Знайди свого майстра краси
Київ

Все про епіляцію: різновиди, методики та протипоказання

Епіляція - апаратна процедура видалення рослинності на тілі або обличчі. Вона забезпечує тривалий ефект за рахунок знищення волосяних фолікул. Таким чином, клієнт позбавляється не тільки від існуючого волосся, але й попереджає подальшу появу нового.

 

Зміст

 1. Епіляція - що це таке? Її переваги перед депіляцією
 2. Види апаратних технік видалення волосся
 3. Поетапна підготовка до процедури: що потрібно знати
 4. Реабілітаційний період
 5. Негативні наслідки та способи їх попередження
 6. Протипоказання до проведення
 7. Відгуки про процедуру
 8. За і проти проведення епіляції

 

Епіляція - що це таке? Її переваги перед депіляцією

Епіляцією називається метод довгострокового видалення небажаного волосся на обличчі або тілі. Процедура проводиться в центрах естетичної медицини з використанням спеціальної апаратури та допускає застосування анестезуючих засобів. Проведення деяких видів епіляції на дому нереально через неможливість доставки техніки додому.

 

Чим відрізняється епіляція від депіляції?

При епіляції волосся видаляється разом з цибулинами. Майстер не намагається їх висмикнути, а практично безконтактно обробляє шкіру насадкою професійного апарату. Після сеансу небажана рослинність поступово випадає. Епіляція уповільнює ріст волосся, позбавляє від ризику їх вростання в шкіру.

Якщо ефект від депіляції воском або цукровою пастою зберігається 2 тижні, видалення лазером гарантує збереження гладкої шкіри на 1-1,5 року.

Види апаратних технік видалення волосся

У сучасній косметології розрізняють наступні види епіляції:

 • Лазерна. Завдання знищити небажану рослинність виконується за рахунок впливу на меланін, який міститься в шкірі та волосяних фолікулах. Проникаючи в тканини епідермісу, світлова енергія перетворюється на теплову та руйнує структуру волосся.
 • Фотоепіляція. Працює за принципом лазерної технології: світлові імпульси сприяють прогріванню меланіну в фолікулах, в результаті чого волосяні цибулини руйнуються.
 • Метод елос. Заснований на комбінації світлової енергії та радіохвильового струму. Відмінна особливість - ефективне видалення волосків будь-якого кольору та жорсткості, а також лагідний вплив на шкіру.
 • Електроепіляція. Видалення волосся відбувається за рахунок впливу електричного струму, який надходить через тонку голку.
 • Ультразвукова. Епіляція волосся здійснюється за допомогою ультразвукових вібрацій, які руйнують фолікули. Особливість процедури: перед апаратної обробкою необхідно провести воскову депіляцію.
 • Ензимна. Цей метод епіляції вважається найлагідним. Щоб зупинити появу рослинності, шкіру обробляють спеціальним засобом на основі ензимів - органічних компонентів, що руйнують структуру волосся.

 

Яким буде результат проведення курсу епіляції, покаже фото до і після проведення процедур.

Поради щодо вибору відповідної технології

 • Для світлого волосся оптимальні елос- і електроепіляція. Ефективно справляється з їх видаленням і неодимовий лазер.
 • Для жорсткого темного волосся підійде епіляція олександритовим лазером.
 • Темноволосим клієнтам зі світлою шкірою можна порекомендувати фотоепіляцію.
 • Для смаглявої шкіри оптимальний варіант - неодимовий та діодний лазер. Допускається також ензимна епіляція.

 

Яка епіляція найбезпечніша?

Однозначної відповіді на це питання немає. Найбезпечна та ефективна епіляція – та, що правильно підібрана відповідно до загального стану здоров'я та індивідуальних факторів (кольору шкіри та волосся, ступеню жорсткості волосків). Другий фактор - професіоналізм косметолога, якому ви довірили проведення епіляції.

 

Скільки процедур знадобиться?

 • Для лазерної епіляції - максимум 10;
 • для фотоепіляції - до 6;
 • для елос-епіляції - максимум 10;
 • для електроепіляції - від 5 до 8;
 • для видалення волосся ультразвуковим методом - від 8 до 10;
 • для ензимного методу - максимум 8.

