Мікротокова терапія – процедура апаратної косметології, яка проводиться для лікування дерматологічних захворювань, усунення косметичних дефектів та профілактики старіння шкіри. В салонах краси та косметологічних центрах вона проводиться для догляду за обличчям та тілом. Найсильніший ефект мікротоки дають за умови проведення курсової програми.
Зміст
Процедура мікротоків заснована на фізіотерапевтичному впливі на шкіру, м’язову тканину, а також лімфатичні та кровоносні судини. Слабкі токові імпульси відновлюють мікроциркуляцію та обмінні процеси в тканинах, стимулюючи утворення фібропластів. Завдяки цьому активізується синтез колагену та еластину. Результат – розгладжуються зморшки, підтягуються контури овалу обличчя, стають менш помітними рубці та розтяжки.
Області обробки мікротоками – обличчя, шия, зона декольте, руки.
Апарат укомплектований різноманітними насадками:
В косметології мікротокова терапія використовується для вирішення наступних проблем:
Мікротоки дозволені і навіть корисні для лікування куперозу. Лікувальний ефект підсилює спеціальна косметика, яку використовують під час сеансу.
В дерматології ця процедура практикується для лікування:
Яких результатів можна очікувати від курсу мікротокової терапії, продемонструють фото до та після процедур.
В першу чергу відзначимо, що мікротоки заборонені при вагітності та в період лактації.
Другою особливістю процедури є негативний вплив мікротокової терапії на організм за наявності металічних імплантатів та аксесуарів для пірсингу. Це означає, що якщо у клієнта є коронки, брекети, кардіостимулятор, або під шкіру введені золоті нитки, апаратний догляд може зашкодити його здоров’ю.
Основні протипоказання до процедури:
В стадії загострення акне не можна робити масаж під час процедури, щоб не погіршити стан шкіри.
Важливо: проведення мікротокової терапії слід відкласти, якщо пройшло не менш півроку після перенесеної хірургічної операції.
Сеанс мікротоків не потребує спеціальної підготовки, але для досягнення кращого ефекту рекомендується на попередньому етапі провести апаратний пілінг або скрабування шкіри.
Важливо: в день проведення процедури рекомендовано випити близько 2 л очищеної води, щоб активувати лімфодренажну дію.
Спочатку шкіра очищається від макіяжу та забруднень. Далі на обличчя наноситься спеціальний гель, який виступає провідником для токових імпульсів. Косметолог обережно проводить насадками апарату в напрямку масажних ліній.
Процедура абсолютно безболісна та комфортно переноситься клієнтами. Максимум, що відчуває клієнт – легке поколювання. Іноді в роті з’являється характерний металічний присмак: це є нормальне явище.
Всього сеанс мікротокової терапії триває від 20 хвилин до години. На тривалість впливає протокол процедури: часто вона завершується нанесенням живильної маски. На фінальному етапі на шкіру наносять крем.
В середньому програма мікротокового догляду складається з 10 процедур. В деяких випадках регенераційні процеси в тканинах шкіри можуть запуститися вже після 5 сеансу, і тоді курс можна зупинити.
Відзначимо, що одноразова процедура дає нетривалий ефект і не вирішує косметологічних проблем.
Як часто можна робити?
Під час курсу мікротоків для обличчя інтервал між сеансами складає 3-4 дні. Далі сеанси проводяться із періодичністю раз на місяць. Можливий також інший варіант – проведення курсів мікротоків раз у півроку.
Що допоможе закріпити отриманий ефект?
Оскільки здоров’я організму та доглянутість шкіри нерозривно пов’язані між собою, важливо дотримуватись наступних правил:
Серед можливих ускладнень можна назвати алергію на компоненти струмопровідного гелю або загострення захворювань, що згадані в переліку протипоказань.
Чи є корисним проведення процедури в домашніх умовах?
