Знайди свого майстра краси

Мікротоки – апаратна стимуляція процесів омолодження

Лілія Герд

Масажист, дієтолог

Дата оновлення: 15-05-2024

Мікротокова терапія – процедура апаратної косметології, яка проводиться для лікування дерматологічних захворювань, усунення косметичних дефектів та профілактики старіння шкіри. В салонах краси та косметологічних центрах вона проводиться для догляду за обличчям та тілом. Найсильніший ефект мікротоки дають за умови проведення курсової програми.

Зміст

  1. Мікротокова терапія – що це? Опис процедури
  2. Рекомендації до проведення
  3. Протипоказання та обмеження
  4. Протокол процедури мікротоків
  5. Тривалість курсу, частота проведення та домашній догляд
  6. Супутні та альтернативні процедури
  7. Підсумок: плюси та мінуси процедури

Мікротокова терапія – що це? Опис процедури

Процедура мікротоків заснована на фізіотерапевтичному впливі на шкіру, м’язову тканину, а також лімфатичні та кровоносні судини. Слабкі токові імпульси відновлюють мікроциркуляцію та обмінні процеси в тканинах, стимулюючи утворення фібропластів. Завдяки цьому активізується синтез колагену та еластину. Результат – розгладжуються зморшки, підтягуються контури овалу обличчя, стають менш помітними рубці та розтяжки.

Області обробки мікротоками – обличчя, шия, зона декольте, руки.

Апарат укомплектований різноманітними насадками:

  • стаціонарними електродами, які фіксуються в зоні апаратної дії;
  • спеціальними струмопровідними рукавичками, якими проводять своєрідний масаж обличчя;
  • рухомими електродами, які прикладають до проблемних зон (до таких насадок додаються також одноразові ватні палички).

Рекомендації до проведення

В косметології мікротокова терапія використовується для вирішення наступних проблем:

  • ознаки старіння шкіри (втрата тургору, перші зморшки);
  • набряклість обличчя, темні круги та мішки під очима;
  • пігментація шкіри, сліди постакне;
  • атонічність шкіри після фраксель-шліфування, пілінгів, перенесених пластичних операцій;
  • розтяжки та целюліт.

Мікротоки дозволені і навіть корисні для лікування куперозу.  Лікувальний ефект підсилює спеціальна косметика, яку використовують під час сеансу.

В дерматології ця процедура практикується для лікування:

  • захворювань шкіри (жирна себорея, акне, комедони та розацеа, нейродерміт та дерматит);
  • надмірного випадіння волосся.

Яких результатів можна очікувати від курсу мікротокової терапії, продемонструють фото до та після процедур.

Протипоказання та обмеження

В першу чергу відзначимо, що мікротоки заборонені при вагітності та в період лактації.

Другою особливістю процедури є негативний вплив мікротокової терапії на організм за наявності металічних імплантатів та аксесуарів для пірсингу. Це означає, що якщо у клієнта є коронки, брекети, кардіостимулятор, або під шкіру введені золоті нитки, апаратний догляд може зашкодити його здоров’ю.

Основні протипоказання до процедури:

  • порушення діяльності серцево-судинної, венозної та нервової систем (у тому числі нещодавно перенесений інфаркт або інсульт);
  • онкологічні, інфекційні, а також хронічні захворювання в стадії загострення;
  • герпес та наявність незагоєних подряпин.

В стадії загострення акне не можна робити масаж під час процедури, щоб не погіршити стан шкіри.

Важливо: проведення мікротокової терапії слід відкласти, якщо пройшло не менш півроку після перенесеної хірургічної операції.

Протокол процедури мікротоків

Сеанс мікротоків не потребує спеціальної підготовки, але для досягнення кращого ефекту рекомендується на попередньому етапі провести апаратний пілінг або скрабування шкіри.

Важливо: в день проведення процедури рекомендовано випити близько 2 л очищеної води, щоб активувати лімфодренажну дію.

