Знайди свого майстра краси
Київ

Лазерне омолодження - антивікова процедура та корекція естетичних недоліків

Лазерне омолодження - апаратна процедура широкого спектра дії, спрямована на корекцію зморшок, розгладжування рельєфу рубців та слідів постакне. Принцип її дії заснований на контрольованому пошкодженні тканин дерми з метою активізації синтезу нових клітин. Даний метод розрахований на тривалий результат, який зберігається від 1 року до декількох років після закінчення курсу.

 

Зміст

 1. Лазерне шліфування - що це таке? Принцип дії та види процедури
 2. Показання до проведення
 3. Протипоказання та обмеження
 4. Етапи проведення процедури
 5. Реабілітація після сеансу лазерного омолодження
 6. Догляд після процедури: рекомендації та заборони
 7. Негативні наслідки та способи їх усунення
 8. Тривалість курсу та періодичність проведення процедур
 9. Альтернативи лазерного омолодження
 10. За та проти лазерного омолодження

 

Лазерне шліфування - що це таке? Принцип дії та види процедури

Лазерне шліфування використовується в косметології для відновлення регенерації тканин шкіри. Для цього використовується апарат, що генерує світлові імпульси, які знищують старі клітини епідермісу.

 

У відповідь реакції шкіра починає виробляти нові клітини, а в тканинах активізуються обмінні процеси. Відновлюється виробництво фібропластів, що відповідають за синтез колагену та еластину. Одночасно вирівнюється рельєф шкіри, що допомагає позбутися від рубців після прищів і зробити менш помітними шрами.

Лазерний промінь проникає в шкіру на глибину 1-2 мм. Цього достатньо для того, щоб прогріти глибокі шари епідермісу. Однак якщо перед фахівцем поставлене завдання видалення татуювання, глибина проникнення може досягти до 4 мм.

Це одна з процедур апаратного омолодження, яку можна використовувати для делікатних зон (в тому числі й зони навколо очей), шиї, області декольте та кистей рук. 

Лазерная шлифовка

 

Види лазерного омолодження

 • Фракційне шліфування (синоніми - дот-терапія або дермальний оптичний термоліз). Механізм її дії засновано на точковому пошкодженні старих клітин шкіри (в перекладі з англійської dot означає «точка», звідси й назва процедури). Це забезпечує прискорену реабілітацію після сеансу. Фракційне омолодження шкіри обличчя використовується також для лікування вугрового висипу, видалення пігментних плям і розтяжок. У косметологічних центрах шліфування фракційним лазером проводиться з періодичністю раз на півроку.

 

 • Фракційний фототермоліз (фраксель). Він також передбачає точкове пошкодження клітин епідермісу, проте глибина проникнення лазера тут мінімальна - 0,1-0,4 мм. Особливістю апарату є його вплив безпосередньо на молекули води, що містяться в тканинах. Лазерний промінь не пошкоджує гемоглобін і меланін, тому апарат Fraxel безпечний для власників смаглявої шкіри. Завдяки мінімальній травматичності процедуру дозволено проводити влітку.
 • Абляційне лазерне омолодження. Такий метод шліфування вважається більш агресивним: під впливом високих температур і світлової енергії шари епідермісу майже миттєво випаровуються. Глибина проникнення променю дозволяє досягти вищого прошарку дерми. Це дозволяє позбутися від застарілих рубців на обличчі та глибоких шрамів, а також здійснити нехірургічний ліфтинг шкіри.
 • Неабляційне (або неодимове) лазерне омолодження. Це - більш щадний тип апаратного шліфування шкіри: глибина проникнення променю у два рази менша, ніж при абляційному методі. Легкий нагрів тканин зводить ризик їх травмування до мінімуму. Лазер обробляє лише поверхневі шари епідермісу, тому він не такий ефективний для боротьби з віковими змінами.
 • Технологія 4D. Тут лазерне шліфування обличчя здійснюється в чотирьох проекціях. Одна процедура поєднує в собі апаратний ліфтинг, фракційне омолодження, глибокий прогрів тканин і поверхневий пілінг. Її перевага - миттєвий ефект і мінімальний відновлювальний період.
 • Технологія 5D. Ця процедура проходить в п'ять етапів, причому фахівець в процесі по черзі використовує ербієвий та неодимовий лазер. Особливість цієї технології полягає в обробці тканин зсередини - з боку слизової поверхні повік і щік. Щадний вплив гарантує атравматичність процедури. Омолодження за технологією 5D дозволено навіть влітку.

 

Показання до проведення

Для чого потрібне лазерне шліфування обличчя?
 

Показання:

 • вікові зміни шкіри (зморшки та складки, тьмяний колір обличчя, птоз);
 • гіперпігментація;
 • ознаки фотостаріння;
 • купероз (судинні утворення);
 • видалення шрамів постакне, рубців і розтяжок;
 • темні кола та набряки під очима.

Лікування вугрового висипання та профілактика акне - ще одна перевага лазерного омолодження.

