Шугаринг, або цукрова депіляція, є одним із найпопулярніших методів видалення небажаного волосся, який можна легко й ефективно здійснити в домашніх умовах. Цей метод, що набув популярності завдяки своїй натуральності, доступності та відносній безболісності, стає ідеальним вибором для тих, хто хоче підтримувати гладкість шкіри, але ще не готовий зважитися на видалення волосся лазером.
У цій статті ми запропонуємо вам лайфхаки та докладні інструкції, які допоможуть початківцям освоїти техніку шугарингу вдома. Ви дізнаєтеся рецепт приготування цукрової пасти, опануєте техніку її нанесення на різні ділянки тіла, а також отримаєте рекомендації щодо догляду за шкірою після процедури, щоб уникнути подразнення і досягти найкращих результатів.
Перед процедурою потрібно підготувати необхідні матеріали та інструменти. Для цукрової депіляції знадобляться:
Паста. Можна приготувати вдома або купити вже готову. Буває м'якою, середньою або твердою. Для новачків підійде суміш м'якої чи середньої густоти.
Тальк. Підійде і дитяча присипка. Перед нанесенням пасти за його допомогою підсушують шкіру, злегка присипавши ділянку, що буде оброблятися пастою. Без тальку зазвичай ані паста, ані віск не тримаються.
Лосьйон. Призначений для видалення розм'якшеного верхнього шару шкіри, усунення зайвої пітливості. При його використанні депіляція набагато ефективніша.
Паперові смужки. Використовують також і тканинні. За їх допомогою видаляють волоски навіть у важкодоступних місцях.
Дерев'яна паличка. Призначена для нанесення складу на шкіру та смужки.
Силіконові рукавички. Процедуру краще виконувати в рукавичках, щоб зменшити ймовірність заліпу.
Також потрібні крем із зволожуючим та протизапальним ефектом, антисептик. Використовують після процедури.
Як приготувати пасту для шугарингу в домашніх умовах
Зварити пасту для депіляції не складно. Достатньо дотримуватися простих правил:
Обирати цукор лише грубого помелу, оскільки процес перетворення його у карамель відбувається швидше. При використанні дрібного цукрового піску домогтися необхідної консистенції важко.
Чітко дотримуватися співвідношення інгредієнтів. Якщо одного з них виявилося недостатньо, кількість інших складових важливо врівноважити.
При додаванні в пасту лимонного соку в процесі приготування краще обирати свіжий або заморожений. Можливе застосування лимонної кислоти.
Правильно підібрати ємність, в якій готуватиметься паста для шугарингу. Підійде каструля із нержавіючої сталі. Не варто використовувати посуд з тефлоновим покриттям або емальований.
Пасту переливають через декілька секунд після того, як вона готова. Якщо дати їй трохи охолонути, то суміш сильно загусне.
Тому пасту неможна готувати заздалегідь, тільки безпосередньо перед процедурою.
Найпопулярніші рецепти пасти для шугарингу:
1. З лимонним соком — класичний рецепт
Для приготування пасти знадобляться 8 столових ложок цукру (грубого помелу), по 2 столові ложки води та свіжого лимонного соку, ємність, в яку потім потрібно буде перелити готову суміш.
У каструлі із нержавіючої сталі змішати всі інгредієнти.
Перемішати та поставити на повільний вогонь.
Постійно помішуючи, довести до кипіння. На цей час цукор повинен остаточно розчинитися.
У разі, якщо цукрова паста вже почала закипати, а кристали ще не розчинилися, каструлю потрібно зняти з вогню та почекати деякий час.
Коли суміш закипіла, а цукор розчинився, невелику її кількість потрібно капнути у склянку з водою. Маса повинна нагадувати пластилін або жувальну гумку.
Після того, як паста стала густою, її потрібно зняти з вогню, злегка остудити, перелити в заздалегідь приготовлену ємність.
2. Рецепт із лимонною кислотою
Він також популярний. Приготування здійснюється за таким алгоритмом:
Взяти 4 столові ложки води, 6 столових ложок цукру, 2 чайні ложки лимонної кислоти. Усі складові з'єднати, ретельно перемішати.
Поставити суміш на повільний вогонь, трохи підігріти.
Вимкнути вогонь, зняти каструлю з плити та залишити на 10 хвилин. При цьому масу необхідно регулярно помішувати.
