Знайди свого майстра краси
Київ

Мезотерапія обличчя, тіла й волосся: ефект і процедура

Метод косметологічного омолодження, усунення структурних змін шляхом трансдермального введення стимулюючих засобів отримав назву мезотерапія. Історію виникнення процедури пов'язують з моментом винаходу шприца (1845 - 1855 роки). Новаторська ідея належала відразу двом лікарям C.G. Pravaz і A. Wood, розробки яких проводилися незалежно один від одного. Підставою до відкриття послужило бажання знайти спосіб доставлення медичних препаратів точно в патологічний осередок, не перенасичуючи при цьому весь організм.

 

Зміст

 

Інноваційна методика зацікавила багатьох практикуючих лікарів в різних країнах. Варто згадати доктора медичних наук Рене Леріш, що досліджував прокаїн (надалі внесений до переліку життєво необхідних ліків) за допомогою локальних ін'єкцій.

 

У 1958 році Мішель Пістор розробляє нову процедуру - внутрішньошкірне введення препаратів. Описавши можливе розв’язання естетичних проблем, він вводить термін «мезотерапія». У 1987 році Французька Медична Академія визнала техніку офіційним методом традиційної медицини.

 

Варіативність мезотерапії

У сучасній естетичній косметології мезотерапія широко використовується в різних напрямках. Завдяки технічним пристосуванням процедура здійснюється декількома способами:

 • мануальна мезотерапія - ін'єкційне введення необхідних речовин за допомогою одноразового шприца з тонкою голкою;
 • фракційна мезотерапія - підшкірне введення лікарського складу через інжектор, обладнаний голками для мікроін'єкцій з регламентованою відстанню між ними;
 • безін'єкційна мезотерапія - доставлення в дерму фармакологічних комплексів за допомогою апаратів магнітно, іоно, кріо, ультра та лазеротерапії.

Неінвазивний варіант дає можливість використовувати омолоджуювальні процедури особам, що мають високий больовий поріг і надмірну чутливість. Обладнання підбирається в залежності від намічених цілей. Апаратна дія на шкіру додатково стимулює її рецептори.

До переваг інвазивного способу введення відносять тривалість збереження отриманих результатів, допустимість обробки ділянок в найбільш делікатних місцях обличчя і тіла.

 

Мезотерапія обличчя - усунення дефектів

Шкіра людини чуйно реагує на вплив зовнішніх чинників, неполадки в організмі, довге перебування в стресових ситуаціях. Мезотерапія покликана усунути дефекти шляхом точної локалізації поживних речовин і біостимуляторів у волокна тканин. Ефективність маніпуляцій збільшується шляхом мікротравми епідермісу, що допомагає активізувати поділ фібробластів, які є ключовою ланкою в біологічній будові шкіри. Методика показана для омолодження обличчя, шиї й декольте.

Адресне підживлення клітин шкірного покриву дозволяє:

 • підвищити синтез колагену в тканинах;
 • повернути втрачений тонус, пружність та еластичність;
 • поліпшити кровообіг і регенерацію клітин;
 • відновити достатній рівень зволоження;
 • зменшити вираженість зморшок;
 • розгладити носогубні складки;
 • скорегувати контури обличчя;
 • усунути нерівності та атрофічні шрами після вугрової хвороби;
 • ліквідувати набряки під очима та ознаки передчасного старіння;
 • вирівняти текстуру, звузити пори;
 • нейтралізувати дію запальних процесів і вільних радикалів;
 • ліквідувати пігментні плями;
 • проводити лікування судинних зірочок і куперозу. 

 

Мезотерапія проводиться кваліфікованим медиком, який має сертифікат на право займатися цією методикою. Перед процедурою лікар підбирає оптимальний за складом варіант мезококтейлю, враховуючи вікові дані та індивідуальні особливості клієнта. Щоб уникнути можливих ускладнень, здійснюється опитування пацієнта для збору анамнезу і забір біоматеріалу для лабораторного дослідження. Переконавшись у відсутності протипоказань, дотримуючись стерильних умов, фахівець переходить до наступного алгоритму дій:

 1. готує і набирає в шприц (інжектор) необхідний монопрепарат або лікарський коктейль;
 2. ретельно очищає поверхню шкірного покриву;
 3. ділянку для трансдермального проникнення обробляє антисептиком, як операційне поле;
 4. при ін'єкційному введенні препаратів виконує провідникову анестезію;
 5. впорскує точково або навколо патологічного вогнища необхідні мікродози препарату;
 6. повторно обробляє шкіру антисептичним розчином;
 7. наносить засоби, що мають заспокійливу дію.

Мезотерапія формує внутрішньошкірне депо активних субстанцій. Повільне вивільнення лікарської речовини забезпечує його ефективність і тривалість дії. Курс становить 7-10 сеансів, по 1 на 7-14 днів. Підтримувальні процедури проводяться один раз на півроку.

 

Відновлення волосся і лікування шкіри голови

Жоден із засобів по догляду за волоссям та шкірою голови не може проникати на глибину розміщення волосяних цибулин, але процедура мезотерапії справляється з таким завданням. У косметологічній практиці існує кілька методик лікування волосся. 

