Знайди свого майстра краси

Біозавивка - красиві локони без стресу для волосся

Противники традиційної «хімії» все частіше вибирають цю альтернативну процедуру. Відсутність аміаку, тіогліколевої кислоти і перекису водню гарантує біозавивці волосся безпеку. М’який склад перманенту сформує м'які локони і додатковий об’єм, а протримається отриманий ефект до півроку.

Зміст

  1. Характеристика біозавивки та її різновиди
  2. Опис процедури
  3. Правила догляду та способи нейтралізації завивки
  4. Протипоказання та обмеження
  5. Висновок. Аргументи за та проти процедури

 

Характеристика біозавивки та її різновиди

Спочатку для моделювання перманентних кучерів використовували агресивні розчини, які перетворювали шевелюру на перепалену паклеподібну масу. Пізніше з'явилася біозавивка -салонна процедура, яка практично не псує волосся. Для неї використовують вдосконалені матеріали, які не містять аміак, тіогліколеву кислоту та подібні агресивні компоненти. До складу біоперманента входять протеїни шовку, органічні екстракти, кератин і цистеїн (білок тваринного походження, який синтезується з овечої вовни).

Техніка проведення процедури практично не відрізняється від стандартної хімзавивки. Однак тут не використовується засіб-фіксатор: після змивання перманенту майстер переходить до обробки волосся нейтралізатором.

Часто в результаті процедури формуються не великі локони, а м'які хвилі. Тому багато фахівців попереджають: для закріплення ефекту в подальшому доведеться додатково накручувати волосся.

Традиційно розрізняють класичну та вітамінну біозавивку. Другий вид позитивно зарекомендував себе завдяки вдосконаленій формулі складу, куди входять захисні та поживні компоненти.

 

Основні різновиди біозавивки:

Шовкова. Вона ідеально підійде для тонкого волосся, ослабленого в результаті фарбування або освітлення. До складу засобу входять амінокислоти та протеїни шовку (звідси й назва). Випускає такий біоперманент американська марка Chi.

Італійська. Для процедури використовуються препарати Mossa бренду Green Light (Італія), які заслужили довіру та позитивні відгуки як у клієнтів, так і у майстрів салонів краси. До складу засобу входять екстракт бамбука та вітаміни, що дозволяє захистити волосся від пошкоджень.

Японська. Вона вважається більш стійкою, але при всій жорсткості фіксації локони зберігають шовковистість і здоровий блиск. Це забезпечує нейтральний рівень кислотності препарату, а також висока концентрація колагену і амінокислот. Для японської завивки застосовують лосьйон марки Hahonico, який підійде й для знебарвленого волосся.

Карвінг. Цей вид біозавивки (або «легка хімія») відрізняється нетривалим ефектом, який закріплюється в середньому на 1,5-2 місяці. Проведення «довготривалої укладки» забезпечить зачісці додатковий об’єм і злегка підсушить жирне волосся.

Як працює технологія біозавивки, найкращим чином продемонструють фото до і після процедури.

Опис процедури

Попередній етап

Перед тим, як зробити біозавивку, необхідно попередньо проконсультуватися з майстром. Якщо у клієнта свіжопофарбоване волосся, перукар перенесе процедуру на більш пізній термін.

Зверніть увагу: часто після біохімічної завивки волосся стає на півтона світлішим, а деякі дівчата навіть відзначають своєрідний ефект омбре - градієнтні переливи на пасмах.

До проведення процедури відмовтеся від використання шампунів і бальзамів, які містять силікон. Чому? Структура волосся не повинна бути «забита» лікувальними компонентами, які перешкоджають проникненню перманенту.

Перед біозавивкою за бажанням клієнта можна провести стрижку.

Як це робиться в салоні

  • Волосся промивають шампунем і злегка просушують, щоб вони залишилися вологими.
  • Пасма накручують на коклюшки (спеціальні бігуді), а потім наносять засіб для завивки. Далі майстер одягне на голову клієнта шапочку та залишить перманент приблизно на 20 хвилин.
  • Склад ретельно промивається водою, після чого локони обробляються розчином-нейтралізатором і знову ополіскуються.
  • Завершальний етап - нанесення кондиціонера та сушка феном з насадкою-дифузором.

Детальніше про процедуру - в наступному відео.

Багато хто скаржиться на неприємний запах, яким просочуються сформовані локони. Позбутися його допоможе ополіскування волосся прохолодною водою з лимонним соком. Є й інший рецепт: просочити локони 1 склянкою томатного соку, укутати волосся та змити маску через 5 хвилин.

 

Правила догляду та способи нейтралізації завивки

Головна умова, від якої залежить подальша стійкість результату - не мити голову протягом 2-3 днів після процедури, інакше потім локони можуть вирівнятися.

Відновлення та догляд

Оскільки завите волосся все одно пошкоджується, після процедури доведеться закупити спеціальні засоби для догляду за локонами. «Реаніматором» виступить поживне масло (кокосове, аргановое, касторове, реп'яхове, жожоба). Зберегти пружність завитків допоможе шампунь для кучерявого волосся, а поживна маска усуне січення кінчиків.

