Ін'єкційна біоревіталізація - косметологічна процедура, основана на введенні під шкіру гелю з гіалуроновою кислотою, вітамінами і антиоксидантами. Мета - відновлення гідробалансу дерми і активізація синтезу колагену та еластину. Процедура застосовується для професійного догляду за обличчям, шиєю і областю декольте, а також шкірою рук.
Зміст
Ін'єкційна біоревіталізація шкіри - методика, розрахована на активізацію процесів природного омолодження за рахунок колагеногенезу та синтезу еластину. Затримуючись в шарах дерми, гіалуронова кислота притягує до себе молекули води, що не допускає пересушення і втрати тонусу тканин.
У сучасній косметології біоревіталізацію використовують в якості методу омолодження шкіри та усунення дефектів шкіри. Відчутний ліфтинг-ефект стає помітний через кілька процедур.
Біоревіталізація використовується з метою:
• боротьби з глибокими зморшками і віковими складками, підвищення тургору шкіри;
• відновлення рівня зволоженості епідермісу;
• видалення пігментних плям, рубців і шрамів;
• усунення темних кіл під очима;
• боротьби з розтяжками на тілі і целюлітом.
Ін'єкції допоможуть:
• призупинити процес старіння шкіри, вирішити проблему її зневоднення;
• злегка освітлити колір обличчя;
• здійснити ліфтинг контурів овалу нехірургічним шляхом.
Ін'єкції не допоможуть вирішити проблему жирної шкіри. Проте, колоти гіалуронову кислоту рекомендується для лікування акне.
Подібно до інших ін'єкцій краси, біоревіталізація гіалуроновою кислотою має свої плюси і мінуси. І хоча такий курс омолодження потребує особливого терпіння, користі від нього буде все ж більше, ніж незручностей.
Плюси:
• підвищення тонусу шкіри. Вона стає еластичнішою і виглядає посвіжілою, розгладжуються зморшки;
• накопичувальний ефект, який проявляється протягом наступних тижнів і навіть місяців. Оскільки введена під шкіру гіалуронка активізує процеси регенерації, омолодження триває навіть після завершення курсу.
Мінуси:
• реабілітаційний період, який триває мінімум протягом 2-3 днів після відвідування косметолога. В цей час обличчя може виглядати неестетично, його не можна буде замаскувати декоративною косметикою. Однак результат винагородить терпіння клієнта;
• можливість появи ускладнень. Причиною цього може послужити ігнорування протипоказань або порад щодо догляду після процедури.
Кращі докази дієвості процедур - фото, зроблені до і після проведення курсу. Як ми бачимо, біоревіталізація обличчя за результатами є не менш ефективним, ніж хірургічна підтяжка шкіри.
Біоревіталізація шкіри обличчя - процедура позасезонна, але корисніше проводити її в період після літа. Після сеансів ін'єкцій клієнт близько двох тижнів повинен уникати прямих сонячних променів, що є проблематичним в умовах літньої відпустки. Тому частіше біоревіталізацію радять проводити взимку.
Косметологи розрізняють профілактичний і терапевтичний способи ін'єкційного омолодження. У першому випадку достатньо буде 1-2 сеансів з інтервалом приблизно в 1 місяць. Для усунення косметологічних проблем необхідно пройти до 5 процедур, які слід проводити з періодичністю раз в 1-3 тижні.
Скільки тримається отриманий результат?
В середньому він закріплюється на півроку: обличчя після завершення курсу виглядає підтягнутим і свіжим, зникають мімічні зморшки під очима. Для закріплення ефекту рекомендується «поповнювати» запаси гіалуронової кислоти приблизно раз в 3 місяці.
Показання до процедури:
• суха шкіра і тьмяний колір обличчя;
• перші зморшки, а також птоз (в'ялість тканин дерми);
• втрата чіткості овалу, поява «подвійного підборіддя»;
• купероз (судинні «сіточки»);
• акне, рубці і шрами;
• відновлювальний період після пластичних операцій, лазерної шліфовки і курсу хімічного пілінгу.
З якого віку починати біоревіталізацію?
«Ін'єкції молодості» дозволяються вже з 30 років в якості профілактики раннього старіння шкіри.
Біоревіталізація корисна і для 40-річних жінок, і для власниць молодої шкіри. Успішно проводиться ця процедура для клієнток віку від 50 років і старше: в такому випадку косметолог використовує особливий лікувальний коктейль і збільшує кількість процедур.
Протипоказання:
Біоревіталізація шкіри обличчя заборонена при вагітності, а також в період лактації.
Існує заборона на відвідування косметолога під час місячних: по-перше, в цей період підвищується чутливість шкіри, а по-друге, посилюється набряклість. Таким чином, процедури можуть переноситися набагато важче, а відновлення шкіри після уколів буде проходити повільніше. До того ж, в місцях ін'єкцій можуть з'явитися додаткові синці.
