Знайди свого майстра краси
Київ

Мануальна чистка обличчя – золотий стандарт класичної косметології

Чистка обличчя входить до числа косметологічних процедур, які необхідно проводити постійно та регулярно. Саме таким чином можна зберегти природну красу обличчя, його здоров’я та молодість. В цій статті ми розповімо про класичний варіант механічного способу очищення шкіри – мануальну чистку.

Зміст

 1. Що це таке?
 2. Показання
 3. Протипоказання
 4. Методика проведення процедури
 5. Мануальна чистка та інші процедури

 

Що таке мануальна чистка обличчя

Ручна чистка обличчя – косметологічна процедура, суть якої полягає в обробці шкіри за допомогою мануальних маніпуляцій. Призначена для очищення шкірних покровів та пор від надлишків жиру, відмерлого епітелію, комедонів, вугрових висипань, чорних цяток.

Ця процедура є доволі болісною, але, тим не менш, має свої безспірні плюси, у числі яких – якісне очищення навіть найглибших пор, з чим не завжди може впоратися апаратна косметологія.

Результати мануальної чистки:

 • гладенька, матова шкіра;
 • чисті, закриті пори;
 • свіжий, здоровий колір;
 • поновлення естетичності зовнішнього вигляду.

Показання:

 • жирна та проблемна шкіра з нерівною поверхнею;
 • розширені пори;
 • чорні цятки та вугрова хвороба;
 • комедони;
 • білі вугрі (міліуми);
 • сальні пробки.

Мануальна чистка застосовується до всіх типів шкіри, але найкращий ефект виявляється при очищенні жирного типу, де спостерігаються розширені пори та схильність до частих запалень.

 

Протипоказання:

 • вірусні і хронічні захворювання шкірних покривів;
 • надлишкові вугрові висипання;
 • дуже суха шкіра;
 • ламкі судини, купероз;
 • високий тиск;
 • демодекоз (мікроскопічний шкірний кліщ);
 • менструальний період.

До відносних протипоказань відносяться висока ступінь чутливості та непереносимість больових відчуттів.

Мануальна чистка при вагітності

Вагітність не є прямим протипоказанням до проведення маніпуляцій, однак про своє положення слід заздалегідь попередити косметолога.

Як часто і коли треба проводити процедуру

Для жирної шкіри чистку бажано повторювати раз на 7-10 днів, для нормальної – раз на місяць.

Таку процедуру рекомендується проводити в першій половині менструального циклу, коли в жіночому організмі змінюється гормональний фон: це дозволяє знизити больові відчуття при проведенні маніпуляції.

 

Методика проведення мануальної чистки

Методика виконання процедури в косметологічних центрах краси достатньо проста для виконання та не потребує спеціальних пристосувань та медичних приладів.

Скільки триває процедура?

Як правило, загальна тривалість процедури складає 1,5-2 години. Точний час спеціаліст визначає індивідуально для кожного пацієнта – в залежності від необхідності проведення додаткових маніпуляцій. Протокол проведення процедури може включати до 15 косметологічних прийомів, які проводяться поетапно.

Етапи процедури

Техніка проведення включає наступні етапи:

 • попередня підготовка;
 • безпосередня чистка;
 • заключні процедури.

Етап І. Попередня підготовка

Це очищення обличчя від залишків макіяжу, вуличного пилу, шкірного жиру за допомогою косметичних засобів (гелю, пінки і т.п.). При сильному забрудненні проводиться додаткова обробка скрабом.

Далі проводиться розпарювання шкіри для максимального розкриття пор з метою ефективного очищення від забруднень. Шкіра розм’якшується вапоризатором, парафіновою маскою або спеціальним термогелем.

Етап ІІ. Безпосередня чистка

На даному етапі здійснюється процес очищення шкіри та пор від забруднень, комедонів, вугрів, чорних цяток та сальних пробок. Косметолог ретельно обстежує кожну ділянку обличчя, очищуючи забруднені пори через натискання подушечками пальців, які щільно загорнуті у стерильні серветки.

Етап ІІІ. Заключні процедури

Ефект від процедури закріплюється завдяки протизапальній масці, яка звужує пори. Останній прийом в протоколі процедури – нанесення пом’якшуючого крему за типом шкіри.

Додатково можуть проводитися фізіотерапевтичні процедури, які сприяють швидкому відновленню травмованої шкіри: дарсонвалізація обличчя, іонофорез, кріомасаж або обробка інфрачервоним випромінюванням.

Реабілітаційний період

Після процедури на шкірі залишаться почервоніння, легка набряклість. При правильному догляді ці прояви зникнуть впродовж одного-двох днів. Після чистки протягом доби слід утримуватися від нанесення косметики, а протягом всього реабілітаційного періоду рекомендується захищати обличчя тоніками, лосьйонами, масками та кремами.

Ефект від процедури

Очевидний ефект від процедури стає помітним через 3-5 днів: очищені пори звузяться, шкіра стане більш гладенькою та пружною, відновить свою матовість та здоровий колір.

Ефект від мануальної чистки обличчя помітний на нижченаведених фото до та після сеансу.

Суміщення з іншими процедурами

Мануальну чистку, на відміну від хімічних пілінгів, можна проводити в будь-яку пору року, а також комбінувати з іншими апаратними процедурами поверхневої дії.

Суміщення з ультразвуковим методом

Ця процедура чудово поєднується з узі-чисткою, яка не завжди дозволяє повністю позбавити шкіру від ороговілих частинок епідермісу та глибоких комедонів. Чистка руками проводиться на сильно забруднених ділянках обличчя з комедонами, міліумами, чорними цятками та гнійниками. Інші зони обробляються ультразвуковим приладом, який допомагає видалити поверхневі забруднення, ороговілий шар шкіри, пігментні плями та прибирає набряклість після ручної обробки.

Сполучення з вакуумним методом

Ручна чистка дає відмінний результат при сполученні з вакуумним способом. Попередня вакуумна обробка шкіри розкриває пори та сальні протоки, завдяки чому косметолог ефективніше очищує шкірні покрови та пори від ороговілого епітелію, сальних пробок та інших забруднень.


Оцініть статтю:
(Голосів: 2. Рейтинг: 5 з 5)

<< Атравматична чистка: лагідний догляд за обличчям   |   Ручна чистка обличчя – ефективна класика косметології >>

Последние публикации

Ми використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся з нашою «Політикою використання файлів cookie».