Форма брів здатна візуально змінити висоту чола, риси обличчя, вираз очей. Якщо скористатися порадами бровістів, можна створити новий ідеальний образ.
З усього різноманіття форм фахівці виділяють п'ять базових, на основі яких моделюють інші:
1. У вигляді дуги
Дугоподібна форма – це плавна без зламів лінія, що нагадує арку. Дугоподібні брови пом'якшують гострі вилиці, але з ними обличчя може несподівано стати здивованим чи сумним.
2. Прямі
Дівчата, у яких прямі брови від народження, не докладають зусиль для їхньої зміни, крім корекції ширини. Якщо ви до них не належите, випрямити лінію самим не вдасться.
3. Зі зламом
Дуги зі зламом роблять погляд грайливим і зухвалим. У жінок із переходом ближче до середини створюється ефект розплющених очей.
4. Трикутником
Брови будиночком – це здивований погляд через завищений центр лінії, який можна підкоригувати, звернувшись до броу-стиліста.
5. Врозліт
Особливість брів врозліт – внутрішні краї нижчі за зовнішні закінчення. Висхідні лінії, які називають крилами ластівок, роблять погляд відкритим, юним.
Перед корекцією брів необхідно підібрати форму, що підходить до контуру обличчя:
1. Овал
Для овального обличчя підходять прямі брови зі зламом ближче до скронь, дуги з плавними лініями, які піднімають на висоту, що залежить від розрізу очей. Дуги врозліт округляють обличчя, круті арки та брови будиночком — витягують. Горизонтальні лінії вкорочують надто подовжене обличчя, овальному надають більш серйозний вигляд.
2. Квадрат
Дівчата з виступаючими вилицями, квадратною нижньою щелепою обирають жіночні лінії, що пом'якшують різкість чорт. Броу-мейкери рекомендують для квадратного обличчя дугоподібні лінії середньої ширини без гострих кутів. Вони звужують ширину обличчя, відволікають увагу від щелепи. Колір краще залишити натуральний, а волоски зафіксувати прозорим гелем.
3. Коло
Щоб витягнути коло, лінії бровних дуг не повинні повторювати його контури, бути прямими без вигину. Інтенсивний контуринг у цьому разі не допомагає.
Найкращий варіант для круглого обличчя – брови врозліт, виражений злам брів широких у основи, що звужуються з середини до зовнішніх країв. Занадто товсті лінії обтяжують риси, тонкі короткі – схожі на лялькові. Такі види брів не наближають до гармонійного овалу, виглядають безглуздо.
4. Ромб
Виражений перехід від чола і вилиць до завуженого підборіддя підкреслює різкі вигини дуг. Ромбовидне обличчя згладжують широкі брови з вигином до скронь, дуги з високою аркою, прямі лінії із вигнутими зовнішніми закінченнями без зайвої графічності.
5. Прямокутник
Щоб згладити масивну нижню частину обличчя, потрібні жіночні брови, що будуть перетягують увагу на себе. Це висхідні, прямі, закруглені на кінчиках, високі арки, плавні дуги з тонкими гострими зовнішніми закінченнями. Лінії з різкими кутами, зламами навпаки, підкреслюють прямокутний контур.
6. Трикутник або серце
Мета підбору ідеальної форми брів – маскування важкої верхньої частини обличчя. Виключають: брови-будиночки, що підкреслюють незграбність, горизонтальні широкі лінії з густими волосками, що розширюють чоло ще більше. Трикутник коригують плавними або вигнутими дугами з висхідними звуженими закінченнями.
7. Форма груші
Збільшують об'єм зони чола, згладжують масивні вилиці, підборіддя широкі густі брови з природним, м'яким вигином ближче до кінчиків дуг. Вузькі лінії, крута арка, будиночки підкреслюють недостатню ширину чола, дисбаланс пропорцій.
У 2022 році в моді:
1. Природність, індивідуальність
Натуральність не дорівнює відсутності доглянутості. Видима недбалість і кудлатість модної форми скаус досягається укладанням, заповненням тінями, що поєднуються з тоном волосся. Пінцет використовується тільки для вищипування волосків, що сильно випадають із ряду, а відсутні нескладно намалювати олівцем. Не потрібні злами, ниточки, брови під трафарет, графічні дуги з лаконічною виразністю. Залишають натуральну форму, що отримана від народження.
Екстремальний вид укладки у молоді – пір'єчко або гусениця. Скауси ділять посередині на проділ, верхню та нижню частини спрямовують у протилежні сторони. Інший трендовий варіант укладки, що робить погляд зухвалим – підняття волосків вгору біля основи, закріплення гелем.
2. Прямі широкі лінії
Мода на горизонтальні брови прийшла із Азії. Жорсткі волоски корейських дівчат ускладнюють коригування архітектури брів, оскільки ростуть в одному напрямку. Горизонтальні лінії вкорочують витягнуте обличчя, але роблять очі більш вузькими, а погляд – суворішим.
У тренді широкі брови чи брови середньої ширини. Якщо від природи вони не підходять під стандарти краси, дівчата йдуть на хитрощі, включаючи нарощення брів. Волосся укладають по діагоналі, збільшуючи площу брів.
3. Плавні дуги з м'яким вигином
Об'ємні дуги, класичний татуаж, драматичні злами, намальовані волоски та фарбування інтенсивними кольорами вже пішли у минуле. Сьогодні у моді дуги з м'яким вигином, оформлені прозорим або кольоровим гелем, пудровим напиленням. Такі брови, обрані згідно з типом обличчя, візуально коригують ромб, квадрат, трикутник.
