#полінезія #руна
Полінезійський стиль – найдавніший напрямок боді арту, який популярний і нині. Історичною батьківщиною є острови в Тихому океані, на яких племені маорі прикрашали тату своє тіло для ритуальних обрядів. Сучасників полінезія приваблює поєднанням яскравих рослинних та геометричних орнаментів, що мають глибоке смислове навантаження.
Малюнки здатні підкреслити мужність хлопців та красу жіночого тіла. Кожен із них має початковий сакральний зміст, навіть маленький елемент має своє значення у великому малюнку.
Тварини використовуються найчастіше. Акула захищає від злих чар і допомагає у справах. Тату лева, ведмедя, бика обирають чоловіки, демонструючи незалежність, стійкість та владу. Ящірка символізує розвинену інтуїцію та дар передбачення. Змія – знак мудрості та розуму. Черепаха – оберіг, що захищає здоров'я та продовжує життя.
Татуювання у вигляді орнаментів та візерунки передають важливі відомості та символізують природні явища: небесні світила, квіткові пелюстки, гілки дерев, сліди птахів та тварин. Малюнок має вигляд хвилеподібних елементів, зигзагів, незграбних деталей, геометричних фігур та різноманітних ліній.
Натільне зображення хреста демонструє віру та духовну гармонію власника.
Особливе місце зайняли тату небесних світил:
Маски відрізняються лютим зображенням. Такий малюнок робили найчастіше на плече воїни для захисту у бою та від злих духів. Власник під захистом тату зможе за себе постояти.
Тату полінезія велике, займає половину або повністю область спини, стегна, живота, шиї чи плеча. Якщо воно розташовується на руках, стає схожим на розшитий узорами рукав із браслетом. Жінки часто наносять малюнок на ноги та ікри, створюючи подобу мереживної панчохи.
Розмаїття варіантів полінезійського тату дозволяє створити унікальний ефектний ескіз. Якісний та складний малюнок на тілі зможе зробити тільки професійний татуювальник.
Руна на татуюванні діє як сильний оберіг. Існує безліч стародавніх символів, які працюють як чоловічі чи жіночі талісмани або просто служать декором для татуювань в етностилі.
Значення тату «руна»
Стародавній скандинавський лист імовірно з'явився в I столітті нашої ери і широко вживався до прийняття християнства. Спочатку використовували 24 руни (старший футарк), пізніше – 16 (молодший футарк). Вони служили не тільки для письма та складання календарів, а й у магічних цілях.
Існує теорія, що рунами користувалися і давні слов'яни. Їхнє накреслення та значення дещо відрізнялося від скандинавських.
Сьогодні руни використовуються у гаданні, а також служать оберегами. Так, серед слов'янських в якості амулетів використовуються символи «Берегиня» (жіночий амулет), «Світ» (захист), «Даждьбог» (достаток).
Значення деяких скандинавських рун:
Варіанти оформлення тату, де зображено руну
Стародавні скандинавські письмена набиваються як у вигляді окремих символів, так і в єдиній композиції із зображенням вовка, воїна, корабля тощо. Існують малюнки з поєднанням рун: компас (допомагає знайти вірний життєвий шлях), шолом жаху (оберіг древніх воїнів), валькнаут (три трикутники, що символізують єдність світу живих, мертвих та богів).
Магічні символи набиваються переважно в монохромі, а іноді в поєднанні чорного та червоного кольорів.
Ескіз для тату з рунами рекомендується складати у спеціаліста, який безпосередньо займається такими езотеричними практиками. Тоді малюнок на тілі стане справжнім талісманом.