#графіка #олдскул
Тату графіка – досить поширений стиль, і при цьому один із наймолодших. За однією з версій, він з'явився на початку 2000-х років у салоні East River Tattoo (Бруклін, Нью-Йорк). Особливого поширення такі тату набули у роки популярності панківського руху. Згодом субкультура панків стала менш популярною, але це не знизило інтерес до татуювань у стилі графіка, і такі тату мають попит досі.
До особливостей стилю варто віднести те, що малюнок виконаний у чорно-білому кольорі. Деякі плутають цей стиль з чикано та блек-енд-грей, але насправді, крім монохромності, їх ніщо не поєднує.
У графіці присутня особлива техніка набивання зображення. Зокрема, це штрихування. Малюнок наноситься рисочками, як у гравюрах, що разюче відрізняє цей вид нанесення тату від інших. Тіні виходять жорсткими. Обов'язкова умова – це чіткі контури всіх нанесених на шкіру малюнків.
Виражати малюнок може все, що завгодно:
Кожен малюнок може бути наповнений індивідуальним змістом, який закладає клієнт.
Графіку можна порівняти з гравюрами, звідки цей стиль черпає сюжети. Деякі зображення схожі на зображення, які можна знайти в старовинних книгах. При цьому малюнки можуть бути різноманітними. Часто можна зустріти татуювання з представниками тваринного та рослинного світів.
Затребуваний сакральний сюжет – це черепа та скелети, які можна зустріти у різних комбінаціях. Не оминули цей стиль і сюжети, пов'язані з містицизмом. Також можуть бути зображені люди та людиноподібні істоти. У графіці також мають попит зображення у вигляді зброї.
Для нанесення графічного малюнка немає якихось спеціальних місць на тілі. Татуювання в цьому стилі можна нанести куди завгодно. І все-таки найбільш популярні в цьому плані руки та плечі. Графіку можна зустріти на будь-якій частині руки і досить часто в цьому стилі може бути забитий весь рукав. Також часто татуювання у стилі графіка наносяться на лопатки, спину чи груди. Графікою можна забити все тіло.
На відміну від кельтики, яка є чоловічим стилем татуювання, графіка може підійти всім, незалежно від статі. Якщо замовник не знає, чи підійде стиль графіка саме йому, він може проконсультуватися з татуювальником. Фахівець підкаже та порекомендує найбільш відповідний стиль та місце нанесення тату.
Олдскул (old school) дослівно перекладається як «стара школа». Ця течія сильно вплинула на моду, культуру та на мистецтво тату. Раніше до цього руху відносили моряків, саме тому безліч ескізів пов'язані з тематикою моря та подорожей.
Щоб визначитися з ескізом та його значенням, можна звернутися до референсів. Нерідко можна зустріти тату, так чи інакше пов'язаних з близькими людьми:
Частина Олд скул пов'язана і з азартом. Під час формування цього стилю якраз розвивалася культура настільних та азартних ігор. У тату це надихнуло зображення гральних кісток, грошей, гральних карток, символів карткової масті.
Однією з характерних рис Олд скул є чіткість зображення, видимий контур. Чорна межа виділяє малюнок на загальному тлі, робить його більш помітним та виразним. Поширений варіант тату – повністю чорно-білий із жирним контуром.
Виразно простежується морська тематика. При цьому в сучасних варіаціях Олд скул можливі поєднання з тематикою свободи або навіть романтики. Зустрічаються елементи квітів, сердець, птахів, блискавок та вогню.
Нерідко в композиції можна зустріти написи та імена, обрамлені стрічками.
При виборі татуювання важливо звернути увагу на зміст композиції. І те, що означають окремі елементи зображення. Серед найпоширеніших ідей:
Стиль дозволяє масштабувати зображення за власним бажанням. Його легко можна розташувати практично в будь-якому місці, на власний розсуд. Тому Олд скул відмінно підходить тим, хто хоче зробити перше татуювання - це класика, яку можна виконати в маленькому форматі, не забиваючи весь рукав і при цьому не спотворюючи сенсу композиції.
В основному традиційні татуювання в стилі Олд скул – чоловічі. Найчастіше розташовуються тату по периферії: на руках, ногах, передпліччі.
Зараз Олд скул популярний у всьому світі. Він відсилається до минулих часів, чогось близького і водночас сміливого.