу.

Основні протипоказання:

  • грибкові інфекції та дерматологічні захворювання;
  • наявність незагоєних порізів і садин, травмована кутикула;
  • цукровий діабет;
  • герпес;
  • алергія на компоненти матеріалу для нарощування;
  • серцево-судинні захворювання.

Чи шкідливо нарощування нігтів гелем?

Відгуки на форумах призводять до висновку: головний недолік цієї процедури полягає в тому, що при спилюванні гелевого покриття натуральні нігті травмуються та стають слабкішими. Однак, якщо майстер дбайливо видаляв моделюючий матеріал, ламкості пластин можна уникнути.

 

Довгі нігті без нарощування: альтернативні варіанти

У разі, якщо ця послуга недоступна клієнту, майстри манікюру можуть запропонувати не менш якісну альтернативу:

Зміцнення біогелем. Цей засіб використовується для захисту коротких нігтів від ламкості й розшаровування, а також сприяє їх інтенсивному росту. До складу біогелю входять органічні компоненти та вітаміни, тому він вважається гіпоалергенним і безпечним. Коштує такий засіб недорого, тому при наявності ультрафіолетової лампи може застосовуватися в домашніх умовах - як в якості лікарського засобу, так і замість бази під лак. У продажу зустрічаються і кольорові гелі, які виступають в ролі повноцінного декоративного покриття.

Також цей засіб використовують в якості матеріалу для нарощування нігтів. Процедура здійснюється за тією ж технологією, що і з використанням гелю, але майстер комбінує базовий, моделюючий і кольоровий біогелі. В результаті нарощені нігті виглядають так само красиво, але при цьому відрізняються еластичністю і невисокою міцністю.

Покриття гель-лаком. Це густе за консистенцією декоративне покриття наноситься в кілька шарів на відполіровані нігті, просушуючись на кожному етапі в ультрафіолетовій лампі. Гель-лак підходить навіть для самих коротких нігтів, захищає їх від механічних пошкоджень і тримається мінімум 2 тижні. Послуга нанесення такого покриття оцінюється відносно недорого, а майстрів нігтьового сервісу можна знайти як в спеціалізованих нігтьових студіях, так і в косметологічних центрах.

Недолік гель-лаку полягає в тому, що після його видалення нігті стають тоншими і слабкішими.

Висновок. "За та проти" нарощування гелем

Підіб'ємо підсумки і розглянемо основні переваги та недоліки цієї популярної процедури.

На користь нарощування нігтів гелем виступає практичність і зручність послуги. За кілька годин клієнт вирішує проблему асиметричних, коротких і нерівних нігтів, отримує гарний манікюр, який протримається мінімум місяць. Крім того, гель - нетоксичний матеріал, який не викликає алергічної реакції.

Аргументи проти нарощення - ціна послуги, необхідність щомісячної корекції та погіршення стану нігтів при спилюванні гелю.

Висновок: проведення процедури необхідно довірити перевіреному майстру, який не просто подбає про створення красивої форми та модного дизайну, але й видалить матеріал для нарощування так, щоб курс відновлення був мінімальним.

 

Якщо ви вирішили наростити собі нігті у професіонала, просто скористайтеся нашим каталогом, в ньому зібрані майстри з Дніпра, Херсона, Вінниці та багатьох інших міст України.


Оцініть статтю:
(Голосів: 6. Рейтинг: 3 з 5)

<< Нарощування акрилом - естетично та функціонально   |   Біозавивка - красиві локони без стресу для волосся >>

Останні публікації

3 коментарів
Анна
Мне всегда было интересно, как же происходит процедура наращивания ногтей, теперь я это увидела своими глазами. Лично мне не нравятся гелевые ногти, так как они слишком длинные. Больше предпочитаю короткую форму и покрытие гель-лаком.
22.02.2018 в 05:26:03 Відповісти
Анелина
Главное, чтобы попался хороший мастер, у которого руки из нужного места растут. Был у меня печальный опыт, при котором нарощенный ноготь сломался так, что под ним естественный треснул и снять его было практически невозможно. Так что пришлось в хирургию обращаться.
21.02.2018 в 17:46:24 Відповісти
Марианна
Приходится делать наращивание, так как свои ногти короткие и некрасивые, непонятно как изогнутые.Делаю длину среднюю, даже меньше средней. Для меня слишком длинные гелевые ногти выглядят ужасно.
16.01.2018 в 21:16:05 Відповісти