Мультіін'єкційна мезотерапія. Внаслідок доставлення поживних речовин до волосяних фолікулів зменшує випадання волосся, нормалізує саловиділення, усуває лупу, попереджує сивину.

Багатокомпонентна мезотерапія. Ґрунтується на введенні лікувальних коктейлів з 5 і більше компонентів. Застосовується в трихології для лікування захворювань, що характеризуються випаданням волосся і порушенням процесу росту нових. Процедура зміцнює волосяні цибулини, стимулює ріст.

Мікроелементна мезотерапія. Заповнює дефіцит мікроелементів безпосередньо в клітинах шкіри голови. Показана при підвищеній ламкості, передчасному посивінні, схильності до облисіння.

 

Мезотерапія з успіхом справляється з проблемами тонкого, сухого і жирного волосся, в якого січуться кінчики і зі свербінням шкірного покриву голови.

На початковому етапі фахівець призначає спектральний аналіз волосся, консультацію трихолога і стиліста. За результатами лікар робить вибір на користь найбільш придатного способу.

Починається процедура з обколювання 1 і 2 шийних хребців. Потім до процесу залучаються рефлекторні точки. Маніпуляції переходять на межі шкіри і волосистої частини. Далі ініціювання піддається вся область росту волосся від умовно визначеної верхівки по радіально розбіжним променям.

 

Цією методикою користуються не тільки жінки, а й сильна половина людства.

 

Омолодження шкіри навколо очей

Поява зморшок навколо очей раніше, ніж на обличчі, пов'язане з мімічною активністю та віковими змінами. Спочатку утворюються неглибокі складочки, що нагадують павутину. Але жінки не схильні миритися навіть з дрібною недосконалістю. Починається пошук чарівного засобу для усунення огріхів. І тут саме час звернути увагу на цікавий і перспективний варіант - мезотерапію зони навколо очей. 

Процедура розгладжує дрібні зморшки, а великі складки робить менш помітними, сприяє усуненню набряків і темних кіл, провисання внутрішніх повік. Мезотерапія під очі допомагає зупинити процес дегідратації, відновити гідроліпідну мантію шкіри, вирівняти її структуру. Після сеансів відновлюється здорове сяйво шкіри. Очам повертається молодий блиск, а погляду глибина.

 

Мезотерапія тіла

У більшості представниць прекрасної статі відзначається поява рубцевих змін шкіри в післяпологовому періоді. Проблема не загрожує втратою здоров'я, але незручностей завдає чимало. Мезотерапія усуває розтяжки на будь-яких ділянках тіла, навіть на таких ніжних, як в області молочної залози.

Методика бореться з в'ялістю і відвисанням шкіри при вікових змінах, ліпосакції, різкій втраті ваги. З її допомогою скорочують видимі ознаки целюліту, об’єм жирової тканини, підсилюють м'язовий каркас. Як засіб для схуднення мезотерапія живота і стегон прибирає не кілограми, а зайві сантиметри. Активізація обмінних процесів сприяє виведенню зайвої рідини, розщепленню локальних жирових відкладень.

Косметичний захід має здатність знижувати вираженість посттравматичних шрамів, післяопераційних рубців. Не обійтися без даного процесу при корекції фігури. Мезотерапію називають альтернативою хірургічним методам усунення косметологічних недоліків.

Крім традиційного використання методику застосовують в урології, травматології, гінекології, неврології, дерматології.

 

Використовувані препарати

Засоби підбираються з урахуванням індивідуальних особливостей і побажань клієнтів. Склади комплексів мають різні властивості: антиоксидантні, сечогінні, омолоджувальні, імуномодулюючі. Покращують обмін речовин, активізують крово- і лімфообіг, або нормалізують водний баланс шкіри.

Умовно коктейлі для мезотерапії діляться на дві групи. Основні діючі речовини вирішують проблему аномальних відхилень. Допоміжні компоненти покращують мікроциркуляцію і швидкість кровотоку в кровоносному руслі.

Гомеомезотерапія проводиться з використанням гомеопатичних препаратів, біологічно активні компоненти яких мають регулюючу дію. Метод дозволяє задіяти невикористані ресурси організму. Найбільш затребуваною процедурою в цьому напрямку виступає біоревіталізація - мезотерапія гіалуроновою кислотою. Депонування лікарської речовини допомагає відновити природнє внутрішнє середовище шкірного покриву.

На відміну від гомеопатичних засобів в алопатичні коктейлі входять вітамінні комплекси, амінокислоти, органічні та біотехнологічні кислоти, рослинні екстракти. Препарати цієї категорії вводяться з лікувальною метою.

Широкою популярністю користується мезотерапія з ботулотоксином. Клінічно випробувані препарати: Ботокс, Диспорт, Лантокс. Дія фармакологічних продуктів пов'язана з блокадою нервового імпульсу, внаслідок чого скорочується мімічна активність м'язів.

Індустрія краси не дрімає. Фахівці південнокорейської компанії створили препарати, що дозволяють усунути недоліки на будь-яких ділянках тіла. Йдеться про мезотерапію Дермахілом.

