Знайди свого майстра краси
Київ

Що таке дарсонваль - застосування для обличчя та волосся

Зміст

  1. Що таке дарсонваль
  2. Показання до застосування
  3. Принцип дії
  4. Особливості використання
  5. Протипоказання до застосування
  6. Інструкція з використання в домашніх умовах
  7. Вартість процедури в салонах

Процедура дарсонвалізації проводиться у всіх фізіотерапевтичних і косметологічних кабінетах. Спектр її використання досить широкий, а комплексна дія озону та високочастотного струму допомагає домогтися результатів вже через 1-2 курсу застосування.

Що таке дарсонваль

Апарат дарсонваль – це пристрій, який впливає на організм за допомогою малопотужних високочастотних електричних розрядів. За рахунок цього поліпшується кровообіг в місці впливу, що стимулює відновлювальні процеси організму. Озон, який формується при впливі струму, знезаражує та знижує інтенсивність запальних процесів. Такий вплив робить дарсонваль корисним доповненням до регулярного догляду за собою.

Різноманітність насадок для дарсонвалю

Вперше апарат був розроблений в 1891 році фізіологом Жаком д'Арсонвалем. Пізніше на честь нього й назвали прилад, який застосовується в фізіотерапії досі. Зараз він складається з регулятора потужності, до якого кріпиться порожнистий кварцовий скляний електрод. Насадки можуть мати різну форму і, в залежності від призначення, змінюються. У стандартному комплекті до апарату додаються такі електроди:

● гребешковий – для обробки волосистої частини голови;

● смуговий – для точкового впливу;

● грибоподібний малий – для роботи зі шкірою обличчя.

Додаткові насадки йдуть в комплекті до професійних апаратів, або їх можна купити окремо. Сертифікований імпульсний масажер можна придбати в магазинах медичної техніки та косметологічних клініках.

Зверніть увагу! Професійні апарати відрізняються від звичайних домашніх більш широким діапазоном налаштування сили струму.

Показання до застосування

Спектр використання дарсонвалю досить широкий:

● лікування шкіри (вугрі, фурункули, бородавки);

● захворювання волосистої частини голови (випадання волосся, алопеція, лупа);

● патології судин (варикоз, геморой, гематоми);

● патології опорно-рухового апарату (остеохондроз, радикуліт, невралгії різного генезу);

● порушення стану слизових (пародонтоз);

● мігрень;

● целюліт.

Найчастіше дарсонваль застосовується в косметології для лікування вугрового висипу й випадання волосся. Його використання допомагає підвищити ефективність препаратів, покращує проникнення активних інгредієнтів в шкіру. Також він застосовується після чисток обличчя для додаткового знезараження та стимуляції процесу загоєння.

Принцип дії

Дія апарату дарсонвалізації ґрунтується на стимуляції тканин короткими високочастотними імпульсами струму, які локально стимулюють відновлення і обмін речовин. При дії струму на поверхні шкіри утворюється лікувальний озон, який надає протизапальний та антисептичний ефект.

За рахунок стимуляції обміну речовин та регенерації в тканинах починається інтенсивне відновлення. Це сприяє зменшенню рубців, вирівнюванню тону шкіри, знижує інтенсивність запалення. При використанні для лікування волосся активізується харчування сплячих волосяних фолікулів, що призводить до посилення росту і підвищенню густоти.

Процедура дарсонвалізації в салоні

Особливості використання

Застосування дарсонвалю вимагає дотримання ряду обмежень:

1. Відсутність контакту з металом. За наявності металевих елементів в області впливу (пірсинг, сережки і т.д.) можливі опіки шкіри. Тому перед початком процедури рекомендується зняти всі прикраси, які знаходяться в зоні контакту з апаратом.

2. Суха поверхня шкіри. Вода є провідником, а тому при роботі з вологою шкірою підвищується ймовірність отримання удару струмом. З цієї ж причини працювати з апаратом потрібно сухими руками. Також волога поверхня шкіри погіршує ковзання насадки. Тому в салонах на оброблювану поверхню додатково наносять тальк.

3. Курс триває до 30 днів. Незважаючи на користь застосування апарату, на постійній основі їм користуватися не можна. Тривалість разового впливу не повинна перевищувати 15-20 хвилин, а тривалість курсу використання – не довше місяця. Більш тривалий курс може стати причиною погіршення самопочуття, появи головних болів, порушення активності м'язів.

4. Перерва між курсами має становити не менше 3 місяців. Це обмеження стосується обробки однієї зони. Якщо апаратом обробляються різні ділянки (шкіра обличчя, волосся, ноги), то перерва між курсами обробки зон становить 1 місяць. Наприклад, місяць лікування шкіри обличчя - місяць перерви - місяць лікування шкіри голови.

5. Обов'язкова дезінфекція насадок перед використанням. Вплив озону надає антисептичний ефект, що допомагає знезаразити шкіру. Але на поверхні апарату все одно можуть залишатися частинки себума, клітини шкіри, які створюють шар, що знижує ефективність використання дарсонвалю. Тому після кожного сеансу потрібно очищати антисептиком поверхню електрода, яка контактує зі шкірою.

Застосування в косметології

У косметології дарсонваль використовується переважно для лікування шкіри і волосся.

Лікування шкіри

У цьому виді терапії апарат має широкий спектр дії:

● знезараження шкіри;

● стимуляція регенерації;

● підвищення пружності;

● профілактика зморшок;

● вирівнювання тону шкіри;

● зменшення рубців постакне;

● нормалізація роботи сальних залоз;

● прискорення загоєння після чисток і оперативних втручань;

● зменшення набряклості.

