Отже, ви вирішили самостійно завити волосся. Як провести цю процедуру так, щоб домогтися очікуваного результату і не зіпсувати свою шевелюру? У цій статті ми розповімо, як правильно накрутити локони, перерахуємо інструменти та засоби для укладки, які вам для цього знадобляться. Також ви дізнаєтеся, як можна позбутися від перманентної завивки волосся в домашніх умовах.
Зміст
Перший крок - вибір засобів для тривалого завивання. В інтернет-магазинах сьогодні продаються професійні набори, які включають лосьйон для завивки і закріплювач перманенту. Ці матеріали продаються і окремо - поряд зі спеціальними шампунями і доглядаючими кондиціонерами. Кожен комплект для завивки розрахований на конкретний тип або стан волосся (нормальні, пофарбовані, пошкоджені).
Для домашньої завивки волосся вам знадобляться:
Не варто тренуватися з завивкою перший раз перед важливим заходом, для цього краще викликати перукаря додому. Якщо ж ви зважилися зробити це самостійно, помічником у цьому стане наступний відеоурок.
Накрутка локонів в залежності від довжини волосся
Як згадувалося вище, форма завитків безпосередньо залежить від діаметру коклюшок. Наприклад, великі локони вийдуть завдяки використанню великих бігуді, а сформувати красиві хвилі допоможуть еластичні гумові шейпери і папільйотки-бумеранги.
Зверніть увагу! При горизонтальній техніці волосся завивається у напрямку від чола до потилиці, а при вертикальній - від потиличної частини до тім'яної області.
Альтернативні способи
Найпопулярніший метод - накручування локонів на плойку або праску. Такими термоінструментами самостійно користуються багато дівчат. Із набуттям практичного досвіду загальний час укладання може скоротитися і до 10 хвилин. Головне - використовувати спрей-термозахист, який вбереже волосся від пошкоджень.
Інший спосіб - завивка на основі плетіння. Вологе волосся збризкують рідиною для укладки і заплітають в коси, які потім фіксуються гумками. Бажано зробити це на ніч, щоб сформувалися гарні локони. Сушити волосся феном необов'язково. Вранці розплетіть коси і обережно розправте пасма пальцями (ні в якому разі не використовуйте гребінь - він зруйнує укладку!). Потім збризніть кучері лаком. Тоді завивці буде забезпечена тривала фіксація, яка протримається до наступного миття голови.
Процес такої «холодної» накрутки детально покаже наступний фотоколаж.
Найпростіший, але недовговічний варіант - накрутка на папільйотки або м'які бігуді. Для кращої фіксації використовуйте муси, пінки і лак.
Домашня завивка волосся далеко не завжди дає гарантію, що вам доведеться забути про постійне використання бігудів і стайлингів. Щоб кучері краще тримали форму і не були схожі на паклеподібну масу, їх потрібно додатково укладати мусом або пінкою. Особливо актуально це для біозавивки.
Правила укладання:
Пінку або мус наносять на вологі пасма, а потім руками злегка стискають волосся. Краще при цьому залишити їх підсихати природнім шляхом, а якщо ви обмежені в часі, скористайтеся дифузором.
Доглядаємо за локонами: маски для домашнього догляду
Кращі компоненти для таких засобів, що відновлюють - поживні масла. Добре лікують волосся арганове, реп'яхове, оливкове та інші. Допомагають відновити шовковистість кучерів і салонні маски для пошкодженого волосся.
Відзначимо: змінити зачіску радикально і надовго вам допоможуть процедури, зроблені тільки в перукарні - хімічне або кератинове випрямлення. Отриманий ефект тримається в середньому 2-3 місяці. Однак вартість таких послуг не є дешевою, тому в якості альтернативи можна запропонувати наступне:
Стандартний рецепт маски для біоламінування:
1-2 столові ложки сухого порошку заливаються гарячою водою, отриману масу ретельно розмішати. До неї можна додати кілька крапель будь-якого живильного масла, 1 курячий жовток, 1 столову ложку бальзаму-кондиціонера.
Маска наноситься на чисте вимите волосся і змивається через 40-60 хвилин прохолодною водою (шампунь використовувати не треба). Проводити таку процедуру рекомендується раз в 2 тижні.
Найрадикальніший спосіб прибрати сліди невдалої «хімії» - зістригти пошкоджені кучері. Але до цих заходів краще вдатися тоді, коли волосся вже досить відросло.
Самостійна завивка волосся в домашніх умовах - процедура нелегка, а часто і небезпечна. Перш ніж приступити до неї, вам доведеться вивчити техніку накрутки локонів, закупити набір засобів та інструментів, переглянути безліч відеоуроків. Але навіть якщо залучати до процесу подругу або родичку, ви ризикуєте зіпсувати собі волосся. Тому найкращий вихід - пошук компетентного майстра, який напрацював практичний досвід проведення завивки.
<< Біозавивка - красиві локони без стресу для волосся | Хімічна завивка - перманентні локони з фіксацією до 6 місяців >>