Лікувальні і відновлювальні властивості кедра, який вважається деревом-терапевтом, підтверджені багаторічним досвідом наших предків. Саме тому дерев'яні лазні будувалися в основному з кедрових колод. До числа таких парилень відноситься і кедрова фітобочка. У цій статті ми розповімо, що собою являє кедрова фітосауна, в чому її користь і як правильно в ній паритися.
Зміст
Фітобочка - різновид парної лазні, яка представляє собою герметичну дерев'яну ємність (бочку), виготовлену з натурального дерева.
Для виготовлення фітобочки найчастіше використовується кедрове дерево, так як саме в ньому міститься багато цілющих речовин. Не меншою популярністю користуються і дубові бочки.
Короткий опис
По конфігурації фітобочки бувають вертикальні, горизонтальні, за формою - квадратні або круглі. За об’ємом бочки є одномісні і двомісні. З зовнішньої частини до бочки прикріплюється парогенератор, який забезпечує подачу пара всередину. Для зручності користування сучасні фітобочки моделюють з парогенератором, вбудованим в днище парильні.
Принцип роботи фітобочки полягає в наступному: пар, що генерується парогенератором подається в бочку через отвори-форсунки, що знаходяться в нижній частині. Спеціальний відсік в парогенераторі заповнюється трав'яними настоями, аромомаслами або лікувальними фітозборами, які збагачують пар цілющими екстрактами. Лікувальний пар заповнює весь простір усередині конструкції, ефективно прогріває і насичує корисними речовинами кожну клітинку тіла.
На розігрів такої міні-сауни йде приблизно 30 хвилин - за цей час температура всередині бочки доходить до 50° С. Сеанс безпосереднього розпарювання тіла триває 15-40 хвилин.
На цьому фото видно, як виглядає фітобочка зсередини.
Чим корисна фитобочка?
Корисні властивості кедра і дуба в поєднанні з позитивним впливом пара допомагають позбутися від різних недуг, очищають і омолоджують весь організм. Користь процедури полягає в тому, що гарячий, насичений цілющими компонентами пар пом'якшує шкіру, розкриває пори. Завдяки активному потовиділенню, з часу виходять всі забруднення, а стікають по тілу краплі пара змивають їх.
Кедрова бочка часто використовується в комплексній програмі для схуднення. Ефект полягає в тому, що вона виводить з організму шкідливі токсини, зайву рідину, покращує стан шкіри, позбавляє від целюліту. Результати застосування фітосауни для схуднення видно буквально після кількох процедур: тіло зменшується в об'ємі, вага знижується, а «апельсинова кірка» в проблемних місцях стає менш помітною.
Але це ще не всі «плюси» фітобочки. Кедрова сауна знімає втому, повертає тілу і душі бадьорість, дає можливість підтримувати себе у відмінній формі і стимулює омолодження тіла.
Показання до застосування:
Переваги фітобочки
Фітобочка має ряд незаперечних переваг щодо інших видів парних. Наведемо основні.
Розміри. Кедрова сауна має невеликі розміри, тому її можна встановлювати навіть в квартирі.
Конструкція. Під час прийняття процедури голова знаходиться зовні, що дозволяє людині дихати на повні груди і нормально переносити високу температуру.
Цілющий фітопар. Збагачений природними ефірними маслами і іншими корисними компонентами пар активізує кровообіг, нормалізує обмін речовин і омолоджує організм в цілому.
Тривалий ефект. Після виходу з фітобочки на шкірі залишаються цілющі компоненти пару, які продовжують впливати на організм. Саме тому кедрова бочка вважається вельми корисною при лікуванні псоріазу.
Вік. Паритися в фітобочці можна і дорослим і дітям, починаючи з трьох років. Єдина умова: малюки приймають процедуру під наглядом дорослих.
Процедура розпарювання в фітобочці проста, однак, щоб вона не завдала організму шкоди, потрібно знати, як правильно приймати парові ванни. Не менш важливо підготуватися до сеансу.
Як підготуватися до розпарювання
Збираючись попаритися в фіто сауні:
Не забувайте також, що кедрова бочка - це фітопаросауна, в якій головну роль грає насичений корисними речовинами пар. Нагадаємо: пар збагачується активними компонентами лікувальних трав'яних зборів, а також натуральних ефірних масел. Тому, збираючись попаритися в фітобочці, обов'язково візьміть із собою сухі трави. Найчастіше в трав'яні збори входить чистотіл, ромашка, череда, календула, лаванда, хміль, і т.п. Замість трав можна використовувати масло, наприклад, смереку, сосну, евкаліпт, чайне дерево.
Як проходить розпарювання
На момент заходу в парну мінісауна повинна бути вже прогріта і заповнена парою. Для збагачення пару цілющими компонентами спеціальний відсік в парогенераторі слід попередньо наповнити настоєм трав, сухими травами або розприскати ефірне масло. Після цього можна приступати до розпарювання.
Голову загорніть рушником, зручно розташуйтеся всередині бочки і попросіть парильщика закрити дверцята. До речі, щоб пара не виходила через верхній отвір, шию заздалегідь обмотайте ще одним рушником. Все готово? Тепер можете розслабитися і насолоджуватися процедурою.
Після парилки обов'язково випийте гарячий трав'яний чай з медом, а через 15-20 хвилин прийміть теплий душ.
Правила проведення процедури
При проведенні процедури слід дотримуватися основних правил відвідування фітобочки:
Спа процедури
Кедрову бочку часто поєднують з процедурами антицелюлітного масажу і обгортаннями. Справа в тому, що пар розігріває м'язи, знімає спазми і розслабляє все тіло. Такий стан ідеально підходить для проведення косметологічних процедур.
Масаж проводиться через 5-10 хвилин після парилки. Для посилення ефекту масажист може використовувати ароматичні масла або інші масажні засоби. Загальна тривалість масажу не повинна перевищувати 15 хвилин. Після закінчення сеансу слід полежати 30 хвилин, загорнувшись у ковдру.
Якщо метою відвідування фітобочки є схуднення і усунення целюліту, то в даному випадку допоможуть обгортання. Антицелюлітні розігріваючі обгортання після розпарювання дозволяють максимально швидко позбутися від зайвих сантиметрів і розгладити рельєф шкірних покривів.
Як часто можна відвідувати фітобочку
Розпарювання в кедровій бочці бажано проводити не частіше ніж один раз на тиждень. В цьому випадку процедура принесе вам виключно користь і подарує бажаний результат в прагненні знизити свою вагу.
Незважаючи на те, що кедрова сауна корисна для всього організму, в деяких випадках вона суворо протипоказана.
Протипоказання:
При вагітності і в період грудного вигудовування досвідчені фахівці не рекомендують паритися в фітобочці, так як високі температури і ефірні масла можуть негативно вплинути на розвиток плоду і якість молока.
При міомі матки відвідування кедрової сауни також небажані, так як тепловий вплив на організм може спровокувати ріст новоутворення
Кедрова бочка займає гідне місце в списку популярних косметологічних і оздоровчих процедур, які пропонують як салони краси, так і широкопрофільні оздоровчі центри. Крім того, завдяки малогабаритності її можна встановити у власному будинку і в будь-який час приймати корисні процедури. Головне: дотримуватися правил відвідування парної!
<< Хамам - східні традиції здоров'я | Сауна – гармонія гігієни та релаксу >>