Знайди свого майстра краси
Київ

Ручна чистка обличчя – ефективна класика косметології

Чистка обличчя у косметолога – це процедура глибокого очищення шкіри від поверхневих та глибоких забруднень. Вона оновлює життєвий потенціал шкіри, її захисні функції та дозволяє підтримувати зовнішній вигляд обличчя в чудовому стані.

Сучасна косметологія пропонує найрізноманітніші засоби чистки шкіри обличчя, з якими можна ознайомитися в каталозі послуг Barb.ua. В цій статті йдеться про класичний метод – чистку обличчя руками косметолога.

Зміст

 1. Механічна чистка обличчя: що це?
 2. Показання
 3. Протипоказання
 4. Опис процедури: методика, етапи, засоби
 5. Догляд до та після процедури
 6. Фото до та після
 7. Ручна чистка обличчя: порівняння з іншими процедурами
 8. Вартість

Що таке мануальна чистка?

Механічна чистка обличчя – це класична косметологічна процедура очищення шкіри обличчя та закоркованих пор від поверхневих та глибоких забруднень. Така чистка проводиться вручну (пальцями) із використанням простих механічних інструментів.

У цієї процедури є свої «за» та «проти». З одного боку, чистка обличчя руками – це ефективно, з іншого – неприємно та доволі боляче.

Отже, що дає така процедура? Результатом ручної чистки обличчя є чиста, зволожена, пружна шкіра із закритими порами та рівним тоном.

Показання

Одне з питань, які найчастіше задаються в салонах краси: чи допомагає така чистка обличчя очистити глибокі пори? Відповідь – «Так!». Під час процедури спеціаліст спочатку очищує шкіру від поверхневих забруднень, а далі обережно та ретельно вичищає гирла сальних проток. Мета такої чистки – видалити навіть глибокі комедони, для чого косметолог може використовувати спеціальні прилади.

Механічна чистка обличчя показана до проведення в наступних випадках:

 • жирна шкіра;
 • розширені пори;
 • акне;
 • вугрові висипання;
 • чорні цятки та комедони, в тому числі закриті;
 • жировики (ліпоми);
 • міліуми.

Окрім вищезазначених косметологічних проблем, ручна чистка обличчя показана при проблемній шкірі у підлітків з вираженими вугровими висипаннями та чоловікам з жирною пористою шкірою обличчя, яка є схильною до частих запалень.

Варто також відзначити, що на відміну від ультразвукової та вакуумної чисток така процедура не має сезонних протипоказань і може проводитися як взимку, так і влітку.

Як часто можна проводити чистку? Загальні рекомендації до такої процедури – один раз на місяць або раз на два місяці в залежності від швидкості забруднення. При занедбаному стані шкіри спеціалісти назначають інтенсивний курс, який складається із 5-10 процедур, що проводяться з періодичністю 7-14 днів.

 

Протипоказання

Чистка обличчя руками в класичній косметології вважається ефективним методом очищення шкіри, але разом з тим має свої плюси та мінуси.

Такий спосіб служить альтернативою хімічним пілінгам, або якщо апаратні процедури заборонені з тієї чи іншої причини. Серед переваг – можливість застосування як безпечний варіант чистки обличчя під час вагітності. В цьому випадку майбутня мама може бути впевнена в тому, що цією процедурою вона не зашкодить своїй дитині.

Основні недоліки даної процедури – травматичність, болючість та наявність реабілітаційного періоду, впродовж якого не можна засмагати, відвідувати сауну, басейн, користуватися декоративною косметикою, фарбувати брови та нарощувати вії.

В цілому механічна чистка обличчя не має багато протипоказань, але процедуру не можна робити при:

 • герпесі;
 • екземах;
 • гострих формах дерматитів;
 • алергії;
 • сухій шкірі;
 • ламких судинах;
 • фурункульозі.

Такі фактори, як схильність до запалень, бронхіальна астма, гіпертонія, хвороби крові, менструація та ПМС не відносяться до числа повних протипоказань, але за їх наявності необхідно проконсультуватися зі спеціалістом щодо можливості проведення процедури.

 

Опис процедури: методика, етапи, засоби

Механічна чистка обличчя, як правило, триває 40-50 хвилин. Точний час визначається протоколом, який складається косметологом з урахуванням загального стану шкіри та можливого включення додаткових косметологічних процедур.

Процедура має чіткий алгоритм дій, який складається із трьох етапів.

Етап І. Попередня підготовка

Шкіра очищується від декоративної косметики та пилу за допомогою очищуючих косметичних засобів, які підібрані спеціально до типу та особливостей шкіри. При надлишковій забрудненості шкірних покровів додатково наносять очищуючу маску. За допомогою скрабу або пілінгу поверхневої дії видаляються залишки шкірного жиру, відмерлих клітин епідермісу.

Далі проводиться процедура розпарювання, яка розкриває закорковані пори та тим самим полегшує видалення глибоких забруднень. Техніка розпарювання – це обробка шкіри теплим вологим паром або застосування спеціального термогелю, який робить процес очищення більш делікатним та водночас не допускає зневоднення тканин епідермісу.

Підготовчі процедури завершуються протиранням шкіри 3%-м перекисом водню або лосьйоном без спирту.

Етап ІІ. Механічна та ручна обробка

Даний блок описує, як проводиться безпосереднє очищення пор за допомогою інструментів та пальців.

Як проводять цю процедуру в салоні? За допомогою спеціального інструменту – петлі Відаля косметолог за 5-7 хвилин видаляє зі шкіри шар омертвілих клітин, неглибокі комедони та чорні цятки. При цьому він не зачіпає ділянки, де знаходяться запалені та несформовані вугрі.