Спочатку шкіра очищається від макіяжу та забруднень. Далі на обличчя наноситься спеціальний гель, який виступає провідником для токових імпульсів. Косметолог обережно проводить насадками апарату в напрямку масажних ліній.

Процедура абсолютно безболісна та комфортно переноситься клієнтами. Максимум, що відчуває клієнт – легке поколювання. Іноді в роті з’являється характерний металічний присмак: це є нормальне явище.

Всього сеанс мікротокової терапії триває від 20 хвилин до години. На тривалість впливає протокол процедури: часто вона завершується нанесенням живильної маски. На фінальному етапі на шкіру наносять крем.

 

Тривалість курсу, частота проведення та домашній догляд

В середньому програма мікротокового догляду складається з 10 процедур. В деяких випадках регенераційні процеси в тканинах шкіри можуть запуститися вже після 5 сеансу, і тоді курс можна зупинити.

Відзначимо, що одноразова процедура дає нетривалий ефект і не вирішує косметологічних проблем.

Як часто можна робити?

Під час курсу мікротоків для обличчя інтервал між сеансами складає 3-4 дні. Далі сеанси проводяться із періодичністю раз на місяць. Можливий також інший варіант – проведення курсів мікротоків раз у півроку.

Що допоможе закріпити отриманий ефект?

Оскільки здоров’я організму та доглянутість шкіри нерозривно пов’язані між собою, важливо дотримуватись наступних правил:

  • слідкувати за режимом сну та харчування, не зловживати палінням та вживанням алкоголю;
  • приймати вітамінні комплекси;
  • не допускати розвитку захворювань внутрішніх органів та уникати стресів.

Серед можливих ускладнень можна назвати алергію на компоненти струмопровідного гелю або загострення захворювань, що згадані в переліку протипоказань.

Чи є корисним проведення процедури в домашніх умовах?

В інтернет-магазинах продаються прилади для мікротокової терапії, укомплектовані декількома типами електродів, інструкцією із застосування, а в деяких випадках – насадками для вакуумного масажу, ультразвукової чистки та фонофорезу. Ціна найдешевшого апарату перевищує вартість курсу в салоні краси. Але з часом він зможе компенсувати витрачені на нього кошти.

Як робити мікротоки?

На деяких сайтах розміщена схема масажу обличчя насадками мікротокового апарату. Головне – визначити оптимальну інтенсивність токових імпульсів та тривалість процедури. В процесі важливо обходити родимки та зони локації імплантатів.

Професійний апарат розрахований на декілька робочих режимів, які відрізняються між собою за цільовим призначенням. Для кожного режиму встановлена конкретна часова тривалість (в середньому 5-10 хвилин). Для косметологічної процедури використовуються наступні режими:

  • Мікротоковий лімфодренаж. Тканини очищуються від застійних утворень та запасів зайвої рідини. Це допомагає зняти набряклість та виводить токсини з організму.
  • Дезинкрустація. Використовується для глибокого очищення пор від забруднень та накопичень шкірного сала.
  • Мікротоковий ліфтинг. Мета – відновлення пружності шкіри та профілактика птозу.
  • Репрограмування. Використовується для розслаблення мімічних м’язів. Подібний вплив здійснює й ботокс, але мікротоки в даному випадку лише частково блокують роботу мускулатури обличчя.

Супутні та альтернативні процедури

Мікротокову терапію можна проводити після сеансів «уколів краси» - мезотерапії та біоревіталізації. Але вам доведеться зачекати від 2 до 7 днів після проведення ін’єкційних процедур. Якщо ви вводили філери, то інтервал між процедурами складає 1-3 місяці, інакше гель-біоревіталізант розсмокчеться раніше відведеного терміну.

Мікротокову терапію корисно проводити після блефаропластики: це позбавить від набряків під очима та посилить ліфтинг-ефект.

Апаратна косметологія сьогодні представлена багатьма подібними процедурами. Як не розгубитися у виборі необхідної методики догляду за обличчям, розкажемо далі.