Вікова категорія для проведення процедури - від 25 до 60 років.

 

Коли можна робити лазерну шліфовку?

 

Деякі її види дозволено проводити в літній період, але з умовою підвищеного захисту шкіри від сонячних променів.

На які результати можна розраховувати після проведення курсу лазерного омолодження, продемонструють фото до та після процедур. 

Лазерное омоложение

 

Процедура лазерного омоложения, до и после

 

Фото до и после лазерной шлифовки

 

Фото до и после лазерного омоложения

 

Протипоказання та обмеження

Процедури заборонені в наступних випадках:

 • вагітність і період лактації;
 • онкологічні, гострі інфекційні та важко протікають хронічні захворювання;
 • цукровий діабет;
 • ушкодження шкіри (подряпини, садна);
 • наявність запальних процесів в організмі;
 • епілепсія;
 • вживання препаратів, що підвищують світлочутливість шкіри.

Важко переносять процедури клієнти із серцево-судинними захворюваннями: для них підвищується ризик побічних ефектів (наприклад, свербіння або висипань).

Відвідування косметолога слід відкласти в наступних випадках:

 • якщо пройшло менше 2 тижнів після завершення курсу хімічного пілінгу;
 • якщо на шкірі є свіжа засмага.

 

Етапи проведення процедури

 

Етап перший - підготовка

Перш ніж приступити до сеансу лазерного омолодження, слід підготувати шкіру до апаратного впливу. За 2 тижні до початку процедури забороняється засмагати та приймати антибіотики тетрациклінового ряду. При виході на вулицю захищайте обличчя сонцезахисним кремом з високим індексом SPF.

За кілька днів до процедури відмовтеся від куріння та вживання алкоголю, щоб зняти навантаження на кровоносні судини. Також небажано приймати аспіріновмісні препарати.

Оскільки лазер підсушує шкіру, подбайте про те, щоб в періоді підготовки кількість рідини, що випиваєте щоденно, становила не менше 1,5 л в день.

Етап другий - салонна процедура

Сеанс лазерного омолодження починається з демакіяжу. Далі слідує місцеве знеболення шкіри за допомогою крему-анестетика.

Наступний крок - обробка проблемних зон лазерним апаратом. Контакт насадки зі шкірою супроводжується невеликими світловими спалахами, тому під час процедури очі клієнта захищені спеціальними окулярами. Інтенсивність та тривалість лазерного впливу регулюється індивідуально. Зоною обробки може виступати як все обличчя, так і окремі проблемні ділянки (наприклад, щоки).

На фінальному етапі обличчя протирається хлоргексидином, а після наноситься маска з пантенолової мазі.

Всього процедура триває від 30 хвилин до 1 години.

 

Омолодження лазером - це боляче чи ні?

Завдяки попередній анестезії процедура переноситься досить комфортно. Крім того, багато лазерних апаратів обладнані сучасною системою охолодження шкіри, що дозволяє мінімізувати відчуття печіння. І, тим не менше, назвати процедуру безболісною неможливо.

Яка апаратура використовується для процедури?

Найчастіше косметологи використовують такі види лазерних апаратів:

 • CO2 (карбондіоксидний). Призначений для омолодження та ліквідації запущених косметичних дефектів. Підходить для корекції глибоких зморшок, атрофічних рубців і пігментних плям.
 • Ербіевий. Розрахований для поверхневого шліфування шкіри, не викликає інтенсивного прогрівання тканин епідермісу. Виробляє ефект поверхневого пілінгу, використовується також для фототермолізу рубців.
 • Неодимовий. Безпечний для власників смаглявої шкіри та відрізняється максимально щадним впливом. Використовується для видалення судинних сіточок, слідів постакне та навіть доброякісних новоутворень.

 

Реабілітація після сеансу лазерного омолодження

Оскільки подібна процедура припускає кардинальне оновлення шкіри, слід підготуватися до того, що реабілітаційний період триватиме щонайменше 2 тижні. У випадку з проведенням фракційного шліфування основний етап відновлення займе тиждень. Однак повністю процес реабілітації завершиться не раніше ніж через 3-4 тижні після процедури.

 

Реакція шкіри на процедуру з градацією по днях

1 день. Обличчя червоніє та набрякає. Часто клієнта турбує сильне печіння шкіри.

2 день. Зона обробки покривається скоринкою, яку не можна зривати. Вона повинна зійти природним чином.

3 день. Набряклість поступово спадає, але жорстка скоринка залишається на обличчі. Відчуття печіння шкіри може тривати.

Після закінчення 4 днів обличчя виглядає так само неестетично. Крім того, починається лущення шкіри. Темні скоринки повністю сходять через 7-10 днів.

Майте на увазі, що почервоніння обличчя зійде нескоро - не раніше, ніж через місяць.

 

Як виглядає обличчя після лазерного шліфування? У наведених нижче фотоколажах ви зможете побачити, як проходить етап відновлення шкіри.