Епіляція - процедура досить болюча, тому часто проводиться під місцевим анестезуванням. Косметолог при необхідності запропонує клієнтові використовувати знеболюючий крем «Емла». Електроепіляція допускає використання лідокаїну, а при ультразвуковому і ензимниму методах можна обійтися без анестетика.

Епіляція ніг, рук, спини зазвичай проводиться без обезболювання, а ось для зони пахв, бікіні та живота без цього не обійтися.

 

Поетапна підготовка до процедури: що потрібно знати

 • За 1,5 місяці відмовтеся від сеансів засмаги та депіляції (включаючи ваксинг і шугаринг);
 • за 2 тижні рекомендується обмежити фізичні навантаження та відвідування басейну. Також заборонений прийом антибіотиків;
 • за день прийнято голити волоски перед епіляцією. Довжина щетини не повинна перевищувати 2 мм.

 

Епіляція за місячним календарем: коли краще проводити процедури

Згідно з рекомендаціями астрологів найсприятливіші дні для проведення процедур - третя та четверта фаза місячного циклу. В цей час шкіра легше переносить апаратний вплив, а ефект від епіляції закріплюється надовго.

 

Реалібітаційний період

Основні правила догляду

Шкіра відновлюється після процедури не менше 2 тижнів. Протягом цього терміну не можна засмагати, відвідувати солярій, лазню та сауну: наслідками стануть пігментні плями й подразнення покривів.

Відмовтеся від використання скрабів і спиртовмісних лосьйонів. У перші кілька днів замість живильного крему або молочка використовуйте пантенол: він допоможе зняти запалення шкіри.

 

Перед виходом на вулицю обов'язково нанесіть сонцезахисний крем з SPF-індексом не нижче 30.

Решту волосків не висмикуйте пінцетом або восковими смужками.

 

Негативні наслідки та способи їх попередження

Найпоширеніші побічні ефекти – почервоніння шкіри, алергічні реакції, опіки, фолікуліт (гнійне запалення волосяних цибулин), загострення герпетичної інфекції.

Несвоєчасне вирішення цих проблем спровокує гіпо- або гіперпігментацію, виникнення рубців і навіть посилення росту волосся.

 

Що робити, щоб уникнути ускладнень? Причини і способи вирішення побічних ефектів

 • Опік - наслідок неправильно підібраного лазерного апарату. Вихід зі становища - холодні компреси, протирання шкіри кубиками льоду, використання відновлювальних мазей.
 • Фолікуліт зазвичай проявляється, коли клієнт в період між сеансами епіляції відвідував басейн. Тому при появі гнійників відразу ж звертайтеся до свого косметолога. Про походи в басейн доведеться на якийсь час забути.
 • Герпесу можна уникнути, якщо перед початком курсу приймати противірусні препарати.
 • Алергічні реакції можуть бути причиною неправильно підібраних анестетиків або доглядальних післяпроцедурних засобів. Вихід зі становища - прийом антигістамінних препаратів.
 • Порушення пігментації - результат неправильного догляду після епіляції. Найчастіше це відбувається, коли клієнт вирушає на пляж або в солярій, не дочекавшись двотижневого періоду відновлення.

Попередити гіперпігментацію допоможе використання відбілюючих засобів, які попередньо призначає косметолог.

 

Протипоказання до проведення

Будь-який вид епіляції заборонений під час вагітності та період лактації. Іншими протипоказаннями виступають:

 • серцево-судинні, гострі запальні та онкологічні захворювання;
 • цукровий діабет;
 • психічні розлади, епілепсія;
 • дерматологічні захворювання - екзема, псоріаз, атопічний дерматит;
 • ендокринні розлади;
 • наявність на шкірі незагоєних опіків, подряпин і гнійних запалень;
 • варикоз;
 • свіжа засмага;
 • схильність до утворення келоїдних рубців.

Родимки в зоні апаратного впливу також можуть стати протипоказанням до процедури. Остаточний вердикт винесе тільки ваш косметолог.

 

Чи можна робити епіляцію під час місячних?