Мікротоки або міостимуляція?

В наступному відео спеціаліст роз’яснює: вибір на користь необхідної процедури залежить від віку клієнта. Мікротоки ефективні для професійного догляду за шкірою віком до 35-40 років, а далі їх дія послаблюється. Тому жінкам середнього віку краще зробити міостимуляцію.

Мікротокова терапія або рф-ліфтинг?

Характеристики дії цих апаратних процедур подібні одна до одної. Але процедура термоліфтингу рекомендується в першу чергу представникам більш старшої вікової групи.

Чим відрізняється іонофорез від мікротоків?

Іонофорез можна віднести до методів безін’єкційної мезотерапії. За допомогою апаратного впливу живильні речовини проникають глибоко у шари шкіри, затримуючись там приблизно на 2 тижні. В залежності від використовуваних препаратів він може замінити процедуру механічної чистки обличчя. В деяких апаратах для мікротокової терапії функціонує й режим іонофорезу.

Мікротоки або дарсонваль – що краще?

Робота дарсонвалю заснована на дії високочастотних імпульсних струмів, які не сприяють тонізації шкіри та м’язових тканин. Тому дарсонвалізацію корисно проводити в рамках комплексних процедур – таких, як чистка обличчя. Якщо ваша мета – усунення набряків та підвищення тургору шкіри, зробіть вибір на користь мікротоків.

Мікротоки та гальваніка: в чому різниця?

Гальванізація – вплив на шкіру безперервним електричним струмом низької напруги. Призначення процедури – регулювання діяльності сальних залоз, боротьба зі слідами постакне, профілактика старіння шкіри. Але дієвого ліфтингу шкіри варто очікувати лише від мікротоків. Окрім цього, гальваніка відзначена підвищеним ризиком побічних ефектів (наприклад, опіки).

Підсумок: плюси та мінуси процедури

Мікротокова терапія – комфортна та зручна процедура, яка допомагає позбавитися зморшок та мішків під очима – і підтвердженням тому є відгуки клієнтів салонів краси. У поєднанні зі здоровим образом життя вона допоможе надовго зберегти шкіру в тонусі.

З мінусів слід відзначити низку протипоказань до процедури. Але слід пам’ятати, що дотримання рекомендацій спеціаліста – це не лише гарантія якісного результату, але й попередження побічних ефектів.


Оцініть статтю:
(Голосів: 21. Рейтинг: 4,5 з 5)

<< Лазерний пілінг - кардинальне оновлення шкіри   |   Лазерне омолодження - антивікова процедура та корекція естетичних недоліків >>