Дермахіл SR - бореться з першими ознаками старіння.

Дермахіл НВ - стимулює ріст волосся, надає їм блиск і об’єм.

Дермахіл SB - усуває пігментні плями, повертає шкірі здоровий вигляд.

Дермахіл Eyebag і Dark Circle Solution - коректує параорбітальну зону навколо очей.

Дермахіл LL - зменшує об’єм жирових тканин.

За умови адекватного підбору препарату і відповідної кількості процедур можливо не тільки пригальмувати структурні зміни шкірного і волосяного покриву, але й звернути процес назад.

 

Кому можна проводити процедуру

Вікових обмежень процедура не має. У підлітковому періоді до мезотерапії вдаються з метою усунення акне і постакне. Після 20 років методика показана дівчатам, які страждають надмірною сухістю шкіри й першими ознаками фотостаріння.

Краще усунути передумови, ніж боротися з наслідками. Тому не варто чекати моменту, коли дефекти посиляться і зажадають серйозних втручань. В районі 25 років омолоджувальні коктейлі не зашкодять. Хоча все залежить від генетичної схильності. Комусь процедури знадобляться раніше, а комусь значно пізніше. Що стосується вікового порогу, то він відсутній. За бажанням скористатися чудовими ефектами мезотерапії можна і в 90 років.

Методику включають в комплексну програму реабілітації після пластичної хірургії. Мезотерапія в значній мірі підсилює позитивний ефект глибоких пілінгів і дермабразії.

Але, якою би перспективною не була косметологічна процедура, обмежень до проведення не уникнути.

 

Протипоказання:

 • онкологічне захворювання;
 • порушення кровотворення;
 • періоди виношування плоду і грудного вигодовування;
 • вживання лікарських препаратів;
 • патології інфекційного характеру.

Тим, хто панічно боїться уколів, слід відмовитися від ін'єкційного введення препаратів. Реакція організму, залученого в стресову ситуацію, непередбачувана.

 

Мезотерапія в домашніх умовах

Для тих, хто не може викроїти час для відвідування косметичного салону, з'явилася прекрасна альтернатива - мезоролер. Запатентований медичний виріб з успіхом застосовується не тільки в умовах клініки, а й вдома. Клінічні дослідження довели, що ефективність приладу порівняна до результатів хімічного пілінгу та лазерного шліфування.

Виріб виготовлено у вигляді ролика з голчастою поверхнею. На відміну від звичайних голок ролерні менші в діаметрі, тому що не мають всередині порожнин. Довжина гострих стержнів варіюється між 0,2 мм - 2,5 мм. Проведення процедури в домашніх умовах косметологи рекомендують здійснювати дерморолерами з голками не більше 1 мм. В цьому випадку маніпуляція буде безкровною. Проникнення шипів в глибокі шари загрожує кровотечею через пошкодження дерми, яка пронизана безліччю капілярів.

Для досягнення бажаного результату необхідний курс з 5 - 7 сеансів, що проводяться 1 раз на тиждень. Послідовність дій при самостійній мезотерапії не відрізняється від етапів обслуговування в лікувальних і косметичних кабінетах. Ділянка, яка потребує корекції, опрацьовується ролером в різнобічних напрямках.

 

Ефективність процедури для різних частин тіла: відгуки

Оксана Лагіна:

"У мене була стандартна ситуація: проступила сіточка із зморшок, шкіра набула нездорового відтінку, пружність змінилася дряблістю, все ускладнилося порами на щоках. І, головна причина, по якій я зважилася на мезо: обличчя «запливло», підборіддя стало квадратним. Проблеми вже не можна було приховати косметикою. Стан до процедури і після - просто небо і земля. "

Тетяна Іванова:

"Довго збиралася, але все ж таки зважилася на мезотерапію. Процедура злегка болюча, хоча, що не зробиш для краси. Сеанс займає хвилин 30-40, так як роблять багато ін'єкцій. Результат виправдав очікування. Ріст волосся посилився. В області чола позначився легкий "підшерсток ". Коли виникає бажання завести шевелюру, доводиться йти на різні хитрощі."

Варвара Перова:

«Мезотерапію тіла роблю вже третій рік поспіль по десять процедур. Хоч і займаюся плаванням, але целюліт "наступає". Коригую фігуру навесні, щоб увійти в літо стрункою та підтягнутою. Результат видно після п'ятого сеансу і зберігається протягом 6 - 8 місяців. Причому, перші місяці ефективність наростає. "

 

Хочете записатися на процедуру мезотерапії? У вибраного майстра вивчіть відгуки клієнтів і запишіться до нього на попередню консультацію. На порталі Barb.ua представлений каталог фахівців з мезотерапії з Одеси, Києва, Дніпра, Львова, Миколаєва, Запоріжжя, Вінниці та інших міст.

 

Джерело:
http://www.mesoterapia.org.ua/?mid=40 - мезотерапія в Україні, історія


4,5 5 2
Оцініть статтю:
(Голосів: 2. Рейтинг: 4,5 з 5)

<< Нарощування вій: загальні відомості   |   Купить биоревитализанты в Украине >>

Последние публикации