 

До и после лазерной шлифовки

 

Этапы глубокой лазерной шлифовки

 

Лазерное восстановление

Догляд після процедури: рекомендації та заборони

У період оновлення шкірних покривів заборонено вмивати обличчя хлорованою водою та звичними засобами для демакіяжу. Замість цього необхідно протирати обличчя хлоргексидином, використовувати мазі «Бепантен» або «Траумель С».

Перебування на свіжому повітрі й провітрювання приміщень прискорить загоєння шкіри. Перед виходом на вулицю наносьте на обличчя сонцезахисний крем з індексом SPF не менше 35.

В період реабілітації не можна:

 • піддавати шкіру впливу сонячних променів;
 • відвідувати баню, сауну, басейн;
 • обробляти шкіру скрабом;
 • вживати антибіотики групи тетрацикліну;
 • пити багато рідини і рясно солити їжу;
 • робити інші процедури для обличчя.

 

Негативні наслідки та способи їх усунення

Крім очікуваних побічних ефектів протягом реабілітаційного періоду можлива поява й інших ускладнень:

 • хворобливі відчуття (сильне печіння, підвищена чутливість шкіри). Вихід: використання мазі «Бепантен» у великій кількості;

 • сильна набряклість. Вихід: обмеження обсягу рідини, що випивається, і вживаної солі, вживання сечогінних засобів;
 • тривалий відновлювальний період. Вихід: вживання вітамінних комплексів, систематичне використання протиопікової мазі, захист від ультрафіолетових випромінювань;
 • поява герпесу. Щоб уникнути цього ускладнення, перед проведенням курсу процедур необхідно провести профілактичне лікування;
 • поява нових шрамів або рубців. Цей побічний ефект трапляється вкрай рідко, та усунути його буде непросто.

Важливо: при появі будь якого побічного явища обов'язково інформуйте свого косметолога та дотримуйтеся його рекомендацій.

Як уникнути виникнення побічних ефектів? Обговоріть з косметологом всі нюанси стану вашого здоров'я на попередній консультації. У респектабельних косметологічних центрах, де роблять лазерне омолодження, прийнято на попередньому етапі проводити амамнез клієнта.

 

Тривалість курсу та періодичність проведення процедур

Лазерне шліфування може проводитися одноразово. Але тоді для закріплення результату рекомендується продублювати процедуру через 6-10 місяців. Якщо вашою метою є лікування дерматологічних захворювань або корекція глибоких шрамів, знадобиться пройти повний курс. Його оптимальна тривалість - від 3 до 5 сеансів.

Проміжок між процедурами складає 3-4 тижні.

 

Альтернативи лазерного омолодження

Сучасна косметологія має безліч альтернативних процедур, які можуть замінити лазерне шліфування. Розглянемо деякі варіанти.

Хімічний пілінг. На користь вибору цієї процедури - більш демократичні ціни та менший ризик появи побічних ефектів. Однак якщо мова йде про серединні пілінги, вам не уникнути тривалого та дискомфортного періоду реабілітації. З іншого боку, відновлення після лазерного омолодження триває набагато довше.

Апаратний вплив на шкіру запускає тривалі регенераційні процеси та більш ефективно при видаленні шрамів.

Біоревіталізація. Призначення ін'єкційних процедур - збереження запасів вологи в шкірі, корекція зморшок і поліпшення кольору обличчя. За вартістю біоревіталізація прирівнюється до омолодження лазером. Однак процедура переноситься більш болісно та не підійде тим, хто не переносить ін'єкцій. Компромісним рішенням тут виступає проведення лазерної біоревіталізації.

RF-ліфтинг. Така апаратна процедура абсолютно безболісна і сприяє якісному підтягуванню шкіри. На користь її вибору виступає також відсутність реабілітаційного періоду. Однак рф-ліфтинг не такий ефективний в аспекті видалення слідів постакне.

 

Аргументи за і проти процедури

Перерахуємо ще раз плюси та мінуси лазерного шліфування.

Переваги процедури:

 • усунення косметичних недоліків;
 • якісний ліфтинг-ефект;
 • омолоджувальна та лікувальна дія;
 • пролонгований результат.

Недоліки процедури:

 • висока ціна послуги;
 • тривалий реабілітаційний період;
 • ризик додаткового травмування тканин епідермісу.

Отже, як ми бачимо, кінцевий результат такої апаратної методики відновлення шкіри залежить багато в чому від фахівця, якому ви довірили процес. Не менш важлива й серйозність дотримання умов постпроцедурного догляду. І тоді результат за своєю ефективністю перевершить інші косметологічні процедури.


Оцініть статтю:
(Голосів: 4. Рейтинг: 4,8 з 5)

<< Мікротоки – апаратна стимуляція процесів омолодження   |   Татуаж в техніці розтушовування: натуральний ефект і перманентна корекція брів >>

Последние публикации

Ми використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся з нашою «Політикою використання файлів cookie».