Відповіді косметолога

Мікротоки для обличчя ґрунтуються на використанні слабких електричних імпульсів, які передаються через шкіру за допомогою спеціального апарату. Вони стимулюють м'язи обличчя, покращують кровообіг та стимулюють процеси відновлення у шкірі. Результатом є покращення тонусу шкіри, зменшення зморшок та покращення загального стану шкіри.
Це залежить від стану шкіри та індивідуальних потреб кожної людини. Загалом, рекомендується проводити курс із 6-10 процедур з інтервалом в 1-2 тижні. Після завершення курсу підтримуючі процедури можна проводити раз на місяць або за потребою.
Масаж обличчя допомагає розслабити м'язи, покращити кровообіг та освіжити шкіру. Він також може допомогти у поліпшенні лімфатичного дренажу та зменшенні набряклості. З іншого боку, мікроструми стимулюють м'язи обличчя з використанням електричних імпульсів, що може покращити їх тонус і підтягнути шкіру.
РФ-ліфтинг використовує радіочастотні хвилі для нагрівання тканин та стимуляції колагену, що сприяє підтяжці шкіри та скороченню зморшок. Мікротоки працюють на м'язи обличчя, покращуючи їх тонус та стимулюючи процеси відновлення у шкірі. Обидва методи можуть бути ефективними, і вибір залежить від індивідуальних потреб пацієнта та рекомендацій фахівця.
Це залежить від стану шкіри та індивідуальних особливостей кожної людини. Рекомендується проводити курс із 6-10 процедур для досягнення найкращих результатів. Проте перші позитивні зміни у шкірі зазвичай помітні після перших процедур.
11 коментарів
К
Від процедур мікротоків чи можна позбутися суфф і малярних мішків на скулах ? відпишиться будь ласка . Дякую
18.01.2022 в 12:20:46 Відповісти
Татьяна
Можно ли процедуру делать каждый день? Чтобы снять отечность после липосакции на лице и гематомы.
03.05.2018 в 08:17:55 Відповісти
анна
Много слышала про эту процедуру, причем во многом только положительные отзывы. Вроде бы она и правда не приносит никаких болевых ощущений и оказывает омолаживающий и разглаживающий эффект, но все же как-то все равно не могу решиться. То ли меня отпугивает слово "токовая", то ли я просто трусиха) В любом случае ваша статья склоняет меня "за" это процедуру.
10.01.2018 в 17:18:04 Відповісти
Полина Викторовна
На фотографиях заметно, что эффект от данной процедуры действительно хороший, я раньше слышала про нее, но пока не воспользовалась, вообще думала, что это очень больно, но хорошо, что процедура безболезненная, так как одно слово ток, уже пугает много людей. Отзывы про микротоковую терапию хорошие, я думаю, что действительно стоит ей воспользоваться, так как в чудо кремы я уже давно не верю.
08.01.2018 в 12:18:32 Відповісти
Лариса
Название процедуры звучит немного жутковато, но на самом деле совсем не больно, а после третьей процедуры даже начинает нравиться. Я прошла полный курс, поскольку кожа действительно проблемная, хотя подруга закончила на шестом посещении. Результатом довольна, буду смотреть как долго он продержится. Понимаю, что хочется раз сходить, и чтобы все стало сразу хорошо, но знаю - так не бывает.
26.12.2017 в 12:42:23 Відповісти
Almah
Имела в свое время опыт применения данной процедуры на себе. Процедура действительно безопасная, тем более когда ее делают квалифицированные специалисты. Затрачивается относительно небольшое количество времени, что касается ценовой политики, то цены более чем приемлемы. Главное не увлекаться и соблюдать чувство меры. А в целом процедура очень неплохая. От себя рекомендую.
25.12.2017 в 15:56:11 Відповісти
nastina2013
Не совсем понимаю – а зачем покупать прибор? 10 сеансов у косметолога обойдется Вам 2-3 тыс гривен. Прибор стоит не меньше 20-30 тыс долларов. Делайте процедуры в салоне и удовольствие получите и по деньгам дешевле!
02.08.2017 в 14:26:22 Відповісти
Виталина_Ивановна
На моем лице уже достаточно морщин, пока еще неглубоких. Хожу избавить от них с помощью микротоковой процедуры. Есть ли смысл покупать аппарат и проводить терапию дома самостоятельно? Получится ли достичь того же эффекта что в салоне?
15.07.2017 в 14:26:06 Відповісти
tet4er.m
У меня знакомая делает регулярно. Ей очень нравиться. Выглядит хорошо. Кстати рассказывала , что если перед мезотерапией провести сеансы микротоков, то потом эффект вообще вау! Меня прям уговаривала попробовать. Кстати и прибор хочет себе купить, пока не собралась только.
29.03.2017 в 14:25:35 Відповісти
vesna2014
Очень интересная процедура! Надо попробовать и цена, к тому же, вполне доступная. Девочки, скажите, кто делал – эффект был?
16.03.2017 в 13:24:51 Відповісти
nogit.sune
Я делала. Процедура безболезненная, иногда ощущаются мелкие покалывания, но терпимые, ничего страшного. Лицо молодеет, цвет лица лучше, смотреть на себя становится приятно, особенно, нравится что подтягиваются веки – лифтинг отличный. Рекомендую. Мне 44 года.
24.02.2017 в 13:24:34 Відповісти