Укладка

Розчісуйте волосся гребінцем з рідкими зубами, частіше дозволяйте їм висохнути після миття природним чином. Використання насадки-дифузора допоможе красиво укласти зачіску і пом'якшити термодію. Укладати завите волосся слід пінкою або мусом, але ні в якому разі не лаком.

Зазвичай біозавивка волосся тримається від 3 до 6 місяців. Повторна процедура проводиться не раніше ніж через півроку після першої перманентної накрутки. А щоб завитки зберігали свою пружність, були блискучими та м'якими на дотик, рекомендується через 2 тижні після процедури провести ламінування волосся.

Невдала завивка: виправляємо наслідки

  • Волосся перепалене і зіпсоване? Вихід зі становища - підживлювати їх лікувальними масками та випрямляти праскою. Відновити пошкоджені локони допоможе кератинове випрямлення або процедура ботокса для волосся. Остаточно прибрати сліди невдалої завивки зможе тільки стрижка.
  • Завивка «не взялася»? Причини - неправильно підібраний вид перманенту, ігнорування протипоказаннями або миття голови одразу після процедури. В такому випадку процедуру можна повторити приблизно через 5 днів, попередньо проконсультувавшись з майстром.

 

Протипоказання та обмеження

Всупереч твердженням, що біозавивка волосся - процедура цілком нешкідлива, вона заборонена вагітним і при грудному вигодовуванні. Не рекомендується проводити її під час місячних: склад може не подіяти.

Основні протипоказання до процедури:

  • прийом антибіотиків і гормональних препаратів;
  • стресові стани;
  • алергія на компоненти засобу для завивки.

Перерахуємо й тимчасові обмеження, коли біозавивку робити не забороняється, але рекомендується ненадовго відкласти її проведення.

Нещодавно виконане фарбування. Щоб освітлене або меліроване волосся не перетворилося в жорстке клоччя, зачекайте 2 тижні, перш ніж робити завивку. Фарбованим блондинкам кучері накручують за допомогою спеціальних препаратів, які адаптовані для знебарвленого волосся.

Курс лікування волосся. Ці процедури краще довести до кінця. Також напередодні проведення біозавивки відмовтеся від шампунів і бальзамів з випрямляючим ефектом.

Фарбування хною. Цей органічний барвник покриває волосся захисним шаром, крізь який перманент не проникне. Вихід - почекати мінімум місяць після фарбування. Відповідно після біозавивки волосся можна фарбувати хною не раніше, ніж через 4 тижні.

 

Висновок. Аргументи за та проти процедури

У переважної більшості ця процедура заслужила позитивну оцінку. Але в будь-якому випадку препарати для біозавивки діють не без шкоди для волосся, тому будьте готові до закупівлі лікувальних бальзамів і масок.

Так чи варто пробувати? Розглянемо позитивні і негативні сторони біозавивка.

Плюси:

  • вам гарантована довгострокова укладка, якої вистачає на кілька місяців. Можна зробити зачіску на весілля, після якого ви плануєте вирушити в медовий місяць, і весь цей час ваше волосся буде виглядати як після відвідування стиліста;
  • жирне волосся не потрібно мити кожні кілька днів - у багатьох частота миття скорочується до 1 разу на тиждень;
  • зачіска стає пишнішою, але при цьому виглядає природно;
  • на відміну від хімічної завивки біоперманент завдає волоссю та шкірі голови набагато менше шкоди.

Мінуси:

  • волосся доведеться самостійно підкручувати за допомогою дифузора та пінки;
  • як мінімум кілька днів після процедури кучері будуть дуже неприємно пахнути;
  • стан волосся в більшій чи меншій мірі псується;
  • ігнорування протипоказаннями або непрофесіоналізм майстра призводить до того, що локони швидко розкручуються;
  • послуга коштує недешево, якщо користуватися якісними складами.

Отже, найкраща біозавивка - це процедура у відповідального професіонала, який використовує перевірену продукцію і враховує протипоказання. Не варто економити на ній, і тоді ви уникнете інтенсивного лікування або короткої стрижки волосся.


Оцініть статтю:
(Голосів: 22. Рейтинг: 4,2 з 5)

<< Гелеве нарощування нігтів - основа креативного манікюру   |   Завивка в домашніх умовах: правила проведення процедури >>

Популярні запитання та відповіді

Біозавивка використовує м'якіші, безпечніші для волосся формули, часто на основі натуральних інгредієнтів. Хімічна завивка містить агресивніші хімічні компоненти і може погано вплинути на структуру волосся.
Тривалість ефекту біозавивки залежить від типу волосся та його стану, але зазвичай вона тримається від 2 до 4 місяців. Згодом завите волосся поступово випрямляється і повертається до свого природного стану.
Після біозавивки рекомендується уникати укладання волосся з використанням термічних інструментів (фен, праска) протягом перших 48 годин, щоб зберегти форму завитків. Для укладання можна використовувати м'які фіксуючі засоби, наприклад, спреї або муси для волосся.
Після біозавивки важливо використовувати спеціальні шампуні та кондиціонери для завитого волосся, які допоможуть зберегти укладання та забезпечать додатковий догляд. Також рекомендується регулярне використання зволожуючих масок та сироваток для відновлення волосся після процедури. Уникайте сильних хімічних обробок волосся протягом тривалого часу, щоб не пошкодити завитки.

Последние публикации

0 коментарів