4. Вигадливі форми та кольори
Дивні брови для самовираження роблять сміливі модниці, які не бояться засудження. У 2022 році у тренді незвичайні рішення: хвилясті, рифлені смужки, прямі або з роздвоєними кінчиками біля скронь. У моді неприродно високі круті арки, чий апекс доходить до середини чола, подвійні брови, німб, повністю поголені, намальовані квіти на бровній дузі.
Інопланетний образ утворюють безбарвні лінії. Їх знебарвлюють частково, повністю, маскують білим олівцем або пудрою. Незвичайно і яскраво виглядають райдужні дуги у тон волосся або різнокольорові, без макіяжу очей.
Недолік повік нескладно замаскувати, якщо скористатися порадами броу-майстрів. Бровисти рекомендують уникати горизонтальних, широких ліній із густими волосками, що роблять погляд важким.
Щоб отримати розплющені очі, для навислого повіка обирають чітко окреслені форми: вигнуту, висхідну і дугоподібну.
Візуально зробити обличчя молодшим допоможуть брови з піднятим вузьким кінчиком, природні, звужені до зовнішнього закінчення від середини очей, а також тонкі дуги, різко опущені вниз на рівні зовнішніх куточків очей.
Корекція форми в салоні або вдома неможлива без урахування розміру посадки очей.
Симетрія обличчя при близько посаджених очах зберігається, якщо висхідний вигин брів починається із зовнішнього куточка очей. Глибоку посадку маскують високі вузькі лінії або середньої товщини, широку – велика міжбрівна відстань, м'які форми.
Для маленьких очей підходять акуратні вигнуті брівки, півмісяць середньої товщини, для круглих – густі широкі зі зламом ближче до скронь. До останніх броу-майстри не рекомендують брови з апексом над зіницею, трикутні лінії.
Самостійно не вдасться зробити форму "на око", якщо це не макіяж, а татуаж, фарбування або видалення волосків. Глазомір може підвести, виникнуть проблеми з коригуванням. Перед маніпуляціями з волосками роблять ескіз, розмічають опорні точки.
Моделювання та корекція – два окремі поняття. Завдання моделювання – створити нову форму, корекції – підтримати ту, яка вже є. Але в обох випадках для отримання результату знадобиться пінцет, віск, гель для укладання.
Розмітка здійснюється лінійкою або ниткою. Схема брів промальовується на обличчі олівцем.
Процедура починається з визначення трьох базових точок:
Під точками початку зростання та зламу проставляють ще дві, що визначають ширину.
Посібник з розмітки лінійкою:
З лінійкою простіше створити симетричні брови з урахуванням овалу обличчя, розрізу очей.
Більш професійнішу розмітку точок роблять, використовуючи нитку, пофарбовану білим олівцем або консилером.
Алгоритм розмітки ниткою:
Спеціалісти по фарбуванню брів відзначають, що з випробуваних інструментів лінійка найзручніша. З нею нескладно компенсувати природну асиметрію. Але, щоб не порушувати гармонію, не варто прагнути абсолютної симетрії, краще віддати перевагу золотій середині. При моделюванні потрібно оріентуватися по природній зоні зростання волосків, виходити за яку не варто.
Після позначення контуру розчісують брови біля основи вгору, ближче до середини – у бік скронь. Волосся, що виходить за намальовану лінію, вищипують пінцетом, довгі кінчики підрізають ножицями.
Початківцям для корекції, фарбування або макіяжу зручніше користуватися пластиковими накладками з вирізаними отворами різної форми. Підбирають трафарет, наближений до природної бровної дуги, що кріпиться на потилиці, або з клейким прошарком.
Шаблон встановлюють так, щоб збіглися контури. По зростанню волосся пензликом наносять пудру, тіні або використовують олівець. Колір закріплюють гелем.
Відтінки декоративної косметики підбирають відповідно до кольоротипу.
Перед використанням олівця або тіней на волоски наносять зволожуючий крем, розчісують. Плавними рухами промальовують контур, короткими штрихами наносять пігмент на верхню частину волосків, потім на нижню. Від основи до хвостика роблять розтушовку ватною паличкою. Тіні рівномірно розподіляють по дузі відразу після промальовування обох меж або лише нижньої.
Популярний волосковий татуаж імітує природність, біотатуаж хною унеможливлює ризики, а пудрове напилення виглядає так, ніби натуральні брови підфарбували олівцем.
Модний варіант перманента – розтушовування тіней, що робить брови густими, заповнює лисини, маскує дефекти. При виконанні цієї процедури майстер наносить пігмент щільно, трохи позначає фон і промальовує контур або створює 3D об'єм. Результат можна порівняти із забарвленням хною, тримається до 12 місяців.
Брови потребують регулярного догляду, тому що піддаються дії декоративної косметики, агресивних барвників, зовнішнього середовища.
Щоб волоски не втратили блиск, не стали тонкими та ламкими, виконують такі дії:
При фарбуванні брів безпечніше використовувати натуральну хну, яка представлена в магазинах різними відтінками.
Якщо скоригувати форму відповідно до типу обличчя, навчитися користуватися декоративною косметикою або зробити якісний перманент, брови зроблять образ яскравішим, відвернуть увагу від рис обличчя, далеких від ідеалу.
<< Як доглядати за нарощеними віями - докладна інструкція | Макіяж для навислих повік: техніки виконання та лайфхакі >>