#квітка #дотворк
3 фото
Одеса
Запоріжжя
Харків
Здавалося б, найочевидніший мотив жіночого татуювання — квітка. Але не все так просто. Ця тематика настільки велика, що навіть чоловічий ескіз може містити цілі рослинні сюжети.
Перше та найголовніше значення тату у вигляді квітки — краса. Носій такого малюнка віддає перевагу естетиці та акуратності у всьому, чого торкається його погляд. Бутони завжди служили засобом прикраси свят, обрядів та тіла.
До речі, обряди, в яких брали участь квіти, не завжди були позитивними. Так, у деяких країнах калли символізують як початок сімейного життя, так і жалобу.
Ще одне з найбільших значень цвітіння – це радість життя, народження нового, початок.
Зображення лотоса, що прийшло зі східної культури, також багатозначно. Воно містить у собі одночасно значення і народження, і смерті, і жіночого початку.
Смерть не має негативного забарвлення у східних культурах, тому лотос сміливо можна назвати символом чистоти. Чоловіки також часто використовують гавайську квітку життя у своїх ескізах.
Говорячи про слов'янську культуру, згадаємо про папороть, яку використовували як оберег. Папороть не тільки захищає від поганого впливу, але й сприяє успіхам свого володаря у праці, сім'ї та особистих досягненнях.
Ескізи кольорів у татуюваннях добре комбінуються з іншими зображеннями. Дуже красиво виглядає тандем міні малюнка квітки з написом, виконаною акуратним тонким шрифтом. Гармонують бутони з комахами та птахами, особливо в техніці акварель. Любителям екзотики сподобається зображення колібрі, що ширяє над квіткою. Добре буде додати і візерунки, які не несуть особливого смислового навантаження, але підкреслюють красу центрального зображення.
Найвиграшніші стилі тату цієї тематики:
Стилю, який категорично не підходить для татуювання з квітами, просто не існує.
Обмежень для нанесення бутонів на частини тіла немає. Вони чудово виглядають на будь-якому місці, головне, щоб ескіз підходив за розміром. Однак є особливо популярні місця:
Квіти — невичерпна тематика для татуювань. Їхні значення, стилі та мотиви настільки великі, що будь-яка людина зможе знайти зображення собі до душі.
У перекладі з англійської, дотворк означає «точкова робота» («дот» - точка, «ворк» - робота). Суть техніки - нанесення зображення крапками через рівні відстані, щоб зображення виглядало цілісним.
Дотворк роблять найтоншими голками, при цьому точки ставляться рівно, щоб малюнок вийшов правильної геометричної форми. Ця техніка досить складна, вимагає від майстра гарної просторової уяви та математичного мислення.
Малі крапки наносяться фарбою в глибокі шари шкіри. Найменший незручний рух майстра може призвести до розтікання фарби та псування роботи. Тому навіть нескладні ескізи тату вимагають тривалого та ретельного виконання.
Основні риси стилю:
Улюбленими сюжетами дотворк-тату стали точкові зображення квітів, тварин та птахів, а також абстрактні орнаменти, релігійні та езотеричні символи (лотос, череп). Чоловіків приваблює варіант рукава з агресивною тематикою чи мандала на грудях чи спині. Жінки частіше віддають перевагу візерункам, квітковим мотивам, тваринам або портретам.
Оскільки для точкових тату потрібно багато місця, краще робити їх на видних місцях – передпліччях, ключиці, плечах, стегнах, спині. Акуратно виглядають на руці невеликі зображення птахів, риб, тварин. Дівчата частіше воліють робити тату на зап'ясті, грудях, під грудьми, гомілках.
Краще вибирати місця на тілі, які менше схильні до змін – лопатки, зап'ястя, шия. Вибір частини тіла залежить від особливостей малюнка та масштабності зображення.