Лазерне омолодження - апаратна процедура широкого спектра дії, спрямована на корекцію зморшок, розгладжування рельєфу рубців та слідів постакне. Принцип її дії заснований на контрольованому пошкодженні тканин дерми з метою активізації синтезу нових клітин. Даний метод розрахований на тривалий результат, який зберігається від 1 року до декількох років після закінчення курсу.
Зміст
Лазерне шліфування використовується в косметології для відновлення регенерації тканин шкіри. Для цього використовується апарат, що генерує світлові імпульси, які знищують старі клітини епідермісу.
У відповідь реакції шкіра починає виробляти нові клітини, а в тканинах активізуються обмінні процеси. Відновлюється виробництво фібропластів, що відповідають за синтез колагену та еластину. Одночасно вирівнюється рельєф шкіри, що допомагає позбутися від рубців після прищів і зробити менш помітними шрами.
Лазерний промінь проникає в шкіру на глибину 1-2 мм. Цього достатньо для того, щоб прогріти глибокі шари епідермісу. Однак якщо перед фахівцем поставлене завдання видалення татуювання, глибина проникнення може досягти до 4 мм.
Це одна з процедур апаратного омолодження, яку можна використовувати для делікатних зон (в тому числі й зони навколо очей), шиї, області декольте та кистей рук.
Види лазерного омолодження
Для чого потрібне лазерне шліфування обличчя?
Показання:
Лікування вугрового висипання та профілактика акне - ще одна перевага лазерного омолодження.
Вікова категорія для проведення процедури - від 25 до 60 років.
Коли можна робити лазерну шліфовку?
Деякі її види дозволено проводити в літній період, але з умовою підвищеного захисту шкіри від сонячних променів.
На які результати можна розраховувати після проведення курсу лазерного омолодження, продемонструють фото до та після процедур.
Проведення заборонено в тих же випадках, що і для процедури лазерної епіляції:
Важко переносять процедури клієнти із серцево-судинними захворюваннями: для них підвищується ризик побічних ефектів (наприклад, свербіння або висипань).
Відвідування косметолога слід відкласти в наступних випадках:
Етап перший - підготовка
Перш ніж приступити до сеансу лазерного омолодження, слід підготувати шкіру до апаратного впливу. За 2 тижні до початку процедури забороняється засмагати та приймати антибіотики тетрациклінового ряду. При виході на вулицю захищайте обличчя сонцезахисним кремом з високим індексом SPF.
За кілька днів до процедури відмовтеся від куріння та вживання алкоголю, щоб зняти навантаження на кровоносні судини. Також небажано приймати аспіріновмісні препарати.
Оскільки лазер підсушує шкіру, подбайте про те, щоб в періоді підготовки кількість рідини, що випиваєте щоденно, становила не менше 1,5 л в день.
Етап другий - салонна процедура
Сеанс лазерного омолодження починається з демакіяжу. Далі слідує місцеве знеболення шкіри за допомогою крему-анестетика.
Наступний крок - обробка проблемних зон лазерним апаратом. Контакт насадки зі шкірою супроводжується невеликими світловими спалахами, тому під час процедури очі клієнта захищені спеціальними окулярами. Інтенсивність та тривалість лазерного впливу регулюється індивідуально. Зоною обробки може виступати як все обличчя, так і окремі проблемні ділянки (наприклад, щоки).
На фінальному етапі обличчя протирається хлоргексидином, а після наноситься маска з пантенолової мазі.
Всього процедура триває від 30 хвилин до 1 години.
Омолодження лазером - це боляче чи ні?
Завдяки попередній анестезії процедура переноситься досить комфортно. Крім того, багато лазерних апаратів обладнані сучасною системою охолодження шкіри, що дозволяє мінімізувати відчуття печіння. І, тим не менше, назвати процедуру безболісною неможливо.
Яка апаратура використовується для процедури?
Найчастіше косметологи використовують такі види лазерних апаратів:
Оскільки подібна процедура припускає кардинальне оновлення шкіри, слід підготуватися до того, що реабілітаційний період триватиме щонайменше 2 тижні. У випадку з проведенням фракційного шліфування основний етап відновлення займе тиждень. Однак повністю процес реабілітації завершиться не раніше ніж через 3-4 тижні після процедури.
