Обгортання - косметична процедура, яка проводиться для корекції фігури, лікування целюліту, а також усунення набряклості тіла. Вона сприяє активізації лімфообігу в тканинах, і в результаті організм очищається від токсинів, шлаків, скупчення зайвої рідини. Обгортання проводяться курсами і часто включаються в протоколи спа-програм.
Зміст
Ця процедура використовується в класичній косметології для корекції фігури і боротьби з целюлітом. У деяких випадках обгортання застосовуються і в лікувальних цілях. На шкіру тіла наноситься маска з органічних компонентів - глини, морських водоростей, мінеральних грязей, меду, розплавленого шоколаду і т.д.
Очікуваний ефект:
Принцип дії
Аплікації активізують кровообіг і циркуляцію лімфи. Це сприяє виведенню з тканин застійної рідини, а разом з нею - токсинів і шлаків. Детоксикаційний ефект приносить користь не тільки для фігури, але і для здоров'я: очищення організму сприяє зміцненню імунітету. Надмірна вага коригується за допомогою виведення зайвої рідини. Також обгортання активізують метаболічні процеси, що дозволяє швидше позбуватися від запасів непотрібного жиру.
Розрізняють такі види обгортань:
Які види вибирати?
Гаряче обгортання сприяє інтенсивному потовиділенню і прискорює обмін речовин. Отже, такий метод гарантує швидке схуднення. Однак така процедура не підійде тим, хто страждає варикозом. Зате холодні обгортання не є небезпечними для венозної системи, і одночасно з моделюванням фігури допомагають позбутися від набряклості.
Способи проведення процедури
За допомогою целофанової плівки. Такій техніці можна навчитися і самостійно (наприклад, для проведення процедури в домашніх умовах). Зони обробки обгортаються 2-3 шарами плівки, яка повинна щільно прилягати до тіла. Такий метод застосовується для глиняних, шоколадних, медових і кавових обгортань.
Із застосуванням бинтів (бандажна техніка). Для такої процедури все тіло обмотується стрічками з бавовняної тканини, які заздалегідь вимочують в лікувальній сироватці. Бинтове обгортання виконується у напрямку ліній лімфотоку - від низу до верху.
Як проходить така процедура, демонструє наступне відео.
Популярні різновиди такої техніки - сухе обгортання із засобами професійної косметики Styx і віскі-сповивання. Такі процедури не вимагають змивання в душі: залишки косметичних засобів обережно витираються рушником. Сухі і віскі-сповивання вважаються надзвичайно ефективними обгортаннями: для досягнення найкращого результату знадобиться всього 5 процедур.
Обгортання простирадлами (технологія «Іспанський плащ»). Призначення такої процедури - лікування захворювань опорно-рухової, дихальної та серцево-судинної систем. «Іспанський плащ» ефективний для підтяжки шкіри і корекції фігури. Для проведення процедури клієнта повністю загортають в простирадло, змочене лікувальним розчином, і вкривають теплою ковдрою. Максимальна тривалість процедури - 2 години.
Парафанго. Для такої процедури використовується спеціальний препарат - суміш косметичного парафіну з лікувальними грязями. Він наноситься на шкіру в розігрітому вигляді, і після зона аплікації закутується плівкою. Потім суміш легко видаляється без необхідності змивання в душі. Парафанго застосовується як для всього тіла, так і для окремих зон - наприклад, в якості обгортання для живота.
Розповімо, як проводиться сеанс простого обгортання з використанням целофановою плівки.
Етап перший - підготовка
Обгортання не проводиться на повний шлунок: поїжте за 2 години до процедури. В день його проведення рекомендується випивати більше очищеної рідини.
Перед нанесенням аплікацій необхідно прийняти гарячий душ і розтерти шкіру скрабом і масажною мочалкою. Перед процедурою можна провести також лімфодренажний масаж.
Етап другий - аплікація
Засіб наноситься на проблемні місця, які відразу ж обмотуються харчовою плівкою. Час витримки аплікації - від 20 хвилин до 1 години.