Такий ефект досягається за рахунок насичення верхніх шарів шкіри киснем, стимуляції капілярного кровообігу, зменшення інтенсивності запалень. Застосування дарсонвалю допомагає поліпшити синтез власного колагену, відновлює відтік лімфи, перешкоджає розвитку запальних процесів.

Спеціальні лінії напрямку руху апарату при роботі зі шкірою обличчя

Для підвищення ефективності потрібно обробляти поверхню шкіри по спеціальних лініях. Це допомагає відновити овал обличчя, попередити появу зморшок і набряків. Використання дарсонвалю від прищів допомагає попередити поширення запалення на здорові ділянки шкіри та не допускає утворення рубців.

Дарсонваль для волосся

Використання апарату для волосся показано при лікуванні лупи, дерматитів волосистої частини голови, випаданні волосся, алопеції. Дарсонваль стимулює кровообіг в місці впливу, що активізує сплячі волосяні фолікули, покращує живлення активних. Після курсу використання спостерігається підвищення густоти волосся, прискорення його зростання, зниження жирності шкіри голови.

Апарат застосовується й для лікування алопеції. На ранніх стадіях облисіння він допомагає уповільнити відмирання волосяних фолікулів, перешкоджає втраті та витончення волосся. У сукупності з основним лікуванням нормалізує стан волосяного покриву, перешкоджає розвитку лупи, усуває свербіж шкіри голови.

Дарсонвалізація волосся в центрі Fortis (Харків)

Протипоказання до застосування

Протипоказання до застосування дарсонвалю:

● епілепсія;

● інфекційні хвороби в стадії загострення;

● хронічні патології в стадії загострення;

● наявність кардіостимулятора;

● аритмія;

● тромбофлебіт;

● туберкульоз в активній стадії;

● наявність новоутворень;

● вагітність;

● гірсутизм.

При епілепсії використання апарату здатне спровокувати загострення. Інфекційні та хронічні захворювання на тлі застосування можуть швидко прогресувати, що здатне спровокувати ускладнення. При порушеннях серцевого ритму та носінні кардіостимулятора дарсонваль призводить до погіршення електричної іннервації серця.

У період вагітності використання дарсонвалю не рекомендується. Вплив струму може спровокувати скорочення м'язового шару матки, що загрожує перериванням гестації на ранніх термінах або передчасними пологами.

При гірсутизмі дарсонвалізація не рекомендована, оскільки стимуляція волосяних фолікулів призводить до загострення порушення. В такому випадку косметолог обробляє лише ділянки без волосяного покриву або використовує точковий вплив.

Інструкція з використання в домашніх умовах

Застосування апарату вдома допомагає доповнити й посилити ефект від проведення косметологічних процедур. Інструкція по застосуванню дарсонвалю для обличчя та волосся ідентична:

1. Очистити оброблювану поверхню шкіри. За необхідності додатково обробити тальком для кращого ковзання.

2. Обробити антисептиком електрод.

3. Після висихання електрода встановити його в тримач.

4. Перевести регулятор потужності в мінімальне положення.

5. Включити апарат в електричну мережу. Перевірити індикатор харчування: він повинен світитися, якщо дарсонваль працює.

6. Встановити потужність на середнє положення і перевірити наявність коронарного розряду при зіткненні зі шкірою.

7. Відрегулювати потужність до потрібних показників. При впливі не повинно бути больових відчуттів, обробка шкіри повинна супроводжуватися відчуттям легкого поколювання.

8. При обробці обличчя перемішати електрод по масажних лініях.

9. При роботі з волосистої частини голови переміщати електрод безупинно в напрямку від чола до потилиці.

10. Після закінчення процедури переставити потужність на мінімальне положення, після чого відключити апарат від мережі.

11. Витягти електрод з тримача і обробити антисептиком.

Відео з думкою косметолога про процедуру дарсонвалізації:

Поради та лайфхак щодо використання:

1. Якщо водити електродом поза шкірою, виникає коронарний розряд. Якщо розмістити його на відстані 1-4 мм, виникає іскровий розряд. Він відрізняється більшою силою й точковою дією. За допомогою іскрового розряду точково обробляються запальні елементи, гнійники, фурункули.

2. Підвищити ефективність дарсонвалю від випадіння волосся допоможуть вітаміни групи В. Перед початком дарсонвалізації потрібно розкрити ампулу з розчином та нанести препарат на шкіру голови по проділах. Після висихання провести процедуру.

3. Щоб прискорити дозрівання запальних компонентів, можна використовувати Циндол. Препарат точково наносять на проблемні ділянки, а після висихання обробляють шкіру дарсонвалем.

Вартість процедури в салонах

Щоб уникнути ускладнень, процедуру краще довірити фахівцеві. Косметолог складе систему лікування, підбере потрібну потужність впливу, необхідні препарати. Такий підхід допомагає клієнту отримати більш виражений результат.

 

Ціна місцевої дарсонвалізації в Києві починається від 100 гривень за сеанс. Залежно від зони обробки вона коливається до 350 грн за процедуру.

У Харкові та Одесі ціна починається від 50 гривень та підвищується в залежності від площі оброблюваної зони.

У Львові вартість процедури починається від 25 гривень за сеанс, а в Дніпрі — від 40 грн.


Оцініть статтю:
(Голосів: 1. Рейтинг: 5 з 5)

<< Догляд за бровами після татуажу   |   ABR чистка обличчя – модифікований пілінг з ретинолом і фруктовими кислотами >>

Последние публикации

Ми використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся з нашою «Політикою використання файлів cookie».