Реакція шкіри на процедуру з градацією по днях
1 день. Обличчя червоніє та набрякає. Часто клієнта турбує сильне печіння шкіри.
2 день. Зона обробки покривається скоринкою, яку не можна зривати. Вона повинна зійти природним чином.
3 день. Набряклість поступово спадає, але жорстка скоринка залишається на обличчі. Відчуття печіння шкіри може тривати.
Після закінчення 4 днів обличчя виглядає так само неестетично. Крім того, починається лущення шкіри. Темні скоринки повністю сходять через 7-10 днів.
Майте на увазі, що почервоніння обличчя зійде нескоро - не раніше, ніж через місяць.
Як виглядає обличчя після лазерного шліфування? У наведених нижче фотоколажах ви зможете побачити, як проходить етап відновлення шкіри.
У період оновлення шкірних покривів заборонено вмивати обличчя хлорованою водою та звичними засобами для демакіяжу. Замість цього необхідно протирати обличчя хлоргексидином, використовувати мазі «Бепантен» або «Траумель С».
Перебування на свіжому повітрі й провітрювання приміщень прискорить загоєння шкіри. Перед виходом на вулицю наносьте на обличчя сонцезахисний крем з індексом SPF не менше 35.
В період реабілітації не можна:
Крім очікуваних побічних ефектів протягом реабілітаційного періоду можлива поява й інших ускладнень:
хворобливі відчуття (сильне печіння, підвищена чутливість шкіри). Вихід: використання мазі «Бепантен» у великій кількості;
Важливо: при появі будь якого побічного явища обов'язково інформуйте свого косметолога та дотримуйтеся його рекомендацій.
Як уникнути виникнення побічних ефектів? Обговоріть з косметологом всі нюанси стану вашого здоров'я на попередній консультації. У респектабельних косметологічних центрах, де роблять лазерне омолодження, прийнято на попередньому етапі проводити амамнез клієнта.
Лазерне шліфування може проводитися одноразово. Але тоді для закріплення результату рекомендується продублювати процедуру через 6-10 місяців. Якщо вашою метою є лікування дерматологічних захворювань або корекція глибоких шрамів, знадобиться пройти повний курс. Його оптимальна тривалість - від 3 до 5 сеансів.
Проміжок між процедурами складає 3-4 тижні.
Сучасна косметологія має безліч альтернативних процедур, які можуть замінити лазерне шліфування. Розглянемо деякі варіанти.
Хімічний пілінг. На користь вибору цієї процедури - більш демократичні ціни та менший ризик появи побічних ефектів. Однак якщо мова йде про серединні пілінги, вам не уникнути тривалого та дискомфортного періоду реабілітації. З іншого боку, відновлення після лазерного омолодження триває набагато довше.
Апаратний вплив на шкіру запускає тривалі регенераційні процеси та більш ефективно при видаленні шрамів.
Біоревіталізація. Призначення ін'єкційних процедур - збереження запасів вологи в шкірі, корекція зморшок і поліпшення кольору обличчя. За вартістю біоревіталізація прирівнюється до омолодження лазером. Однак процедура переноситься більш болісно та не підійде тим, хто не переносить ін'єкцій. Компромісним рішенням тут виступає проведення лазерної біоревіталізації.
Термоліфтинг обличчя. Така апаратна процедура абсолютно безболісна і сприяє якісному підтягуванню шкіри. На користь її вибору виступає також відсутність реабілітаційного періоду. Однак рф-ліфтинг не такий ефективний в аспекті видалення слідів постакне.
Перерахуємо ще раз плюси та мінуси лазерного шліфування.
Переваги процедури:
Недоліки процедури:
Отже, як ми бачимо, кінцевий результат такої апаратної методики відновлення шкіри залежить багато в чому від фахівця, якому ви довірили процес. Не менш важлива й серйозність дотримання умов постпроцедурного догляду. І тоді результат за своєю ефективністю перевершить інші косметологічні процедури.
<< Мікротоки – апаратна стимуляція процесів омолодження | Татуаж в техніці розтушовування: натуральний ефект і перманентна корекція брів >>