У менструальний період підвищується чутливість до болю, тому приготуйтеся до того, що процедура буде переноситися набагато дискомфортніше. Крім того, подразнення шкіри після епіляції пройде нескоро. Епіляція бікіні в цей період суворо протипоказана. Що стосується інших зон, все залежить від больового порогу пацієнта.

 

Сезонні обмеження

Оптимальний час для проведення процедур - осінньо-зимовий сезон. Однак елос-епіляцію дозволено проводити влітку - з умовою, якщо за два тижні до та після процедури клієнт не буде засмагати.

 

Зі скількох років можна проводити епіляцію?

Для апаратних процедур діє суворе обмеження: клієнтам до 18 років вони заборонені. Тому 16-річній дівчинці з проблемою небажаної рослинності доведеться обмежитися восковою або цукровою депіляцією.

 

Відгуки про процедуру

Ольга, 29 років:

"До лазерної епіляції я спробувала багато способів: депіляційний крем з магазину, віск, шугаринг. Але волосся все одно швидко вирастало, а потім на шкірі залишалося подразнення. Накопила гроші та пішла в косметологічний центр на епіляцію. Виявилося, що це зовсім не боляче!

Всього мені довелося пройти 8 процедур. З тої пори пройшов рік, а ноги досі гладенькі!".

Карина, 23 роки:

"Із самого дитинства мала комплекси через огидні усики, а коли виросла, намагалася видалити їх гарячим воском. Боляче - жах! І тут подруга порадила фотоепіляцію. 

Виявилося, що для того щоб позбавитися вусиків, необхідно пройти аж 10 процедур. Зупиняти курс не можна, отже, доводиться терпіти. Процедура неприємна, але тепер я не соромлюся свого вигляду".

Ольга, 34 роки:

"Мій косметолог якось порадила мені елос-епіляцію: розповідала, що це не боляче та надовго видаляє всі волоски. І нарешті я наважилася! Вирішила провести епіляцію зони бікіні: там у мене росте світле та тоненьке волосся.

В принципі, це не боляче. Перші дві процедури терпіла, але потім для економії нервів вирішила доплачувати за знеболюючий крем. 

Результат мені сподобався: шкіра гладенька, волосся не росте вже півроку. Побачимо, що буде далі".

Висновок. За та проти проведення процедури

Розглянемо ще раз плюси та мінуси епіляції та згадаємо про поширені міфи.

Плюси - довготривалий ефект, відсутність вростання волосся, а головне - бездоганна гладкість шкіри. Мінуси - дорожнеча процедур, ряд протипоказань, а в разі звернення до недобросовісного майстру - ризик побічних явищ.

 

Про які міфи слід забути?

 • Епіляція - це назавжди. Після завершення курсу вам знадобиться хоча б раз на рік проводити корекцію, щоб волосся більше не виростало. Але при цьому їх кількість зменшиться до мінімуму.
 • Процедури проходять без болю. Це залежить від індивідуальних чинників - больового порогу, жорсткості та кольору волосків, інтенсивності апаратного впливу. Місцеве анестезування зробить процедуру набагато комфортнішою.
 • Епіляція волосся – суто жіноча процедура. Сьогодні вона затребувана й у чоловіків - артистів і професійних спортсменів. За допомогою епіляції можна надовго забути навіть про гоління бороди.

Процедури видалення волосся завдяки своїй затребуваності - одні з найбільш обговорюваних на інтернет-форумах. А яка епіляція найкраща, на вашу думку? Чекаємо коментарів читачів на блозі Barb.ua та в спільнотах в соцмережах.

"Золотий стандарт" лазерної епіляції: Зона бікіні, Зона глубокого бікіні, Під пахвами, Ноги повністю, Над верхньою губою, Обличчя повністю, Руки повністю, Зона міжбрів'я, Зона підборіддя, Живіт


Оцініть статтю:
(Голосів: 6. Рейтинг: 3,3 з 5)

<< Видалення волосся в домашніх умовах: особливості, способи   |   Лазерна епіляція - радикальний метод боротьби з небажаним волоссям >>

Последние публикации

Ми використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся з нашою «Політикою використання файлів cookie».