Косметична процедура мезотерапії входить до прайсу практично кожного салону краси. Послуга затребувана завдяки успішним результатам в лікуванні шкіри та волосся. Класична процедура проводиться в ін'єкційній техніці, проте сучасна косметологія дозволяє проводити мезо для обличчя без уколів.
Ми розглянемо всі популярні види процедури та продемонструємо ефект мезотерапії після курсу ін'єкцій в салоні.
Ця косметологічна процедура була офіційно визнана лікувальною в 1987 році. Класична мезотерапія – це ін'єкційне введення під шкіру спеціального коктейлю з гіалуронової кислоти, вітамінів, пептидів і фітоекстрактів. Завдяки такому різноманітному складу процедура корисна в будь-якому віці.
Існують мезококтейлі для обличчя, шкіри голови (профілактика облисіння) та шкіри тіла (боротьба з целюлітом). Окрема група (ліполітики) призначена для ліквідації підшкірного жиру.
Залежно від складу коктейль сприяє розгладженню шрамів, освітленню пігментних плям, активному росту волосся і т.д. Виконання ін'єкцій стимулює шкіру до регенерації, та в результаті запускаються процеси омолодження.
У мезотерапії результат помітний приблизно після 5 сеансу. Ін'єкційні процедури виробляють накопичувальний ефект, і тому після повного курсу результат тримається близько 1 року.
Головні переваги процедури:
Попередимо про мінуси процедури. По-перше, мезотерапія обличчя та волосся переноситься дуже болісно. При ін'єкціях шкіри голови попередню анестезію виконати неможливо, тому клієнту доведеться набратися мужності. Проте ефект від мезотерапії волосся винагородить за терпіння. Що стосується обличчя, то тут допускається аплікаційна анестезія, але вона не забезпечить 100% комфорту.
Інший недолік процедури – складний відновлювальний період. Шкіра в області введення ін'єкцій червоніє, покривається точками від уколів, свербить. Іноді від уколів залишаються синці. Сліди від ін'єкцій зникають у кожного по-різному – від декількох годин до тижня.
Спектр дії ін'єкцій настільки широкий, що процедуру можна порадити практично кожному. Щоб ви не заплуталися в переліку рекомендацій, розглянемо їх по зонах.
Показання до мезотерапії обличчя:
Здивовані універсальністю процедури? В індустрії косметології постійно розробляють нові формули препаратів. Тому не дивно, якщо список рекомендацій в майбутньому доповниться.
Показання до процедури мезотерапії тіла:
Курс уколів для шкіри голови призначається при симптомах алопеції – посиленому випаданні волосся, виникненні залисин. Процедура затребувана не тільки у чоловіків: проблеми з шевелюрою зустрічаються й у жіночої статі.
Мезотерапія від сивини або лупи – не рекламний трюк. Курс ін'єкцій не тільки стимулює ріст нового волосся, але й покращує їх стан. Тому процедура рекомендується, якщо клієнт скаржиться на підвищену жирність шкіри голови, лупу, тьмяний колір волосся.
Почнемо з заборон, які не є постійними. Це вагітність та грудне вигодовування, загострення герпесу, гострі інфекційні захворювання. У цих випадках курс ін'єкцій потрібно відкласти на час.
Основні протипоказання до процедури:
Зверніть увагу! Процедуру не рекомендується проводити в період прийому ліків, що підвищують чутливість шкіри до ультрафіолету. До їх числа входять й антидепресанти.
Мезотерапію не проводять під час менструації. У цей період чутливість підвищується, тому уколи переносяться набагато гірше.
Якими б болючими не були уколи, сьогодні вони, як і раніше, затребувані завдяки своїй високій ефективності. Однак існують малоінвазивні різновиди мезотерапії – наприклад, мікронідлінг. Для нього використовують дермапен – апарат у вигляді ручки зі змінними стерильними насадками. Кожна покрита надтонкими короткими голками, які роблять неглибокі проколи в шкірі.
