#наколіні #мандала
Тату на коліні — чудовий варіант для тих, хто хоче виділитися з натовпу. Малюнок на цій ділянці жіночих або чоловічих ніг відразу привертає увагу, адже зустрічається набагато рідше, ніж татуювання на шиї або передпліччях. До того ж з віком на колінах не утворюються зморшки та не обвисає шкіра, а отже, контури зображення збережуться надовго.
Анатомічна форма коліна — коло чи овал, тому бажано, щоб малюнок теж був округлим. Зображення з гострими кутами виглядатимуть неприродно. Також не варто вибирати ескіз з великою кількістю дрібних деталей — по-перше, на колінній чашці їх складно промалювати через рельєф, а по-друге, на відстані 2-3 метрів вони зливаються воєдино, через що тату виглядає не так, як задумувалось.
Тату можуть бути різними за розміром і по-різному розташовуватися на нозі:
Чоловічі татуювання в області коліна найчастіше пов'язані з біомеханікою (часто малюють колінний суглоб у техніці 3D), комп'ютерними іграми (це може бути щит якогось персонажа або його портрет), анімалістикою (зображення голів диких тварин або собак агресивних порід). Найбільш популярні такі малюнки:
Татуювання для жінок, як правило, флористичні: велика квітка (троянда або хризантема), вінок з листя, гілка з дрібними квітами під або над колінною чашкою. Також популярні езотеричні символи — знаки зодіаку, обереги. І чоловіки, і жінки роблять в області колін сюжетні тату. зазвичай такі малюнки стають частиною великого зображення, що розповсюджується на всю ногу.
Малюнки на коліні візуально ділять ногу навпіл, вкорочуючи її. Це може стати проблемою для дівчат та хлопців невисокого зросту. Щоб уникнути такого ефекту, варто вибирати ескізи з вертикальними лініями — наприклад, сонце з двома довгими променями, один з яких доходить до середини стегна, а другий — до середини гомілки.
Роблячи татуювання на коліні, варто враховувати високий ризик його пошкодження — достатньо впасти, катаючись на велосипеді або скейтборді, щоб здерти шкіру в місці, де нанесено малюнок. Після загоєння може знадобитися корекція тату.
Мандала – один із найкрасивіших варіантів художнього татуювання. Вона служить не просто гарним декором чи акцентом образу, а й амулетом.
Значення тату-мандала
Сферичний орнамент є символічною моделлю Космосу. Геометричні візерунки поєднуються із сакральними емблемами. Існує безліч різновидів мандал, кожен з яких заряджений особливою енергетикою – наприклад, зцілення, кохання чи гармонізація енергетичних потоків.
Модель Всесвіту доповнюється позначеннями чотирьох сторін світла. Зображення деяких кольорів «працюють» як любовний талісман, фруктів – як амулет для залучення грошей та здоров'я. Восьмикінцева мандала вважається надійним оберегом.
Татуювання із зображенням езотеричного символу найчастіше оформляється в монохромі. Мандала набивається у техніці графіки, лайнворку, скетчу. Іноді деякі фрагменти малюнка забарвлюються контрастним кольором – найчастіше синім, що означає силу духу та розуму.
Де краще набивати тату-мандала
Універсальність ескізу дозволяє адаптувати його для нанесення на будь-яку ділянку тіла. Тату-мандала прикрашає зап'ястя та плечі, груди та спини, передпліччя та стопи. У жіночої половини дуже популярно набивати такий малюнок собі на стегна.