Після того як цукор розчинився, ємність знову поставити на плиту і варити протягом декількох хвилин на слабкому вогні.
Паста для шугарінгу готова, коли загусне. Для перевірки капнути її у воду. Якщо вона густа і нагадує жувальну гумку або пластилін, суміш можна відставити від плити, злегка остудити, перелити в заздалегідь підготовлену ємність.
3. Паста для шугарингу з медом
Ще одним популярним рецептом пасти для шугарингу є приготування в мікрохвильовій печі з медом. Підготовка не займає багато часу. Знадобляться по 2 столові ложки меду і лимонного соку, 4 столові ложки цукру.
Всі компоненти змішати у відповідній для мікрохвильової печі ємності.
Поставити масу в мікрохвильову піч на 7-10 хвилин на невелику потужність (450-650 Вт). Це звичайний режим підігріву.
Після закінчення таймера пасту розмішати, поки не зникнуть усі бульбашки.
Поставити масу в мікрохвильову піч ще на 10 хвилин при маленькій потужності.
За допомогою дерев'яної палички знов розмішати пасту, поки вона не набуде необхідної щільності.
Для перевірки тягучості капнути краплю суміші у холодну воду. Готова паста повинна мати колір рідкого меду.
4. З оцтом
Неординарний рецепт приготування пасти – з оцтом. В процесі приготуванні важливо бути обережними. Рецепт простий:
У правильних пропорціях змішати у каструлі воду та оцет.
Додати вдвічі більше цукру.
Ємність поставити на повільний вогонь, варити, постійно помішуючи.
Як маса стане густою, зняти з плити, трохи остудити і перелити в іншу ємність.
Щоб паста набула правильної консістенції, потрібно точно дотримуватися пропорцій та регулярно помішувати масу. І бути обережним, так як вона гаряча.
Якщо після процедури залишилася паста, її можна зберегти до наступного видалення волосся. Для цього суміш перекладають у ємність із кришкою та прибирають у холодильник. Навіть під час застигання перед застосуванням пасту розігрівають.
Підготовка до шугарингу
Багатьох жінок цікавить питання, як робити депіляцію вдома, тому що не завжди є час відвідувати салони. Небажане волосся на тілі видаляти за допомогою цієї процедури рекомендується на довжині щонайменше 3-5 мм. До процедури необхідно правильно підготуватися:
Очищення шкіри на ділянці депіляції. Використовується скраб чи пілінг. Вони видаляють ороговілий шар і піднімають волоски на тілі.
Гарячий душ. Вода сприяє розм'якшенню та підготовці шкіри до нанесення пасти.
Видалення шкірного жиру. Для цього застосовують тонік чи лосьйон. Ватний диск змочують у засобі, протирають ділянку, де здійснюватиметься видалення.
Обробка тальком чи дитячою присипкою. Цукрова паста не триматиметься, якщо на шкірі залишилась волога. Тому її слід обробити засобом, що поглинає зайву вологу.
Знеболення. За 20 хвилин до процедури прийняти таблетку анальгетика, оскільки депіляція болісна.
Правильна підготовка дозволить уникнути небажаних наслідків та видалити волоски на тілі.
Як зробити шугаринг самостійно — покрокова інструкція
Зробити шугарbнг самостійно нескладно. Важливо дотримуватися інструкції, не поспішати. Існує дві техніки: бандажна та мануальна. У першому випадку алгоритм такий:
Провести підготовку ділянки шкіри, де проводитиметься видалення волосків.
Приготувати пасту за вибраним рецептом.
Нанести суміш у невеликій кількості на заздалегідь підготовлену смужку, перевірити, чи комфортна температура.
Доріжкою нанести суміш на ногу, пахву або іншу ділянку, обов'язково за напрямком росту волосків.
Притиснути смужку, трохи підтягнути.
Зафіксувати стрічку.
У місці зриву притримати шкіру та різким рухом у напрямку зростання волосся, паралельно шкірі зірвати смужку.
Видалити залишки пасти водою.
Нанести зволожуючий та заспокійливий крем.
Під час процедури виникають болючі відчуття, особливо вперше. Щоб зменшити біль, рекомендується за 10-20 хвилин до депіляції прийняти таблетку знеболювального.
