#полінезія #дотворк
Полінезійський стиль – найдавніший напрямок боді арту, який популярний і нині. Історичною батьківщиною є острови в Тихому океані, на яких племені маорі прикрашали тату своє тіло для ритуальних обрядів. Сучасників полінезія приваблює поєднанням яскравих рослинних та геометричних орнаментів, що мають глибоке смислове навантаження.
Малюнки здатні підкреслити мужність хлопців та красу жіночого тіла. Кожен із них має початковий сакральний зміст, навіть маленький елемент має своє значення у великому малюнку.
Тварини використовуються найчастіше. Акула захищає від злих чар і допомагає у справах. Тату лева, ведмедя, бика обирають чоловіки, демонструючи незалежність, стійкість та владу. Ящірка символізує розвинену інтуїцію та дар передбачення. Змія – знак мудрості та розуму. Черепаха – оберіг, що захищає здоров'я та продовжує життя.
Татуювання у вигляді орнаментів та візерунки передають важливі відомості та символізують природні явища: небесні світила, квіткові пелюстки, гілки дерев, сліди птахів та тварин. Малюнок має вигляд хвилеподібних елементів, зигзагів, незграбних деталей, геометричних фігур та різноманітних ліній.
Натільне зображення хреста демонструє віру та духовну гармонію власника.
Особливе місце зайняли тату небесних світил:
Маски відрізняються лютим зображенням. Такий малюнок робили найчастіше на плече воїни для захисту у бою та від злих духів. Власник під захистом тату зможе за себе постояти.
Тату полінезія велике, займає половину або повністю область спини, стегна, живота, шиї чи плеча. Якщо воно розташовується на руках, стає схожим на розшитий узорами рукав із браслетом. Жінки часто наносять малюнок на ноги та ікри, створюючи подобу мереживної панчохи.
Розмаїття варіантів полінезійського тату дозволяє створити унікальний ефектний ескіз. Якісний та складний малюнок на тілі зможе зробити тільки професійний татуювальник.
У перекладі з англійської, дотворк означає «точкова робота» («дот» - точка, «ворк» - робота). Суть техніки - нанесення зображення крапками через рівні відстані, щоб зображення виглядало цілісним.
Дотворк роблять найтоншими голками, при цьому точки ставляться рівно, щоб малюнок вийшов правильної геометричної форми. Ця техніка досить складна, вимагає від майстра гарної просторової уяви та математичного мислення.
Малі крапки наносяться фарбою в глибокі шари шкіри. Найменший незручний рух майстра може призвести до розтікання фарби та псування роботи. Тому навіть нескладні ескізи тату вимагають тривалого та ретельного виконання.
Основні риси стилю:
Улюбленими сюжетами дотворк-тату стали точкові зображення квітів, тварин та птахів, а також абстрактні орнаменти, релігійні та езотеричні символи (лотос, череп). Чоловіків приваблює варіант рукава з агресивною тематикою чи мандала на грудях чи спині. Жінки частіше віддають перевагу візерункам, квітковим мотивам, тваринам або портретам.
Оскільки для точкових тату потрібно багато місця, краще робити їх на видних місцях – передпліччях, ключиці, плечах, стегнах, спині. Акуратно виглядають на руці невеликі зображення птахів, риб, тварин. Дівчата частіше воліють робити тату на зап'ясті, грудях, під грудьми, гомілках.
Краще вибирати місця на тілі, які менше схильні до змін – лопатки, зап'ястя, шия. Вибір частини тіла залежить від особливостей малюнка та масштабності зображення.