Як правильно проводиться вискоблювання? Маніпуляції виконуються проти напрямку сальних протоків: на лобі – знизу вверх, на крилах носу – від основи до спинки, на щоках – від краю до центру.

При проходженні лінії обробки петля захоплює пробки, що засіли в порах, та виштовхує їх на поверхню. Забруднення, які не піддаються механічному впливу, видаляються легкими стискувальними рухами подушечок пальців, які обгорнуті в стерильні серветки.

Під час чистки інструмент періодично обробляється 3%-м розчином перекису водню, а обличчя протирається засобами для дезінфекції.

Етап ІІІ. Остаточна обробка

На очищену шкіру наноситься спеціальна маска, яка звужує пори, заспокоює та пом’якшує шкіру, а запалені ділянки обробляються дарсонвалем. Наприкінці процедури шкіра покривається шаром захисного крему.

Чистка обличчя ложкою Уно

У випадках, коли шкіра сильно забруднена, а глибокі пори не вдається очистити повністю, косметологи обробляють ділянки ложкою Уно.

Цей косметологічний інструмент являє собою металічний прилад, кінці якого виглядають як ложки. З одного боку це лопатка-ситечко з дрібними отворами, яка призначена для видалення сального секрету, а з іншого – ложка з отвором для витягування комедонів.

На цьому відео демонструється поетапне проведення процедури механічної чистки обличчя із застосуванням ложки Уно.

 

Догляд після процедури

Після процедури на шкірі залишаються червоні плями, з’являється легка набряклість, а буквально на наступний день шкіра починає лущитися. У зв’язку з цим часто виникає питання: скільки заживає обличчя після маніпуляцій?

Як правило, реакція на механічну і ручну дію проходить через 2-3 дні, а повне загоєння триває 5 днів. Після цього можна побачити позитивні результати чистки.

Але якщо під час процедури не був дотриманий алгоритм дій або не виконувалися рекомендації спеціаліста щодо постпроцедурного догляду, можуть виникнути серйозні наслідки та ускладнення. Так, наприклад, надмірні старання косметолога або ігнорування протипоказань призводять до виникнення гематом на обличчі, а порушення правил дезінфекції інструментів та рук спеціаліста – до нових прищів та запалень.

Що робити в таких випадках? Обов’язково звернутися до спеціаліста, який визначає ступінь ускладнення та порекомендує засоби лікування.

Базовий догляд за шкірою після чистки полягає в тому, щоб наносити тричі на день на шкіру заспокійливі засоби, які відновлюють регенерацію клітин. Як правило, косметолог рекомендує використовувати лосьйони без вмісту спирту. Також можна користуватися м’якими антисептиками, масками з лікувальної глини, які чудово підсушують шкіру.

 

Фото до та після

Ручна чистка обличчя: порівняння з іншими процедурами

Механічна обробка – це простий та доволі ефективний засіб очищення. Він не потребує використання дорогих приладів, засобів та має мінімум протипоказань.

 

Апаратна та ручна чистка: що краще?

У порівнянні з ультразвуковим методом механічна чистка обличчя більш травматична. Але у той же час ультразвук не видаляє глибокі комедони та вугрі, які можна прибрати мануальним методом.

Косметологи рекомендують комбінувати ці методи, використовуючи ультразвук до або після ручної чистки. В першому випадку полегшується подальший процес очищення пор, а в другому ультразвук закріплює результати механічної обробки. Окрім того, ультразвукова дія сприяє глибшому проникненню в шкіру живильних речовин, які знаходяться у складі масок та кремів.

Яка чистка краще: вакуумна чи мануальна

Відсутність болю та лагідна дія – головні особливості вакуумної чистки обличчя. Але за її допомогою доволі складно позбавитися дуже глибоких комедонів, які ефективно видаляються ложкою Уно та ручною обробкою. Як і у випадку з ультразвуковою чисткою, такий метод можна використовувати разом з ручною чисткою, що дасть подвійний результат та пролонгований ефект.

Пілінг або ручна чистка?

На відміну від ручної чистки пілінги не спроможні видалити глибокі забруднення та закриті комедони. Пілінг можна проводити лише в холодну пору року, коли УФ-промені менш агресивні. Окрім того, він має низку інших обмежень, які роблять процедуру неможливою. В цьому випадку допомагає механічне очищення.

Якщо ж немає жодних протипоказань, косметолог запропонує комплексне очищення, і при цьому пілінг буде проводитися в якості закріплюючої процедури.

 

Вартість

Вартість однієї процедури ручної чистки в салонах та косметологічних центрах Києва установлена в межах 200-800 гривень. Такий широкий ціновий діапазон обумовлений:

 • рівнем закладу;
 • категорією використовуваних косметологічних засобів;
 • проведенням комплексних програм очищення та подальшого відновлення шкіри.

Так, стандартна процедура ручної чистки в звичайному салоні краси коштує 200-300 гривень. Чистка обличчя в косметологічному центрі із використанням професійної косметики складає від 380 гривень і вище.

У випадку комплексного очищення із використанням дорогих засобів та апаратури один сеанс обійдеться мінімум в 750 гривень.


Оцініть статтю:
(Голосів: 2. Рейтинг: 5 з 5)

<< Мануальна чистка обличчя – золотий стандарт класичної косметології   |   Біоревіталізація – «ін’єкції молодості» із пролонгованим ефектом >>

Последние публикации

Ми використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся з нашою «Політикою використання файлів cookie».