Підготовка до курсу
Перед тим, як приступити до сеансу, косметолог на попередній консультації вивчає стан шкіри клієнта та уточнює, чи немає протипоказань до процедури. І після вибору відповідного препарату можна приступати до ін'єкцій.
Напередодні сеансу не рекомендується вживати препарати, що розріджують кров, вживати напої з кофеїном і обробляти шкіру скрабом.
Протокол процедури
Сеанс біоревіталізації починається з демакіяжу. Щоб клієнтові не було боляче під час введення гелю, косметолог попередньо нанесе на обличчя своєрідну маску із знеболюючого крему. Анестетик подіє через 20 хвилин, і тоді піде повторне очищення та дезинфекція шкіри.
Після введення ін'єкцій обличчя знову протирається антисептиком. Фінальний етап - нанесення лікувального крему та легкий масаж для рівномірного розподілу препарату під шкірою. Косметологи-дерматологи часто використовують на цій стадії процедури мазь «Траумель С», яка прискорює процес реабілітації тканин.
Всього сеанс триває від 30 хвилин до 1,2 години.
Для процедур використовується лікувальний гель з високою концентрацією немодифікованої гіалуронової кислоти (стандартне співвідношення 15 мг/г). Іншими компонентами виступають вітаміни, мікроелементи та антиоксиданти.
У сучасних косметологічних центрах сьогодні використовуються наступні марки гелів-біоревіталізантів:
Для обробки шкіри всього обличчя вистачить 1 мл засобу. Препарат вводиться під шкіру на глибину 1-2 мм надтонкою голкою по певних точках в області чола, щік, скронь і вилиць. Якщо ваша мета - прибрати «гусячі лапки», ін'єкції робляться в області зовнішніх куточків очей, не зачіпаючи при цьому шкіру повік. Якщо ж потрібна корекція зморшок і носогубних складок, тоді біоревіталізація може не дати потрібного ефекту - рекомендується зробити контурну пластику.
У деяких випадках гель вводиться під шкіру за допомогою канюлі - найтоншої порожнистої металевої трубочки, що нагадує довгу голку. Вона використовується для введення препарату у важкодоступних зонах обличчя (наприклад, скроні та область навколо очей).
Основні техніки введення біоревіталізанта:
Біоревіталізація відноситься до процедур з тривалим і складним періодом відновлення шкіри. Обов'язок клієнта - забезпечити належний догляд після сеансу ін'єкцій. Після процедури не можна:
Ці вимоги поширюються й на наступний день. Маски після відвідування косметолога також заборонені, а про чистку обличчя доведеться забути як мінімум на тиждень.
Протягом першого тижня після процедури діє заборона на відвідування лазні, басейну, солярію і пляжу. Спорт після біоревіталізації також заборонений.
Діють обмеження на алкоголь: його зловживання прискорює виведення з тканин гіалуронової кислоти.
Коли буде результат після процедури?
Позитивні зміни в стані шкіри можна буде побачити через 3-7 днів після відвідування косметолога.
Не турбуйтеся, якщо після сеансу на обличчі утворилися папули - горбки, що залишилися на місці введення ін'єкцій. Як правило, вони розсмоктуються максимум через 4 дні після процедури. Чіткої відповіді на питання, скільки тримаються папули, не існує: все залежить від індивідуальних показників.
Інші очікувані ускладнення після процедури:
Останні два види побічних ефектів проходять в середньому за тиждень. Протягом перших 7-9 днів реабілітації на обличчі залишаються сліди від уколів, можуть з'являтися прищі - це очікуване явище. Після введення деяких препаратів клієнток може турбувати підвищена сухість шкіри. Це нормальне явище, яке пройде максимум через 2 тижні.
У разі звернення до недосвідченого фахівця можуть проявитися негативні наслідки, від яких буде непросто позбутися. Наприклад, це занесення під шкіру інфекцій або важкі алергічні реакції. У цьому випадку ваше завдання - заздалегідь перевірити переносимість компонентів біоревіталізанта і простежити за стерильністю умов під час сеансу.
Інші неприємні наслідки - загострення хронічних захворювань, посттравматичний фіброз з утворенням рубців на шкірі. Однак подібні випадки, згідно зі статистикою, вкрай рідкісні.
Фахівці підкреслюють: причиною таких побічних ефектів найчастіше є не препарат, а некомпетентність косметолога. Недбалість у дезінфекції, неправильно розрахований об’єм гелю або необережне введення його під шкіру можуть спровокувати ускладнення.
Ін'єкційні методики
Великою популярністю користується контурна пластика - ін'єкційне введення гелю на основі стабілізованої гіалуронової кислоти в окремі зони обличчя.
Її використовують як філлер в зоні скул, для розгладження зморшок, а також збільшення форми губ. Однак механізм її дії спрямований не на стимулювання регенераційних процесів і відновлення вироблення колагену. Гель з гіалуроновою кислотою заповнює зморшки та носогубні складки, вирівнюючи таким чином шкірний рельєф. Якісний результат після філерів видно після першої процедури, тому 1 разу достатньо, щоб «прибрати» зморшки. Але слід пам'ятати, що після закінчення максимум 12 місяців ліфтинг-ефект зникне.
