Знайди свого майстра краси
Київ

Спортивний масаж - відновлення сил та зміцнення організму

Дата оновлення: 05-10-2020

Спортивний масаж призначений для підготовки спортсменів перед змаганнями. З його допомогою можна підвищити витривалість організму та збільшити його працездатність. Існує кілька різновидів цієї процедури.

Зміст

 1. Класифікація спортивного масажу
 2. Особливості спортивного масажу
 3. Вартість спортивного масажу
 4. Протипоказання
 5. Ефективність спортивного масажу

Класифікація спортивного масажу

Існує 2 типи спортивного масажу – зональний та загальний. У першому випадку масажист оброблятиме за один сеанс лише певну частину тіла. Загальний спортивний масаж включає роботу з усіма групами м'язів.

Крім того, спортивний масаж буває відновлювальним, попереднім і тренувальним.

Відновлювальний масаж необхідний, щоб розслабити м'язи після тренувань або змагань. Особлива увага приділяється тим зонам, які піддавалися особливо інтенсивному навантаженню.

За допомогою такого масажу можна відновити організм після важкого тренування. Рекомендується проводити процедуру після плавання або теплого душу.

Дозволяється проводити відновлювальний масаж саме тоді, коли пульс і дихання спортсмена прийшли до норми. Після тренування показники зазвичай стабілізуються протягом 10-15 хвилин. За своєю тривалістю відновлювальний масаж займає 10 хвилин, за необхідності – 1 годину.

Попередній спортивний масаж призначається перед тренуваннями або змаганням. Його головне завдання полягає в тому, щоб максимально підвищити фізичний потенціал спортсмена. Даний масаж складається з декількох етапів – розминочного, передстартового та зігріваючого.

Процедура допоможе:

 • поліпшити кровообіг в організмі і розігріти м'язи;
 • активувати роботу потових залоз, що вкрай важливо для регуляції температури тіла під час тренувань або змагання;
 • оптимізувати роботу системи дихання.

Інтенсивність попереднього спортивного масажу залежить від того, яким видом спорту займається спортсмен. Чим активніше й динамічніше тренування, тим енергійніше опрацьовуються м'язи.

Також на вибір типу масажу впливає інтенсивність тренування та його тривалість. Найчастіше тренувального масаж займає 40-60 хвилин.

Але перед тим як відправитися на спортивний масаж, фахівці рекомендують відвідати сеанс вібраційного, гідро - або пневмомасажу. Але все ж варто розуміти, що для відновлення сил спортсмену буде потрібно кілька днів.

Особливості спортивного масажу

По-перше, масажист здійснює свої рухи у напрямку лімфатичних вузлів. Не дозволяється їх масажувати: це може привести до того, що інфекція пошириться по всьому організму.

По-друге, масаж рук проводиться у напрямку від ліктів до пахв, а ноги масажуються від стоп до колін. Спину опрацьовують по лініях, що ведуть в сторони від хребетного стовпа.

Важливо: болісних відчуттів під час масажу не повинно бути. Дискомфорт може проявлятися лише в тому випадку, якщо тренування була вельми інтенсивним.

Вартість спортивного масажу

У салонах і масажних центрах Києва дана процедура коштує 300-600 гривень.

Протипоказання

У цих випадках процедуру варто відкласти:

 • запальний процес в організмі;
 • захворювання, що супроводжується підвищеною температурою тіла;
 • сильне розширення вен;
 • психічні захворювання;
 • гнійники на шкірі;
 • камені в нирках;
 • подразнення або пошкодження шкірних покривів;
 • вагітність або годування груддю;
 • геморагічний діатез.

Ефективність спортивного масажу

За допомогою спортивного масажу можна прискорити відновлення м'язів після тренувань, а також підготувати організм до змагання. Процедура допомагає завжди залишатися у формі та менше втомлюватися. Він покращує кровообіг і підвищує витривалість.

При пошкодженні м'язів процедура нагадує традиційний масаж. Але при цьому тип рухів та їх інтенсивність залежить з серйозності отриманого пошкодження.

Цей вид масажу рекомендується не лише спортсменам. Процедура підвищує витривалість організму, допомагає зняти зайве навантаження на суглоби, уникнути травмування зв'язок і м'язів.


Оцініть статтю:
(Голосів: 1. Рейтинг: 5 з 5)

<< Молочний пілінг - м'яке оновлення шкіри   |   Масаж по Жаке - лікування та відновлення шкіри >>

Последние публикации

Ми використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся з нашою «Політикою використання файлів cookie».