Знайди свого майстра краси
Київ

Стилi та технологiї завивки волосся

Цей матеріал присвячений огляду популярних технік і стилів завивки, в тому числі і для чоловіків. Ми розповімо про основні методи накрутки волосся і порекомендуємо, як вибрати відповідний для вас в залежності від типу зачіски.

Зміст

 1. Основні техніки накручування локонів
 2. Види біозавивки
 3. Характеристика популярних стилів
 4. Як підібрати вид накрутки
 5. Чоловіча перманентна завивка: який стиль вибрати
 6. Висновок

 

Основні техніки накручування локонів

 

Сучасні перукарі використовують для тривалого завивання такі технології накручування локонів:

Горизонтальна

Ця класична техніка розроблена для завивки довгого волосся, але підійде і для зачіски середньої довжини. Схема накрутки локонів заснована на формуванні горизонтального проділу від вуха до вуха, уздовж якого і кріпляться коклюшки. Локони накручують, починаючи з зони у лоба, спускаючись до потилиці.

Вертикальна

Ця технологія підходить як для довгого волосся, так і для стрижок до плечей. Щоб накрутити локони, майстер ділить область завивки на квадрати і закріплює пасма в цих зонах зажимами. Формування локонів починається у напрямку від потиличної області вгору.

 

Спіральна

Тут в процесі завивки використовуються не традиційні коклюшки, а м'які гумові бігуді, які стягуються з одного кінця до утворення конусоподібної форми. Для спіральної техніки майстри використовують і м'які папільйотки. В результаті накручені пасма утворюють пружні жорсткі завитки.

Шахова

Ця методика підійде власникам короткого волосся (довжина до 15 см). Локони формуються в шаховому порядку, причому пасма накручуються в різних напрямках.

Кругова

Ця техніка підійде для волосся середньої довжини і зокрема для стрижки «каре». Коклюшки фіксуються у вертикальному напрямку і по колу, причому перший ряд починається з потиличної зони.

Часткова

Вона збільшує прикореневий об’єм зачіски, підходить для довгого і короткого волосся. Завитки формуються переважно в тім'яній і верхньопотиличній зонах за допомогою коклюшок або м'яких папільоток.

Відрізняються і способи нанесення перманенту на пасма. Засобом змочують волосся до накручування на коклюшки (прямий метод) або наносять його на вже сформовані завитки (непрямий метод).

Необов'язково накручувати все пасма поспіль на коклюшки. Можна провести завивку кінчиків волосся, чубчика або прикореневої зони.

 

Види біозавивки

Відмінна особливість цього виду перманентної накрутки - вдосконалена формула без небезпечних інгредієнтів. Однак внаслідок цього локони швидше розвиваються. Найчастіше виконується біозавивка на середнє волосся, але можливі й варіанти для коротких стрижок. В результаті процедури формуються м'які невеликі локони, а зачіска стає набагато об'ємнішою.

 

Розрізняють такі види біозавивки:

Шовкова. До складу перманенту входять амінокислоти та протеїни шовку, які забезпечують захист для ослабленого волосся. Недолік «шовкової хвилі» полягає в її нестійкості: вона тримається в середньому 2 місяці. Крім того, ця біозавивка формує легкі локони і не підходить для накручування жорстких завитків.

Японська. Перманент не містить аміаку і луги, які згубно впливають на здоров'я волосся. У його склад включені також колаген, амінокислоти і протеїновий комплекс.

Карвінг. Це – найменш стійкий тип завивки, який тримається до 1,5 місяця, і тому частіше його називають перманентною укладкою. Для процедури використовуються препарати щадного складу, які формують красиві кучері і злегка підсушують жирне волосся.

«Пляжна хвиля». Це - різновид карвінгу, яка отримала свою назву від препарату для завивки Beach Waves марки L'Oréal Professionnel. М'який склад перманенту формує легкі локони без шкоди для волосся. Зачіска тримається в середньому 1,5 місяця. Можна робити таку біозавивку на середнє волосся, але найефектніше вона буде виглядати при довгій шевелюрі.

 

Характеристика популярних стилів

Залежно від техніки накрутки локонів і жорсткості сформованих завитків розрізняють наступні типи:

Завивка з ефектом мокрого волосся

По всій довжині пасмів формуються дрібні локони, які виглядають вологими, немов їх не досушили до кінця. «Мокра» хімія тримається до 6 місяців, але потребує додаткового укладання дифузором і пінкою.

Кудрі янгола

Цей стиль легко впізнається по м'яким великим локонам, які виглядають при цьому природньо. Сучасна технологія дозволяє застосовувати для завивки препарати щадного складу, які мінімально пошкоджують волосся.

Афро-кучері

Його візитна картка - дрібні локони, що нагадують спіральки, і екстремальний об’єм зачіски. Виконується афрозавивка на довгому волоссі, але пасуватиме й зачіскам середньої довжини. Обробляти перманентом можна також чубок.

Завивка хвилями

Щоб сформувати м'які невеликі локони, досить використовувати звичайну плойку. «Хвиляста» зачіска вийде і в результаті використання слабкого перманенту - наприклад, біозавивка з протеїнами шовку.

Американська завивка

Для процедури застосовується особлива технологія Olivia Garden, яка отримала свою назву від однойменного типу бігуді. В процесі формуються жорсткі великі завитки спіралеподібної форми. Найчастіше виконують таку завивку на довге волосся.

Великі локони

Формування об'ємних завитків здійснюється за допомогою бігуді великого діаметру. Ця технологія застосовується для моделювання «кучерів янгола», спіральної завивки і т.д. Перевага великих локонів полягає в тому, що вони підійдуть до будь-якої довжини волосся. Але є і мінуси: така завивка швидше втрачає форму.

