Традиційним лікувально-оздоровчим засобом, де в якості діючих компонентів використовується гаряча пара і тепло, з'явилася гідна альтернатива - інфрачервона сауна. З моменту появи на ринку б'юті-послуг вона встигла завоювати чималу популярність серед клієнтів салонів краси і оздоровчих спа-центрів.
У цій статті ми розповімо, що собою являє інфрачервона лазня, в чому її користь і які правила потрібно дотримуватися під час процедури.
Зміст
Інфрачервона сауна - спеціальна лазня, яка представляє собою невелике приміщення (кабіну) з інфрачервоними хвилями. Довжина хвиль ідентична тій, що випускає тіло людини (0,76-3 мкм), тому таке випромінювання вважається безпечним.
Інфрачервона лазня виготовляється з екологічно чистих матеріалів. Великою популярністю користуються сауни з натурального дерева: при нагріванні кабінки її дерев'яна основа починає виділяти біологічно активні речовини - фітонциди, які активно борються з хвороботворними бактеріями.
Принцип дії
Джерелами випромінювання служать вмонтовані в стіни і під сидіння спеціальні керамічні нагрівачі, які отримують живлення від мережі. Принцип дії сауни полягає в наступному: інфрачервоні хвилі проникають в тіло і рівномірно прогрівають його до температури приблизно 38,5° C. В результаті прогрівання відбувається інтенсивне виділення поту через розкриті пори, завдяки чому шкіра очищається, а з організму виводяться всі шлаки і токсини. Під час процедури температура в кабіні становить близько 60° C, але м'які умови (рівень вологості та ін.) не створюють значного навантаження на серце та інші життєво важливі органи.
Ефект
Відвідування інфрачервоної сауни забезпечує одночасно косметичний і терапевтичний ефект на організм людини. У чому ж користь процедури?
Інфрачервоні ванни сприяють:
Косметологи часто рекомендують інфрачервону сауну як спа-процедуру при схудненні, в боротьбі з целюлітом, для додання шкірі гладкості і еластичності. Рясне потовиділення протягом одного сеансу рівносильно 10-кілометровій пробіжці, тому, поєднуючи відвідування сауни з дієтою, можна швидко і ефективно скинути зайві кілограми.
Крім того, інфрачервоні промені підсилюють кровотік і тим самим забезпечують насичення шкіри необхідними поживними речовинами. Шкіра в результаті стає чистою, набуває природний відтінок, пружність. Інфрачервоним випромінюванням також можна вилікувати різного роду дерматити, вугровий висип, акне і навіть лупу.
Целюліт і «апельсинова кірка» теж «бояться» інфрачервоного випромінювання, так як під його впливом підшкірні відкладення починають швидко розсмоктуватися, так що ІЧ по праву вважають обов'язковою складовою антицелюлітних процедур.
На цьому фото зображена типова дерев'яна інфрачервона сауна.
Переваги
Інфрачервона камера має ряд істотних переваг по відношенню до звичайних парних, в тому числі і фінської сухої сауни. Ось основні «плюси».
«Мінус» інфрачервоної сауни - це, власне, протипоказання до неї, про які ми розповімо пізніше, а поки розглянемо, як проходить процедура і як приймати інфрачервоні ванни, щоб не завдати шкоди здоров'ю.
Для того, щоб відвідування інфрачервоної сауни принесло максимальну користь, до процедури потрібно відповідним чином підготуватися, а під час сеансу дотримуватися всіх правил користування камерою.
Як підготуватися до процедури
Як проходить процедура
У розігріту сауну входять роздягненим. Якщо процедуру приймають кілька людей одночасно, можна обвернутися рушником або простирадлом. Далі, все що від вас вимагається - це, зручно розташувавшись на лаві, розслабитися і насолоджуватися приємною музикою, яка звучить з стереосистеми.
Перші 7-10 хвилин тіло буде нагріватися і накопичувати енергію, потім починається основний етап сеансу - рясне потовиділення. Протягом 10-15 хвилин ви добре пропотієте, разом з потом з тіла вийдуть шкідливі речовини, а пори очистяться від забруднень.
Далі процес потовиділення сповільнюється, внутрішня температура тіла починає підвищуватися і протягом наступних 5-8 хвилин відбувається остаточне виділення поту за рахунок внутрішньої енергії, накопиченої тілом.
Після розігрівання тіла в сауні корисно пройти сеанс антицелюлітного масажу, зробити обгортання або легкий пілінг тіла.
Як правильно користуватися ІЧ сауною
Наведені нижче правила користування інфрачервоної кабіною допоможуть уникнути неприємних нюансів і подарують повноцінне задоволення від процедури.
Як часто можна ходити в ІЧ сауну
Обмежень в кількості прийняття інфрачервоних ванн немає, тому таку сауну можна відвідувати так часто, як ви захочете. Однак, варто пам'ятати, що найкращий ефект досягається при регулярному проведенні процедур, тобто одного разу на день буде цілком достатньо.
Інфрачервона лазня корисна і для здоров'я, і для підтримки гігієнічної чистоти тіла, власне, тому ІЧ ванни часто рекомендують як косметологи, так і медики.
Показання до процедури:
Протипоказання:
Підіб'ємо підсумки вищесказаного:
Однак, не варто забувати, що надмірне захоплення такою лазнею може привезсти до проблем зі здоров'ям.
<< Кріосауна - оздоровлення і омолодження холодом | Обгортання від целюліту: принцип дії процедури, методика і рецепти для домашнього проведення >>