Зберегти здоров'я і красу шевелюри прагнуть не тільки жінки. Та коли ознаки облисіння стають явними, народні засоби часто виявляються безсилі. В такому випадку вдаються до трансплантації волосся, яка допомагає відновити шевелюру.
Професійну пересадку волосся в Україні проводять в медичних центрах і клініках пластичної хірургії. Вона особливо необхідна після опіків або травм голови, які спричинили втрату волосяного покриву.
Операція триває від 3 до 8 годин в залежності від своєї складності.
Сучасна естетична медицина пропонує такі методи трансплантації:
Хірург-пластик витягує мініатюрні клаптики шкіри на потилиці та пересаджує їх на потрібні ділянки. При цьому кожен такий клаптик буде розділений на фрагменти, що містять 1-6 волосяних фолікулів, які попередньо будуть підготовлені до пересадки. Найприродніше виглядатиме волосяний покрив по 1-3 фолікула.
За допомогою такого методу можна повністю вирішити проблему облисіння. При цьому масштаби алопеції не мають значення.
Однак у цього методу трансплантації волосся є недоліки. Використовувати можна обмежену кількість фолікулів – саме ті, які потрапили в графти. Також неможливо регулювати напрямок росту волосся та його густоту.
Реабілітація після операції триває довго та супроводжується набряками й почервонінням шкіри.
Такий метод успішно практикують кілька десятків років, оскільки він є найменш травматичним. Пересадка волосся проводиться під анестезією місцевого типу.
Суть техніки — з'єднання коренів волосся з фолікулами без хірургічного втручання. Ніяких розрізів на шкірі не залишається.
Забір фолікул здійснюється за допомогою мікропатчу – спеціального приладу у вигляді мікротрубочки діаметром не більше 0,8 мм. Він відбирає в потиличній зоні лише здорові фолікули. Приживлюваність донорського матеріалу становить 98%.
Результат пересадки волосся при VII ступені облисіння.
Трансплантацію провів пластичний хірург Олександр Хорольський (Херсон)
Переваги безопераційної пересадки волосся:
Ще один плюс – відсутність рубців. Шкіра відновлюється швидше.
Це комбінація першого та другого методу трансплантації волосся, яка виконується хірургічним шляхом.
Для пересадки проводять вилучення об'єднаних фолікул спільно з фрагментами шкіри. Донорські ділянки поділяються на графти, які трансплантуються в шаховому порядку.
Недоліки комбінованого методу трансплантації волосся повністю збігаються з операційним, хоча реабілітація проходить легше.
Оптимальним методом пересадки волосся на сьогоднішній день вважається безопераційний. Відновлення після трансплантації займає максимум 5 днів, і клієнту не потрібно брати відпустку для реабілітації.
Також завдяки безопераційному методу можна контролювати густоту волосся, що є безсумнівною його перевагою.
До та після пересадки 1600 графтів методом FUE.
Трансплантацію провів пластичний хірург Олександр Хорольський (Херсон)
На вартість процедури в першу чергу впливає обраний метод пересадки, а також кількість графтів. Ціна вказується за 1 графт.
Вартість пересадки 1 графта в Києві та інших українських містах – від 40 гривень, а від 60 гривень - для інших зон (вії, борода, брови).
Трансплантацію забороняється проводити в наступних випадках:
Безшовна пересадка волосся характеризується такими перевагами:
Пересаджене волосся неможливо відрізнити від рідного. Ріст волосся варто очікувати через 6-10 місяців після пересадки. До цього моменту воно стає густішим, і залисин вже не буде видно.
<< Ламінування брів: види, переваги та призначення процедури | Лікування волосся в салоні >>