Анна Винковская
эксперт Barb.ua
Дата оновлення: 14-10-2024
Всім відомий факт: кучері після процедури перманентного накручування стають сухими і тьмяними. Але найчастіше проявляються і гірші наслідки - лупа, випадання волосся, а іноді навіть опіки шкіри. У цій статті ми розповімо про поширені побічні ефекти тривалого завивання і про методи лікування локонів.
Зміст
- Наслідки невдалої перманентної завивки
- Як вилікувати волосся після процедури
- Аргументи за і проти хімічної завивки
- Чи робити біозавивку: переваги і недоліки процедури
- Висновок
Наслідки невдалої перманентної завивки
Головні ризики, які застерігають клієнта - це відторгнення перманенту (коли пасма не піддаються завивці) або пошкодження волосся.
Чому не тримається завивка?
Причиною невдалого результату можуть бути як індивідуальні фактори, так і некомпетентність перукаря:
- Клієнт з майстром проігнорували протипоказання. Наприклад, провели процедуру під час менструального періоду або курсу лікування гормональними препаратами.
- Незадовго до процедури було проведено фарбування хною або басмою. Натуральні барвники не пропускають перманент всередину волосяного стержня, і в результаті локони формуються нерівномірно або швидко розпрямляються.
- Клієнт тривалий час використовував шампунь, до складу якого входить силікон. Цей інгредієнт утворює непроникний захисний шар, крізь який засіб для завивки не зможе проникнути в структуру волосся.
- Температура повітря в салоні була недостатньо високою. Оптимальний рівень - 22-24˚C.
- Клієнтка неправильно доглядала за волоссям після процедури - вимила голову відразу після завивки, використовувала гребінь з густими зубцями.
Які невдалі наслідки можуть чекати волосся після завивки?
- Найпоширеніше явище - «ефект паклі». Пошкоджене хімічними складами волосся стає сухим і тьмяним, погано розчісується і ломиться. Причина цього - вибір неякісного препарату для завивки або перевищення часу його витримки.
- Багато жінок скаржаться на сильне випадання волосся після процедури. Причина цього - використання неякісного перманенту або алергічна реакція на препарат.
- Перевищення часу витримки складу загрожує опіками шкіри голови. Особливо вразливі в цьому аспекті клієнти з дерматологічними захворюваннями і схильністю до алергічних реакцій.
- Агресивна дія хімічного препарату може викликати і лупу. Розвиток себореї провокують пересушена шкіри голови та алергія на склад препарату для завивки.
Як вилікувати волосся після процедури
Розпрямити локони після хімічної обробки допоможе процедура ламінування волосся. Вона являє собою нанесення живильної незмивної маски приблизно на годину-півтори. При термообробці вона утворює захисний шар. На фінальному етапі підсушені пасма розгладжують перукарняною праскою, в результаті чого вони стають шовковисто-гладкими, слухняними і блискучими. Недолік процедури - висока ціна послуги і нетривалий ефект.
Щоб випрямити невдалі кучері надовго, можна зробити кератинове випрямлення волосся. Такі процедури проводяться в салонах і забезпечують результат на 2-10 місяців. З їх допомогою не тільки змінюється зачіска, а й вирішується проблема посічених кінчиків.
Домашні методи лікування
- Якщо ви не зіпсували волосся, але бажаєте усунути сухість і ламкість кінчиків пасм, спробуйте маску з безбарвною хною.
Залийте порошок окропом і залиште його настоюватися протягом 15 хвилин. Додайте трохи живильного масла (кокосового, арганового, касторового, жожоба) і розмішайте. В охолоджену кашу додайте 2-3 чайні ложки вітамінів А і Е (вони продаються в скляних ампулах).
Така маска наноситься на кінчики волосся і витримується 2 години. Періодичність використання - 1 раз в тиждень.
- Найпростіший спосіб відновити волосся після завивки - маски з оливковою олією. Наступний рецепт допоможе швидко відростити волосся після завивки.
Візьміть 2 столові ложки оливкової олії і 1 чайну ложку настоянки червоного перцю, нагрійте суміш на водяній бані. Нанесіть маску на волосся і залиште на 30-40 хвилин, одягнувши на голову купальну шапочку, а поверх неї - рушник. Виконуйте процедуру 1 раз на тиждень.
- Термінове відновлення пошкодженого волосся забезпечить маска з майонезу. Просочіть волосся 1-2 столовими ложками цього соусу, одягніть шапочку і укутайте голову рушником. Через 20-25 хвилин маску можна змивати.
Періодичність проведення процедури - 2-3 рази в тиждень.