Важливо! Засіб для обгортань заборонено наносити на область бікіні, пахв, ліктьового згину і під колінами.
Якщо в салоні проводиться гаряче обгортання, клієнта після нанесення маски загортають термоковдрою. Зігріваючий вплив підсилює моделюючий ефект косметичного засобу.
Потім маска змивається, а шкіра обробляється живильним молочком. В середньому сеанс триває від 45 хвилин до 1,5 години.
Етап третій - післяпроцедурний догляд
Скільки потрібно зробити процедур для досягнення потрібного результату?
Для традиційних обгортань знадобиться пройти від 10 до 15 сеансів. Тривалість курсу залежить в першу чергу від індивідуальних чинників - наприклад, стадії целюліту.
Чи можна проводити процедуру щодня?
Дерматологи категорично не рекомендують робити обгортання щодня. Така періодичність посилює навантаження на серцево-судинну систему, провокує роздратування шкіри і навіть алергічну реакцію.
Оптимальна частота проведення процедур - 2-3 рази в тиждень.
Обгортання в домашніх умовах: за і проти
Переваги
Недоліки
Щоб процедури не принесли шкоди вашому організму, завчасно консультуйтеся з косметологом стосовно вибору інгредієнтів для маски.
В рамках spa-програм можна зробити масаж, скрабування або обробку легким пілінгом. Така комбінація допомагає позбутися целюліту і розтяжок, розгладжує шкіру і підвищує її тургор.
З обгортанням відмінно поєднується кавовий скраб. Приготувати його можна і самостійно. Традиційний склад для такого скрабу - кавова гуща, морська сіль і кілька крапель ароматичного масла.
Обгортання в лазні - каталізатор схуднення
Проведення цієї процедури в парній значно підсилює лімфодренажний ефект: організм швидше очищаються від токсинів. Відзначено, що обгортання краще проводити в сауні: сухий пар сприяє активному потовиділенню.
Аплікації наносяться на тіло після другого заходу в парну. Перед обгортанням необхідно прийняти душ і обробити шкіру скрабом. Час витримки аплікації - 10 хвилин.
Обгортання заборонено проводити при захворюваннях венозної системи (в тому числі при варикозі та тромбофлебіті). Також ця процедура не проводиться при вагітності й при місячних.
До інших протипоказань відносять:
Чи можна робити обгортання годуючим мамам?
Такі процедури корисні для корекції фігури після пологів, але з умовою, якщо в суміш для аплікацій не додавати аромамасла, мед або шоколад. В період лактації проводьте виключно холодні обгортання, а в якості компонентів вибирайте трав'яні відвари і морську сіль.
Згідно з даними порталу Barb.ua мінімальна вартість послуги в спа-салонах Києва від 100 грн. На ціну впливає косметика, яку використовують в салоні, а також склад засобів для обгортання. Так, шоколадне коштує від 150 грн., а водорослеве або глиняне - від 200 грн. Дорожче обійдеться бандажне T-Shock (від 700 грн.) і віскі-сповивання (від 1000 грн.). З використанням таких популярних косметичних марок, як Styx, Algoline, Biologique Recherche ціна послуги значно зростає.
Описана в статті процедура ефективна лише в разі, якщо вона проводиться курсами і служить доповненням до дієти і фітнес-програми. Якщо проводити глиняні обгортання для живота раз в два тижні, не контролюючи при цьому раціон харчування, від жирових накопичень в області боків ви навряд чи позбудетеся.
Процедуру можна назвати фінансово доступною. Крім того, вона сприяє зміцненню здоров'я. Обгортання одночасно прискорює процеси метаболізму і сприяє очищенню організму від токсичних речовин, а його компоненти живлять шкіру і надають їй пружність.
Щоб догляд за тілом приніс вам користь, не ігноруйте медичні протипоказання і не експериментуйте з концентрацією перцю чилі, оцту або гірчиці.
<< Домашні обгортання як альтернатива салонному догляду: переваги та недоліки | Нарощування акрилом - естетично та функціонально >>