Мануальна техніка трохи відрізняється. Виконувати слід покроково, точно дотримуючись кожного пункту:
Приготовлену пасту оптимальної температури нанести на шкіру проти зростання волосся, провести 3-4 рази, зробивши «прочісування».
У місці зриву зафіксувати шкіру.
Різким рухом у напрямку зростання волосків видалити пасту.
Залишки суміші прибрати за допомогою теплої води. Рекомендується використовувати термальну. Вона відновить баланс шкіри, захистить від роздратування.
Нанести крем для догляду легкими масажними рухами.
Щоб правильно виконати домашній шугаринг самостійно, важливо правильно підготувати суміш і діяти згідно з усіма інструкціями.
Догляд після процедури
Депіляція за допомогою цукрової пасти – доволі агресивна процедура. Після неї часто виникають болючі відчуття та роздратування. Зберігаються протягом 2-3 діб.
У перші дні слід носити лише вільний, просторий одяг. Він не повинени бути тісним та натирати. Щоб зняти роздратування та відновити шкіру після видалення волосся в домашніх умовах рекомендується регулярно користуватися зволожуючими кремами. Протягом першої доби краще користуватися косметичними засобами, до складу яких входять пантенол, алое вера та інші компоненти, спрямовані на регенерацію.
Скрабами та пілінгами можна користуватися через 2-3 дні після шугарингу. Вони видалять ороговілий шар, зроблять шкіру гладкою, запобігають вростанню волосків. Засоби з АНА-кислотами можна застосовувати через 3 доби, а інтенсивний пілінг — тільки на 4-5 день.
Для подовження отриманого результату застосовують спеціальні засоби для уповільнення росту волосся. Це можуть бути креми, лосьйони на основі папаїну. Активні компоненти діють на волосяні цибулини, уповільнюючи їх зростання. Користуватися ними потрібно постійно з першого дня після видалення волосся.
Після депіляції у домашніх умовах категорично заборонено:
засмагати;
носити синтетичну білизну;
приймати гарячі ванни;
відвідувати басейн, сауну;
користуватися дезодорантом.
Одяг краще носити з натуральних тканин, щоб шкіра дихала. Відмовитись потрібно і від тісних кофт, вузьких штанів. Вони натирають, дратуючи шкіру сильніше. Зі спортзалом також варто почекати. У випадку, коли волосся видалялося в області пахв, користуватися дезодорантом у перші кілька днів не варто. Це може призвести до ще більшого роздратування, почервоніння та дискомфорту. Його можна замінити присипкою або тальком.
Протипоказання до проведення шугарінгу
Шугаринг не слід проводити за наявності наступних протипоказань:
Цукровий діабет. Мікроушкодження шкіри гояться тривалий час, а запалення призводить до виникнення небажаних наслідків.
Гематоми, рани або садна в області нанесення пасти. Скрабування також слід виключити.
Варикозне захворювання ніг, тромбофлебіт. Судини нижніх кінцівок і так вразливі, а тому зайвий вплив на них краще виключити.
Виявлені злоякісні утворення, що вражають внутрішні органи.
Грибок шкіри, герпес чи інфекційне ураження. Патологічний процес після нанесення суміші погіршиться.
Вагітність.
Високі показники артеріального тиску.
Наявність видимих судин на ногах, що виступають на шкірі.
Лишай, екзема чи псоріаз. Будь-яка депіляція в цьому разі може стати причиною ускладнень.
Процедуру не проводять за наявності підвищеної чутливості чи алергічної реакції на компоненти пасти.
Переваги процедури
Процедура дозволяє на тривалий час позбутися небажаного волосся на тілі, зробити шкіру гладкою і бархатистою. Депіляція має велику кількість переваг перед іншими способами видалення волосків:
Можливість проводити шугаринг у домашніх умовах. Це не потребує застосування спеціальних інструментів.
Миттєвий та тривалий результат. Шкіра залишається гладкою протягом 2-3 тижнів залежно від особливостей організму та швидкості росту волосся.
Простота. Готувати цукрову пасту та правильно користуватися нею досить просто. Для цього не потрібні спеціальні навички.
Невелика кількість інгредієнтів. Суміш готують із лимонного соку, води та цукру. Усі компоненти є практично у кожної господині.