- Медово-коньячна маска стимулює ріст волосся і також відновлює їх після фарбування. Змішайте по 1 чайній ложці меду, коньяку і реп'яхової олії, додайте в суміш 1 жовток. Розмішайте і нанесіть суміш на волосся на 3 години. Проводити процедуру рекомендується 1-2 рази на тиждень.
- Домашнє лікування волосся рекомендується доповнити дріжджовою маскою. Цей продукт можна використовувати і в сухому вигляді. Змішайте 10 г дріжджів з 2 столовими ложками підігрітого кефіру, щоб вийшла сметаноподібна суміш, додайте 1 чайну ложку підігрітого меду і розмішайте. (Для відновлення довгого волосся пропорції слід збільшити приблизно вдвічі). Змивайте маску через 1 годину.
Проводити процедуру достатньо раз на тиждень.
Правила догляду за пошкодженим волоссям
- Зведіть до мінімуму використання фена. Краще, щоб волосся підсихало природнім шляхом. Якщо ви не можете обійтися без фену, встановіть мінімальну температуру просушування.
- Використовуйте засоби термозахисту і спреї з високим SPF-фактором. Уникайте також контакту волосся з сонячним промнням і хлорованою водою з басейну.
- Забудьте на 3 тижні про фарбування і використання стайлингів (пінки, лаку). Відмовтеся від створення зачісок з невидимками і резинками, не стягуйте волосся в тугий хвіст або пучок.
- Розчісуйтесь дерев'яним гребенем з рідкими зубцями.
- Регулярно підстригайте волосся: найчастіше пошкоджені пасма не підлягають відновленню, і врятувати ситуацію може тільки красива стрижка.
Аргументи за і проти хімічної завивки
Ця процедура досі вважається шкідливою для волосся, адже перманент в більшій чи меншій мірі псує їх структуру. За останній час до складу засобів включають протеїни, амінокислоти і вітаміни, які пом'якшують хімічний вплив. Остаточну відповідь на питання, чи робити хімічну завивку, залежить від вихідного стану вашого волосся.
Плюси процедури:
- хімзавивка забезпечує гарне і стійке укладання;
- волосся стає об'ємнішим і рідше зажирюєтся;
- локони зберігають форму на 2-6 місяців.
Мінуси процедури:
- через непрофесіоналізм перукаря або ігнорування протипоказань завитки можуть не сформуватися взагалі;
- погіршується стан і сповільнюється ріст волосся.
Послабити агресивне вплив перманенту допоможуть живильні маски і особливо ретельний догляд за локонами.
Якщо стан шевелюри не погіршився, чи можна робити хімічну завивку повторно?
Подібну процедуру варто проводити не частіше ніж раз на півроку. Не захоплюйтеся «хімією»: після неї волосся відновлюється і відростає досить довго.
Чи робити біозавивку: переваги і недоліки процедури
З якісно обраним складом ризик зіпсувати локони значно знижується. Серед відгуків про процедуру значно рідше зустрічаються історії про те, як майстер спалила клієнтці волосся або біозавивка «не взялася». Переваги біоперманента - щадний склад і особлива доглядаюча формула на основі цистеаміну, вітамінів і кератинового комплексу.
Чи шкідлива процедура для вагітних і годуючих?
Біозавивка заборонена в період вагітності і лактації, а також під час прийому гормональних препаратів. Тому не варто вважати її повністю безпечною.
Аргументи «за»:
- формується красиве укладання з локонів;
- збільшується обсяг волосся;
- відпадає потреба часто мити голову;
- завивка зберігається на 3-6 місяців, за умови, що процедура зроблена у кваліфікованого майстра.
Аргументи «проти»:
- м'який склад формує не такі пружні завитки, як при хімзавивці;
- волосся пересушуються і стають ламкими;
- клієнток турбує сильний неприємний запах, яким просочуються локони (таке трапляється при використанні неякісних складових).
Чи робити біозавивку?
Відгуки про процедуру свідчать: клієнтки оцінюють її задовільно, хоча і відзначають ряд недоліків. Якщо ж поставлений вибір між хімічної і біозавивкою, краще вибрати другий варіант.
Висновок
Технологія перманентної завивки не завжди гарантує стійке укладання: для закріплення «кучерявого» ефекту доведеться працювати з пінкою і дифузором. До того ж вам буде потрібно повністю змінити набір засобів по догляду за волоссям і регулярно підживлювати їх домашніми масками.
Отже, проведення перманентної завивки вимагає зваженого вибору, адже на кону здоров'я і краса вашої шевелюри.
Поділіться своїм досвідом з проведення цієї процедури! Свої коментарі залишайте на блозі Barb.ua і сторінках б'юті-порталу в соцмережах.