За схемою дії найближчими аналогами біоревіталізації виступають мезотерапія та плазмоліфтінг. Однак за фактом між цими трьома методиками існує безліч відмінностей.
Мезотерапія застосовується найчастіше для лікування проблемної шкіри та слідів постакне. Для процедур використовується коктейль, збагачений вітамінами та рослинними екстрактами, де концентрація гіалуронової кислоти досить низька. Максимальна тривалість курсу - до 10 сеансів.
Якщо метою клієнта є безпосередньо омолодження, мезотерапія програє біоревіталізації.
Плазмоліфтінг передбачає введення під шкіру збагаченої тромбоцитами плазми, взятої з власної крові клієнта. Це більш дорогий метод. Ризик алергічної реакції тут зведений до мінімуму, а максимальна тривалість курсу не перевищує трьох-чотирьох процедур.
Інші ін'єкційні методики - мезонитки та біоармування. Перша заснована на введенні під шкіру найтонших ниток з гіпоалергенного матеріалу, який самостійно розсмоктується в тканинах. Біоармування за принципом ближче до біоревіталізації: тут також інвазивно вводиться препарат з гіалуроновою кислотою, але таким чином, щоб філлер утворив під шкірою своєрідний гелевий каркас.
Ці методи можуть стати якісною альтернативою біоревіталізації, адже отриманий ефект триває від 2 до 5 років. Результат: відновиться чіткість контурів овалу, піднімуться куточки брів і губ, розгладяться глибокі зморшки. Головне - довірити таку процедуру перевіреного фахівця.
Класичні та апаратні процедури
Чи можна біоревіталізацію замінити хімічним пілінгом? Якщо вашою метою є видалення шрамів і пігментних плям, то так. Призначення цих косметологічних процедур дещо відрізняється. Біоревіталізація призначена для відновлення балансу зволоженості та поліпшення регенерації шкіри, пілінг - для вирівнювання шкірного рельєфу й поліпшення кольору обличчя за рахунок відлущування епідермісу.
В якості апаратної альтернативи пропонуються фотоомолодження і безін'єкційний метод біоревіталізації, а також апаратний термоліфтинг. Неінвазивна біоревіталізація проходить безболісно, і вже на наступний день видно ефект. Фототерапія переноситься досить болісно та не підходить для чутливої шкіри. На скільки вистачає отриманого результату? В середньому це 6-місячний період, а далі будуть потрібні підтримують процедури.
Неін'єкційних методі біоревіталізації
Сьогодні на практиці застосовується також неінвазивна біоревіталізація (поширені види - лазерний метод та іонофорез).
Яка методика ефективніше - лазерна або ін'єкційна? Відповідь залежить від індивідуальних чинників. Однозначно апаратну біоревіталізацію можна рекомендувати тим, хто не переносить уколів.
Біоревіталізацію не проводять одночасно з іншими косметологічними сеансами. В середньому інтервал між курсом ін'єкцій та іншими процедурами складає близько місяця.
Через скільки днів після курсу біоревіталізації можна проводити інші процедури?
Для пілінгу виділяють термін не раніше ніж через 3 тижні. Стільки ж доведеться почекати для проведення хірургічної підтяжки та ін'єкцій ботокса. А масаж обличчя вам буде заборонений протягом найближчих 2-3 місяців.
Біоревіталізація після інших омолоджуючих процедур: коли можна приступати?
Між процедурою введення ботокса та курсом біоревіталізації має пройти 3-4 місяці.
Після філерів слід зробити паузу мінімум на 2 тижні. Важливо дотримуватися не тільки тимчасової перерви, але й враховувати склад компонентів гелів для контурної пластики і біоревіталізації. Все це необхідно, щоб уникнути алергічної реакції.
Омолодження гіалуроновою кислотою виконують і після мезониток, але тут інтервал між процедурами складає від 1 до 3 місяців.
Переваги біоревіталізації: ця інвазивна методика не просто спряє очевидному ліфтинг-ефекту, але й запускає природні процеси відновлення шкіри. Однак серйозність таких процедур занадто велика, щоб звертатися до неперевірених фахівців. Щоб не завдати шкоди своїй шкірі, не можна ані економити на догляді за нею, ані нехтувати рекомендаціями експертів.
Свого косметолога ви зможете знайти на нашому порталі Barb.ua, де свої послуги пропонують перевірені медичні центри, салони краси та приватні майстри. Саме фахівець визначить, скільки разів вам знадобиться провести сеанс ін'єкційного омолодження, порадить, як часто робити біоревіталізацію та розробить комплексну програму догляду за шкірою.
<< Ручна чистка обличчя – ефективна класика косметології | Огляд препаратів-біоревіталізантів: що краще? >>