Відсутність хімічних опіків. До складу пасти входять лише натуральні складові. Тому виникнення опіків, як, наприклад, при лазерній епіляції, цілком виключено.
Невелика ймовірність появи алергії. Неприємні ознаки можуть виникнути у тому випадку, коли вже є алергія на один із продуктів, що входить до складу суміші.
Можливість запобігти появі болісних відчуттів. Для цього перед процедурою достатньо випити таблетку будь-якого анальгетика.
Мінімальна травматичність. Шугаринг вдома або в салоні відрізняється найменшим ступенем ушкодження покриву шкіри. Після видалення волосків відзначається легке подразнення. Воно виявляється у почервонінні, яке проходить через кілька днів.
Коли процедура виконується регулярно, волоски стають тоншими, світлішими. Це дозволяє з часом збільшити час між депіляціями.
Поширені помилки та корисні поради щодо проведення шугарингу в домашніх умовах
У новачків часто трапляються помилки. Причинами стають неправильне виконання, недотримання пропорцій, поспіх. Це може призвести до опіків, синців, не повного видалення або вростання волосків. Щоб уникнути помилок, потрібно дотримуватися простих рекомендацій:
Видаляти волоски, довжина яких не менше 3-5 мм. Паста має густу консистенцію і не здатна до кінця обволікати коротке волосся, видалити його з коренем. Процедуру доведеться проводити за 1-2 тижні повторно.
Шугаринг бікіні здійснюється за допомогою густої суміші. М'яка не зможе якісно видалити волоски.
Перед нанесенням цукрової пасти важливо перевірити температуру. Зробити це обов'язково, оскільки ігнорування рекомендації доволі часто стає причиною термічних опіків.
Працювати лише у рукавичках. Вся справа в тому, що за відсутності досвіду суміш часто прилипає до рук чи шкіри на ділянці депіляції. Це називається заліп. Він викликає неприємні відчуття та ускладнить процес депіляції.
Видаляти волоски на великих ділянках шкіри краще за допомогою пасти м'якої консистенції. Шугаринг глибокого бікіні здійснюється щільною сумішшю.
Щоб знизити болісні відчуття, потрібно наносити суміш тонким шаром, краще використовувати бандажну техніку.
Знеболити шкіру можна за допомогою охолоджуючого крему з ментолом. Застосовується і лідокаїн у вигляді спрею.
Видалити залип можна будь-яким методом:
Комочок пасти невеликого розміру щільної консистенції нанести на край заліпу й обережно видалити його.
До залипу притиснути відрізок смужки. Різким рухом видалити. Зривати по лінії росту волосся, тримаючи смужку паралельно шкірі.
Змити за допомогою теплої води.
Епізодичність процедур шугарингу залежить від пори року, швидкості росту волосся, його густоти та ділянки тіла. У середньому повторну процедуру проводять через 4 тижні.
Шугаринг дозволяє на довгий час позбутися небажаного волосся на тілі. Основною перевагою є можливість проводити процедуру самостійно в домашніх умовах. Зробити це не складно, достатньо дотримуватись рекомендацій і пропорцій при приготуванні суміші. При правильному виконанні та відсутності протипоказань шкіра залишиться гладкою та м'якою більше 2 тижнів.
Вважається, що шугарінг менш болісний, оскільки паста зазвичай не прилипає до шкіри. Однак, деякі зони тіла, такі як бікіні або верхня губа, можуть бути більш чутливими.
Що краще шугарінг чи віск?
Обидва методи мають свої переваги та недоліки. Шугаринг вважається м'якшим для шкіри, оскільки паста прикріплюється тільки до волосся, мінімізуючи ризик ушкодження шкіри. Однак віск може бути ефективнішим для видалення короткого і жорсткого волосся, і процедура може бути більш швидкою.
Скільки коштує шугарінг у салоні?
Вартість шугарінгу в салонах України може змінюватись в залежності від регіону, рівня салону та зони тіла, яку ви хочете обробити. Зазвичай ціни починаються від 200 гривень та можуть досягати 1000 гривень і більше, залежно від складності процедури та престижності салону.
На скільки вистачає ефекту від шугарінгу?
У середньому, результати шугарингу можуть зберігатися від 2 до 4 тижнів. Однак багато людей зауважують, що з повторними процедурами ріст волосся сповільнюється, і ефект може зберігатися довше.