Так в салонах проводиться процедура мезотерапії обличчя за допомогою дермапена.
Є й безболісні варіанти мезотерапії:
Апаратна мезотерапія не просто безболісна, але й менш травматична. Шкіра після сеансів заживає швидше. При цьому процедури дешевше ін'єкцій з якісними коктейлями: виняток становить лише лазерна мезотерапія.
Зверніть увагу: апаратні методи заборонені, якщо у клієнта є кардіостимулятор і металеві імплантати.
Назви цих мезококтейлів часто зустрічаються в прайсах косметологів, але не супроводжуються розшифровкою. Про що ж вони говорять? Розглянемо найпопулярніші препарати.
MesoWharton P199 (США)
Популярний препарат для догляду за зрілою шкірою на основі гіалуронової кислоти та штучно створеного пептиду. "Мезовартон" бореться зі зморшками та розгладжує рельєф епідермісу. Препарат підходить також для ін'єкцій в області навколо очей.
Dermaheal (Південна Корея)
"Дермахіл" – не окремий препарат, а лінійка мезококтейлів для обличчя, тіла та шкіри голови. До їх складу входять пептиди, амінокислоти, вітаміни. Dermaheal – це також ліполітики, коктейлі для освітлення пігментних плям і веснянок, препарати для омолодження шкіри. Популярністю користується Dermaheal HL – засіб проти алопеції у чоловіків і жінок.
Fat Apoptosis (Італія)
Ці препарати відомі також як ліполітики Мауріціо Чекареллі. До їх складу входять вітамін С, тривалентне залізо і жиросжигающие компоненти. Особливістю ліполітиків є те, що вони винищують адипоцити без некрозу, тому ніяких запальних процесів в шкірі не виникає.
У лінійку ліполітиків Чекареллі входять препарати Fat Apoptosis S, M і Xl. Вони призначені для будь-яких зон обличчя і тіла.
Meso-Xanthin F199 (США)
Ще один відомий препарат омолоджуючої дії. До його складу входять гіалуронова кислота, пептиди, вітаміни A, C, E та фукоксантин. Цей мезококтейль рекомендується також для лікування дерматологічних захворювань – акне, себорейного дерматиту, розацеа та фотодерматозів.
Спочатку вважалося, що уколи хіба що не роблять в області носа. Однак позитивний досвід одного з київських косметологів підтверджує зворотне. З фотографіями результатів ви познайомитеся пізніше, а поки ми поділимося схемою, як можна поєднувати кілька препаратів для мезотерапії всього обличчя.
Коктейлі вколюють в лоб, щоки, периорбитальну та носогубну зони. Досвідчений косметолог може працювати одночасно з омолоджуючим препаратом, ліполітиком і засобом проти мішків під очима.
При мезотерапії шкіри тіла проти розтяжок ін'єкції виконуються в будь-якій зоні, де розташовані стрії. А препарати з антицелюлітним ефектом вколюють лише в області стегон: в інших місцях ефективніше діють ліполітики.
Для курсу ін'єкцій схема «побачила-записалася-прийшла» не працює. Процедури вимагають підготовки, та тому спочатку клієнт проходить консультацію у косметолога.
Якщо протипоказань до процедури немає, за тиждень до неї потрібно:
Якщо проводяться ін'єкції для зон обличчя або тіла, то попередньо косметолог очищає шкіру від забруднень. За бажанням клієнта наноситься анестезія у вигляді аплікації з кремом, яка витримується від 20 до 40 хвилин. Ін'єкційний етап триває близько півгодини.
При мезотерапії волосистої частини голови попередня анестезія не проводиться. Можлива обробка спреєм з знеболюючим ефектом, проте не всі косметологи та трихологи використовують такий засіб.
Ін'єкції виконують по всій площі волосистої частини голови. Процес займає до 20 хвилин і завершується легким масажем, щоб мезококтейль краще вбрався в шари шкіри.