В інтернет-магазинах продаються прилади для мікротокової терапії, укомплектовані декількома типами електродів, інструкцією із застосування, а в деяких випадках – насадками для вакуумного масажу, ультразвукової чистки та фонофорезу. Ціна найдешевшого апарату перевищує вартість курсу в салоні краси. Але з часом він зможе компенсувати витрачені на нього кошти.
Як робити мікротоки?
На деяких сайтах розміщена схема масажу обличчя насадками мікротокового апарату. Головне – визначити оптимальну інтенсивність токових імпульсів та тривалість процедури. В процесі важливо обходити родимки та зони локації імплантатів.
Професійний апарат розрахований на декілька робочих режимів, які відрізняються між собою за цільовим призначенням. Для кожного режиму встановлена конкретна часова тривалість (в середньому 5-10 хвилин). Для косметологічної процедури використовуються наступні режими:
Мікротокову терапію можна проводити після сеансів «уколів краси» - мезотерапії та біоревіталізації. Але вам доведеться зачекати від 2 до 7 днів після проведення ін’єкційних процедур. Якщо ви вводили філери, то інтервал між процедурами складає 1-3 місяці, інакше гель-біоревіталізант розсмокчеться раніше відведеного терміну.
Мікротокову терапію корисно проводити після блефаропластики: це позбавить від набряків під очима та посилить ліфтинг-ефект.
Апаратна косметологія сьогодні представлена багатьма подібними процедурами. Як не розгубитися у виборі необхідної методики догляду за обличчям, розкажемо далі.
Мікротоки або міостимуляція?
В наступному відео спеціаліст роз’яснює: вибір на користь необхідної процедури залежить від віку клієнта. Мікротоки ефективні для професійного догляду за шкірою віком до 35-40 років, а далі їх дія послаблюється. Тому жінкам середнього віку краще зробити міостимуляцію.
Мікротокова терапія або рф-ліфтинг?
Характеристики дії цих апаратних процедур подібні одна до одної. Але процедура термоліфтингу рекомендується в першу чергу представникам більш старшої вікової групи.
Чим відрізняється іонофорез від мікротоків?
Іонофорез можна віднести до методів безін’єкційної мезотерапії. За допомогою апаратного впливу живильні речовини проникають глибоко у шари шкіри, затримуючись там приблизно на 2 тижні. В залежності від використовуваних препаратів він може замінити процедуру механічної чистки обличчя. В деяких апаратах для мікротокової терапії функціонує й режим іонофорезу.
Мікротоки або дарсонваль – що краще?
Робота дарсонвалю заснована на дії високочастотних імпульсних струмів, які не сприяють тонізації шкіри та м’язових тканин. Тому дарсонвалізацію корисно проводити в рамках комплексних процедур – таких, як чистка обличчя. Якщо ваша мета – усунення набряків та підвищення тургору шкіри, зробіть вибір на користь мікротоків.
Мікротоки та гальваніка: в чому різниця?
Гальванізація – вплив на шкіру безперервним електричним струмом низької напруги. Призначення процедури – регулювання діяльності сальних залоз, боротьба зі слідами постакне, профілактика старіння шкіри. Але дієвого ліфтингу шкіри варто очікувати лише від мікротоків. Окрім цього, гальваніка відзначена підвищеним ризиком побічних ефектів (наприклад, опіки).
Мікротокова терапія – комфортна та зручна процедура, яка допомагає позбавитися зморшок та мішків під очима – і підтвердженням тому є відгуки клієнтів салонів краси. У поєднанні зі здоровим образом життя вона допоможе надовго зберегти шкіру в тонусі.
З мінусів слід відзначити низку протипоказань до процедури. Але слід пам’ятати, що дотримання рекомендацій спеціаліста – це не лише гарантія якісного результату, але й попередження побічних ефектів.
<< Лазерний пілінг - кардинальне оновлення шкіри | Лазерне омолодження - антивікова процедура та корекція естетичних недоліків >>