#японські #наколіні
Японське татуювання — окремий напрямок тату. Цей жанр відрізняється гармонійним поєднанням незвичайних форм та сюжетів, які тісно пов'язані з азіатською культурою.
Тату у традиційному японському стилі можуть бути різними за розмірами, але найчастіше їм характерна масштабність та використання не окремого маленького зображення на рукаві, а цілої композиції, в якій продумана кожна деталь. Саме можливість створення повної картини сюжету при зовнішньому мінімалізмі та унікальна культура роблять цей стиль популярним у всьому світі.
Японське тату – Іредзумі, виникло ще до нашої ери, серед місцевого народу – Айну. Ця народність, як і багато інших громад на той час, мали звичай наносити на шкіру татуювання-обереги. Незвичайне і їхнє розташування - крім стандартних ділянок, тату робилися і на кистях, і губах.
Крім захисту від духів, ці тату позначали повнолітній вік та зрілість жінки та набули широкого поширення на території Азії.
Чорнила наносилися спеціальним інструментом – Теборі. То була бамбукова паличка з голкою на кінці. Саме чорнило вироблялося з місцевої рослинності та сажі.
Сучасний японський стиль татуювань сформувався у 17 столітті. Поєднання переказів, міфології та тварин у сюжетах стає характерною ознакою жанру і досі.
Популярність татуювань зберігалася до епохи Мейзу, коли їхній образ все частіше став асоціюватися з місцевою мафією – Якудза. І хоч у Японії після цього татуювання стали рідкістю, весь світ підхопив ідеї японського татуювання та його культурні особливості.
Культура Японії унікальна та тісно пов'язана з місцевою релігією – синтоїзмом. Цим надихалися багато майстрів у минулому та теперішньому. Символіка базується на характерній флорі та фауні (у тому числі з міфів), духах та демонах із синтоїзму.
Допомогти визначитися із зображенням допоможуть вивчення культури, читання японської міфології та ознайомлення з існуючими прикладами робіт. Найпоширеніші ідеї ескізів:
Зазвичай японські тату займають багато місця, тому найчастіше розташовуються на спині, руках та грудях. Однак за бажанням можна нанести маленьке зображення на плечі, руці, нозі або передпліччі. Нерідко японські тату роблять парними.
Цей стиль найкраще підходять поціновувачам масштабу та композиції. Причому ці тату не тільки чоловічі, а більшість сюжетів також підходять для дівчат. Такі татуювання підходять як фанатам азіатської культури, і тим, хто вкладає власний сенс зображення. Головне - вибрати відповідний ескіз, визначитися з розташуванням та діяти.
Тату на коліні — чудовий варіант для тих, хто хоче виділитися з натовпу. Малюнок на цій ділянці жіночих або чоловічих ніг відразу привертає увагу, адже зустрічається набагато рідше, ніж татуювання на шиї або передпліччях. До того ж з віком на колінах не утворюються зморшки та не обвисає шкіра, а отже, контури зображення збережуться надовго.
Анатомічна форма коліна — коло чи овал, тому бажано, щоб малюнок теж був округлим. Зображення з гострими кутами виглядатимуть неприродно. Також не варто вибирати ескіз з великою кількістю дрібних деталей — по-перше, на колінній чашці їх складно промалювати через рельєф, а по-друге, на відстані 2-3 метрів вони зливаються воєдино, через що тату виглядає не так, як задумувалось.
Тату можуть бути різними за розміром і по-різному розташовуватися на нозі:
Чоловічі татуювання в області коліна найчастіше пов'язані з біомеханікою (часто малюють колінний суглоб у техніці 3D), комп'ютерними іграми (це може бути щит якогось персонажа або його портрет), анімалістикою (зображення голів диких тварин або собак агресивних порід). Найбільш популярні такі малюнки:
Татуювання для жінок, як правило, флористичні: велика квітка (троянда або хризантема), вінок з листя, гілка з дрібними квітами під або над колінною чашкою. Також популярні езотеричні символи — знаки зодіаку, обереги. І чоловіки, і жінки роблять в області колін сюжетні тату. зазвичай такі малюнки стають частиною великого зображення, що розповсюджується на всю ногу.
Малюнки на коліні візуально ділять ногу навпіл, вкорочуючи її. Це може стати проблемою для дівчат та хлопців невисокого зросту. Щоб уникнути такого ефекту, варто вибирати ескізи з вертикальними лініями — наприклад, сонце з двома довгими променями, один з яких доходить до середини стегна, а другий — до середини гомілки.
Роблячи татуювання на коліні, варто враховувати високий ризик його пошкодження — достатньо впасти, катаючись на велосипеді або скейтборді, щоб здерти шкіру в місці, де нанесено малюнок. Після загоєння може знадобитися корекція тату.