Багато лікарів дотримуються наступної схеми: під час перших сеансів роблять уколи в області задньої поверхні шиї, з кожним сеансом переміщаючи вище зони ін'єкцій.
Реабілітація триває 3-7 днів після сеансу. Протягом першої доби не можна користуватися декоративною косметикою (якщо робили ін'єкції для обличчя) та мити голову (якщо робили ін'єкції від випадіння волосся).
Що не можна робити в відновлювальний період?
Під час ін'єкційного курсу призначається спеціальна дієта: виключається жирна їжа, кава та алкоголь. При уколах ліполітиків потрібно випивати щодня якомога більше рідини.
Чим обробляти шкіру?
Не забувайте користуватися сонцезахисним кремом перед виходом на вулицю.
Для початку уточнимо: у процедури є тимчасові ускладнення, які проходять приблизно через тиждень після сеансу. Це почервоніння, синці, припухлості, дрібні багряні точки в місцях уколів. При правильному постпроцедурному догляді ці неприємні наслідки швидко зникають.
Поговоримо про інші побічні ефекти, які виникають через недбалість або некомпетентність лікаря-косметолога.
Алергічна реакція або анафілактичний шок
Цей момент можна передбачити ще на першій консультації, розпитавши клієнта про стан його здоров'я. В такому випадку перед курсом потрібно провести аллергопробу. Якщо ж тести перед процедурою не провели, радимо уточнити, чи є у косметолога так званий «протишоковий набір» на випадок інциденту.
Гематома
Причини підшкірних крововиливів-неправильне введення голки під шкіру, травмування судин. Якщо після процедури виникають гематоми, призначають прийом антикоагулянтів і вітамінів, мазь «Траумель» зовнішньо.
Зверніть увагу: прийом аспірину напередодні процедури підсилює ризик крововиливів.
Інфекції, некроз шкіри, фіброз
Причини – порушення санітарних правил, занадто глибоке введення препарату в шкіру або випадкове потрапляння в м'яз. Ці проблеми лікуються у дерматолога і хірурга, супроводжуючись прийомом антибіотиків.
Як їх уникнути? Перевіряйте кваліфікацію лікаря та справжність препарату, використовуваного для процедури.
Тривалість курсу залежить від зони та очікуваного результату:
Інтервал між процедурами визначається індивідуально та становить від 8 до 21 днів.
Щоб не допустити рецидиву, рекомендується повторювати процедури раз в 6-12 місяців.
Ми вивчили прайси салонів і приватних косметологів Києва та склали міні-добірку цін за 1 сеанс мезотерапії. Вартість вказується без урахування анестезії.
Мінімальні ціни у приватних косметологів:
Зверніть увагу: в прайсах процедур для обличчя під мінімальною вартістю часто мається на увазі ціна для зони навколо очей.
Прайс на ін'єкції в салонах краси і косметологічних центрах:
Нагадуємо: ми вказали мінімальні ціни. У багатьох косметологів вартість однієї процедури встановлена в межах 1000-2000 грн.
Дієвість процедури найкраще доведуть портфоліо косметологів. Ділимося досягненнями фахівців, зареєстрованих на порталі Barb.ua.
Освітлююча мезотерапія обличчя: до і після процедур, проведених косметологом Катериною Толлі (Київ)
Зменшення носа за допомогою ліполітиків: робота косметолога Майї Пчілки (Київ)
Мезотерапія волосся: ефект від курсу ін'єкцій в косметологічному центрі «Люменіс» (Київ)
Мезотерапія тіла: до і після курсу ліполітиків у косметолога Ірини Нестерової (Київ)
Мезотерапія обличчя відмінно комбінується з пілінгом. В такому випадку в першу чергу рекомендується провести курс ін'єкцій.
Процедура поєднується й з іншими видами «уколів краси» - контурною пластикою, ботоксом. Інтервал між сеансами повинен становити в середньому 2 тижні.