Дрібні локони

«Завивка для об’єму» - так ще можна назвати цей стиль перманентного накручування волосся. Для формування дрібних кучериків використовують коклюшки невеликого діаметру. Така технологія використовується для стилю «афро», карвінгу і т.д. Дрібні локони роблять зачіску пишною і довше зберігають жорсткість завитка.

Прикореневий об’єм

Цей стиль завивки застосовується для посилення пишності волосся в зоні проділу і верхівки. Boost up або буффант (так ще називають цю процедуру) тримається до 3 місяців і забезпечує зачісці стійкий об’єм біля коріння. Її роблять також з метою легкого підсушування волосся, яке вимагає частого миття.

Гофре

Це тимчасова завивка, яка створює легкий хвилястий ефект і збільшення об’єму як по всій довжині пасмів, так і в прикореневій зоні. Замість хімічних складів використовуються щипці для волосся або плойка зі спеціальною насадкою. Тому укладати завивку в стилі гофре можна і самостійно.

 

Як підібрати вид накрутки

Залежно від овалу обличчя

 • Для прямокутної форми рекомендується зробити акцент на формуванні кучериків в області вилиць. Локони можуть бути дрібними або великими, але головне - зробити завивку на каскадну стрижку (наприклад, боб-каре з подовженням). А при створенні прикореневого об’єму слід оформити боковий або косий проділ.
 • Для квадратної форми рекомендується зупинити вибір на «дрібній» завивці волосся. Дозволяється оформлення зачіски у вигляді м'яких хвиль і прикореневий об’єм.
 • Овальна форма надає повну свободу вибору стилю завивки. Тому вирішальним критерієм тут має стати тип волосся і дизайн стрижки.
 • Вважається, що для круглого лиця перманентна завивка не підходить. Однак якщо оформити асиметричну стрижку і відмовитися від створення прикореневого об’єму, кучері допоможуть візуально підкоригувати форму овалу.

Залежно від довжини волосся

 • Короткі стрижки стануть пишніші після процедури «boost up». Каскадну стрижку можна прикрасити великими локонами: так вона стане об'ємнішою. А біозавивка на коротке волосся створить зачіску з «мокрим ефектом».
 • Волоссю середньої довжини підійдуть великі локони, карвінг і прикореневий об’єм. Вважається, що володарі зачісок довжиною до плечей можуть вільно експериментувати з усіма стилями завивки.
 • Довгому волоссю підійдуть всі види локонів, але особливо виграшно виглядатимуть «спіральна хімія» або афро-стиль. Доречною буде і часткова завивка - наприклад, кінчиків пасмів або прикореневої зони.

В залежності від густоти волосся

Тонке, але неслухняне волосся краще завивати за допомогою лужної завивки. Тоді кучері збережуть свою форму надовго. А надати стійкий об'єм зачісці допоможе технологія «буффант».

Для жорсткого прямого і густого волосся рекомендується вибрати кислотну завивку: такий перманент краще тримається. Пасма краще накручувати на великі коклюшки, оформивши їх у вигляді пишних локонів.

Пофарбованому та пошкодженому волоссю підійдуть нейтральна, амінокислотна або біозавивка. Вони формують м'які хвилі, які розпрямляються досить швидко, але при цьому пасма не пересушуються перманентом.

Сиве волосся важко піддається завивці, тому для нього вибирають «найсильніші» складові. Зазвичай вони маркуються як перманенту для нормальних і важкозавиваємих пасмів.

 

Чоловіча перманентна завивка: який стиль обрати

Чоловіки вже не перше десятиліття вдаються до послуг перукаря, щоб змінити зачіску за допомогою перманентної завивки. Ця процедура вирішує проблему рідкого волосся і частого миття голови, а також забезпечує стійку укладку.

Які варіанти підійдуть чоловікам?

Біозавивка на коротке волосся прикрасить зачіску м'якими хвилями без жорстких завитків. Вона створить ефект легкого «художнього безладу» і додасть чоловічому образу бунтарську нотку.

Хімзавивка з формуванням дрібних локонів кардинально змінить образ свого власника. Кучеряве волосся гармонійно поєднується як з короткими стрижками, так і з зачісками довжиною до плечей.

Часткова завивка плюс стрижка «андеркат». Жорсткі завитки вдало контрастують з поголеними скронями. Для цього використовуються дрібні коклюшки, а із стилів завивки частіше вибирають «афро». Ті, що не бояться експериментів, намагаються навіть сформувати своєрідний ірокез із кучерів, спадаючих на очі.

 

Висновок

Перманентна завивка - не просто «редизайн» зачіски. За допомогою цієї процедури стабілізується активність сальних залоз шкіри голови, а волосся набуває додаткового об’єму. А модна сьогодні перманентна укладка дозволить попередньо «ознайомитися» з біозавивкою та зрозуміти, чи варто надалі її робити.

Для тих, хто не може собі дозволити хімічну накрутку локонів в топових салонах краси, існує альтернатива - термоінструменти. За їх допомогою можна самостійно створити красиву укладку навіть на короткому волоссі.


Оцініть статтю:
(Голосів: 4. Рейтинг: 4 з 5)

<< Хімічна завивка - перманентні локони з фіксацією до 6 місяців   |   Лікування волосся після завивки: як виправити помилки майстра і ліквідувати побічні ефекти >>

Последние публикации

Ми використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся з нашою «Політикою використання файлів cookie».