Знайди свого майстра краси

Що таке барбершоп або салони краси для чоловіків

Анна Винковская

эксперт Barb.ua

Дата оновлення: 04-05-2025

Представниці слабкої статі приділяють волоссю не менше уваги, ніж підтримці стрункої фігури і гарного макіяжу. Ще б пак, адже доглянуті локони привертають чоловіків, служать потужним інструментом зваблювання. З чоловіками справа йде інакше: багато хто не прагне забезпечити волоссю належний догляд, доки не потрапляює до барбершопу.


Barbershop – що це?


Ще пару десятків років тому перукарні почали змінювати назву на салони краси. Основна клієнтура таких закладів — жінки. Чоловіки ж залишаються обділеними увагою, задовольняючись стандартною стрижкою, яку зробить перукар-універсал.

З появою барбершопів стиль і краса стали доступні кожному представнику сильної половини. В очікуванні черги ви точно не занудьгуєте, насолодитесь чашкою ароматної кави або порцією алкогольного напою. У закладах, розрахованих на чоловіків, панує приємна дружня атмосфера, яка сприяє розслабленню і розміреному спілкуванню.

Barbershop - модне слово, яке багатьма сприймається як синонім до слова «перукарня». У дослівному перекладі з англійської «barber» - «перукар», а «shop» - «магазин». У російськомовному суспільстві заклад заведено вважати перукарнями для чоловіків.


Не варто порівнювати Barbershop зі звичайним салоном краси: це чоловічий клуб, де кожен відвідувач відчує себе чоловіком. Тут доступні висококласні послуги, що надаються досвідченими фахівцями. Представлений широкий перелік послуг, починаючи стильною складною стрижкою, закінчуючи доглядом за бородою.

У барбершопах працюють професіонали, що володіють майстерністю віртуозного створення образу. Барбери прагнуть завоювати довіру клієнтів, даруючи їм гарний настрій і неповторний стиль.

 



Історія появи Barbershop

 

Вперше поняття «барбершоп» виникло в США в 1930-х рр. XX століття. Місцеві жителі відрізнялися сміливістю та умінням постояти за себе. Крута вдача стала причиною того, що молоді люди відмовлялися відвідувати ті ж перукарні, що і пані, а тому з'явилися заклади, де можна було поголитися, підстригтися, зіграти в більярд, розпити спиртні напої.

У складі обслуговуючого персоналу працювали чоловіки, які вміють поводитися не тільки зі зброєю, а й з перукарськими інструментами.

Якщо ж говорити про Русь, то аналогом західних закладів були цирульні, де в основному обслуговували представників сильної половини, оскільки пані вважали за краще носити довге волосся, заплітаючи їх в коси.

Відвідування перукарні багато порівнювали зі святом. В ті часи борода символізувала хоробрість, статусність, велич, і особливу увагу приділяли приведення її до ладу. До того ж, в процесі процедури можна було обговорити останні новини.

Пізніше подібні заклади з'явилися і в Європі, де швидко стали популярними. Майстри створювали стрижки, які були модними тоді, надавали форму вусам і бороді.

Популярність аналогів сьогоднішніх барбершопів була недовгою, що пов'язано з появою електробритви. З метою економії чоловіки робили стрижки в домашніх умовах, не вважаючи за потрібне платити за те, що можна зробити самостійно. В Європі функціонувало мало перукарень для чоловіків.

Попит закладів підвищився завдяки англійцям, які вважають за краще дотримуватися традицій. Відкрилися перші цирульні, де працювали кваліфіковані майстри, а вартість послуг була доступна лише людям з вищого світу.

Сьогодні барбершоп може відвідати кожен охочий, що обумовлено прагненням чоловіків бути доглянутими й привабливими, при цьому залишаючись мужніми.

 


 

Хто працює в барбершопах?


На відміну від салонів краси, де клієнтів обслуговує стиліст-перукар, в барбершопах працюють барбери. До слова, у всіх випадках це чоловіки.

Як правило, у майстра і клієнта встановлюються приятельські стосунки: барбер завжди пам'ятає відвідувача в обличчя, а тому процедура стрижки та догляду за бородою проходить в легкій дружній атмосфері.

Головна відмінність Barbershop від перукарні — тут працюють не на кількість, а на результат. Іншими словами, не ставлять за мету обслуговувати якомога більше клієнтів.

 


 

Переваги послуг


Оскільки барбершоп складно назвати салоном краси, пропонуємо ознайомитися з аргументами на його користь:

  • майстри дотримуються традицій класичної стрижки, але завжди готові запропонувати креативний варіант, який повністю змінить образ відвідувача;
  • для гоління не використовують електричні пристрої, віддаючи перевагу небезпечній бритві;
  • застосовується тільки дорога чоловіча косметика. Барбер працює з десятками спеціальних засобів для чоловічої укладки волосся, і асортимент продуктів здивує будь-якого перукаря, який працює у звичайному салоні краси;
  • майстри використовують напрацювання відомих компаній, що постачають високоякісні інструменти і засоби для догляду;
  • барбери, володіючи цінними знаннями та солідним досвідом, запропонують клієнтові створення іміджу, базуючись на антропометрії черепа, формі обличчя, кольорі очей, формі носа та ін. Приваблива стрижка, ідеальна форма вусів і бороди — все це дозволяє поліпшити якість життя чоловіка, адже він відчуває себе мужнім і впевненим;
  • чоловіки в закладі відчувають себе максимально комфортно, адже тут немає нічого зайвого. Відвідують такий салон із задоволенням діти, підлітки та дорослі чоловіки;
  • деякі заклади пропонують придбати аксесуари від провідних брендів, покликані доповнити образ. Це можуть бути сонцезахисні окуляри, наручний годинник, елементи одягу;
  • в очікуванні черги або в процесі стрижки клієнту запропонують дорогий алкоголь.


Попри всіх переваг барбершопів пошук відповідного барбера — завдання не з легких. Якість стрижки багато в чому залежить від професіоналізму майстра.

Досвідчений фахівець володіє особливими фішками, відрізняється умінням запропонувати варіант, який дійсно підійде клієнту.

Вибираючи майстра, звертайте увагу на його особисті якості, наприклад, вміння спілкуватися і розуміти ваші побажання.


Оцініть статтю:
(Голосів: 2. Рейтинг: 5 з 5)
302844

Последние публикации

0 коментарів