Важливо: контурну пластику краще проводити після курсу мезотерапії.
Також серію ін'єкцій рекомендується проводити перед пластичною операцією. Так шкіра швидше заживає після хірургічного втручання.
З якого віку можна приступати до процедур?
Ін'єкції мезококтейлів не можна робити до настання 18-річного віку. В ідеалі рекомендується починати курс з 20 років.
У чому відмінність мезотерапії від біоревіталізації?
Різниця полягає в використовуваних препаратах. Для біоревіталізації використовуються коктейлі більш густої консистенції з високою концентрацією гіалуронової кислоти. Їх призначення – омолодження шкіри. У мезотерапії більш виражено лікувальний ефект.
Питання про апаратну мезотерапію обличчя: що таке іонофорез?
Це процедура, яка дозволяє лікувальному коктейлю проникати глибоко в шкіру за допомогою слабких розрядів гальванічного струму. Також вона забезпечує ефект чищення обличчя, глибоко очищаючи пори від забруднень.
Чи є обмеження по сезону?
Мезотерапію можна проводити в будь-яку пору року. Головні умови – берегти шкіру від активного сонця або морозу, не допускати виділення поту, який дратує незагоєну шкіру.
Якщо мова йде про ін'єкції, то поза салоном проводити такі процедури небезпечно. Вдома неможливо забезпечити належні умови стерильності, а самостійно робити собі уколи – великий ризик. Однак для цієї процедури є альтернатива, яка не вимагає допомоги лікаря-косметолога.
Популярний засіб для мезотерапії в домашніх умовах – мезороллер. Це інструмент у вигляді невеликого валика з тонкими голками довжиною до 1-1,5 мм, який кріпиться до невеликої ручки. Мезороллер використовують й для салонних процедур, проте він стане в нагоді й для безін'єкційної мезотерапії в домашніх умовах.
Починати рекомендується з мінімальної довжини голок – від 0,25 мм, щоб звикнути до процедури. Коли шкіра адаптується (це відбувається через 2-4 тижні), можна переходити до нового мезороллера. Для обличчя рекомендується обирати інструмент з довжиною голок не більше 1 мм.
Для домашнього догляду вам знадобиться також сироватка з гіалуроновою кислотою та хлоргексидин для стерилізації мезороллера.
Це відео підкаже, як проводити неін'єкційну мезотерапію для обличчя в домашніх умовах.
За умови правильної експлуатації інструмент може прослужити вам до 5 місяців.
Знайти сироватку неважко: в Інтернеті продаються десятки концентратів на основі гіалуронової кислоти. Деякі дівчата самостійно виготовляють вітамінний коктейль для обличчя в домашніх умовах. Однак за витратами часу і грошей саморобна сироватка програє професійному косметичному засобу.
Що думають косметологи про мезороллери? На популярні запитання відповідає лікар Ігор Патрін.
Мезороллери можна використовувати й для догляду за волосистою частиною голови в якості профілактики алопеції. Замість сироватки використовують нікотинову кислоту в ампулах.
Інша альтернатива уколів – мікронідлінг або фракційна мезотерапія. У домашніх умовах для цієї процедури пропонується дермапен. Тут не потрібна стерилізація в хлоргексидині – достатньо змінити картридж з голками.
Відгуки свідчать, що процедура з дермапеном переноситься легше, ніж масаж мезороллером. Однак глибина проколів тут більше – до 3 мм! Тому мікронідлінг більш травматичний: іноді на обличчі з'являється кров'яна роса. Самостійно проводити таку процедуру без участі лікаря-косметолога ризиковано.
Ін'єкції лікувальних коктейлів здатні виправити те, що не під силу традиційним косметологічним процедурам. Важливо лише довірити проведення таких процедур досвідченим лікарям, щоб не ризикувати власною красою та здоров'ям.
<< Нарощування вій: загальні відомості | Купити біоревіталізанти в Україні >>