З 16 березня в Україні стали по черзі закриватися кафе, магазини, кінотеатри – усі заклади, де спостерігається висока концентрація людей. Під карантин потрапили й салони краси. Судячи зі статистики пошукового трафіку, попит на б'юті послуги в Україні впав у 2 рази. Більшість салонів краси закриті, частина працює у закритому режимі, обслуговуючи близьких клієнтів. У ЗМІ пишуть про збільшення попиту приватних майстрів, але ми не можемо підтвердити таку динаміку.
У зв'язку з ситуацією ми регулярно оновлюватимемо хроніку наслідків коронавірусу на б'юті сферу. Що говорять у пресі про карантин та його вплив на роботу салонів?
Незважаючи на першоквітневі байки, які деякі видання, незважаючи на ситуацію, вирішили опублікувати, мер Києва Віталій Кличко заявив, що салони краси та масажні салони не відновлять свою роботу до спаду захворюваності. Також додав: "Таке питання було порушено, ми розглядаємо такі можливості в майбутньому, коли пік захворювання вже буде пройдений".
Докладніше: Interfax
Закриті салони краси - не привід відмовлятися від стрижки або фарбування. Тепер майстри проводять онлайн-консультації для своїх клієнтів по скайпу. Під наглядом фахівця клієнти виконують салонні процедури вдома.
Докладніше: ТСН
Незважаючи на заборону, деякі салони краси продовжують працювати у "підпільному" режимі. Причин тому дві:
Однак тепер, щоб постригтися, потрібно сплатити таксі перукарю та адміністратору салону в обидва боки, а щоб відвідати масажний салон – дочекатися відмашки від майстра.
Докладніше: Focus
Не всі салони краси можуть дозволити собі сидіти на карантині. Focus.ua повідомляє про роботу салонів
у секретному режимі. Вхід до салону здійснюється за дзвінком.
Докладніше: Focus
У Києві зросла кількість пропозицій від приватних майстрів, які працюють вдома – у себе або клієнта. При цьому перевага віддається постійним клієнтам, які не помічають в себе ніяких ознак застуди.
Докладніше: Антикор
На Позняках помітили наряди поліції, які патрулювали район, перевіряючи, чи працюють салони краси та фітнес-клуби. Раніше було помічено, що такі заклади продовжують працювати підпільно, запускаючи своїх перевірених клієнтів через чорний хід.
Докладніше: Страна.ua
У Комітеті Верховної Ради з питань здоров'я нації заявили, що перевірка роботи салонів краси під час карантину буде жорсткою. Покарання за порушення закону – штраф від 17 до 51 тисячі гривень, арешт до 6 місяців або позбавлення волі строком до 3 років.
Докладніше: 112.ua
Онлайн-журнал для підприємців роз'яснює, чому штрафні санкції та навіть арешти загрожують приватним майстрам, які працюють вдома. Автори статті посилаються на законодавчу базу та наводять список санітарно-гігієнічних стандартів, яких слід дотримуватись.
Докладніше: OstApp
Незважаючи на оголошений карантин, низка столичних салонів краси все ж таки працює. У соціальних мережах адміністрація інформує про додаткові заходи для дезінфекції та стерилізації – посиленої стерилізації інструментів, закупівлі масок, рукавичок та антисептиків.
Докладніше: Большой Киев
Продовжувати працювати в умовах карантину чи ні – вибір самих майстрів та їх клієнтів. У будь-якому випадку у пріоритеті повинні залишатися турбота про здоров'я та гігієну.
Ми триматимемо вас в курсі подій в українській індустрії краси та оновлюватимемо хроніку новинних зведень.
<< Сертифікат "Barb.ua Рекомендує" вже в особистому кабінеті! | Чи потрібен сайт салонам краси та б'юті-майстрам? >>